Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2017., 10:49   #331
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ahahaha, kolega Osta mi je uljepšao dan: http://kotaku.com/sources-bioware-mo...-on-1795100285

Crknite, gamadi, niste ništa bolje ni zaslužili.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2017., 19:30   #332
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Vidio to na kotaku jutros, pulling the plug.
Beep-beep-beep-beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Kao sta sam i rekao, ispalo je da bioware tim nije uopce ovo radio, nego neki manji tim koji je prije toga radio dlceve za me2-3. I sad su i to kanibalizirali i ode tim. Ocito je MEA polucila ogroman uspjeh kod kriticara i igraca.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2017., 21:02   #333
TutBlut
Premium
 
TutBlut's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Našice
Postovi: 96
Dok je glavni studio radio (i još radi) na potpuno novom naslovu, očito je EA forsirao novi Mass Effect zbog love pa su igru prebacili support timu u Montrealu, a sada ih gase... Žalost.

Pa unutar 5 godina izrade igre, studio je napustilo više od 13 vodećih developera, animatora, editora i producenata uključujući i Hudsona... To sve govori u kojem smjeru se razvijala igra.
TutBlut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 07:49   #334
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ono kad te Casey Hudson napusti... onda znaš da si udario u dno i počeo kopati.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 09:20   #335
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Casey je otisao u MicroSoft. Sta li sad tamo radi, il kako ja volim rec....Halo je sljedeci, sad ce i to ujebat ljudima.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 15:07   #336
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
odigrano 98% i sveukupno gledajuci dobra igra ,nista bolja a ni gora od trilogije.
vrijednost igre nekakvih 20$ realno gledajuci .
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 15:56   #337
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Ima za kupit za 215kn (28eura), dal se isplati?
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 22:38   #338
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 741
Ako očekuješ zanimljivu priču i dijaloge i ispolirane i zanimljive likove u igri, onda ne

Ako očekuješ lijepu grafiku i više manje zanimljivo dizajnirane planete uz mogućnost slobodne vožnje u onom vozilu (inače brzo dosadi), onda da
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2017., 11:48   #339
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Question

Ima li tko iskustva sa prebacivanjem savegame sa piratske verzije na kupljenu Origin? Igrao sam piratsku na šogijevom kompu, igra mi je OK, nije me za sada oduševila kao stara trilogija, ali kada se sjetim prvog Mass Effect, nije mi isto bio neki ultra doživljaj, nego me tek dvojka onako pošteno zarazila.
Kupio bih igru, ali mi se neda sve ponovno prelaziti, imam nekih 15 sati odigranih i hrpu sporednih misija i zadataka očišćenih, glavnu priču sam jedva taknuo, što mi je super i zato volim ovakve igre.
Ako se neda prebaciti, radije ću odigrati sada ovako, pa kada krenem drugi put odigrati, kupit ću ju, do tada budu valjda i akcije neke.
U piratskim ne mogu pristupiti onim APEX misijama, a i nema zadnjih patcheva koji vidim riješavaju dosta problema s kojima se sad susrećem, mislim da šogi nema ni 1.05 gore.

Igra mi je OK, ali budimo realni, potrgana je i neispeglana, a što se tiće priče i likova, nije ni blizu prve trilogije u tom aspektu, barem do sada što sam vidio.
Igra izgleda fantastično i grafički i dizajnerski, gameplay po pitanju akcije i napucavanja je prva liga i zabavan. Nomad je zakon i nikako da mi dosadi jurcanje planetima. Sve drugo mi je klasu ispod ME123, npr ne mogu shvatiti zbog čega su izbacili direktniju kontrolu nad timom kojeg povedeš sa sobom, AI im nije totalno loš, koriste posebne napade kad god mogu i relativno su efikasni ali da imamo direktnu kontrolu nad njima bilo bi puno bolje. Ne kužim što nije valjalo u ME123 sa time i koji fan tog serijala je htio da se to izbaci...mislim ni jedan.
Auto-cover sistem mi se na prvu činio katastrofa, međutim kada se navikneš funkcionira solidno, ali svakako preferiram manualni način, i pauziranje akcije za davanje naredbi iz ME123 mi ovdje ne fali toliko jer je naglasak više na akciju i kretanje, manje na taktiku. Draži mi je prijašnji sistem, ali nije ni ovo loše, dobro je odrađeno, samo je pitanje ukusa kome šta više paše.
Dizajn menija je katastrofa i fragmentiran, nepotrebno skačeš iz jednog segmenta u drugi, odi na ovaj terminal da kupiš opremu, odi na drugi za research i development, oni na treći za promjenu trenutno montirane opreme i dodataka, onda odi u inventory da razmontiraš opremu koju imaš i vratiš modove i pojačanja, vrati se na development da sa tim modovima napraviš novi komad oružja/opreme...ugh...puno šaltanja vamo-tamo a nepotrebno. Npr, još uvijek koristim oružja i opremu klase IV, a dostupna su mi klase VI, jednostavno mi se neda prolaziti tu cijelu proceduru. Iako je modanje oružja i opreme super zasmišljeno i stvarno može drastično promijeniti način na koji komponente funkcioniraju, realizacija je banana i čini se kao da se toga netko pred kraj sjetio i brzo nalijepio u igru, Menu kao da je radio odvojen studio koji nije probao kako igra funkcionira sa takvim rasporedom i dizajnom.
I zašto se pobogu moram vraćati na Tempest da bih pročitao mrtvi mail? Koristimo kvantnu tehnologiju i ne mogu dobiti mail na omnitool? Ne može mi ga SAM proslijediti? Mail je mogao biti integriran u glavni Menu.

I tako, ima igra milju komponenata i relativno je kompleksna po dizajnu, puno je tu stvari i neke su odrađene odlično, a nekima je falilo još poprilično poliranja.
Trenutno me najviše zanima zašto me igra prilikom kreiranja lika pitala jesam li u staroj trilogiji imao muškog ili ženskog Sheparda, baš me zanima kakve će to veze imati sa Andromedom i hoće li uopće. Bez spoilera, molim
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2017., 12:15   #340
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Kako nemas kontrolu ekipe koja je sa tobom?Mozes ih postavljat di oces i vratit nazad sebi,priko 20 eura nebi da za ovu igru ali opet kad gledam sta se sve danas naziva dobrom igrom i kosta vise i vecinom nekakvi early access ovo je sasvim solidna razbibriga u kojoj imas masu stvari za radit/igrat.

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2017., 13:02   #341
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Kako nemas kontrolu ekipe koja je sa tobom?Mozes ih postavljat di oces i vratit nazad sebi,priko 20 eura nebi da za ovu igru ali opet kad gledam sta se sve danas naziva dobrom igrom i kosta vise i vecinom nekakvi early access ovo je sasvim solidna razbibriga u kojoj imas masu stvari za radit/igrat.

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
Imaš neku kontrolu, ali ne kao u me123, kako i koje napade da koriste, obranu i slično, znači to je bio element o kojem si trebao voditi računa. U Andromedi uopće ne razmišljam o njima, pustim ih da idu gdje hoće i pobrinem se da sam odradim što moram.
Slažem se sa ovime što si rekao, i mnogi zaziru od toga da priznaju da uživaju u igri da ne ispadne da "nemaju standarde".
Imam ja standarde i itekako sam svjestan nedostataka ove i mnogih drugih popularnih igara zadnjh godina, al uvijek gledam zadnji rezultat, uživam li u igri i da li se isplatilo te novce. Kod svake moje kupovine odgovor je uglavnom uvijek pozitivan jer gledam recenzije prije kupnje i ne kupijem nikad po punoj cijeni, to je bitan faktor. Recimo, kao MGS Phantom Pain, bilo je očito kad je igra izašla da to nije MGS kojeg poznajem i volim od prije i nije igra koja je vrijedila te novce. Na popustu sam ju uzeo za 250kn, imam preko 200 sati odigranih, i još uvijek ju povremeno upalim i odigram jer mi je gušt. A dalo bi se tonu toga negativnog reći o igri. Isto za Fallout 4, fanovi su ju uglavnom prokleli, ja ju igram otkad je izašla, jer nemam puno vremena za igranje pa to bude po sat-dva par puta tjedno, zato mi takve igre dugo traju.
Stvar je i u tome tko je imao kakva očekivanja od Andromede, moja su bila osrednja i nisam očekivao "povratak ME serijala", zato me nije ni razočarala toliko u globalu. To ne opravdava kako su neke stvari loše odrađene sa tehnološkog aspekta, elementi koji u današnje vrijeme trebaju i mogu biti bez greške, ali to su sve simptomi užurbanog developmenta i agresivnih kapitalističkih izdavača. Možemo secirati elemente i uspoređivati sa nečime sa čime nije nikad ni bilo zamišljeno da se uspoređuje, ali ako ćemo tako onda nećemo ništa igrati osim Witcher i GTAV. Da su igru nazvali samo Andromeda, mislim da bi feedback bio puno bolji.
250kn za koliko mogu dobiti igru, vrijedi te novce. 60-70€? Nema šanse. Ni jedna igra ne vrijedi toliko a kamo li ova...
Ne mogu sve igre biti Witcher 3 i Dark Souls, ne može sve biti 10/10, i ne igra mi se Witcher 3 do smrti...
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 14:33   #342
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 09:12   #343
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ako ikoga zanima zašto je igra failala: https://kotaku.com/the-story-behind-...ive-1795886428
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 10:20   #344
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
A kako nece. Nisu imali ideju sta da rade kako treba. Zajebali su osnovu Bioware igre, likove. Prica je bezveze, glavni negativac je meh. Saren je bio u ME1 sto puta bolje okarakteriziran.

Em su isli na papilova sistem i igru su razvijali birokrati koji uopce neznaju sta je to razvojni proces, pa su raskomadali sve i cudili se kako ovi to neznaju/nemogu napravit.
Fino je rekao anonimni dev, igra nije isla na poliranje, samo su se trudili da ikako radi, zato i je clusterfuck.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 21:58   #345
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Samo za BladeRy-a:

Citiraj:
BioWare general manager Aaryn Flynn is leaving the studio at the end of July. Taking his place will be Casey Hudson, a long-time employee and former BioWare executive producer, who is returning after three years away.
Uzeto sa Polygon-a

Lun je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 22:08   #346
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
ME je mrtav, sad sa povratkom ovog debila misle izvuc pare na novom IPu.
A sta je CH radio u M$u? Kreativni direktor.....

I jos se pitamo sta je W10 smece
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 12:58   #347
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Kupio je prije par dana za 170 kn, reko dovoljno jeftino da se isproba, played skoro 20h i što reci...

Dobre stvari:
- Grafika, planeti, sve je lijepo napravljeno, i dovoljno razlicito, barem ova tri planeta sto sam posjetio.
- oružja, modifikacije, cijeli combat je odlican, to je jos najbolji dio igre, stvarno je zabavno ubijat kett-ove, steta sto nema neki slow time skill za sniper
- osjecaj napredovanja, upgrejdanje nexusa,oruzja, vozila, zasad je zanimljivo
- ono vozilo je odlicno napravljeno, zabavno se vozikat u njemu, srecom ovaj put nisu failali pa napravili kao u ME1 xD

Loše:
- likovi su totalno nezanimljivi, znaci ME1-2-3 sam presao preko 5 puta sigurno i svaki put bi sve slušao, čitao svaki datapad, ovdje skipam skoro kroz sve dijaloge jer su prelosi
- putovanje izmedju planeta, istrazivanje galaksije preko mape, svaki put stiskat tab da se preskoci, preduge animacije polijetanja/slijetanja
- pad fpsa u nekim dijelovima, iako imam poprilicno jak pc zna past na 30-tak fpsa igra, a nisam sve stavio na max...
-animacije lice, nekad je dobro, a nekad gledas kakvu ovo grimasu izvodi lik
- defaultni izgled glavnog lika, srecom moze se promjenit na nekog ozbiljnijeg izgleda lika

Da je ovo prva Mass Effect igra, da nije bilo triologije prije ovoga, svi bi hvalili igru, ove neke probleme bi progledali kroz prste i ocekivali poboljsanje u sljedecem ME, al ovako, nakon visokog standarda kojeg je postavio ME3 ovo je razočaralo, pogotovo u aspektu priče, likova i voiceactinga.

7/10
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 11:20   #348
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Neznam što se bunite, pa igra je u perfektnom stanju, evo niti updatea više ne treba za nju

Link
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 11:32   #349
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
hahahaha nevjerojatno... sad sam na negdje 60h played, naisao sam na barem jedno 10-tak bugova koji nisu popravljeni...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 11:40   #350
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Jesu popravili headshot freeze bug?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 16:18   #351
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Casey je otisao u MicroSoft. Sta li sad tamo radi, il kako ja volim rec....Halo je sljedeci, sad ce i to ujebat ljudima.
Vec je sjeban Halo,
Halo 5, retcon kraja 4vorke, forsani coop, drugi igrivi glavni lik je sad manjina(jer je to bitno za spartance koji generalno ne skidaju oklop ), boss fight ponovljen 7 puta kroz igru, tipicna degradacija

Ali najgore je to što je ME:A i dalje profitabilna bila
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 18:59   #352
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Neznam koliko je bila profitabilna kad je racun za igru bio oko 100m dolara (LINK). Em je lose prohvaceno od igraca, em su je recenzije popljucale, izaslo sa tonom bugova od kojih su samo neki popravljeni, em je prestao ikakav razvoj na igri.
Znaci mrtva investicija u manje od godinu dana, zadnji patch, nema DLCa, nema nista, sami Bio/EA su rekli da je igra i sve oko nje stavljeno na policu.

ME2 je prodao 2m kopija u prvoj sedmici.
ME3 je prodao 3.5m u prvoj sedmici, a 6m sve skupa, razvoj je kostao 40m.
MEA se procjenjuje da se prodala u 2.6-3m primjeraka (pitam se jel se broj refundiranih racuna).

Kazu da je MEA zaradila 111m dolara..... ako je profitabilna zasto onda nema DLCa za 5-10-20$ kao sta je bilo za ME2 ili ME3? Kao orjentiraju se na Anthem, jer bioware/EA nema dovoljno ljudi il 3rd party studia da naprave jos 2h contenta. I jel im trebamo vjerovat da je MEA stvarno toliko zaradila? Vjerovali smo i da nece bit RGB endinga i "your choices will matter" sranjima. Ako se uzme da ce takve ciganske firme lagat da zadrze vrijednost dionica.

To je EA. Svaka fransiza se cjedi do ZADNJEG centa. DO ZADNJEG. Ako su oni, sta se kaze, pulled the plug na igri, to dovoljno govori izmedju redova.


edit: samo za usporedbu, Witcher 3 budget je bio 81m. A ima contenta za par stotina sati igre.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 28.08.2017. u 19:15.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 19:27   #353
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
MEA odigrao jogurt verziju, da je valjala, kupio bi je. Za usporedbu, W3 bi sa zadovoljstvom kupio da košta duplo više. Braću Poljake iz CDPR-a podržava moj novčanik, EA/BW gamad mojih para dugo, dugo vidjeti neće.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 14:53   #354
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Neznam koliko je bila profitabilna kad je racun za igru bio oko 100m dolara (LINK). Em je lose prohvaceno od igraca, em su je recenzije popljucale, izaslo sa tonom bugova od kojih su samo neki popravljeni, em je prestao ikakav razvoj na igri.
Znaci mrtva investicija u manje od godinu dana, zadnji patch, nema DLCa, nema nista, sami Bio/EA su rekli da je igra i sve oko nje stavljeno na policu.

ME2 je prodao 2m kopija u prvoj sedmici.
ME3 je prodao 3.5m u prvoj sedmici, a 6m sve skupa, razvoj je kostao 40m.
MEA se procjenjuje da se prodala u 2.6-3m primjeraka (pitam se jel se broj refundiranih racuna).

Kazu da je MEA zaradila 111m dolara..... ako je profitabilna zasto onda nema DLCa za 5-10-20$ kao sta je bilo za ME2 ili ME3? Kao orjentiraju se na Anthem, jer bioware/EA nema dovoljno ljudi il 3rd party studia da naprave jos 2h contenta. I jel im trebamo vjerovat da je MEA stvarno toliko zaradila? Vjerovali smo i da nece bit RGB endinga i "your choices will matter" sranjima. Ako se uzme da ce takve ciganske firme lagat da zadrze vrijednost dionica.

To je EA. Svaka fransiza se cjedi do ZADNJEG centa. DO ZADNJEG. Ako su oni, sta se kaze, pulled the plug na igri, to dovoljno govori izmedju redova.


edit: samo za usporedbu, Witcher 3 budget je bio 81m. A ima contenta za par stotina sati igre.
A da good point, EA laze cim zine

btw se ko sjeca command & conquera, 4rka toga je toliki shit bila da je treba ovjekovjecit kipom.
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na