Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2016., 20:28   #1591
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
kolko sam ja vidio ovi prek rubova su svi ruzni sa imitacijom okvira i kroz rupu logo samsungov...

ima koji cisto prozirni od ruba do ruba da curi narucim?


Sent from my NOA_VIVOse using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2016., 20:30   #1592
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ako mislis na one edge-to-edge, nazalost nema dobrog stakla. Ja sam ih proba bar 4-5 razlicitih brandova (sto jeftinijih, sto skupljih) i ukratko svi su sr*nje. Kod nekih se rubovi odlipe nakon nekog kratkog vremena, neki smanje osjetljivost ekrana (pogotovo pri rubovima) a neki pak uniste kontrast ekrana i samu sliku pa imas osjecaj da posjedujes nekog no-name kineza umisto s7-icu sa vrhunskim amoledom. Jedino sto valja su flat stakla poput Nillkina, ali racunaj da ti pokriva samo ravni dio ekrana. Staklo prestaje otprilike 2mm prije ruba mobitela.
Moze i to krace. Meni na g5 je nillkin i skraceno je zbog istog "problema". Jel ima neki određeni nillkin jer meni na g5 ima vise vrsta
http://www.njuskalo.hr/samsung-oprem...oglas-19839726
android-split je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2016., 20:30   #1593
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Neko ima neki tempered glass za preporuku (s7)? Kolega kupio neki noname pa mu rubovi nisu zaljepljeni
Škicni OVAJ POST

Jedino ravno staklo koje ima najšire pokrivanje. Za sve ostalo, mora kupiti 3D staklo koje se pokazalo kao utter crap jer je ljepilo samo na rubovima, pa dolazi do razno raznih problema.

Eto već 3 mjeseca prošlo otkako imam to staklo (i mob) i samo riječi hvale.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 17:18   #1594
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Što mislite o kupnji ovog razbijenog s7 edge za 2900, možd bi išlo niže?
i stavit ovu masku (amazon)

vidi li netko računicu u tome, vrijedi li garancija na takvom mobitelu i dalje, i pretpostavljm da više nije vodootporan?
Ni u ludilo takvo nešto kupovati, kupi novi ili u dobrom stanju, ovo je krš
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 19:12   #1595
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ni u ludilo takvo nešto kupovati, kupi novi ili u dobrom stanju, ovo je krš
ni da oću ne mogu više,
izgleda da je prodan i to u vrlo kratkom roku, očito da nisam jedina budala koja je razmišljala o tome, samo je netko to i ostvario
ali ne vidim razlog zašto ne, 1100 kn jeftniji od prvog čitavog zlatnog u zagrebu, to je 2200 boca , sad sam gori od ag008
a 60 kn priljepak koji bi pokrio razbijotinu, a svejedno bi vjerojatno priljepak išao i preko čitavog
no da ne duljimo i drobimo u temu više, 100 ljudi 100 ćudi
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 19:29   #1596
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
jedini tko kupuje takve mobitele su serviseri koji jeftino nabave zamjenske dijelove, zamijene taj dio sami sebi i nakon toga koriste ili prodaju mobitel pa nešto uštede u prvom slučaju ili nešto zarade u drugom slučaju.

Slična stvar kao kod kupnje razbijenih vozila
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 15:07   #1597
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
N7 nema previše sreće ni s novim baterijama
http://www.gsmarena.com/replaced_not...news-20706.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 15:12   #1598
golfw12
Premium
Moj komp
 
golfw12's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 424
Dečki imam jedno pitanje, danas sam se konačno odlučio kupit mobitel i nakraju kupio galaxy a5 2016, pa bi sad uzeo odgovarajuču mikrosd karticu kapaciteta 16-32gb za spremanje podataka, slika, videa napravljenih mobitelom. No tu neznam ni sam koju odabrati vidio sam da ima raznih modela i brzina ( sdhc, sdxc, itd ) znači nebi kupovao neku "bržu" ako je telefon nemože pravilno koristit ili podržat. Traži se znači najisplativija mikrosd kartica 16-32gb za mob. I pošto sam dosta dugo na iosu jel treba šta namjestit da se slike dobivene whatsappom i drugim messengerima uredno spremaju u slike na androidu kao što mi je trenutno na iosu ili ?
__________________



