Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2006., 19:21   #1
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
Kupnja preko aukcije u HG-Šrotu

jel vam se kad dogodilo da ste nest kupili na aukciji u HG-spotu i da vam to netreba :-)
znam, malo glupo pitanje...
jedan frend mi je rekao da mu nest nabavim i ja kupio na aukciji, kad mi on danas javi da je nabavio i kaze - ne hvala!
sta da ja sad radim? jel se to moze kak odbiti...tam nest pise da se mora kupiti...mislim "mora"...

...jel imao tko kakvo slicno iskustvo?

Hvala
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2006., 22:50   #2
izrael
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: banani
Postovi: 0
eo ti ja napisem sta se meni desilo pa ti prosudi sta da napravis:
sirotinja tj. ja(*ebiga taka smo banana drzava) nema love za novu elektroniku po kojoj niko nije drndao i sa kojom niko nije igrao nogomet, ode na tu *benu aukciju i kupi maticnu, prodjem 250kn jeftinije, slozim maticnu upalim kantu kad ono neradi zvucna, tj radi tek kad se maticna ugrije.
Posaljem im mail da su me zeznuli, a lik kaze da nisu i da je maticna bila ispravna, i da su to simptomi "hladnog lema" pa da si fino kupim 5.1 zvucnu i stvar rijesena.
E sad nije bitno ko je koga zeznuo nego razlog zasto je ta maticna kod njih i sve te rabljene stvari koje oni na toj aukciji prodaju?
Moje osobno misljenje je:
-lik je kupio novu konfu ili pojedinacnu komponentu dosao kuci, elektronika mu vrisnula ili je vec bila vrisnuta, frajer otisao nazad u HG-spot podavio servisere i trgovce i zamjenili mu bez pogovora sumnjivu komponentu, i sad oni tu komponentu nama ovcama uvaljuju preko aukcije,
-ili, sto je vjerojatnije njihovi likovi sto slazu konfe u podrumu sa poljoprivrednim skolama nemaju osnovnog znanja a ni placu dovoljnu da bi bili motivirani za profesionalan pristup osjetljivoj elekrtonici sa kojom nema nisam to htio, po**bu im koncecpciju pa skart robe imaju pune kontejnere.
Kad te bogati trgovci zavrnu uuuuu mogao bih ih redom : bonker2 : bonker2 : bonker2
izrael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2006., 22:55   #3
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
a di vam je pamet da idete kupovat na aukciji hg-spota?!? pa to je bacen novac u vjetar...

pa kad oni napisu da su to komponente dosle s reklamacije, a znamo po cemu je hg-srot poznat, mislim da se tu nema sto vise reci...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2006., 23:12   #4
izrael
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: banani
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nicko_029
a di vam je pamet da idete kupovat na aukciji hg-spota?!? pa to je bacen novac u vjetar...

pa kad oni napisu da su to komponente dosle s reklamacije, a znamo po cemu je hg-srot poznat, mislim da se tu nema sto vise reci...
ne nego "rabljena roba iz izloga"
a na cijelom netu nitko nije napisao ni a o iskustvima sa aukcije ili je to sindrom, ja sam se opeko al neka i drugi ce, hush hush
izrael je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2006., 23:19   #5
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ja sam to citao dok su tek otvorili aukciju....pisalo je da su to stvari sa reklamacije koje su popravljene i jos nesto u tom stilu...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2006., 23:39   #6
izrael
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: banani
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nicko_029
ja sam to citao dok su tek otvorili aukciju....pisalo je da su to stvari sa reklamacije koje su popravljene i jos nesto u tom stilu...
ma polovno moze prodati neki lik preko oglasa,al za homice sa ogromnom staklenom zgradom,ljudi se ne nadaju da ce proci kao koze, ili smo navikli, politika,tajkuni,place,mito,postali smo drustvo zrelo za : giljotin .
izrael je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2006., 00:25   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Uf, uf, uf...budući da si friški i samo zato-postao si sretni dobitnik bana upozorenja u trajanju 24h.
Samo.

