Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2020., 12:22   #3181
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
A kakva je kombinacija klima + plin? Klima je toshiba, nova i dobra za grijanje prema onome što sam našao na netu.
Jer imam klimu u dnevnom, ali u sobama su mi radijajatori pa klima ne bi skroz do tamo doprijela.

To ok? Zbog raspodijele računa ako ništa
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:18   #3182
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Probaj kombinirati da termostat klime držiš 1-2 stupnja više nego termostat kombi bojlera
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2021., 12:53   #3183
ghost rider 76
ja sam uvik za
Moj komp
 
ghost rider 76's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: na jednom otoku
Postovi: 56
Dobar dan.
Imam klimu Sinclair i zadovoljan sa njome.
No nedavno je počela raditi po tri minute samo,grije oa stane na tri minute pa opeta grije i tako cijeli dan u nedogled.
Na displaju se pojavi opcija F5.
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
ghost rider 76 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 18:50   #3184
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Malo gugla i eto


Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 22:26   #3185
ghost rider 76
ja sam uvik za
Moj komp
 
ghost rider 76's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: na jednom otoku
Postovi: 56
Kako to riješiti...majstora ni blizu.
ghost rider 76 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 18:21   #3186
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Ako je vjerovati ovome,valja iščeprkati taj senzor i vidjeti kako se ponaša i jel uooće do njega. Prema manualu bi problem trebao biti u njemu. Skini manual i malo prolistaj. Kako misliš majstora ni blizu?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 13:37   #3187
ghost rider 76
ja sam uvik za
Moj komp
 
ghost rider 76's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: na jednom otoku
Postovi: 56
Pa zvao ga,došao i obijasnio mu problem.Upalili klimu i on je vidio kako radi, zvao nekoga drugog, nesto ga pitao.Kaže da zna sta je i da je taj dan narućio,od tog dana proslo vec 10 dana,zvao ga, poslao mu par sms i ne javlja mi se.
Tako se ponašaju majstori u današje vrijeme.
ghost rider 76 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 13:42   #3188
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Probaj kombinirati da termostat klime držiš 1-2 stupnja više nego termostat kombi bojlera
Ako su mu klima i termostat u istoj prostoriji to će rezultirati gašenjem kombi bojlera kojem njegov termostat javlja da je postigao zadanu temperaturu u prostoru.
Rezultirati će time da će ostale prostorije biti hladne.
Dakle ovisi o poziciji termostata.
Ako nije u istoj prostoriji kao i klima, može u sobi gdje je klima zatvorit radijator, upalit klimu i pustit je da radi, zadat joj ovako temperaturu par stupnjeva više od termostata za plinsko grijanje.
Time može postići određenu uštedu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 11:11   #3189
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Da. Sve ovisi o tlocrtu stana/kuce, rasporedu prostorija i poziciji termostata; koji je običajno u dnevnoj sobi kao i klima.
Al da stvar funkcionira, najbolje bi bilo izmjestiti termostat iz prostorije gdje se nalazi klima ... Da se ne kolju.
To možda i nije neki problem ako je sa suprotne strane zida recimo predsoblje.
Skine se termostat, probušiti zid i izvuce kabel na drugu stranu.
Ako je klima tiha i kvalitetna tipa daikin,toshiba, mitshubishi mislim da bi mogle biti značajne uštede.
Pogotovo ako je životni prostor koncipiran u "open space" formatu gdje su blagovaonica kuhina i dnevni boravak u jednom.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 22:02   #3190
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da li se tko kuži u dizalice topline? Renovirao sam stan u zgradi u koji bi se sad trebali useliti i palo mi je napamet to staviti jer draga ne želi klimu za grijanje.
Imam dovoljno prostora na balkonu za aparaturu, stan je u zgradi koja ima novi PVC, novu termo izolacijsku fasadu i stvarno dobro drži toplinu.
Površina je 68m2 sa spojenim dnevnim i kuhinjom, 2 sobe, većim hodnikom, kupaonom i malim WC-om.
Znači trebalo bi ići 1 radijator za dnevni, po jedan za sobe i 1 za kupaonu te možda jedan za hodnik ili WC.
Također, da li je moguće riješiti grijanje vode za tuš uz minimalne invazivne radove (primjerice spojiti se na odvod od bojlera u kupaonici?
Ima li tko kakve ideje koje su cifre u pitanju za sve?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2021., 01:08   #3191
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Mislim da je netko baš o tome pričao u nekoj temi, možda "adaptacija kuća" prije nekoliko stranica. E sad, imaš razne tipove ovisno što želiš, ali obično je dizalica topline zrak-voda veličine malo jače klima jedinice i onda imaš unutarnju jedinicu koja dođe u kupaonicu, ovisno o proizvođaču i sistemu mislim da ima mogućnost da bude kombinirano bojler/centralno, a drugi su samo jedinica koja ima izvode za bojer koji stoji posebno negdje i za centralno. Ako već imaš postojeći bojler onda ili može ta cjelokupna jedinica doći na njegovo mjesto, ako ima takva, ili se taj bojler zamijeni kombi modelom koji ima spiralu unutra pa se spoji cijevima na unutarnju jedinicu dizalice topline.