CPU: AMD Ryzen 5 PRO 4650G@3.7GHz@ CM Hyper 212X

MBO: Gigabyte B450 AORUS PRO

RAM: 2 x 8 GB DDR4 3200Mhz CL16 Kingston HyperX Predator RGB

GPU: Radeon Onboard Graphics

SSD: Samsung 1Tb, NVMe

HDD: Seagate 1TB, Sata III

PSU: Corsair RM650X 650W

CASE: Phanteks ECLIPSE P400

MONITOR: AOC 24G2U @ 144HZ

MOUSE: Logitech MX518 Batman Edition

KEYBOARD: Logitech K200

PERIPHERY: RAZER Goliathus Control Alpha

OS: Windows 10 Home x64

PRINTER: HP LaserJet Pro M12w

CONNECT: T-Com VDSL 30/6 Mb Flat




CPU: Intel® Core™ i5-8250U@1.6GHz

RAM: 2 x 8 GB DDR4 2400Mhz

GPU: Intel® UHD Graphics 620

HDD: 256 GB M.2 SSD

PSU: HP 90W

LCD: 1.920 x 1.080 FHD-Display SVA

OS: Windows 10 Home x64

golfw12 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 15:23   #1599
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Pogledaj onu temu baš o tim karticama, zadnjih par stranica će ti dati približni odgovor.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 16:36   #1600
CeB
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Vlasnik sam jednog na ovim prostorima unikatnog samsungovog telefona. Radi se o samsung infuseu 4G, kupljenom u SAD-u u svibnju godine 2011. Može ga se nabaviti na ebayu, aliexpressu i sličnim sajtovima polovnog.
U ono doba bio je izuzetno popularan preko bare kao malo slabiji burazer galaxyja S2-ke s kojim dijeli u potpunosti istu kamere kao i još poneku značajku.
Uglavnom, da iznesem svoje iskustvo s dotičnim telefonom. Telefon je, iz mog iskustva gledano ispao poluproizvod, ako već ne čak smeće. Updatean je s 2.2 Froyo androida na gingerbread 2.3 koji ne bi morao biti prezahtjevan čak i za 512MB RAM-a koliko kao ima ovaj telefon. Na 2.2 je s odmakom neke dvije godine postao malo spor u svakodnevnom radu pa i običnom surfanju netom, rekoh novi OS će ga bar mrvicu ubrzati. To se baš i nije dogodilo, dapače mobitel je svejedno spor i ide sve sporiji i sporiji. Već treću godinu sklon je crashanju i resetiranju sam od sebe, a da nema onoga smeća od GO Launchera koji fino usporava funkcioniranje telefona, a bio sam ga prisiljen instalirati jer mi u suprotnom mob uopće ne bi radio, telefon bi bio posve neupotrebljiv. Uz crashanje sustava i resetiranje moba samo od sebe (prilikom surfanja, otvaranja aplikacija, fotografiranja i snimanja videa, nema pravila) napomenuo bih i preveliko zagrijavanje samih unutarnjih komponenti... nakon ne previše i predugo rada na telefonu i uporabe istoga mobitel ponekad zna biti doslovno užaren, a pokoji put onako topao. To se zna događati nekad i nakon jedva 10 minuta korištenja ako i toliko. Čovjeku dođe da se uplaši koliko se to čudo zagrije u ruci, a onda i ispušta neki primjetan miris kad se glava približi plastici i kućištu uređaja.
Baterija je odavno mrtva, ali ajde ok, to priznajem da sam sam kriv jer sam je nekad znao prenapuniti ili preisprazniti što se ne smije.
Sve u svemu, nikad prežaljene pare što sam ga kupio i toliko masivno platio.
Ne znam točno kakva su iskustva ljudi sa bratskom i srodnom S2-kom ali moje je katastrofalno i užasno s infuseom. Ne znam je li to do toga što je mob samo za američko tržište pa mu možda škodi naša struja, ali dobivam dojam da se radi o čak gorem Kinezu glede mogućnosti uporabe i kvalitete istoga. Jedino gdje sam primijetio kvalitetu je kad mi je par puta žestoko pao na pod i nije mu bilo, barem na prvi pogled ništa.
Da sam barem uzeo nekog jeftinog običnog generičnog KIneza, manje muka bih imao. Savjet svima: izbjegavajte egzotične i rijetke modele ''najvećih'', jednostavno preskupa cijena se plati tj. ja sam ju barem platio, ne znam kako drugi doduše.
Možda bi bilo puno bolje iskustvo s normalnom S2-kom za europsko tržište, ali sad je kasno.
Inače čuo sam od prijateljeve rođakinje koja radi u telekomunikacijama, servisu da samsunzi uvjerljivo najviše dolaze na reklamacije i na servis pa sad, eto, fakat ne znam jesam li izoliran ili rijedak slučaj i iznimka ili samo jedan u nizu mnogih koji su imali ovih ili onih problema sa samsungovim telefonom...
CeB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2016., 16:55   #1601
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nisam sve čitao jer sam nakon 5. reda popizdio pa ću ti replyat samo ovo za reklamacije kaj ti je teta prenesla.

