Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2015., 13:31   #4171
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Tecnicolor TC7200 , vulgaris modeme kažu trenutno nemaju.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 12:56   #4172
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Ima netko prijedlog za ovu situaciju.. Bili smo u stanu u ZG zarucnica i ja i uzeli smo bnet (imali smo 6mj free) i to nam je isteklo dok smo se mi u medjuvremenu preselili u drugi dio Hrvatske i zaboravili smo totalno za to i jucer smo bili u poslovnici i prebacili smo ugovor na moj sestru koja je sada u ZG na fakultetu. Nakon sto smo stigli doma stize nam poziv iz Bneta da je gazda starog stana zatrazio prekid ugovora i da se do 20.10 to mora realizirati i placati penale za sve ostale rate. A ugovor smo kao jucer prebacili i lik u poslovnici nam je isprintao ugovor za preseljenje prikljucka da nam nije rekao apsolutno nista o prekidanju ugovora? Eh da i u medjuvremenu su nas opet zvali i rekli nam da na toj adresi u ZG nema bnet a mi imamo ugovor za tu adresu vec i sada ne znamo sta da radimo, jer nam se ne placa bas 2500kn penala.. I nije nam jasno ako je gazda stana 5.10. pokrenuo zahtjev za prekidanjem ugovora zasto nama to nitko nije javio?

Zadnje izmijenjeno od: Ghost Face. 18.10.2015. u 13:14.
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2015., 13:23   #4173
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ako se seliš i u stanu u koji dolaziš nema usluga operatera možeš otkazati ugovor bez penala. O tome imaš na Hakom stranicama;
Citiraj:
Poštovani,

prava i obveze između operatora i pretplatnika uređuju se njihovim pretplatničkim ugovorom koji čini zahtjev za zasnivanje pretplatničkog ugovora, opći uvjeti poslovanja, cjenik i posebni uvjeti korištenja ugovorene usluge. Stoga je i rok u kojem je operator obvezan odgovoriti na zahtjev za prijenos priključka, kao i izvršiti isti, propisan općim uvjetima poslovanja.
Neovisno o navedenom, ukoliko do preseljenja priključka ne može doći zbog nepostojanja tehničkih mogućnosti, koristimo priliku upozoriti Vas na mogući problem oko eventualne naplate naknade zbog prijevremenog raskida ugovora, a kada korisnici istu nisu dužni podmiriti. U konkretnom slučaju, ukoliko ne postoji tehnička mogućnost za preseljenje, do raskida ugovora ne bi došlo krivnjom pretplatnika, već zbog nemogućnosti pružanja usluge od strane operatora.
U slučajevima traženja preseljenja priključka potrebno je izbjeći eventualne zlouporabe od strane samih pretplatnika, koje bi bile usmjerene na izbjegavanje ugovorne obveze kao rezultat traženja priključenja na nedostupnim mjestima. S tim u vezi je potrebno naglasiti kako činjenicu opravdanog preseljenja priključka pretplatnik može dokazivati preslikom potvrde o novom prebivalištu/boravištu.

