Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.10.2014., 11:47   #1141
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Roncha Pregled postova
stavi usb direk u tv i pokreni bez stb-a
A što ako nema (kao što nemam ni sam) tv sa funkcionalnim usb-om i media playerom?
Mislim, ono, komentari malo žešći -.-


Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Meni prek stba i fritza nevalja. re-kodiraju mi film. Direkt u tv ako imas i bude fino.
Ma što se rekodira? I tko rekodira? Stb?
Imaš li ti uopće u glavi ispravno složen pojam REKODIRANJE??
Da se to događa, fyi, kad bi stisnuo play tipku na daljinskom svog stb-a, sa hardverom koji posjeduje stb unutra, čekao bi jedno 20ak sati dok bi on 'rekodirao' video, prije nego bi ti krenula reprodukcija istog....
Što sve neću pročitat....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 10.10.2014., 12:05   #1142
domfilipovic
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A što ako nema (kao što nemam ni sam) tv sa funkcionalnim usb-om i media playerom?
Mislim, ono, komentari malo žešći -.-




Ma što se rekodira? I tko rekodira? Stb?
Imaš li ti uopće u glavi ispravno složen pojam REKODIRANJE??
Da se to događa, fyi, kad bi stisnuo play tipku na daljinskom svog stb-a, sa hardverom koji posjeduje stb unutra, čekao bi jedno 20ak sati dok bi on 'rekodirao' video, prije nego bi ti krenula reprodukcija istog....
Što sve neću pročitat....
vidim da se ne kuzimo najbolje...USB izravno uštekam u H1TV (znaci i bas ovaj uredaj https://www.youtube.com/watch?v=QdlhWt2KYU0 )

a šta kazete da probam u kucnu mrezu umreziti komp i medija centar...pa umjesto da sadrzaj pokrecem s USB ko da sad, da da pokrecem direkt s harda kompa...navodno da se to moze...samo nisam jos pokusao...koji program je najbolji za to, neki medijski poslužitelj koji omogućuje transkodiranje. da po potrebi mogu mijenjati format video datoteke te tako omogućiti da ih H1TV prijamnik može pravilno reproducirati...
domfilipovic je offline  
Staro 10.10.2014., 12:18   #1143
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor domfilipovic Pregled postova
vidim da se ne kuzimo najbolje...USB izravno uštekam u H1TV (znaci i bas ovaj uredaj https://www.youtube.com/watch?v=QdlhWt2KYU0 )

a šta kazete da probam u kucnu mrezu umreziti komp i medija centar...pa umjesto da sadrzaj pokrecem s USB ko da sad, da da pokrecem direkt s harda kompa...navodno da se to moze...samo nisam jos pokusao...koji program je najbolji za to, neki medijski poslužitelj koji omogućuje transkodiranje. da po potrebi mogu mijenjati format video datoteke te tako omogućiti da ih H1TV prijamnik može pravilno reproducirati...
Pobogu.
Ajde bar odgledaj video koji si sam linkao, i to od pete minute kad čovjek koristi media player, titlove nije uključio, ali media player je tu, i kao što se vidi, mkv video je otvorio najnormalnije....
Kužim ja da je tu kao i uvijek korisnik koji ne zna što radi, ne zna koristiti uređaj, ne zna pročitati uputstva za upotrebu, a što je najgore, korištenje media playera na stbu od h1tva je intuitivno i iznimno jednostavno za korištenje, štoviše, opisao sam TOČAN postupak tj izgled meni-a, sva 4 podmeni-a koja se dobiju kad je 'uboden' usb u stb sa filmovima i adekvatnim prijevodima. Pa ne znam ni sam koliko sam filmova pogledao na njemu i u kojim sve ne formatima u ovih godinu i pol, a ti meni kažeš da se ne razumijemo?!?!?
H1tv reproducira sve video datoteke, i mkv, i avi, itd., te čita titlove u srt formatu bez ikakvih problema.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 10.10.2014., 12:28   #1144
domfilipovic
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pobogu.
Ajde bar odgledaj video koji si sam linkao, i to od pete minute kad čovjek koristi media player, titlove nije uključio, ali media player je tu, i kao što se vidi, mkv video je otvorio najnormalnije....
Kužim ja da je tu kao i uvijek korisnik koji ne zna što radi, ne zna koristiti uređaj, ne zna pročitati uputstva za upotrebu, a što je najgore, korištenje media playera na stbu od h1tva je intuitivno i iznimno jednostavno za korištenje, štoviše, opisao sam TOČAN postupak tj izgled meni-a, sva 4 podmeni-a koja se dobiju kad je 'uboden' usb u stb sa filmovima i adekvatnim prijevodima. Pa ne znam ni sam koliko sam filmova pogledao na njemu i u kojim sve ne formatima u ovih godinu i pol, a ti meni kažeš da se ne razumijemo?!?!?
H1tv reproducira sve video datoteke, i mkv, i avi, itd., te čita titlove u srt formatu bez ikakvih problema.