Na PCE NIJE DOZVOLJENO drobiti o banana državi,političarima, politici i sličnim sranjima.
Pročitaj malo pravila, nema dugo je bilo i malo više na tu temu tu:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=35851

Sutra od 23.00h možeš opet slobodno postati.

Malo mi je žao-friški si na forumu i odmah si pobrao upozorenje, ali pravila vrijede za sve.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 00:02   #8
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Ja imam pozitivna iskustva sa aukcijom. Prije mjesec dana kupih ploču. 180kn sam dao. Ploča je Epox EP-4PLA3i. Ploča super radi. Nema nikakvih naznaka da je bila popravljana ili nešto (a dobro sam ju pregledao sa svih strana ) Mislim da sam dobro prošao.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 10:36   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Evo moje iskustvo: abitica IS7 radila nekih 2 mjeseca, jedno jutro upalim komp i sve radi, čujem zvuk ulaska u win, ali nema slike, agp port vrisnuo (valjda, jer grafa radi savršeno), dobio lovu nazad u roku 7 dana...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 10:49   #10
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
1. to vam je nekurenta roba koju su vratile poslovnice pa se prodaje po smiješnoj cijeni ili ono što se nikad neće prodati. (škart roba)

2. Roba koja je bez ambalaže, tj. ona koju su kupci vratili iz nekih razloga...

3. uglavnom neistestirano i neispravno

zapravo, dosta često nekad može ugodno iznenaditi, pošto stvarno ima dobrih stvari, ali opet najčešće je smeće i neispravno...
Vjeko je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2006., 10:53   #11
Tommek
Premium
 
Tommek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ..
Postovi: 1,314
Citiraj:
Autor Voki
1. to vam je nekurenta roba koju su vratile poslovnice pa se prodaje po smiješnoj cijeni ili ono što se nikad neće prodati. (škart roba)

2. Roba koja je bez ambalaže, tj. ona koju su kupci vratili iz nekih razloga...

3. uglavnom neistestirano i neispravno

zapravo, dosta često nekad može ugodno iznenaditi, pošto stvarno ima dobrih stvari, ali opet najčešće je smeće i neispravno...
To se zove pošten čovjek : cheers2
Tommek je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 22:32   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Ako voki ovo kaze onda nemamo o cemu razmisljati
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 22:35   #13
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
sad necu ni gledati tu robu , kad ovak imamo info iz prve i pol ruke
Router je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 22:42   #14
Dendy
Powered by Ford
Moj komp
 
Dendy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Nasice
Postovi: 186
Moje iskustvo: Creative Inspire 5800 5.1 sustav, platio i vise nego dvostruko manje sto bi platio po redovnoj cijeni, stajali u izlogu (valjda), nije bilo vidljivih ostecenja na njima, dosli u original ambalazi, sa svim kablovima, imam ih vec nekih 7-8 mjeseci i rade super!
Dendy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 23:16   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Znaci kratko i jasno kockanje vise kategorije.

Voki LEGENDO !!!
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 23:41   #16
zovi5
Premium
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Đakovo
Postovi: 134
Ja kupio Abit AN-7 , radi savršeno(istestirano ploča radila 2. mjeseca bez gašenja).
__________________
ASRock 939dual-sata2--2x512 TwinMoss
3200+ athlon 64--PoW 7600 gt 256 mb
160 gb seagate-Nec3540a - Antec P150
zovi5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2006., 23:53   #17
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Po iskustvu iz moje firme, barem za matične ploče i grafike znam ako su neispravne da idu u RMA proceduru, tj. vraćaju se proizvođaču koji šalje ili zamjenske ako se neda popraviti ili tvornički reparirane ako kvar nije totalka.
IMHO isto i i kod HG-a barem za ovaj dio ponude..
i uostalom ako kupiš, istestiraš i ako radi imaš 6 mjeseci garanciju, ako ne, vratiš i dobiš pare nazad.

