Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2014., 21:56   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
(rijeseno)net spojen(lan) al ne radi

Dakle diro sam onaj auto negotation koji ne znam kako je uspio ovo napravit sta se meni dogodilo, al evo znaci stavio sam na 1gbps full duplex i radilo normalno no kad bi se komp starto nije mogo nac mrezu i onda sam prebacio na 100mbps full duplex i ista stvar je bila na startapu no za vrijeme kad sam prebacio je bilo sve ok. I sad kad sam uso u win vise ga nece identificirat imam X na liniji moj komp i internet u statusu. Probao sam guglat netsh restartat flushat dns, sfc scannow nista nije pomoglo. E da dok je radio identify autoconfiguration ipv4 je bio 169.254.... i to sam guglo da nadjem neko rijesenje probao sta su predlozili, al banana nista nije pomoglo, sad sam skucao do te mjere da mi adapter settings nema vise realtek network adaptera. Virusa nema. Moze neka pomoc.


Evo sta sam sve radio

1.
H_KEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>services>Winsock>Parameters
I found that Tcpip6 was in front of Tcpip in my registry, I switched it so it looks like

Tcpip Tcpip6 NetBIOS Psched RFCOMM

2.
Batch file koji sam prepisao sa nekog od foruma iso je ovako

@Echo off
pushd\windows\system32\drivers\etc
attrib -h -s -r hosts
echo 127.0.0.1 localhost>HOSTS
attrib +r +h +s hosts
popd
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset all
netsh int ip reset all
cls
echo Script finished.
pause
del %0

EDIT Riješeno
Ni upgrejd nije pomogo ista stvar je bila. Cak ni format nije rijesio stvar, nego je trebalo ugasit PC i iskopcat ga iz struje na kratko i kad sam ga upalio opet sa otkopcanima lanom vidio sam da lan više ne svijetli bezveze i prima nešto dok je lan kabel izštekan i po tom sam znao da je problem riješen i kad se digo komp sam tad ubacio lan kabel u PC i proradi je net.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.09.2014. u 23:31.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 13:28   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kad mi je nekaj poremeceno, slicno ovak ko tebi, prva stvar koju napravim je ugasim potpuno komp na prekidac mreznog napajanja, jer to je isto kao da izvlacim utikac iz struje. Sljedeca stvar je reset BIOS-a pa itd...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2014., 16:44   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Ma bitno da se riješilo, jbg valjda se nešto poremetilo sa strujom na lan-u nisam nikad naišo na ovakav problem pa nisam ni znao kako reagirat, ali za sve postoji prvi put pa eto, ako će nekom trebat gore je riješenje
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na