E sad bi te doveo k sebi i pokazao na licu mjesta...svima je jasno kako se to radi, ali očito kod mene ne ide kak treba...pa jace bi morao biti glup da ne znas staviti isti naziv na film i titl...pa ne ode covjece bozji. znaci negdje je zapelo, pa me zanima dali se nekome nesto slicno desilo...znaci zapelo kod samog H1TV uredaja, a na kod filma i titla...
domfilipovic je offline  
Staro 10.10.2014., 12:58   #1145
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor domfilipovic Pregled postova
E sad bi te doveo k sebi i pokazao na licu mjesta...svima je jasno kako se to radi, ali očito kod mene ne ide kak treba...pa jace bi morao biti glup da ne znas staviti isti naziv na film i titl...pa ne ode covjece bozji. znaci negdje je zapelo, pa me zanima dali se nekome nesto slicno desilo...znaci zapelo kod samog H1TV uredaja, a na kod filma i titla...
Ponavljam i dopunjujem pitanja s prošle stranice.
Da li si probao sa više filmova i sa više prijevoda, prijevode sa provjerene stranice tipa titlovi.com ili odnekud bzvz? Koji formati filma/filmova, da li imaš hrpetinu . u nazivu filma i titla? Da li ti se otvori meni koji sam ti naveo ranije "Kad stisneš ok u media playeru, mora ti ponuditi četiri opcije ako si ispravno dao naziv titlu - prikaz, titlovi, veličina titlova, enkoding titlova."(nakon što kreneš gledati film, tj nakon pritiska play buttona)?

Ti ne kužiš da je firmware svima nama ISTI na ISTOM uređaju, dakle mogućnosti su potpuno ISTE.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 10.10.2014., 13:54   #1146
stephan
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 47
Ima samo dva rješenja, ili čovjek nezna ili mu je media player neispravan. Nek nazove sluzbu za korisnike..
stephan je offline  
Staro 10.10.2014., 13:55   #1147
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ma što se rekodira? I tko rekodira? Stb?
Imaš li ti uopće u glavi ispravno složen pojam REKODIRANJE??
Da se to događa, fyi, kad bi stisnuo play tipku na daljinskom svog stb-a, sa hardverom koji posjeduje stb unutra, čekao bi jedno 20ak sati dok bi on 'rekodirao' video, prije nego bi ti krenula reprodukcija istog....
Što sve neću pročitat....
Nemoj se previse smijat jer ces se zagrcnit.
Test je vrlo jednostavan.
Test 1 : Stavim usb s jakim ripom na tv = slika dobra
Test 2 : Stavim isti usb s istim ripom na stb h1tv = slika shit.
Velebni tehnicare objasnite situaciju.
sandokan111 je offline  
Staro 10.10.2014., 14:04   #1148
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nemoj se previse smijat jer ces se zagrcnit.
Test je vrlo jednostavan.
Test 1 : Stavim usb s jakim ripom na tv = slika dobra
Test 2 : Stavim isti usb s istim ripom na stb h1tv = slika shit.
Velebni tehnicare objasnite situaciju.
Ajmo ovako, pošto vidim s čim imam posla.
Prouči materiju pa se javi, može?
Pojmovi su ti dostupni ovdje, neka ti ovo bude polazišna točka za dalje.
Pa kad shvatiš što si izvalio, te shvatiš što znači rekodiranje videa i koliki je to proces te čim se i kako obavlja, možemo dalje.

A to što ne znaš spojit tv i stb kako treba i namjestiti postavke prikaza u opcijama stba da budu jednake postavkama prikaza media playera ugrađenog u tv, zanemarit ću u priči, jer fascinantniji je ipak nastavak drvljenja i nakon što bi normalan čovjek vidio da se krivo izrazio i da drvi o nečem na sasvim pogrešan način i s pogrešnom teorijom.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 10.10.2014., 14:37   #1149
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Haha, kaze covjek koji ni nema usb ulaz na tv a od spajanja stb-a s tvom bi napravio nuklearnu fiziku.