MMM agram mjesečno okrene do 20.000 mobitela. Ima najviše samsunga. Znaš zašto? Jer su najprodavaniji.
Da je najprodavaniji LG, bilo bi njih najviše.

Tako da ovaj pokušaj hračkanja na Samsung i nema neko tlo. Nije da branim proizvođača jer znam da ima govana od uređaja i tehnike, ali izjava "najviše se kvare" je totalno šuplja. Ne kvare se ni više ni manje od ostalih.
A i pogledaj LG i G3, G4 i Nexus 5x modele. Nema matičnih ploča na lagerima koliko umiru...

Tako da ono, nisi pogodio bit, štoviše mašio si "ceo fudbal"
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 16:59   #1602
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
N7 nema previše sreće ni s novim baterijama
http://www.gsmarena.com/replaced_not...news-20706.php
aj barem procitaj postove...

JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 17:43   #1603
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Link-botovi ne čitaju, samo pišu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 18:00   #1604
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zato ima preko nekoliko miliona postova... Ko forumski RSS je.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 09:17   #1605
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Ima netko preporuku za case i tempered glass za A5 (2016)?

Pošto je na rubovima staklo blago zaobljeno kao na S7 i iPhone 6s ako ne griješim, a Nillkin upozorava na bijele linije na tim rubovima sa njihovim staklom, možda bolje uzeti nešto kao ovo:

http://www.ebay.de/itm/SCHUTZHULLE-C...item6db3a53f69

Prije ovoga mislio sam uzeti Nillkin Amazing H Pro, imao ga na LG G4, meni bolji osjećaj pod prstom bio od tvorničkog stakla, odlično!

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 28.09.2016. u 09:30.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 14:53   #1606
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Ja ti mogu samo reci ako uzimas prozirni, tanki silikonski case uzmi neku "marku" jer ovi noname od 1-2$ su lutrija sto se tice dijelova oko tipki.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2016., 16:23   #1607
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Ima netko preporuku za case i tempered glass za A5 (2016)?

Pošto je na rubovima staklo blago zaobljeno kao na S7 i iPhone 6s ako ne griješim, a Nillkin upozorava na bijele linije na tim rubovima sa njihovim staklom, možda bolje uzeti nešto kao ovo:

http://www.ebay.de/itm/SCHUTZHULLE-C...item6db3a53f69

Prije ovoga mislio sam uzeti Nillkin Amazing H Pro, imao ga na LG G4, meni bolji osjećaj pod prstom bio od tvorničkog stakla, odlično!


Case kupio od ovog : http://www.ebay.com/itm/111878459425...%3AMEBIDX%3AIT

A staklo imam od ovoga : http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Amaz...gplZsZv0XFvSWA

Stvarno je staklo bolje od tvorničkog šta se tiče glatkoće, ali ima kao što kažeš cca 1 do 2mm bijelu liniju po vanjskom rubu zbog zakrivljenosti. Ja sam se pomirio s time pa ne tražim dalje.
Case je odličan, stvarno kvalitetan, možda malo pretanak pa ne znam da li bi zaštitio mobitel u slučaju pada sa veće visine.
popo1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 14:33   #1608
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
S7 SM-G930F (naš)
Vipnet HR update izašao - BPI8 (20,68 MB)

Samo September security update vjerojatno.

Navodno idući update je Nougat. Ovaj MM je ok, nadam se da Nougat neće usrat kak su usrali Lolipop na S5 recimo koji je tada bio flagship.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 14:56   #1609
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Meni je jučer odradio neki update od 152mb... Sad to ovako izgleda..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 17:19   #1610
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Samsung a5, postoji li mogucnost ''beskonacnog'' ucitavanja otiska kod otkljucavanja mob, da mi ne daje zabranu onu kad falijem par puta za redom?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 17:49   #1611
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,676
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Samsung a5, postoji li mogucnost ''beskonacnog'' ucitavanja otiska kod otkljucavanja mob, da mi ne daje zabranu onu kad falijem par puta za redom?
Nisam 100% siguran, al mislim da je to security feature ugradjen u sam android...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 18:53   #1612
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Imaš 15 puta pokušati ili otisak prsta ili PIN kojim si zaštitio otisak prsta. 15 puta ti mora biti dosta za bilo šta.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 19:17   #1613
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Imaš 15 puta pokušati ili otisak prsta ili PIN kojim si zaštitio otisak prsta. 15 puta ti mora biti dosta za bilo šta.
Aha, lako mi je za pin ali mi nece uvik ocita otisak, pa onda moram pin upisivat to me zivcira... jos sam postavia sva tri otiska na isti prst, ili los senzor ili bagav palac...
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 19:22   #1614
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,676
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Aha, lako mi je za pin ali mi nece uvik ocita otisak, pa onda moram pin upisivat to me zivcira... jos sam postavia sva tri otiska na isti prst, ili los senzor ili bagav palac...
Tu mi nesto smrdi, ocisti senzor krpicom i pokusaj ponovno postaviti otisak. Dok postavljas mijenjaj kut i polozaj prsta...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 20:20   #1615
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ako ti je suha koza i popucale jagodice, zaboravi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 08:37   #1616
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ako ti je suha koza i popucale jagodice, zaboravi.
E da onda je do toga... i jos jednom pitanje u vezi selaca u mraku, slika bude osvjetljena ali kad opalim sliku ostane tamna skroz
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 10:02   #1617
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ima li tko informaciju koliko dođe kupnja i zamjena baterije u ovlaštenom servisu za S6 edge?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 10:15   #1618
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Baterija 180 kn + 1h rada servisa 160 kn. Za S6 je toliko frend platio ako se dobro sjećam.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 12:22   #1619
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Zahvaljujem.
To i nije strašno. Mobitel mi je sada cca 1,5godinu i dolazim kući s posla s 35% baterije. Prije sam redovno dolazio s 55-60%, a nemam osjećaj da sam se razbacio nešto u korištenju, tako da vjerovatno baterija popušta.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 11:54   #1620
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Već drugi s7 sa istim problemom. Zvucnik počne krcati dok pričam i moram napraviti ustima vakuum na zvucniku da izvuces membranu van. Kolega ima isti problem. Svi kupljeni u tmobile...
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na