Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2011., 12:55   #121
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Neznam je'l postoji rok, to je pisalo u ugovoru, al mozes odustati, jer se ugovor moze raskinuti ako provider ne pruza adekvatnu uslugu a tebi ne pruzaju nikakvu. Vjerojatno se samo kakva zalba napise i preko nje trazi raskid ili kakav bonus ako zele rijesiti stvar, naravno uz napomenu da ce sve zavrsiti u online medijima o kvaliteti njihove usluge ako ne izadju u susret. (to je kod t-smeca palilo uvijek , drugi dan bi se nacrtali ili rijesili problem )

P.S
Meni su prvi racun isporucili za cijeli mjesec, a ja sam odmah napisal zalbu da ne mislim platiti i kakav je to bezobrazluk, jer prvih 2 tjedna nisam koristil njihove usluge, zvali su me isti dan uz isprike i dogovorili da sad platim taj racun a iduci mjesec platim pola, posteno.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 14:29   #122
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
mozes bez frke odustati

ugl situacija je bila ovakva.
nakon 3 tjedna me zovu dal sam voljan jos 2 tjedna pricekati i onda mi nakon tjedan dana stigao racun.
odjeb odmah
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 14:17   #123
hbrlek
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Pozz,

Jel se zna mozda koji uredjaji (routeri) se u zadnje vrijeme dobivaju za nove OptiCARNet korisnike?
hbrlek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 14:20   #124
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Procitaj temu o OptiDSL-u.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 07:57   #125
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Citiraj:
Autor hbrlek Pregled postova
Pozz,

Jel se zna mozda koji uredjaji (routeri) se u zadnje vrijeme dobivaju za nove OptiCARNet korisnike?
TP-LINK model TD-W8901G

Eo meni neki dan priključili telefon i DSL nakon 90 dana čekanja. Za sada radi fino.
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 07:23   #126
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Optima se, da pokucam, stabilizirala i nema problema vec dosta dugo.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 16:01   #127
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kaj je ovo danas, nije valjda da planiraju standard postavit na 12Mbps
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 05:06   #128
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pozdrav

Prebacio bi postojeći DSL priključak od Optime (znači OptiSurf) na OptiCarnet. Vidim da se može bez ikakve naknade. Sad trenutno imam doma Sagemov modem pa me zanima radi li na njemu spajanje sa router načinom i Carnet podacima ili ću morati kupit još jedan wireless router sa WAN portom pa preko bridge moda?

EDIT: Op, ne treba. Sad sam pročitao u pravilima da O2Carnet dopušta spajanje više računala. J***no.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 07:34   #129
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Da, Sagem će ti raditi u routing modu kao i do sada, samo uneseš user i pass od Carneta.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2012., 10:08   #130
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Koristim OptiCARNet već više od godinu dana, i do sada je sve bilo OK. No, zadnja dva tjedna veza mi puca u večernjim satima, nekad i po par puta. Iz Našica sam, pa me zanima da li sam jedini, ili nas ima još?
PlayerName je online   Reply With Quote
Staro 10.07.2012., 16:38   #131
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Ima nas još.. s time da sam ja na "normalnoj" Optimi (10Mbita + flat) i veza uredno puca, ping su mi kolko tolko sredili, brzina još nije ona koju sam zakupio..

Kvar prijavljen, preko 2 tjedna trebalo da dođe tehničar (s tiem da nije apsolutno ništa riješio) da bi na kraju javili da je s njihove strane sve u redu i mogu prekiniti ugovor (uz plaćanje penala - jer je s njihove strane sve u redu) ili nastaviti koristiti uslugu...

I sada ponovo prijavljujem poteškoće/pucanja linije pa ćemo vidjeti dokle će to sve ići..
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 18:18   #132
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Strong Pregled postova
Ima nas još.. s time da sam ja na "normalnoj" Optimi (10Mbita + flat) i veza uredno puca, ping su mi kolko tolko sredili, brzina još nije ona koju sam zakupio..

Kvar prijavljen, preko 2 tjedna trebalo da dođe tehničar (s tiem da nije apsolutno ništa riješio) da bi na kraju javili da je s njihove strane sve u redu i mogu prekiniti ugovor (uz plaćanje penala - jer je s njihove strane sve u redu) ili nastaviti koristiti uslugu...

I sada ponovo prijavljujem poteškoće/pucanja linije pa ćemo vidjeti dokle će to sve ići..
Koliko često puca veza ako si možda pratio? A koliko iznosti brzina kada mjeriš?
Jesi li probao poslati mail prema adresi podrska@optinet.hr?
azure je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 10:44   #133
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor PlayerName Pregled postova
Koristim OptiCARNet već više od godinu dana, i do sada je sve bilo OK. No, zadnja dva tjedna veza mi puca u večernjim satima, nekad i po par puta. Iz Našica sam, pa me zanima da li sam jedini, ili nas ima još?
Stanje se od prije par dana normaliziralo, bar više ne puca! Ali zna bit jako spora u večernjim satima, i to često.
PlayerName je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 11:33   #134
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor PlayerName Pregled postova
Stanje se od prije par dana normaliziralo, bar više ne puca! Ali zna bit jako spora u večernjim satima, i to često.
Koliko mjeriš u večernjim satima, svakako napravi 5 mjerenja pa provjeri prosječno brzinu.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 14:50   #135
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor azure Pregled postova
Koliko mjeriš u večernjim satima, svakako napravi 5 mjerenja pa provjeri prosječno brzinu.
Sada se sve ustabililo, prošlo je mjesec dana doduše ali za te pare OK!
Mjerenja su uredna!
PlayerName je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 00:06   #136
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Zna li netko da li je moguće spajanje s drugim carnet accountom? Naime, uskoro mi istječe primarni account koji sam prije nekoliko godina registrirao pri otvaranju usluge, pa me zanima jel potrebno kontaktirati Optimu i tražiti dodavanje novog acconta u bazu ili će automatski prihvatiti novi?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 07:46   #137
betlmaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Zna li netko da li je moguće spajanje s drugim carnet accountom? Naime, uskoro mi istječe primarni account koji sam prije nekoliko godina registrirao pri otvaranju usluge, pa me zanima jel potrebno kontaktirati Optimu i tražiti dodavanje novog acconta u bazu ili će automatski prihvatiti novi?
Nije moguće, moraš im javiti novi account kad ti stari istekne. Poželjno je da ga javiš i prije, ako ti je novi već aktivan, da ne ostaneš nekoliko dana bez mogućnosti spajanja dok oni to ne obave, kao što je meni bilo u istoj situaciji.
__________________
betlmaster
betlmaster je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 23:05   #138
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Hvala. Ne znam jel bi onda u toj varijanti oba bila aktivna, do isteka jednog od njih...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 06:46   #139
betlmaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Hvala. Ne znam jel bi onda u toj varijanti oba bila aktivna, do isteka jednog od njih...
Imaju onaj besplatan 0800 broj za korisnike pa ih možeš pitati jer za ovo nisam 100% siguran, ali mislim da to ne bi išlo. Ne zato što nije tehnički izvedivo nego ti, vjerojatno, samo ne bi dozvolili dva aktivna accounta na istom telefonskom broju odjednom.
__________________
betlmaster
betlmaster je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 19:21   #140
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
Ima li tko kakvih saznanja za proširivanje OptiCarnet usluge? Zadnji PDF dokumenti koje nađem na stranicama OptimaTelekom imaju opis spajanja Windows XP na Carnet modemske ulaze. Usluga se nije mijenjala od 2008. god. i još drže na 3/348 brzinu. Vidim da je optima prešla na vdsl kao i Iskon.

Iskon ima mogućnost nadoplate brzine sa 5M/348k na 8M/512k za nekakvih 10kn dodatnih razlike. Istovremeno Optima neka takvu mogućnost jer "..povećanje brzine nije do njih nego do Carneta" kako su mi rekli zadnji put na 0800.

Da li se netko interesirao za OptiCarnet u skorije vrijeme?
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 20:18   #141
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Pisao sam ja pred jedno mjesec dana i Optimi i Carnetu.Optima mi je odgovorila kako bi eventualno povećanje brzine trebao napraviti Carnet,a Carnet mi je odgovorio kako bi to trebala napraviti Optima.
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2015., 00:12   #142
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
Isti odgovor dobio i ja na info tel. 0800, a znam da nije istina jer na Iskonu postoji opcija u cjeniku da se povećati može za 10kn. Potvrdio mi prijatelj koji je i aktivirao tu opciju. Očito nemaju profita od ulaganja u akademsku zajednicu niti volje poticati je.
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 21:19   #143
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
I onda jel tko uspio dobit veću brzinu od Optime/CARNeta?

Po svim logikama promjenu profila radi Optima pa TEK ONDA CARNet (pod uvjetom da uopce ogranicavaju brzinu)...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:16   #144
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Ja sam imao isti taj paket prije par godina,cijena je itekako povoljna ali internet je ubi bože..
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 15:28   #145
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
E nekada je bilo moguce koliko parica dopusti

Sent from my Lenovo A7020a40 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 16:11   #146
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da, procedura je bila jednostavna.

Uzmes OptiCarnet paket oko 130kn je bio s telefonom i brzina je bila 3072/384 kbps flat.

Onda zoves optimu da ti aktivira Optima Blast tj. koliko parica pusta.

Te davne 2009.g. sam imao 14/1.2Mbps, polovicom 2011.g. je Optima Blast ukinuta ali tko nije presao na neki novi paket usluga pa da
se shodno tome promjeni profil i ako niste prijavljivali kakav kvar pa da se resetira profil, ostalo je aktivno do daljenjega...

Tek negdje pocetkom 2013.g. sam ugasio tu liniju... tj. preselio je na drugu lokaciju, morao i presao na t-com tako da ode jeftina Optima ca

Sam Carnet onda nije imao ama bas nikakve restrikcije oko brzine nego si od njih dobio samo korisnicko ime i lozinku a sam profil onda ADSL2+ je odredjivala sama Optima.
Inace 5kn je kostalo 6h no ono sto je najzanimljivije iz cjele te ere je to da kada je Blast ukinut meni je profil ostao otvoren tj. router se i dalje sinkao na 14/1.2Mbps iako Blasta vise nije bilo.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na