PS: Voki, protiv svoje firme govoriti ... ccc: nono :
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2006., 08:42   #18
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Lesa
PS: Voki, protiv svoje firme govoriti ... ccc: nono :
mislim da ekipa ima pravo znati u šta će se uvaliti ako kupuju sa aukcije.

sreća je tih 6 mjeseci garancije a još veća sreća što se to kupljeno može i vratiti.

Pa evo, ja sam poslao oko 100-tinjak artikala u ZG što ja na kraju završilo na aukciji. Ja znam za pola što neradi. I šta bih trebao hvaliti firmu?? Da nemam koristi od nje, odjebo bih je i to je to
Vjeko je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2006., 09:19   #19
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
svaka cast Voki!!
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2006., 11:29   #20
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Hvala, hvala!
što god vas zanima u vezi HG-a samo pitajte
Vjeko je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2006., 13:11   #21
izrael
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: banani
Postovi: 0
Ruku na srce gust je surfati i kupovati na HG-spot online shopu, ponekad iz dosade i da vidim sta ima novo, al neka toj aukciji promjene ime u npr. :
"ko nabije taj dobije" ili
"testirajte za nas, i jos nam platite".
ne moraju bas sve pretvoriti u novac.

jos nesto, ovo je OT:
zasto sam popio ban? ispada da sam : pirate : rebel without a clue,
znam znam nema nikakvih sranja o svemu sto .... , ali opet cu prekrsiti pravila.
dok se vas novinar cudi i donosi nam dasak zivota sa zapada: "Još jedan detalj koji bi voljeli spomenuti s Münchenskog aerodroma su autobusi pogonjeni vodikom." a naš pleso izgleda kao poljoprivredni aeorodrom, ja osobno nisam letio avionom nikad (osim sto cu letiti sa ovog foruma ), jer nemam suske, i kako da se pleso ili moj osijecki aeorodrom razvija kad smo bogeci,a i kud da idem sve vidim na HTVu, nas stil zivota je usko vezan sa ..... koji nas vode, pa vi mene banujte i poticite sto je tako.
*ebem ti kad 1/5 place dam za mob,fiksne pretplate i aDSL i njegovu pretplatu umjesto da je www besplatan za sve a to je moguce, oni nas deru, a ti mario jedi pastetu i suti, znam da svi to dobro znate i sta ja vama tu sad serem al nama svi uvaljuju nekakve aukcije i to nam je normalno, kao da je tu drug tito i to mora tako, sutra treba da mi se rodi sin i kaze: -pa jebem ti jesi ti normalan di ste se kurc*li i nabili duga 30milijardi i sad ja da vam to vracam.
Za te pare smo mogli napraviti od ZG do ST na svakih 8.33 km po jedan onaj neslavni neboder iz NY, a ne usrani autoput, veliki je problem sto nismo svjesni situacije.
izrael je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2006., 13:21   #22
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor izrael
jos nesto, ovo je OT:
zasto sam popio ban? ispada da sam : pirate : rebel without a clue,
znam znam nema nikakvih sranja o svemu sto .... , ali opet cu prekrsiti pravila.
Ajde budi tako dobar pa ih nemoj kršiti
Ako ne možeš napisati jedan post da se ne spomeneš i državu i stanja u njoj i politike-onda ni nemoj.
Pravila su jednostavna, ovo je hardware forum.
I tome nema mjesta ovdje.

Ako baš ne možeš bez toga, slobodno možeš o politici tu:
http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=8
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2006., 13:48   #23
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor izrael
Ruku na srce gust je surfati i kupovati na HG-spot online shopu, ponekad iz dosade i da vidim sta ima novo, al neka toj aukciji promjene ime u npr. :
"ko nabije taj dobije" ili
"testirajte za nas, i jos nam platite".
ne moraju bas sve pretvoriti u novac.

jos nesto, ovo je OT:
zasto sam popio ban? ispada da sam : pirate : rebel without a clue,
znam znam nema nikakvih sranja o svemu sto .... , ali opet cu prekrsiti pravila.
dok se vas novinar cudi i donosi nam dasak zivota sa zapada: "Još jedan detalj koji bi voljeli spomenuti s Münchenskog aerodroma su autobusi pogonjeni vodikom." a naš pleso izgleda kao poljoprivredni aeorodrom, ja osobno nisam letio avionom nikad (osim sto cu letiti sa ovog foruma ), jer nemam suske, i kako da se pleso ili moj osijecki aeorodrom razvija kad smo bogeci,a i kud da idem sve vidim na HTVu, nas stil zivota je usko vezan sa ..... koji nas vode, pa vi mene banujte i poticite sto je tako.
*ebem ti kad 1/5 place dam za mob,fiksne pretplate i aDSL i njegovu pretplatu umjesto da je www besplatan za sve a to je moguce, oni nas deru, a ti mario jedi pastetu i suti, znam da svi to dobro znate i sta ja vama tu sad serem al nama svi uvaljuju nekakve aukcije i to nam je normalno, kao da je tu drug tito i to mora tako, sutra treba da mi se rodi sin i kaze: -pa jebem ti jesi ti normalan di ste se kurc*li i nabili duga 30milijardi i sad ja da vam to vracam.
Za te pare smo mogli napraviti od ZG do ST na svakih 8.33 km po jedan onaj neslavni neboder iz NY, a ne usrani autoput, veliki je problem sto nismo svjesni situacije.
ujeba mi thread koji je moje područje
Vjeko je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2006., 13:59   #24
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Nije li kocka zabavna stvar?

Eto malo da se i nasalimo, a cuj kupis artikl na aukciji i ak ne radi vrate ti lovu.
Odjel za reklamacije im je vrhunski, mozda cak i najbolji u ovoj drzavi.
P.S.
Moderatori su nam postali brzi na okidacu, moramo pazit sta govorimo : hitthewa
dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2006., 23:05   #25
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dr_epox
Odjel za reklamacije im je vrhunski, mozda cak i najbolji u ovoj drzavi.
Imamo izgleda potpuno suprotna iskustva s tom nazovi firmom. Izbjegavam ih u tolikoj mjeri da rađe naručujem iz Zagreba, nego da u Rijeci kupim u HG-šrotu u njihovoj poslovnici.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2006., 19:44   #26
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Pomo
Imamo izgleda potpuno suprotna iskustva s tom nazovi firmom. Izbjegavam ih u tolikoj mjeri da rađe naručujem iz Zagreba, nego da u Rijeci kupim u HG-šrotu u njihovoj poslovnici.
A j**e**b**i ga
ili ja imam srece ili ti nemas
dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2006., 19:56   #27
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dr_epox
A j**e**b**i ga
ili ja imam srece ili ti nemas
Ne kažem, možda su se i promijenili, imao sam i ja ugodno iskustvo nedavno. Ali pred koju godinu, strava i užas. Naime nedavno sam kupio ploču od tipa koji ju je uzeo na aukciji u HG-spotu, ploča je odapela i dobio sam lovu nazad u roku tjedan dana, i još zaradio 100kn (dobio 400 koliko je ploča plaćena, a ja sam je kupio za 300 od leeka).
Prvo iskustvo je bilo koma. Reklamacija je trajala dobrih 6 mjeseci, tako da nemam namjeru pisat ovdje tu odiseju. Zbog toga izbjegavam tu firmu kad god mogu, i mogu se pohvalit da ih je to koštalo dobrih 20-ak konfi koje sam slagao ljudima koje kod njih nisu nabavljene, a da ne pričam kolikima sam "preporučio" HG-šrot. Što se mene tiče želim im kugu, koleru, ebolu i što više krađa.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na