Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2012., 23:16   #3181
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@geronimo
Ako možeš, probaj odnijeti cijeli svoj komp kod nekog ( bilo da kod neke rodbine, cure, stare poznanike a ne bliže gdje živiš ) da provjeriš da li baš samo napajanje cvrči.
pa probal sam u drugom kompu maloprije. problem je sto istice onih 7 dana tak da ja to sutra saljem nazad, al mi treba savjet sta sad uzet u rangu 650-760W, a da je sto tise. idem do tih vrazjih 1200kn, samo zelim tisinu u idili. u loadu moze bit brusilica sto se mene tice, ionak ce mi grafa uvijek bit glasnija pod loadom od psu-a.
gledam XFX, OCZ, Cors. moram sutra citat reviewe, a nemam vremena nazalost puno :-(.


edit: BTW "indeed the X Series(AX for Corsair) are notorious for the coil noise they generate". obzirom na ovo mozda ipak ima nesto u tome pa sam duzan javnu ispriku Imagine-u .

sta kazete na ovo iako je unutra isto sisa, ali otiso bi u links po to pa ak nije dobro se vratim nazad.

http://www.links.hr/?naziv=napajanje...kl=052.768.006

jel ga ima netko da mi potvrdi buku/tisinu u idili?
@wolv, jesi probao ovo, kakvo je u odnosu na SS-620GM, M12 II?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 20.06.2012. u 23:30.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 23:27   #3182
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Mislio je u drugu kuću/stan/kolibu , jer ti je možda uzemljenje loše.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2012., 23:42   #3183
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@geronimo
Npr. ako tebi preporučimo da uzmeš drugo napajanje a opet cvrči. I bit češ nezadovoljan jer si "popušio" lovu na drugo a nisi provjerio uzrok problema. Provjeri to sutra i stigneš obaviti.

edit.
Usput, pozdravlja te Big Brother

@Lolo
E tooo, sine!
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 23:51   #3184
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Mislio je u drugu kuću/stan/kolibu , jer ti je možda uzemljenje loše.
manifestiralo bi se na necemu u zadnjih 15-ak g. promjenio hrpetine kompova/napajanja, hrpetine servisirao doma.
kuca je novija, instalacije su bolesno napravljene jer ih je stari radio (elektronicar sa ekstenzivnih dugogodisnjim iskustvom, prof fizike i elektrotehnike), a on je perfekcionista kao i ja .
nego dobio sam na OCN-u savjet da puknem napajanje na max load neko vrijeme i da bi moglo to nestat/smanjit se. nemogu to sad vise jer je zapakirano, ali jel se susreo ko sa takvim slucajem, jer ja sumnjam da se ovo cvrcanje moze "izljecit". to je jednostavno cjeli batch u banani ocito.


Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@geronimo
Npr. ako tebi preporučimo da uzmeš drugo napajanje a opet cvrči. I bit češ nezadovoljan jer si "popušio" lovu na drugo a nisi provjerio uzrok problema. Provjeri to sutra i stigneš obaviti.

edit.
Usput, pozdravlja te Big Brother

@Lolo
E tooo, sine!
he he, najs

ne stignem nazalost jer delam od jutra do mraka, a kao sto sam vec rekao moram to sutra poslat, ako ocekujem lovu nazad jer istice 7 dana.
uzeo bi ovajput u linksu pa da nemam problema sa cekanjem/postarinom, ali tamo sam limitiran manje vise na XFX jer cors ax seriju koja meni treba nemaju, a sisu uopce vise ne drze.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 10:10   #3185
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Eto i ja uzeo XFX 450w, za sad zadovoljan. Nego de mi recite, da bi se ostvarila ona garancija od 60mj. je dovoljno samo registrirat proizvod na njihovoj stranici ili treba još nešto??
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 10:15   #3186
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor frizbi Pregled postova
Eto i ja uzeo XFX 450w, za sad zadovoljan. Nego de mi recite, da bi se ostvarila ona garancija od 60mj. je dovoljno samo registrirat proizvod na njihovoj stranici ili treba još nešto??
ha nisam za ovo znao, a vidim da na stranicama pisu da je 5g gara. znaci to se direkt kod njih napravi, ali onda pretpostavlajam da treba slati isto kod njih? postarina ce bit vjerovatno bolesno skupa pa neznam koliko se to isplati?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 10:22   #3187
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ha nisam za ovo znao, a vidim da na stranicama pisu da je 5g gara. znaci to se direkt kod njih napravi, ali onda pretpostavlajam da treba slati isto kod njih? postarina ce bit vjerovatno bolesno skupa pa neznam koliko se to isplati?
ma ja registrirao, reko nemam šta izgubit...ma ne vjerujem da se baš njima treba slati, to onda nije nikako isplativo...zato me i zanima, ono dobiješ možda neku potvrdu od njih kao produljeno jamstvo i s tim možeš ići nakon ove garancije od 24mj. možda je netko već imao iskustva pa zna...ali 5 godina gare ufff
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 10:34   #3188
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor frizbi Pregled postova
ma ja registrirao, reko nemam šta izgubit...ma ne vjerujem da se baš njima treba slati, to onda nije nikako isplativo...zato me i zanima, ono dobiješ možda neku potvrdu od njih kao produljeno jamstvo i s tim možeš ići nakon ove garancije od 24mj. možda je netko već imao iskustva pa zna...ali 5 godina gare ufff
sumnjam da ti to vrijedi kod nas. mozda unutar EU.
a cuj, unutra je sisa ako se ne varam, a oni daju na ove bolje PSU-e 5 godina i kod nas.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 10:35   #3189
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Ako crkne u prve 2g., nosiš ga našima, a nakon toga ga šalješ na RMA u XFX.
Poštarina skupa? Je, ali će vjerojatno pojeftiniti na ulaska u EU. Doduše, meni je SLO blizu pa me boli, ali ću radije pljunuti 100kn za poštarinu do Holandije, nego 400kn za novo napajanje ako rikne u 3 ili 4g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 10:45   #3190
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
U slučaju reklamacije možda bi se moglo dogovorit se s EZY-om, nisu se baš pokazali kruti.

Trenutno bi troškovi slanja van lijepe naše iznosili 200+ kn, ali ja bi svejedno poslao da imam takav slučaj.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 21.06.2012. u 12:26. Razlog: typo...ć - č... :D
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2012., 11:49   #3191
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
U slućaju reklamacije možda bi se moglo dogovorit se s EZY-om, nisu se baš pokazali kruti.

Trenutno bi troškovi slanja van lijepe naše iznosili 200+ kn, ali ja bi svejedno poslao da imam takav slučaj.
+1 i ja sam se registrirao
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 12:08   #3192
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
mali off topic
Neka me neko ispravi, ali nije prije bilo receno da ako registriras proizvod kod proizvodaca da onda ne vrijedi vise garancija u ducanu gdje si kupio tj. ne zele zaprimiti reklamaciju?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 12:11   #3193
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
mali off topic
Neka me neko ispravi, ali nije prije bilo receno da ako registriras proizvod kod proizvodaca da onda ne vrijedi vise garancija u ducanu gdje si kupio tj. ne zele zaprimiti reklamaciju?
hm, zanimljivo, nadam se da nije tako .

btw rijeseno sa ADM-om. saljem im sisu nazad i uzimam lovu. jos jedan veliki plus adm-u.
danas idem u links uzet ovo, nadam se da je tiho :

http://www.links.hr/?naziv=napajanje...kl=052.768.006

geronimo_2 je offline   Reply With Quote