Prolistaj temu tamo par stranica pa vidi, mislim da su kolege bili i više nego voljni podijeliti iskustva.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 13:58   #3192
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kolika klima treba za isključivo hlađenje prostora od 50m2? Koristila bi se cca 20 dana u godini kad su najveće žege. Hladila bi dnevnu, blagovaonivu i povremeno kuhinju.

Od klime očekujem da pamti položaj lopatica od zadnjeg korištenja i da ima wifi upravljanje.

Koji bi bio bestbuy?

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 22:20   #3193
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Molim savjet iz vaših iskustava , i neke pro and cons tipove za klimu.
Znači renoviramo poslovni prostor, 4 sobe + recepcija, ukupna kvadratura 84 m2.

Koju vrstu klime uzeti?
Imamo dovoljno prostora na vanjskom zidu, tako da možemo povješati vanjske jedinice vani, znači nikakvi multi splitovi.
Koju vrstu jedinice izabrati?
Zidnu, kazetni sistem, podni ili parapetni?
Uzimali bi A+ uređaje, Mitsu, Daikin ili Fuji.
Koristili bi se za hlađenje i grijanje prostora.
Recimo za kazete sustava sam čuo komentar da u 90% slučajeva ima problema sa kapanjem kondezata?


Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 00:41   #3194
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Imam i ja pitanjce, tj vise tražim savjet/ideju:

Imam sobe i ovo je trenutna situacija:


A ovo je vjerojatna buduca situacija, kroz par godina.


Htio bih to klimatizirat i za hlađenje i grijanje i isušavanje prostora. Trenutno se "soba 2" grije 2kw konvektorom i kaloriferom koji trose duplo više struje u 8 sati nego 3.5kw daikin u 24 sata koji grije duplo veci prostor, a za ne falit soba 2 se uopce ne ugrije, jos nisam nisam doživio ladan dan da je soba u 10+ sati uspjela doc do 20 stupnjeva ugl max je 18...

E sad valjalo bi klimatizirat i sobu jedan, a valjalo bi i da na neku semu/ideju/nesto kad se soba 2 podijeli u dva dijela, da jedna ne bude zakinuta.
Sobe su do do 15m2, i u svaku stavit klimu od 2.5kw mislim da je overkill, ali slabije nisam nasao. Posto su sobe u pitanju ne mora biti daikin, ME toshiba, moze i Fujitsu, Panasonic a i hyundai, gree itd. Gree skroz ok grije, probao sam u matere, trosi nešto vise od Daikina al nista drastično. Dalmacija je i uz more pa ne mora grijat na -47. Tako da se i tu da uštedit.