S poštovanjem,
HAKOM
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=356

Pošalji pismeno s povratnicom bnetu "Obavijest o preseljenju i zahtjevu za premještaj priključka" U kojemu navodiš da si se preselio na adresu xxx, želiš preseljenje usluga i ako ti nisu u mogućnosti pružiti ih tražiš raskid ugovor bez naknade zbog nemogućnosti pružanja ugovorene usluge. U prilogu stavi potvrdu u novom boravištu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 01:27   #4174
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
To su ti tako rekli ili si to vidio po svom računu? Ne, nisi mogao vidjeti račun kad si samo tri dana na Bnetu.. a ništa, javi nam kad dođe prvi račun ili ako si već pozivao Vip/Tomato korisnike koji nisu korisnici Bneta baci oko na web stranicu sa praćenjem potrošnje telefonske usluge pa javi
Sad sam se sjetio da sam obećao ovo javiti. Došao je prošli tjedan račun i sve je u redu. Svi pozivi su bili prema fiksnim mrežama ili prema Vipu. Kad se ukupni broj poziva pomnoži s cijenom za uspostavu poziva, broj koji se dobije odgovara onom što je na računu.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 07:37   #4175
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Sad sam se sjetio da sam obećao ovo javiti. Došao je prošli tjedan račun i sve je u redu. Svi pozivi su bili prema fiksnim mrežama ili prema Vipu. Kad se ukupni broj poziva pomnoži s cijenom za uspostavu poziva, broj koji se dobije odgovara onom što je na računu.
Super, drago mi je da sam bio u krivu i da ste vi bili u pravu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 13:45   #4176
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
U win 10 kada mi se pc nakon 5 min ode u stanje mirovanja, nakon toga kada ponovno uđem u svoj račun, mi uvijek bude prekriženo crveni x na monitoru u donjem desnom uglu, pukne veza i onda ga restartam i bude sve ok. Što je problem? koristim Bnet
machine88 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 22:45   #4177
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
puka bnet...ni tehničku nemogu dobit


http://www.speedtest.net/my-result/4771124375
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 22:51   #4178
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Tebi skroz ode. Sve normalno kod mene
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 23:02   #4179
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Susjed se igrao sa žicama
Btw ako kome treba deal (12mj u pola cijene+ još neke stvari) mogu mu dati predstavnika za Rijeka sjever na pm.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 16:08   #4180
hbrlek
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Koje još neke stvari?
hbrlek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2015., 17:19   #4181
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Pozz!
Mijenjam operatera pa me zanima da li sam duzan vratiti ruter koji sam otplatio odjednom kad sam s bnetom sklopio ugovor da nisam imao mjesecni najam?! To je bilo jos prije jedno 5 godina.
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 22:21   #4182
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Jesi.Dužan si vratiti svu opremu.To ti piše u ugovoru.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 20:15   #4183
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Bnet isporučuje nove prijemnike, Kaon.
Dobio ga itko? Se smrzava i dalje telka?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 09:21   #4184
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Bnet isporučuje nove prijemnike, Kaon.
Dobio ga itko? Se smrzava i dalje telka?
Nema smrzavanja buljio u one zalagaonice i slično, ništa nije štekalo. Doduše, imao je dva dana neke svoje lune, kod paljenja ne bi pokazao sliku pa sam morao iz struje. Ali nakon ta dva dana opet Ok.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 10:08   #4185
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Vidim na jednom forumu kaže jedan korisnik

Došao je novi update preko noći.
Sada je 1_48_4 sada sve bolje radi i brži je izbornik.

I meni se više ne zamrzavaju hd kanali (hd paket)

Radi se o Albisu 9300.



Dok drugi kažu njima još ništa nije pušteno, očito testno puštaju kvart po kvart ili neka takva šema.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 11:04   #4186
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Nema smrzavanja buljio u one zalagaonice i slično, ništa nije štekalo. Doduše, imao je dva dana neke svoje lune, kod paljenja ne bi pokazao sliku pa sam morao iz struje. Ali nakon ta dva dana opet Ok.
Na kojoj je zracnoj udaljenosti od tebe najbliza bazna stanica (antene) nekog od mobilnih operatera, naime:

Prije par dana u svom naselju primjetio sam covjeka koji je stajao pokraj metalnog tronosca visine cca 1,5 metar i na cijem je vrhu bila kugla plave boje (kao posuta srebrnim sljokicama) velicine rukometne lopte, cinilo mi se kao da nesto mjeri.
Prije dva dana dolazeci prema svom neboderu vidim dva muskarca kako nose limenu kutiju velicine 800 x 1000 mm (poput veceg razvodnog el. ormarica ali bez prednjih vrata) unutra se vidjela nekakva elektronika i nesto poput tipkovnice sa malim displejom a na vrhu ormarica izvana bila je ista plava kugla velicine rukometne lopte. Isli su bas u moju zgrada ( na mojoj zgradi je VIP-ova antena za mobitele) kako sam otkljucao ulazna vrata i pustio ih u zgradu usput ih pitam jel mjere nivoe zracenja antene i ko ih je angazirao. Odgovorili su da mjere i da ih je angazirao VIP.
Kad su bili tako ljubezni onda sam ih pitao i za LTE signal i smetnje koje stvara B.net-ovim prijemnicima (smrzavanje i zastajkivanje slike na odredjenim HD programima) njih dvojca su se pogledali i stariji od njih dvojce kaze i to mjerimo i pokusavamo razlicitim filterima to umanjiti, udjose u lift i odose na 12 kat na terasu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 16:13   #4187
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Iznenadili se ljudi kako si ih "pročitao", hehe.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 17:27   #4188
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na kojoj je zracnoj udaljenosti od tebe najbliza bazna stanica (antene) nekog od mobilnih operatera, naime:

Prije par dana u svom naselju primjetio sam covjeka koji je stajao pokraj metalnog tronosca visine cca 1,5 metar i na cijem je vrhu bila kugla plave boje (kao posuta srebrnim sljokicama) velicine rukometne lopte, cinilo mi se kao da nesto mjeri.
Prije dva dana dolazeci prema svom neboderu vidim dva muskarca kako nose limenu kutiju velicine 800 x 1000 mm (poput veceg razvodnog el. ormarica ali bez prednjih vrata) unutra se vidjela nekakva elektronika i nesto poput tipkovnice sa malim displejom a na vrhu ormarica izvana bila je ista plava kugla velicine rukometne lopte. Isli su bas u moju zgrada ( na mojoj zgradi je VIP-ova antena za mobitele) kako sam otkljucao ulazna vrata i pustio ih u zgradu usput ih pitam jel mjere nivoe zracenja antene i ko ih je angazirao. Odgovorili su da mjere i da ih je angazirao VIP.
Kad su bili tako ljubezni onda sam ih pitao i za LTE signal i smetnje koje stvara B.net-ovim prijemnicima (smrzavanje i zastajkivanje slike na odredjenim HD programima) njih dvojca su se pogledali i stariji od njih dvojce kaze i to mjerimo i pokusavamo razlicitim filterima to umanjiti, udjose u lift i odose na 12 kat na terasu.
Kako si tu ustanovio da smetnje baš dolaze od vipove antene ? Jer sam ih ja prošle godine dok sam imao b.net isto imao kao i ti čak smo si i pričali preko PM-a u vezi toga, a ja živim na početku kvarta gdje nema nikakvih antena niti ičeg takvog da bi ometalo signal, što znači jedino ostaje to kako su i meni rekli preko telefona šta je i presudilo tome da odem sa b.neta da im je globalno u kvartu na glavnom nodu nešto otišlo po mojoj predpostavci nešto šta im se očito ne isplati popravljat jer popravak je skup pa rađe utumbat pare u reklame i ostale gluparije. A glavni nod je dovoljno daleko udaljen od tvog nebodera da bi intereferencije se širile tolko baš.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 18:34   #4189
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Da sam B.net zna tocno sta im radi smetnje na HD programima vec bi on to davno rijesio, ali ocito jos nezna sta ga muci pa zato cujemo razne njihove teorije da je problem u nodovima ili LTE mobilnom signalu ili da ce stvar rijesiti sa novom serijom korejskih prijemnika Kaon VN1200 ili ...
Samo sam prenio ono sto sam cuo od mjeritelja.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 18:47   #4190
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Da sam B.net zna tocno sta im radi smetnje na HD programima vec bi on to davno rijesio, ali ocito jos nezna sta ga muci pa zato cujemo razne njihove teorije da je problem u nodovima ili LTE mobilnom signalu ili da ce stvar rijesiti sa novom serijom korejskih prijemnika Kaon VN1200 ili ...
Samo sam prenio ono sto sam cuo od mjeritelja.
Ma kužim da želiš otkrit šta je i ja sam htio pa odustao previše para, a premalo muzike kako bi se reklo. Ali poprilično sam siguran da vip-ova antena nema veze s tim štekanjem. Ja ih svejedno hejtam na najjače jer su mi maznuli tolko para i tolko mi smuljali puta sve i svašta da nikom ne bi preporučao da ode na b.net čisto eto moje mišljenje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 20:01   #4191
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Sa b-neta mi je bio pravi gust otici. U prvi mah sam mislio potpisati novi ugovor radi povecanja brzine neta. Medutim kad sam vidio da novi korisnik ostvaruje bolje uvjete nego ja koji sam u njihovoj mrezi preko 10 godina, rekao sam pa pa.

Zanimljivo je da su nakon primitka zahtjeva za raskidom ugovora odmah zvali i nasli "bolje" uvijete.
Medutim smucili su mi se oni i njihov “fair use”....
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 13:11   #4192
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
Sa b-neta mi je bio pravi gust otici. U prvi mah sam mislio potpisati novi ugovor radi povecanja brzine neta. Medutim kad sam vidio da novi korisnik ostvaruje bolje uvjete nego ja koji sam u njihovoj mrezi preko 10 godina, rekao sam pa pa.

Zanimljivo je da su nakon primitka zahtjeva za raskidom ugovora odmah zvali i nasli "bolje" uvijete.
Medutim smucili su mi se oni i njihov “fair use”....
Upravo zbog toga i ja odlazim. Zvala me zenska neki dan i nudila svasta al reko ne hvala. A i racun bi mi kasnije nakon tog popusta bio veci nego sada.
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 14:04   #4193
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Meni je beneti otkad ga je kupio vip, čudo Šalu na stranu, sad fino svake dvije godine odem kod drugog/istog, uberem trenutnu akciju i vozi. A problema s netom, tv, nemam. I od dostupnih opcija, uvijek mi ispadnu najpovoljniji. T-com optika mi je provučena do stana BTW. Možda sam nezahtjevan korisnik jbg
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 15:09   #4194
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Iz tvoga posta nisam shvatio dali si na b-netu ili t-comu (ili si malo kod jednog pa kod drugog).
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 15:11   #4195
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Na benetu , prešao s vipa, na koji sam bio prešao s bneta. T-com spomenuo čisto da ne ispadne da mi je bnet jedina kvalitetna opcija.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 16:56   #4196
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na kojoj je zracnoj udaljenosti od tebe najbliza bazna stanica (antene) nekog od mobilnih operatera, naime:
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Meni je beneti otkad ga je kupio vip, čudo Šalu na stranu, sad fino svake dvije godine odem kod drugog/istog, uberem trenutnu akciju i vozi. A problema s netom, tv, nemam. I od dostupnih opcija, uvijek mi ispadnu najpovoljniji. T-com optika mi je provučena do stana BTW. Možda sam nezahtjevan korisnik jbg
Nisi mi odgovorio na pitanje.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 17:44   #4197
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Nisi mi odgovorio na pitanje.
Sorry, em previdio, em nemam ideje
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 13:54   #4198
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
bnet optika

Dogovorio sam bnet optiku,dolazi lik na instalaciju i kaze da se optika vuce do zgrade,a dalje po zgradi ostaje antenski kabel????
donio je neki technicolor TC7200,jel to igra,ili da ga izbacujem iz stana???

zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 14:11   #4199
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Kaj Bnet ima optiku uopće?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 14:15   #4200
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kaj Bnet ima optiku uopće?

to se sad i ja pitam.......
budem stavil speedtest kad zavrsi.....
zweitakt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na