Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2020., 23:05   #2461
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Nvidia bila oprezna? Zašto? Pričamo o istom Amperu, kojeg svatko i njegova baba čeka zadnje dvije godine, otkad je Turing ispao fail?
Vjerojatno jer su tek počeli na novom Samsungovom nodeu radit, pa su yieldovi bili i lošiji na samom početku prije launcha nego sad jesu, pa dok Samsung ne popegla stvar nisu htjeli naručivati veću količinu robe. Kroz ova dva mjeseca se stvar stabilizirala valjda pa se počelo reportati o prvim većim batchevima čipova koji dolaze i koji su naručeni. Samsung je ionako obično prvi koji predstavi neki node, ali im onda još treba koji mjesec dok sortaju high volume proizvodnju s njime.

Citiraj:
S jedne strane imamo Jensena koji je rekao da kartica neće biti "through 2021", a s druge strane ti eksplicitno tvrdiš da će biti u stocku do Božića. Kome vjerovati?

Ne mogu se oteti dojmu da navodiš one scenarije za koje želiš da se ostvare, ali OK, možemo zaustaviti raspravu.
Ako je lik ispravno reportao stvari mjesec, dva prije launcha RTX 3000 serije, pa i sad oko cijelog RX 6000 launcha, mislim da se njegova informacija ipak može uzeti kao nešto što bi vjerojatno mogla biti istina. Ili sad odjednom ima krive informacije?

Naravno, ako netko očekuje da In Stock sad znači da će kartice moći kupiti svatko i njegova sestra, to je ipak malo nerealno. Ali da bude jedan krupan broj kartica da se ipak namiri one entuzijastičnije koji s isčekivanjem čekaju nove kartice, to je sasvim moguće i da konačno bude neki opipljiv broj kartica na terenu. Koliko se sjećam, u intervjuu je rečeno "Until 2021", tako da se to vremenski poklapa s ovim insiderima i glasinama da će na tržište stići veći broj kartica. Naravno, s obzirom da ih svi već čekaju mjesecima, kombinacija toga s holiday sezonom, željom da se upgradea PC zbog novih konzola, sigurno je da će svaki komad koji dođe planuti u roku od par sati.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:07   #2462
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Možeš ti pametovat/trolat do mile volje, ali činjenice su protiv tebe, znamo da ljudi čekaju tjednima, da nekažem mjesecima da naruče skupo preplačene kartice.
I da, ako si član udruge švelja i soboslikara nemoraš na forum, pa kod bilježnika
I evo je, u nemoci i manjku argumentacije vadi se karta "ti si trol". Nema smisla dalje, sve je postalo kristalno jasno. Ja stajem i isprike za off.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:19   #2463
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Nisi troll, ali ne trebaš ni podjebavati. U slučaju da preferiraš Intel + nVidia kombinaciju - sve 5, ali dijeliti tu na temi da ja ili netko drugi stvara dramu i navija da ti i ostali ne kupite Ampere - je malo veća bedastoća. Pogotovo, kad sam svako malo spominješ RT + DLSS i tak jasno da kupuješ RTX 3000 čim bude prilike. I opet, bog-bogova, ne znam za druge - trenutno imam Intel, AMD, nVidia i Radeon hardver, a obzirom da mi ni jedna od spomenutih firmi ne plaća račune, niti na bilo koji način pomaže u životu - nabijem ih sve, pa se na kraju dana kupuje ono kaj nudi više za određenu svotu nofci. I to je poanta svega, dok istovremeno raspravljamo o novom hardveru. Ništa više od toga.
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Vjerojatno jer su tek počeli na novom Samsungovom nodeu radit, pa su yieldovi bili i lošiji na samom početku prije launcha nego sad jesu, pa dok Samsung ne popegla stvar nisu htjeli naručivati veću količinu robe. Kroz ova dva mjeseca se stvar stabilizirala valjda pa se počelo reportati o prvim većim batchevima čipova koji dolaze i koji su naručeni. Samsung je ionako obično prvi koji predstavi neki node, ali im onda još treba koji mjesec dok sortaju high volume proizvodnju s njime.
Nisu oni počeli raditi sa Samsungom jučer, bilo je suradnje i s prijašnjim generacijama, ali su sad prisljeni na isključivo Samsung koji samo za njih ima 100% 8nm kapaciteta i opet nije dosta. Također, nije nVidia čekala iz opreza, pa u početku naručila malo, već su namjeravali napraviti umjetno generiranje nestašice za proizvod koji su sami izreklamirali do neba i natrag, pustili AiB partnere da se guše u narudžbama, koje Isus dragi Bog nije u stanju isporučiti i sad im se sve fino odbilo u glavu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:28   #2464
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Simpaticno je kad ti kazes da su nekome puna usta necega, a svaki komentar u ovoj temi ti je pljuvanje i pretjerivanje. No dobro, navikao sam na takvu nebitnu ekipu.

P.S. Samo mi jos objasni sa kime da radim usporedbe kad postoje dvije firme koje rade kartice? Ili se ne smije pipnuti u presveto posto odmah zivceki prorade.
Da jer ja imam 2 rtx kartice doma, pa si dajem za pravo kritizirati ih, tj kompaniju koja ih proizvodi. Najjači su mi ovi fanboysi koji te kartice osim na youtubu nisu vidjeli, ali ih uredno brane i predstavljaju njih, kao i sebe premium karticama/korisnicima. Ako sam ja kao vlasnik 2 rtx kartice nebitan, a ti kao vlasnik legacy pascal kartice bitan onda se povlačim iz rasprave.... Nabavi si prvo adekvatnu karticu pa se onda uključi u "bitku", to me podsjeća na one generale poslije bitke, ili zemlji s 4 mil izbornika...
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:32   #2465
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
zakaj je 2000 serija epski fail? zbog dostupnosti?
Cijena, masno naplaćeni featuresi koje ni dan danas ne možeš u većoj mjeri koristiti, a onoga dana kada ti featuresi budu dostupni u većoj mjeri, 2000 serija će odavno biti u legacy modu, a da ne pričam ni o općenito premalom skoku u raster performansama naspram prijašnje serije, a o RT performansama bolje ne pričati, no sve je to uredno ekstra naplaćeno. 99% Korisnika bi radije odabralo gtx 2000 seriju da su mogli birati, tj su taj prostor za RT iskoristili dodatno za povećanje raster performansi, a onda s 3000 serijom polagano uvodili i RT.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:33   #2466
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Ekipa dam iban pa mi uplatite kunu za svaki put ovaj @guerra spomene dlss/rt,cu da si priustim 3090 za godinu dana kad stigne 😘 LP

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:35   #2467
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ekipa dam iban pa mi uplatite kunu za svaki put ovaj @guerra spomene dlss/rt,cu da si priustim 3090 za godinu dana kad stigne 😘 LP

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
To onaj s 1070Ti karticom? , još jedna potvrda koje kartice imaju oni najglasniji.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:35   #2468
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ekipa dam iban pa mi uplatite kunu za svaki put ovaj @guerra spomene dlss/rt,cu da si priustim 3090 za godinu dana kad stigne �� LP

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Prvo on mora primiti jednu jer ovakvu grčevitu borbu za Jensenovu čast još nisam vidio.

"Vi navijate da nema kartica čak i kad ih ima"
"Na Bug forumu je prodano 10 komada"

@guerra
sti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 11:49   #2469
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
RTX 3060 Ti delayed from Nov 17th to Dec 2nd.

Performance similar to RTX 2080 Super.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 12:12   #2470
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@dr.strange , @slavoS

Obojica prestanite raspravljati trolanjem po ovoj temi. Vas dvojica nepotrebno napucavate i nastaje neugodno za čitati.


Отправлено через Pixel 2 XL
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 12:21   #2471
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Realno je da takve kartice, pogotovu dok su "friške" kupuju HW entuzijasti, koji se u pravilu okupljaju na takvim mjestima, no ako ti misliš drugačije slobodno de izrazi, bez srama......
evo ja ću...
hw entuzijasti izbjegavaju naše forume već duže vrijeme
na poslu imam desetak ljudi koji imaju jači i bolji hw od mene, češće ga mijenjaju i jedini sam donekle aktivni forumaš ovdje ili na bug forumu
kako kaže jedan od njih - što ću na forumu gledat kako se djeca prepucavaju, drugi su već odavno odmaknuli od foruma kao načina komuniciranja, treći uopće nemaju potrebu 'družiti se' na forumima i društvenim mrežama po pitanju svog hw itd. itd. itd.

a što se tiče entuzijasta i foruma... to je već odavno kod nas otišlo u šukurac, jer se entuzijazam uglavnom dijeli na zelene, plave ili crvene, pa onda jedni oduševljeno laprdaju o tehnologiji dok ih drugi pluju i nazivaju fanbojima - sad je to dlss i rt, prije su bili vulkan async i slično, vokabulari su slični, argumenti o broju igara u kojima je tech dostupan također, samo se mijenjaju uloge zagovaratelja i pljuvača, ovisno čije je boje tech
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 12:42   #2472
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Teško da u Hrvatskoj/BiH postoji "tiha većina" koja kupuje high end hardver, a da nije na neki način vezana za neki domaći forum.

PCE u ovom trenutku ima 53k registriranih članova, najviše online članova 4352 (vjerojatno je bio neki major launch). Za Bug forum nemam podatke, možda netko od registriranih članova može provjeriti, ali pretpostavljam da ima više članova od PCE, jer je Bug općenitija publikacija i ima mainstream publiku.

Čak i netko tko samo lurka i ne piše će se pohvalititi novim Amperom. Ili ako ima prijatelja/kolegu koji nije na forumu, pohvalit će se u njegovo ime. Svi mi imamo takve ljude oko sebe, pa ne vidim da se itko hvali

Tako da priča kako domaći forumi nisu dovoljan uzorak o raspoloživosti kartica ne drži vodu. Uz to, svi imate Internet pa probajte naći jednu na stranim shopovima, ako mislite da je Hrvatska anomalija, a Švabe ih kupuju kad god požele.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 13:14   #2473
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Teško da u Hrvatskoj/BiH postoji "tiha većina" koja kupuje high end hardver, a da nije na neki način vezana za neki domaći forum.

PCE u ovom trenutku ima 53k registriranih članova, najviše online članova 4352 (vjerojatno je bio neki major launch). Za Bug forum nemam podatke, možda netko od registriranih članova može provjeriti, ali pretpostavljam da ima više članova od PCE, jer je Bug općenitija publikacija i ima mainstream publiku.

Čak i netko tko samo lurka i ne piše će se pohvalititi novim Amperom. Ili ako ima prijatelja/kolegu koji nije na forumu, pohvalit će se u njegovo ime. Svi mi imamo takve ljude oko sebe, pa ne vidim da se itko hvali

Tako da priča kako domaći forumi nisu dovoljan uzorak o raspoloživosti kartica ne drži vodu. Uz to, svi imate Internet pa probajte naći jednu na stranim shopovima, ako mislite da je Hrvatska anomalija, a Švabe ih kupuju kad god požele.
da, tiha većina je uvijek bila nepojmljiva glasnoj manjini

šteta što više nisam u istoj firmi da vidim kakva je situacija s novim grafama, no od tih desetak ljudi s kojima sam radio, većina se pohvalila u firmi među ekipom s kojom bi ionako raspravljala o komponentama i gejmanju, neki nisu čak niti to - forum im nije padao na pamet iz već navedenih razloga

to što ti misliš o reprezentativnosti foruma je samo tvoje mišljenje, nikakav zaključak o držanju vode, pogotovo jer od tih 50k članova niti 1% nisu entuzijasti niti sudjeluju aktivno u raspravama
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 13:19   #2474
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Najbolje da prođemo tvojom starom firmom pa napravimo anketu među skrivenom i tajanstvenom tihom većinom, možda ćemo onda imati pravi dojam o raspoloživosti, bolji i od foruma sa 50k članova (od kojih si ti paušalno odredio da su ni 1% entuzijasti).
sti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 13:31   #2475
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Najbolje da prođemo tvojom starom firmom pa napravimo anketu među skrivenom i tajanstvenom tihom većinom, možda ćemo onda imati pravi dojam o raspoloživosti, bolji i od foruma sa 50k članova (od kojih si ti paušalno odredio da su ni 1% entuzijasti).
gle, i bez firme imam 3-4 frenda koji se gejmaju i s kojima se čujem, pijem kavu svako malo i raspravljam, niti jedan nije na forumu, skoro svi barem jednom godišnje nabavljaju neki komad hardvera

a sad što ti misliš da je pce forum reprezentativan pokazatelj prodanog hardvera, entuzijasta i gejmera u 'široj regiji', e to je već tvoj osobni problem
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 13:37   #2476
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
OK, zajebi PC Ekspert i BUG forume kao mjerilo prodanih/kupljenih Ampere primjeraka, ali ako u našim popularnim dućanima (Links, Protis, Futura, Uzi, HG, ADM) nema kartica - otkud onda svi ti naši domaći entuzijasti nabavljaju kartice, jer nema ih ni vani. Rijetko ko i vani uspije uloviti Ampere primjerak, a kod nas se prodalo možda svega nekoliko desetaka komada i to sam još pretjeral, tak da ne kužim na koju foru se kupuju kartice, ako cijeli svijet bruji o tome da ih nema, niti će ih jedno dulje vrijeme biti u normalnim količinama.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 13:41   #2477
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, zajebi PC Ekspert i BUG forume kao mjerilo prodanih/kupljenih Ampere primjeraka, ali ako u našim popularnim dućanima nema kartica - otkud onda sve ti naši domaći entuzijasti nabavljaju kartice, jer nema ih ni vani. Rijetko ko i vani uspije uloviti Ampere primjerak, a kod nas se prodalo možda svega nekoliko desetaka komada i to sam još pretjeral, tak da ne kužim na koju foru se kupuju kartice, ako cijeli svijet bruji o tome da ih nema, niti će ih jedno dulje vrijeme biti u normalnim količinama.
ne bi znao koliko se kod nas prodalo, moja procjena može biti točna koliko i tvoja, a poprilično drukčija, no već smo došli sa 'dva komada u široj regiji' na više desetaka, po tom tempu rasprave za tri-četiri posta bit ćemo na par stotina

da dosad nije bilo goreg launcha po pitanju dostupnosti - nije
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 13:42   #2478
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, zajebi PC Ekspert i BUG forume kao mjerilo prodanih/kupljenih Ampere primjeraka, ali ako u našim popularnim dućanima (Links, Protis, Futura, Uzi, HG, ADM) nema kartica - otkud onda sve ti naši domaći entuzijasti nabavljaju kartice, jer nema ih ni vani.
Gle jasno je da kartica nema niti priblizno dovoljno, samo ona izjava da ju ima dvoje ljudi (zato sto je takva statistika na pce) je bila smijesna.
guerra je offline   Reply With Quote