Split sistemi cijene su boli glava a tio bi jeftinije proc, ali preferiram jednu vanjsku jedinicu koju bi stavio. na balkon. Ali sve sto nalazim samo vanjska kosta 8000+ kn. Najjeftinije sa 3 jedinice sto sam složio je 13.172,40 kn gree set sa klimakoncept... Way to much... Jeftinije je uzet 3 vanjske i unutarnje... Pa mi je palo napamet stavit klimu na hodnik nasuprot vrata tih prostorija? Nakaradno i neučinkovito? Ideas, suggestions anyone?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.02.2021. u 12:02.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 07:20   #3195
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Ne razumijem što te ne ugrije? Klima ili konvektor?
Ja bi na tvom mjestu stavio multiklimu s 1 vanjskom i 3 unutarnje. Imaš odličan raspored.
Svaka klima ce te ohladiti, samo ce te japanac ugrijati. Ne znam koliki ti je maksimalni buđet, al se sjećam iz postova da imaš ogromne račune za struju. Možda je bolje uložiti "malo" više u kvalitetnu opremu pa imati jeftiniju potrošnju nego baciti lovu u jeftine klime koje te možda neće moći ugrijati, a kad klime ili dizalice topline općenito ne mogu postići zadanu temp. raditi ce u svom punom kapacitetu gdje je i potrošnja velika.
Ako ti je multisustav van buđeta, yebiga stavi 3 vanjske i 3 unutarnje. Al opet neku višu klasu. Proći ćeš, karikiram, za 1/3 jeftinije, a imati ćeš fino grijanje.

Ovakva je situacija kod mene, crno na bijelo pa ti sebi izvuci paralelu. S time da sam ja u kontinentalnoj Hrvatskoj, a ti na moru ako se ne varam ... Što uvelike ide tebi u korist.

Plavo su vanjske jedinice, crveno unutarnje.
Stan je veliki sa 102m2. Ima 2 logie tj. Balkon s jedne i terasicu s druge strane.
U 9 mjesecu 2020 smo ugradili 2 daikinova multi seta s kojim grijemo cijeli stan, a setovi se sastoje od:
2 Vanjske jedinice u kombinaciji sa 4 unutarnje
1. Set grije blagovaonicu s kuhinjom (35m²) i dnevnu sobu (20m²)
2mxm50m
DAIKIN FTXP35M
DAIKIN FTXP25M
2. Set grije spavaću sobu (16m²) i djeciju sobu (16m²)
2mxm40m
DAIKIN FTXP20M
DAIKIN FTXP20M
Linkao sam klimakoncept jer imaju dobar web, al cijene su im katastrofalne. Lihvarija teška.
Setove sam našao za 13200kn s wifi modulom, ovaj slabiji set je bio još nešto jeftiniji. Klimakoncept i klima centar su mi to isto nudili za preko 16000kn po setu bez ugradnje.
Zgodna stvar je bila što je u to vrijeme Daikin imao neku nagradnu igru. Ja bezveze priložio račun i osvojimo povrat od 2000kn na potrošačkoj kartici 😆🥰

Mi zbilja grijemo kuću na 24-25°c. Uopće se ne obaziremo na potrošnju jer nam je prihvatljiva i jeftina.

Sad je temp. na 24°c. 08,00 sati. Ja sam se digao, svi ostali još spavaju. Spavacu sobu držimo nešto hladniju, na 20-21°c. Dječija je na 22°c. I dječija je bila na 24-25°c al su klinci stalno otvarali prozore, bbilo im je pretoplo i nije im pasalo pa sam smanjio raspored na 22c.

Evo prikaz potrošnje otkako smo preselili u novi stan.

7. 8. i 9. Mjesec je neka naša okvirna potrošnja bez grijanja. Znači 250-300kn max.
U 10. Mjesecu su setovi ugrađeni i to je potrošnja u lipu sa grijanjem na 24-25°c.
Što je vrlo toplo.

Podesio sam tjedni režim putem wifi app u intervalima od 2 sata pa klime stalno rokaju u svome ritmu. Ako netko od ukućana daljincem smanji temp. one se nakon 2. sata vrate u svoj ritam jer raspored pregazi postavke s daljinskog.
Na ovaj način sam postigao da su u režimu održavanja temperature pa im se potrošnja spušta i do 200-300w

U zadnjih 10-20 dana minus je znao potegnuti izneđu -5c do -10c.
Malo sam popratio tada Daikine i defrost se kretao od 3-5minuta nakon čega je sustav radio od 55min - 1sat i 20min do sljedeceg defrosta.

Defrosti su bili najčesci oko -2c.
Na -7 do -10c su bili najrjeđi.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 20.02.2021. u 09:30.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 12:33   #3196
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Konvektor i kalorifer ne ugriju ofc Prvo uplaim sat prije posla konvketor, pa onda dok radim prebacivam na kalorifer da mi noge ugrije A u tim sobsma2 se trenutno grije 2 radna dana da 2 ne, vikend ne.

Sa ovim da se mozes ugrijat samo na japanca se nebi složio. Osobno sam doživio dva grijanja na gree, a jednome mogu čak mjeriti potrosnju, i skorz dobro grije, i potrosnja je u super razmjerima i to za ovih ladnih, dalmatinskih, dana. Malo jesu glasniji, ali nista drastično, ne znam za druge brendove.

Vidis to mi je waaay to much novaca definitivno bi se zadrza ispod peteroznamenkastih brojki. A iskreno i ne kuzim taj multisplit sistem. Zasto je 1+3 Daikin Multi split skuplji od 3+3 običnog. Pa koliko ja vidim jedini benefit multi splita je da imas manje vanjskih? Ako se desi nesto da crkne vanjska, ili iscuri plin il nešto, sve tri unutarnje su bajbaj.

Mislim ako nemam neke pametnije opcije vjerojatno cu uzet sad samo dvije klime, pa kad se bude djelilo onda cemo razmisljat o trecoj. Stric mi je stavio klimu u hodnik ali dolje kod vrata, tako da ne puse u nijednu sobu. To mi nije neka opcija
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 13:54   #3197
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Kako ti konvektor ne ugrije sobu gospe ti? Meni i doma u staraca i u podstanarstvu grije nemilo, tamo valiant u mene vivax 2kw. Sobe 15+ kvadrata. Je da i trosi ali grije suludo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 14:30   #3198
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Uvijek vam je na osjet hladno ili samo dok radis od doma? Mene jebe taj rad od doma jer mi je temp u pravilo 20-21 zimi. Ali kad sjedim par sati cirkulacija stane, noge ledene do koljena... Nista ne pomaze, ni deblje carape ni grijanje pod nogama. Osim kad odem baciti smece ili razgibati noge do trafike - vratim se doma, bude mi vruce pa se skidam u kratke rukave. Skroz ugodan filing na kakav sam inace naviknuo.

Da ne spominjem kako nam klima roka preko dana iako nema realne potrebe... Koma. Cijeli stan ne pada ispod 20 C (na metar visine). Feels like 17 C
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 15:46   #3199
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
A dva vanjska zida okrenuta na sjevet i istok, a kod mene ugl puse bura, iz sjeveroistočnog smjera. Imam 2 termometra doslovno se nakon 10sati grijanja digne na 18 stupnjeva. IR pomogne jer ugrije tijelo. A prosetat se dižem poprilicno cesto, odem se bar ugrijat u dnevni :P
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 20:54   #3200
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Ne razumijem sad ni jednog ni drugog.


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Imam 2 termometra doslovno se nakon 10sati grijanja digne na 18 stupnjeva
Ček sad ... Jel to dobro ili loše? Moje poimanje 18c po zimi je, blago rečeno, život u štenari.
Ne možeš ugrijati životni prostor jer ga bura ohladi? Ne kontam?
Dal imas izolaciju na kući? Kakva je stolarija?

@xlr
A čime se ti uopće griješ?
Zašto ne pojačaš grijanje ako ti je hladno?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 21:33   #3201
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A dva vanjska zida okrenuta na sjevet i istok, a kod mene ugl puse bura, iz sjeveroistočnog smjera. Imam 2 termometra doslovno se nakon 10sati grijanja digne na 18 stupnjeva. IR pomogne jer ugrije tijelo. A prosetat se dižem poprilicno cesto, odem se bar ugrijat u dnevni :P
Rekao bi da ti je najveci problem izolacija. Druga stvar ti je ako rijetko grijes sobe onda su ti tamo zidovi hladni i dok ne zagrijes zidove ce ti i dalje bit hladno dok god grijalica nije uperena u tebe.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 21:48   #3202
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ma ja sam nebitan ovdje samo sam se prepoznao u ovoj situaciji "rada od doma i iznenadne hladnoce", ali kolega i ja ipak nemamo isti problem. Mene jebe sto nakon duzeg sjedenja imam problem zagrijati noge u prostoru u kojem mi je ostatak vremena i vise nego toplo.

Meni je 22 C maksimum zimi, a grijem na klimu. Ako narihtam klimu jace, em je losiji model i pregrije mi prostor i stvaram si kontraefekt (bude mi prevruce).

Ovo za zidove je istina, mogu i na svom primjeru potvrditi. Kad stisne jaca zima, kroz par dana skuzim da i klima mora duze raditi da odrzi temp. Spavacu sobu inace ne grijem, ali ako i upalim grijanje, toplina se "ne prima" odmah, logicno.

Kad sam useljavao u ovaj stan, bila je zima i nije bilo stanara u njemu. Temp u stanu je bila 15 C. Pustio sam klimu da radi oko tjedan dana na maks i kad sam se vratio to je bilo otprilike to, zidovi su akumulirali toplinu i odrzavali je.

Hladni zidovi i njihova mogucnost akumuliranja topline su imo veci problem nego izvor grijanja, a tu je onda pitanje izolacije itd. Jos ako je betonski zid, auf.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 22:07   #3203
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ne razumijem sad ni jednog ni drugog.

Ček sad ... Jel to dobro ili loše? Moje poimanje 18c po zimi je, blago rečeno, život u štenari.
Ne možeš ugrijati životni prostor jer ga bura ohladi? Ne kontam?
Dal imas izolaciju na kući? Kakva je stolarija?
To je grozno za radnu sobu, za spavaću je meni osobno odlično, spavam komotno na 8 stupnjeva. Ali problem je sto meni ne ugrije dok radim, pola radnog vremena provedem ispod 15 stupnjeva. Stolarija je nova PVC, ali izolacije nema, fasada vulgaris

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Rekao bi da ti je najveci problem izolacija. Druga stvar ti je ako rijetko grijes sobe onda su ti tamo zidovi hladni i dok ne zagrijes zidove ce ti i dalje bit hladno dok god grijalica nije uperena u tebe.
Vanjske izolacije nema niti ce je uskoro bit, ali da zidovi se brzo ohlade, pogotovo na buri a radna soba se ne grije. Zapadne sobe, odnosno dnevni i kuhinja, evo sad sam u kratki rukavima daikin je na 23. Tamo u sobi je 11.5 stupnjeva, vanka 10.5.

Ocito multisplit nema smisla cijena je way too much, uzet cu vjerojatno dvije single od 2.5kw(najslabije sto sam nasao) ili jednu od 3.5kw u hodnik nasuprot vrata od soba, to mora imat snage da ugrije i isuši obe sobe a ima skoro direktnu putanju puhanja. Ohladit moze sigurno jer klima iz dnevnog od 3.5kw, uz pomoc ventilatora, uspije rashladit dovoljno prostorije. Jedino ce bit gadno provuc cijevi, jeli uopce može ic razvod cca 8 metara? Ako ne bude gadno i wife approves.

@xlr svakih 30 minuta 10tak cucnjeva rješava problem stavi notifikacije na mob, ili ako imas smart band/watch

BTW Colopu sam preoteo pitanje niko njemu nije odgovorio

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.02.2021. u 22:37.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 22:30   #3204
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
12°c koliko? 8 sati minimalno??? ... ti možeš komotno raditi u skafanderu.


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ocito multisplit nema smisla cijena je way too much, uzet cu vjerojatno dvije single od 2.5kw(najslabije sto sam nasao) ili jednu od 3.5kw u hodnik nasuprot vrata od soba, to mora imat snage da ugrije i isuši obe sobe a ima skoro direktnu putanju puhanja.
Koji god sistem u kojem god buđetnom razredu, ali ako je za grijanje, a je ... Sveto trojstvo "must be" Daikin, mitsubishi ili toshiba
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 22:40   #3205
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Sorry, 15 sam tio napisat ne 12 typo, upalim grijalicu sat dva prije rada da bar malo dogrije, oko jedan dva dodje do 15, ali onda uspori i nikako zagrijati više.

Ma mislim da i gree može ugrijat, u biti znam da moze, ali ako cu jednu na hodnik onda ce to bit vjerojatno japanc neki. ako bude jedan po sobi onda vjerojatno gree il nesto tako.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 23:19   #3206
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Čuj ... I yugo i mercedes ce te dovesti do cilja, al svi znamo kakav je osjećaj voziti se u yugu, a kakav u mercedesu.
Tako i klime ...
Ja kad mislim na grijanje to je iz aspekta kontinentalne Hrvatske. Kad mislim na zimu to se odnosi na temp. od 0 i -5 do -10°c pa i na -15c.
Kad kažem da grijem kuću, onda zbilja grijem kompletan životni prostor, a ne 1 sobičak,. Ugodnu ambijentalnu zimsku temperaturu smatram bar 23c jer ne želim živjeti u štenari.
Te điđimiđi klime ugrijati kompletan prostor pri vanjskih -5c -10c -15c kad cop rapidno opada ... pri maloj potrošnji s nekom normalnom brzinom ventilatora koja ne remeti razgovor dvoje ljudi ... što podrazumjeva tihi noćni mod,1. i eventualno 2. brzinu ventilatora jer sve ostalo je neprihvatljivo i preglasno ... Zbolja vjerujes da mogu?
Kad je vankska preko 0c takve klime ne mogu modulirati dobro i ne mogu spustiti watte nisko, a kad to ne mogu, gase se. Tad gubiš onaj osjećaj izvora topline iako je postignuta ambijentalna temperatura.
Često idu u defrost, a kao odu traje duplo i troduplo dulje nego neka iz renomiranog tabora. Sveto trojstvo đapanerosa ako se hoćeš ogrijati klimom je daikin, Mitsubishi i toshiba, ostalo je sve, iskreno gola kita.
Stavljam takve špprete u stanove koje iznajljujem. Znam šta pricam. To moze biti dostatno za eventualno lagano dogrijavanje u jesen ili proljeće, ali osnovno grijanje zimi, nikako.
Ne znam kolika usteda moze biti izbeđu điđimici i nekog postenog japanca. Jebemti 500-1000kn ako ćeš se pošteno ogrijati.
Osim ako nisi bracanin ,😁
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 02:11   #3207
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Da slazem se i yugo i mercedes ce te odvest do lokacije, ali ovde pricamo o mercedesu i golfu a ne mercedesu i yugu Nije isto gree i vivax a ni vivax i korel nisu isto. Nije niti blizu isto, a ti ih stavljas u isti koš. "Mercedes je auto sve drugo su vozila"? Ne slažem se sa tim.

Ja sam nekoliko puta naglasio da mislim na Dalmaciju, do mora, prvi red do mora dapace. Jednom u životu sam dozivio -7, na jedan dan + global warming, nevjerujem da klima ide na ladnije. U dnevnom boravku imam Daikina i on mi grije prostor uz podno grijanje i izvanredan je definitivno, osim sto je nešto počelo vibrirat na vanjskoj, ali je do cijevi, vjerojatno treba ucvrstit, doc ce serviser. Za sobe trazim nesto jeftinije jer se nece grijat, ni ladit, stalno nego po potrebi jer su kaloriferi za neku stvar ai nesigurni su za razliku od klime. For a fact znam da Gree dobro grije na 0 (nezz koji kodel tocno, podni je) i u niti jednom trenutku nije bilo neugodno u prostoriji. Isto tako u matere mi gree lomo economical (kojeg ona koristiti cca 3 dana preko ljeta kad je bas vruće), potrošnju sam mu pratio sa shellyem na glavnoj fazi pa nije mozda najpreciznije, ali mogu direkt na njega spojit pa vidit kad bude ali ugl zavrtio se na 900w pa se spustio na cca 300w za par minuta kad sam mu smanjio temp. Ima tu jos i fujitsu, panasonic, hyundai se isto hvali, haier kazu da je u rangu greea, ali losija servisna mreža. Tražim srednju klasu koja ce odraditi posao i da se ja ne moram puno misliti sta ce bit a da ne preplatim ni uređaj ni potencijalne servise za povremenu upotrebu. Zelim proci sto jeftinije jer su to uređaji koji nisu neophodni nego nice to have, ali ooet necu kupit ladu. toyota/škoda je za mene vise nego dovoljna.

I da 1000kn na jednu jedinicu nije puno, na 2 jedinice je to vec malo više , a na 3 je jedna gratis. Ako budem stavljao na hodnik onda cu stavit vjerojatno nekog japanca od 3.5, ako budem u sobe zasebno malo ću istražiti sto mi je najbolja opcija.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 09:28   #3208
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da slazem se i yugo i mercedes ce te odvest do lokacije, ali ovde pricamo o mercedesu i golfu a ne mercedesu i yugu Nije isto gree i vivax a ni vivax i korel nisu isto. Nije niti blizu isto, a ti ih stavljas u isti koš. "Mercedes je auto sve drugo su vozila"? Ne slažem se sa tim.

Ja sam nekoliko puta naglasio da mislim na Dalmaciju, do mora, prvi red do mora dapace. Jednom u životu sam dozivio -7, na jedan dan + global warming, nevjerujem da klima ide na ladnije. U dnevnom boravku imam Daikina i on mi grije prostor uz podno grijanje i izvanredan je definitivno, osim sto je nešto počelo vibrirat na vanjskoj, ali je do cijevi, vjerojatno treba ucvrstit, doc ce serviser. Za sobe trazim nesto jeftinije jer se nece grijat, ni ladit, stalno nego po potrebi jer su kaloriferi za neku stvar ai nesigurni su za razliku od klime. For a fact znam da Gree dobro grije na 0 (nezz koji kodel tocno, podni je) i u niti jednom trenutku nije bilo neugodno u prostoriji. Isto tako u matere mi gree lomo economical (kojeg ona koristiti cca 3 dana preko ljeta kad je bas vruće), potrošnju sam mu pratio sa shellyem na glavnoj fazi pa nije mozda najpreciznije, ali mogu direkt na njega spojit pa vidit kad bude ali ugl zavrtio se na 900w pa se spustio na cca 300w za par minuta kad sam mu smanjio temp. Ima tu jos i fujitsu, panasonic, hyundai se isto hvali, haier kazu da je u rangu greea, ali losija servisna mreža. Tražim srednju klasu koja ce odraditi posao i da se ja ne moram puno misliti sta ce bit a da ne preplatim ni uređaj ni potencijalne servise za povremenu upotrebu. Zelim proci sto jeftinije jer su to uređaji koji nisu neophodni nego nice to have, ali ooet necu kupit ladu. toyota/škoda je za mene vise nego dovoljna.

I da 1000kn na jednu jedinicu nije puno, na 2 jedinice je to vec malo više , a na 3 je jedna gratis. Ako budem stavljao na hodnik onda cu stavit vjerojatno nekog japanca od 3.5, ako budem u sobe zasebno malo ću istražiti sto mi je najbolja opcija.
fujitsu 12llce i prst u uho ima ih po 3700kn kad su na akciji grije ko luda i dobro modulira

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 11:31   #3209
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@oittaControl
To da se na moru ne treba grijati je generalna zabluda i demagogija lokalnog stanovništva.
Pratim jako dugo na forum.hr sve teme i o grijanju i načinima grijanja.
Ljudi iznose realne potrošnje drva, plina, peleta koja ne odudaraju drastično od kontinenta.


... Isto tako. Napisao si ovo.
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Trenutno se "soba 2" grije 2kw konvektorom i kaloriferom koji trose duplo više struje u 8 sati nego 3.5kw daikin u 24 sata koji grije duplo veci prostor, a za ne falit soba 2 se uopce ne ugrije, jos nisam nisam doživio ladan dan da je soba u 10+ sati uspjela doc do 20 stupnjeva ugl max je 18...
Sjecam se da si negdje spominjao da imaš i nekakvo elektricno podno grijanje i termoakomulacionu pec koje ti rade enormne racuna za grijanje.
Ne znam dal se radi o istom objektu?

Mislim da bi trebao krenuti od fasade i izolacije jer ovako je to veliko svaštarenje
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 11:43   #3210
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Istina sve što svako na svoju stranu priča, svako svoja iskustva ima. Ali najveću stavku čini građevina i izolacija iste.

Kum kad je kupio kuću, sredio ju, izvana izolacija (10cm stiropor), nova stolarija. Krov (letva i crijep) i tavan idu u obnovu za koju godinu kaže pa neće ulagati. Nisko prizemnica.

Naravno da se nije mogao ugrijati tu zimu, bez obzira na izolaciju/fasadu. Plafon/tavan je "pojeo" svu toplinu bez obzira što je grijanje radilo stalno. Ima novi sustav postavljen, sa radijatorima, kondenzacijski bojler.

Ove zime je stavio 10cm kamene vune odozgora po tavanu, i sad se grije ko čovjek, uz minimalne troškove grijanja.

U to vrijeme su imali malu bebu pa su kuću morali dogrijavati sa klimom.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na