Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2011., 16:33   #1
David87
Registered User
Moj komp
 
David87's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 25
Lightbulb Fortron 550 W ne radi

Pozdrav ekipa!
Evo da i ovdje postavim temu!


Evo ovako, nadograđivao sam si komponente i napajanje odjednom neradi! Prije nego sam prodao stare komponente sve je radilo i od tad napajanje nije bilo uopće u funkciji i sad napokon kad sam kupio sve komponente spojim i ono uopće nemože ni zavrtit ventilatore a kamoli pokrenut nešt! Bio sam u diskont24 i oni su istestirali sve moje komponente na njihovom napajanju i njima radi bez greške! Sad mi nije jasno kak može riknot napajanje ako uopće nije ni bilo u struji u tih mjesec dana?
Radi se o serverskom napajanju Fortron 550W, a ostale komponente su:

AMD Phenom II X4 955
ASUS M4A79XTD EVO
Corsair Dominator DDR3 4GB 1600Mhz
Ati Radeon HD5770 1Gb
2x 250 GB HDD

P.S očistio sam od prašine al svejedno neradi

evo slike kondenzatora (desno) koji mi izgleda da je mrtav:
http://img26.imageshack.us/img26/4356/img0005pg.jpg

Sad el je pametno mijenjat kond na napajanju pa isprobat dal će radit, da nebi ošlo sve kvragu?!


Ja sam nabavio kondenzator pa ga sad treba samo piknoti a pošto ja tu u Zagrebu nemam lemilicu, molio bih ako ima koja dobra duša da mi pikne to, ja dođem do vas bez problema, pa odemo na piće il platim već nešto



Hvala svima na pomoći!
David87 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 16:41   #2
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Trudan kondić... mijenjaj (a usput provjeri ostale).

Vjerojatno je počeo curiti još kad je napajanje radilo, a onda je polako procurio kad je stajalo...

Klasika...
Krvavy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2011., 11:31   #3
David87
Registered User
Moj komp
 
David87's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 25
Da, provjerio sam i svi ostali su ok osim tog jednog! Sad neznam da li će bit problem jer ovi u chipoteci nisu imali takav uski, već manji i deblji, valjda će se moći nagurati pokraj ovog srednjeg! E sad još treba nać lemilicu

Još me zanima dal ima kakve veze što kondenzator nije potpuno identičan (dimenzije)?

SLIKA:

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 24.03.2011. u 12:27. Razlog: Sliku u thumb!
David87 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 12:12   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
sasvim nevazno sto nije jednakih dimenzija sto se samog rada tice, jedino sto je vazno da je identicnog kapaciteta i istog/veceg napona.

a sto se samog polozaja tice, kada budes mjenjao kondenzator, nemoj odmah rezati nozice od ovog novoga. izvadi stari, postavi novi u rupe (naravno - pripazi na +/-), i lagano zakreni kondenzator prema van, od ovog susjednog.

malo ce izvodi viriti (nece ici skroz na plocu), ali nema veze - sljakat ce 5/5.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 13:29   #5
David87
Registered User
Moj komp
 
David87's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 25
E super! Hvala na odgovorima!

Evo promijenjen kond i ne radi, potpuna ista stvar! Neam pojma kak nest moze crknuti a da nije niti bilo ukljuceno u struju!

Zadnje izmijenjeno od: nino. 24.03.2011. u 17:20.
David87 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na