Ajde ti, velebni tehnicaru, onda meni objasni kako bi ja to trebao spojit stb s tvom i koje postavke da stavim. Ja cu ti onda uslikat postavke stba i kako je spojeno i pokazat da je sve kako je vrli znalac preporucio, a slika i dalje nije ista, i sto cemo onda dobit? Jos smijanja kako nesto neznam spojit?
sandokan111 je offline  
Staro 10.10.2014., 14:59   #1150
domfilipovic
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ponavljam i dopunjujem pitanja s prošle stranice.
Da li si probao sa više filmova i sa više prijevoda, prijevode sa provjerene stranice tipa titlovi.com ili odnekud bzvz? Koji formati filma/filmova, da li imaš hrpetinu . u nazivu filma i titla? Da li ti se otvori meni koji sam ti naveo ranije "Kad stisneš ok u media playeru, mora ti ponuditi četiri opcije ako si ispravno dao naziv titlu - prikaz, titlovi, veličina titlova, enkoding titlova."(nakon što kreneš gledati film, tj nakon pritiska play buttona)?

Ti ne kužiš da je firmware svima nama ISTI na ISTOM uređaju, dakle mogućnosti su potpuno ISTE.
Probao sam s više filmova, rezultat je isti. Inace filmove skidam preko torrenta a titlove s stranice hr.podnaslovi.net. I ko što sam napisao negdje prethodno pri pritisku na ok - prikaz. To je jedina opcija koju mi nudi.
Kad se utorak vratim u ZG budem pokušao sve još jednom, kak si napisao, iako rezultat će biti isti.

Nego dali netko ima odgovor na drugi dio pitanja - koji program za umreživanje komp i medija centar u kucnoj mrezi...da sadrzaj pokrecem direkt s harda kompa...ali neki medijski poslužitelj koji omogućuje transkodiranje. da po potrebi mogu mijenjati format video datoteke te tako omogućiti da ih H1TV prijamnik može pravilno reproducirati.
domfilipovic je offline  
Staro 11.10.2014., 12:26   #1151
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto da samo pohvalim H1. Usluga uključena 02.10 umjesto 01.10. Zvali su par puta i ispričavali se da ih Te-komara opstruira.

Sama kvaliteta usluge je na nivou. Nema pucanja veze, telefonska linija i kvaliteta je odlična. Brzina prema speedtestu je 19,5\2, što je ok, iako u ruteru piše 25/3. Ali dobro, sve radi kak se spada pa neću se žaliti.

Ono čime.sam očaran je Fritz router. Opcija miljon, odlično sučelje, updejta si svoj OS, telefonski imenik, pregled spajanja i poziva... Ma milina.

E sad pitanje. Starcima sam isto naručio H1 ali ovaj novi paket za 139kn (5mbit flat + gro badave minuta). Kakav će oni modem dobiti i može li se unaprijed tražiti Fritz za Adsl?
Brko je offline  
Staro 11.10.2014., 13:22   #1152
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Ja u toj tarifi dobi neki Zte..
tutom je offline  
Staro 11.10.2014., 13:55   #1153
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jel taj dobar... U smislu, jel bolji od Optiminog Dlinka?
Brko je offline  
Staro 11.10.2014., 14:21   #1154
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Uistinu ne znam
tutom je offline  
Staro 11.10.2014., 14:33   #1155
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto da samo pohvalim H1. Usluga uključena 02.10 umjesto 01.10. Zvali su par puta i ispričavali se da ih Te-komara opstruira.

Sama kvaliteta usluge je na nivou. Nema pucanja veze, telefonska linija i kvaliteta je odlična. Brzina prema speedtestu je 19,5\2, što je ok, iako u ruteru piše 25/3. Ali dobro, sve radi kak se spada pa neću se žaliti.
Normalno da imaš 20/2 na korištenje kad toliko i plaćaš, već je bila debata o tome što u fritzu pokazuje kao da je pušteno više, ali nije, puste točno koliko plaćaš (jasno ako linija to dozvoljava)


Ono čime.sam očaran je Fritz router. Opcija miljon, odlično sučelje, updejta si svoj OS, telefonski imenik, pregled spajanja i poziva... Ma milina.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
E sad pitanje. Starcima sam isto naručio H1 ali ovaj novi paket za 139kn (5mbit flat + gro badave minuta). Kakav će oni modem dobiti i može li se unaprijed tražiti Fritz za Adsl?
Ne može. Već smo raspravljali u temi ranije, fritz ide vdsl korisnicima primarno, a adsl korisnici ga dobiju samo ako imaju žešću sreću, a lijepim riječima zamolba, inzistiranje pismenim putem, prigovori, bilo šta slično, ne vrijede, vjeruj mi (2 zte-a su mi izgorila od udara groma i svaki put bi molio za fritza, no evo imam trećeg zte-a, jbg)

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jel taj dobar... U smislu, jel bolji od Optiminog Dlinka?
Imaju nekoliko modela koji idu, ovaj trenutni cvjetić edition je dobar, ima i više nego dovoljno opcija, za avg joea i previše, no ja ga ne mogu smislit samo zbog izgleda i tog uspravnog položaja u kom mora stajati.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline