Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2007., 20:34   #121
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
a ništ...seli se k baki
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 23:19   #122
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
e sada... jel metronet bolji od amisa? Tj. U cemu je kvaka ( a uvijek je ima)
__________________
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2007., 00:29   #123
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
pa bolji je po tome što brže širi kablove po hrvatskoj, dok je amis dostupan u par zg kvartova i vg

što se cijena tiče, metronet je kod 2 Mbitnog flata 4.74 kn a kod 4 Mbitnog 1.12 kn jeftiniji, cijene poziva prema fiksnim mrežama su im iste, a prema mobilnim mrežama metronet je nešto jeftiniji s tim da se cijena poziva po minuti kod metroneta smanjuje obrnuto proporcionalno mjesečnom trajanju razgovora, nadalje amis nema opcije flat voice prema fiksnim mrežama, i wlan opcija kod amisa je duplo skuplja nego kod metroneta (199kn naspram 99kn)

ono u čemu je amis pak dosta povoljniji je cijena dodatne telefonske linije (20 naspram 50), zatim povoljnija opcija statičke IP adrese (488 naspram 500) i povoljniji razgovori prema međunarodnim mrežama

dakle to je što se tiče cijena a samu tehničku izvedbu i kvalitetu usluga tek ćemo moći uspoređivati sljedećih tjedana i mjeseci
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 00:47   #124
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Hm.... A meni treba samo malo povoljnijii medunarodni, flat internet, cak nemoram imat wlan ili imat staticku adresu.

cini se da se metronet isplati iako sam vec popunio online prijavu za amis prije 2 tj i jos uvijek ni traga ni glasa (da ne govorim o tome da je moj stric potpisao zahtjev prije 2 mj, i dalje je na cekanju)...
__________________
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 11:31   #125
7600GT
Banned, varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 182
Ako ti je dostupan Metronet,uzmeš njega i to je to.
7600GT je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 17:41   #126
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
__________________
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 10:12   #127
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Dobio papire jos u petak, al nikako "ulovit" vlasnika linije da mi kopira osobnu
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 16:31   #128
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
jel došlo to kome na instalaciju
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 01:21   #129
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
nope
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 10:54   #130
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Shiverlock Pregled postova
e sada... jel metronet bolji od amisa? Tj. U cemu je kvaka ( a uvijek je ima)
meni uopce nije jasno zasto ljudi toliko pricaju o metronetu.. 5kn jeftiniji od nekih drugih operatera

pitate se zasto? njima je metro2fast zapravo prvi pokus s dslom..nemaju iskustva..zasto? zato sto oni rade s optikom ne sa dslom... citaj puno djecjih bolesti i problema ce biti na njihovom dslu .. onih koje su drugi vec prosli...

vidim da nitko o tome nista ne govori nego samo hvale ispraznom cinjenicom da su 3 kn jeftiniji od amisa..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2007., 11:05   #131
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
meni uopce nije jasno zasto ljudi toliko pricaju o metronetu.. 5kn jeftiniji od nekih drugih operatera

pitate se zasto? njima je metro2fast zapravo prvi pokus s dslom..nemaju iskustva..zasto? zato sto oni rade s optikom ne sa dslom... citaj puno djecjih bolesti i problema ce biti na njihovom dslu .. onih koje su drugi vec prosli...

vidim da nitko o tome nista ne govori nego samo hvale ispraznom cinjenicom da su 3 kn jeftiniji od amisa..
Nekima Amis nije dostupan...
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 11:15   #132
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
I metronet ima svoju mrežu znači nisu ovisni o t-comu kao šta je amiš. A najbolje budemo vidjeli kako metronet funkcionira kad ga netko dobije ja se barem nadam da će bit malo ozbiljniji nego ostala t-comova tkz. konkurencija
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 11:52   #133
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
meni uopce nije jasno zasto ljudi toliko pricaju o metronetu.. 5kn jeftiniji od nekih drugih operatera

pitate se zasto? njima je metro2fast zapravo prvi pokus s dslom..nemaju iskustva..zasto? zato sto oni rade s optikom ne sa dslom... citaj puno djecjih bolesti i problema ce biti na njihovom dslu .. onih koje su drugi vec prosli...

vidim da nitko o tome nista ne govori nego samo hvale ispraznom cinjenicom da su 3 kn jeftiniji od amisa..
Da, ali metronet je već dokazana firma u području usluga za poduzeća, stoga mislim da neće biti previše "dječjih bolesti".
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 12:25   #134
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Da, ali metronet je već dokazana firma u području usluga za poduzeća, stoga mislim da neće biti previše "dječjih bolesti".
nije to isto..nisu nudili dsl nego optiku.. sto je totalno druga stvar...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 12:26   #135
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
I metronet ima svoju mrežu znači nisu ovisni o t-comu kao šta je amiš. A najbolje budemo vidjeli kako metronet funkcionira kad ga netko dobije ja se barem nadam da će bit malo ozbiljniji nego ostala t-comova tkz. konkurencija
amis isto koristi svoju infrastrukturu ali na malo centrala.. imas iskon koji nudi na dosta mjesta vec...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 12:43   #136
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Kolko znam iskon je u vlasništvu t-coma ili se je nešta promjenilo. Baš nisam siguran da će jedna sestrinska firma rušit cijene. Što se tiče Amiša mislim da se presporo šire dok dođu do mene u rijeku proć će dosta vremena, a optimu neću ni spominjat
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 12:43   #137
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
amis isto koristi svoju infrastrukturu ali na malo centrala.. imas iskon koji nudi na dosta mjesta vec...
Iskon.DUO trenutno je dostupan u:
Zagrebu, Osijeku,
Rijeci, Splitu, Puli,
Opatiji, Solinu,
Velikoj Gorici...

hm...i dalje premalo
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 12:53   #138
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
da premalo je jer vjerovatno u svakom gradu imaju jednu centrale evo svaka čast ako sa tim centralama (izvan zagreba) mogu pokriti 2 % t-comovih korisnika a da ne kažem da je promjena između ta dva providera ( t-com i iskon) za k.... ili isto g.... drugo pakovanje
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 13:38   #139
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
Iskon.DUO trenutno je dostupan u:
Zagrebu, Osijeku,
Rijeci, Splitu, Puli,
Opatiji, Solinu,
Velikoj Gorici...

hm...i dalje premalo
..te nije dostupan u svim dijelovima tih gradova
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 14:22   #140
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Kolko znam iskon je u vlasništvu t-coma ili se je nešta promjenilo. Baš nisam siguran da će jedna sestrinska firma rušit cijene. Što se tiče Amiša mislim da se presporo šire dok dođu do mene u rijeku proć će dosta vremena, a optimu neću ni spominjat
probaj pogledati cijenu najjeftinijeg paketa u iskonu prije nego dolazis do zakljucaka...

gledam i nemrem vjerovati vasim argumentima.. iskon je u 5 mjeseci pokrio dio zagreba i jos 7-8 gradova i to je malo... optima je pokrila nesto manje.. tu negdje ko i amis.. pa nije to malo uopce..

ali glavni hit je metronet koji nije pokrio nista... cak nemaju jos niti jednog korisnika... koliko znam jos nisu ni usli u neku centralu sa svojom opremom..

vidim da ce se ponoviti vm mreze.. previse ljudi ocekujete od metroneta a jos ne postoji niti jedan korisnik toga!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 14:46   #141
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Metronet je tek počeo raditi sa privatnim korisnicima i normalno je da nemaju još nijednog korisnika. Poslovnim je uglavnom stavljao optiku i to vlastitu!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 14:56   #142
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
vidim da ce se ponoviti vm mreze.. previse ljudi ocekujete od metroneta a jos ne postoji niti jedan korisnik toga!!
Malo previse pljujes po onome sto nitko nije poceo koristiti.
Metronet je dostupan u vise gradova od AMIS-a i Iskona skupa. Ne vjerujem da ce biti problema kao kod VM mreza iz dva razloga: 1. idu preko svoje infrastrukture, 2. Metronet nije neka firma nastala u kaficu kad se dvoje djece sjetilo "ajmo osnovat ISP".
I ne znam zasto bi imali toliko problema oko adsl-a. Nije da su hrpa njubova koji ne znaju svoj posao.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 15:45   #143
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Malo previse pljujes po onome sto nitko nije poceo koristiti.
Metronet je dostupan u vise gradova od AMIS-a i Iskona skupa. Ne vjerujem da ce biti problema kao kod VM mreza iz dva razloga: 1. idu preko svoje infrastrukture, 2. Metronet nije neka firma nastala u kaficu kad se dvoje djece sjetilo "ajmo osnovat ISP".
I ne znam zasto bi imali toliko problema oko adsl-a. Nije da su hrpa njubova koji ne znaju svoj posao.
ja nisam pljuvao po njima.. meni su oni kao firma zapravo vrlo simapticni... skegro i puno tudjih para... zanimljiva simbioza koju smo vec vidjeli na dijelu nekoliko puta..

samo se radi o tome da su ljudi poceli ocekivati previse od njih..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 15:48   #144
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
probaj pogledati cijenu najjeftinijeg paketa u iskonu prije nego dolazis do zakljucaka...

gledam i nemrem vjerovati vasim argumentima.. iskon je u 5 mjeseci pokrio dio zagreba i jos 7-8 gradova i to je malo... optima je pokrila nesto manje.. tu negdje ko i amis.. pa nije to malo uopce..

ali glavni hit je metronet koji nije pokrio nista... cak nemaju jos niti jednog korisnika... koliko znam jos nisu ni usli u neku centralu sa svojom opremom..

vidim da ce se ponoviti vm mreze.. previse ljudi ocekujete od metroneta a jos ne postoji niti jedan korisnik toga!!
Pa ko jos gleda te najjeftinije pakete???
A kad vec usporedjujes, kod iskona za 150kn dobis 0,7Mb a kod metroneta za 200kn dobis 2Mb, a to je vec neka pristojna brzina. A do 2008 godine i 100kn popusta na preplatu. Plus ako zelim raskinuti ugovor, recimo skuzim da nevaljaju to mogu napraviti za 450kn, kod Iskona moram platiti sve preostale rate do isteka ugovora. Plus metronet daje i fletrejt telefon. Plus Iskon je shugava t-comova ekspozitura.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 16:05   #145
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Pa ko jos gleda te najjeftinije pakete???
A kad vec usporedjujes, kod iskona za 150kn dobis 0,7Mb a kod metroneta za 200kn dobis 2Mb, a to je vec neka pristojna brzina. A do 2008 godine i 100kn popusta na preplatu. Plus ako zelim raskinuti ugovor, recimo skuzim da nevaljaju to mogu napraviti za 450kn, kod Iskona moram platiti sve preostale rate do isteka ugovora. Plus metronet daje i fletrejt telefon. Plus Iskon je shugava t-comova ekspozitura.
iskon je sa tim vecim brzinama u kurcu sto se tice cijene..

a metronet mi sa tim otkazivanjem bas i nije skroz jasan.. ali ako je to istina svaka im cast na ideji!

ja bih iskreno rado uzeo metronetovu optiku ali nema p2p )) ali njihova podruznica mi je izgleda dosla u kvart s optikom.. steta sto imam rjesen net.. bas bih htio vidjeti kako funkcionira optika
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 18:02   #146
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
ja nisam pljuvao po njima.. meni su oni kao firma zapravo vrlo simapticni... skegro i puno tudjih para... zanimljiva simbioza koju smo vec vidjeli na dijelu nekoliko puta..

samo se radi o tome da su ljudi poceli ocekivati previse od njih..
ockej ... ja ne ocekujem previse. Ne ocekujem ni da cu imat tocno 4mbit kao sta amis daje recimo, a ni da ce u pocetku sve raditi bez problema.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 14:01   #147
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Eo meni se javili, kazu da dolaze kod mene 28.05.

Inace imaju foru do jaja:
Baza zaprimljenih zahtjeva im je povezana sa caller ID, pa tak odma znaju s kim pricaju, to izgleda ovak kad ih nazoves:

Ja: dobar dan, htio bi provjeriti sto je sa mojim zahtjevom?
Metronet: Dobar dan gosp. xxxxx xxxxx, vas zahtjev je zaprimljen, javit cemo vam se uskoro.

Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 14:37   #148
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
fensi
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 16:27   #149
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Evo došao metronet i u bjelovar, samo što su za sad pokrili samo pola grada, a ja sam naravno u onoj polovici koja još nije pokrita...ali nadam se da tu neće biti problema i da će i to rješiti...
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 16:27   #150
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
.. ali glavni hit je metronet koji nije pokrio nista... cak nemaju jos niti jednog korisnika... koliko znam jos nisu ni usli u neku centralu sa svojom opremom..

vidim da ce se ponoviti vm mreze.. previse ljudi ocekujete od metroneta a jos ne postoji niti jedan korisnik toga!!

VM mreze funkaju jos uvijek sa svojih nekoliko korisnika, a Metronet je pokrio jako puno, treba to sve realizirati, treba investirati u opremu...a oni imaju sve svoje...tako da VM mreze nemozes usporedjivati s njima..do kraja godine bi trebalo biti pokriveno 50ak gradova..vidit cemo kad se spoji neki korisnik, ali inace postoje korisnici koji vec mjesecima koriste dsl konekciju..preko optike..
nadam se na radost svih nas da problema s dslamovima nece bit..

zivi bili pa vidjeli..
Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na