Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2009., 11:37   #1591
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



"Nani" ima apsolutno pravo - nemojte uopce "razbijati glavu" sa rezolucijom jer to u vecini slucajeva nije toliko bitno - najvaznija je kvaliteta prikaza!

A sama slikovna kvaliteta prikaza ovisi puno vise o tome koliko je dobro racunalo u televizoru koje provodi "picture processing" i "scaling" nego koja je rezolucija matrice ekrana...

Uzgred prema ISF (a oni se svakako mogu smatrati autoritetom u ovom podrucju) najvaznije je:
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



Ma jasno... kada je to tako i kada je istina!

Uzgred I Vincen Teoh (HDTV TEST UK http://www.hdtvtest.co.uk/) je to isto napisao (malo drugacijim rijecima) na svojoj stranici (a i njega se svakako moze smatrati ekspertom)!

http://www.hdtvtest.co.uk/Article/El...re-Quality.php
Ma sve to stoji, al zaboravljas cinjenicu da je na stranim forumima HDready prilicno marginaliziran i sve se svodi na odabir zeljenog modela u fullHD izvedbi.
A posto smo mi "low budget country" mi se jos uvijek hebemo sa jeftinijim riješenjima.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 11:53   #1592
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma sve to stoji, al zaboravljas cinjenicu da je na stranim forumima HDready prilicno marginaliziran i sve se svodi na odabir zeljenog modela u fullHD izvedbi.
A posto smo mi "low budget country" mi se jos uvijek hebemo sa jeftinijim riješenjima.
Na AVSForumu (www.avsforum.com) i AVForumu
(www.avforums.com) ljudi cisto OK raspravljaju i nisam primjetio da postoje jako izrazene predrasude protiv "HD Ready" televizora u usporedbi sa "Full HD" modelima...

Ako je TV kvalitetan (dobar panel, dobar "Picture Processing" i "Picture Scaling") nije toliko bitno da li je 1024x768 / 1366x768 "HD Ready" ili pak 1920x1080 "Full HD"!


P.S.
I vani (recimo USA i zapadna Europa) ljudi kupuju "HD Ready" televizore... nisu svi "Full HD"...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2009., 12:13   #1593
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



Na AVSForumu (www.avsforum.com) i AVForumu
(www.avforums.com) ljudi cisto OK raspravljaju i nisam primjetio da postoje jako izrazene predrasude protiv "HD Ready" televizora u usporedbi sa "Full HD" modelima...

Ako je TV kvalitetan (dobar panel, dobar "Picture Processing" i "Picture Scaling") nije toliko bitno da li je 1024x768 / 1366x768 "HD Ready" ili pak 1920x1080 "Full HD"!


P.S.
I vani (recimo USA i zapadna Europa) ljudi kupuju "HD Ready" televizore... nisu svi "Full HD"...
Koliko sam primjetio, na velikoj vecini foruma, preporuceni modelu su vecinom FullHD, skoro pa bi se izrazio, u pravilu ... opet kazem to je ono sto sam primjetio. Nekazem da ljudi nekupuju i HDready, kupuju.
Po specijaliziranim forumima, sto ih pratim, kad gledam sta ljudi imaju, primjetio sam, FullHD velikom vecinom, kad netko naglasi, low budgete, student, i sl. znam da je HDready.
Samo kazem, okosnica im je FullHD, nekazem da se nekupuju i drugi...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 12:21   #1594
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Večeras sam kod prijatelja gledao vaterpolo na fullHD kuru od 23k kn. Slika je ne očajna vec KATASTROFALNA, negledljiva. A to mnogo ljudi ne zna sve dok novi tv ne donese doma.
To nije krivnja Pioneer Kuro plazme (i ja je imam doma)...

Naime HTV ima ocajan "mix" slike (zato, na primjer, rukomet i nogomet prijenosti puno bolje izgledaju na RTL-u - pogledajte samo neki RTL Premiership nogomet te neku utakmicu preko HTV-a)...

Osim toga OiV MPEG2 nije bog zna kakav pa onda los izvor (tj. HTV slika) plus ta kompresija ne daje dobar krajnji rezultat...

Uzgred, ako se prebaci na analogni signal vaterpolo odjednom postaje super gledljiv na plazmama - na LCD-ovima su tu (kao i kod plivanja) veci problemi!
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 12:34   #1595
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ma Pioneer ima najbolji deinterlacing i scaling tako da ako na pioneeru to ne izgleda kako treba na drugim televizorima moze jos samo gore izgledat.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 22:40   #1596
salas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 1
Molim pomoć i savjet ,da li pioneer pdp lx 5090 ima toliko bolju sliku od samsung plasme ps-50a656 da vrijedi 6000kn više ili da te pare potrošim na nešto drugo.Udaljenost gledanja mi je od 3,00 do 3,70 m da li je to dovoljno ,volio bih da vidim mišljenje od nania
salas je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 00:59   #1597
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor salas Pregled postova
Molim pomoć i savjet ,da li pioneer pdp lx 5090 ima toliko bolju sliku od samsung plasme ps-50a656 da vrijedi 6000kn više ili da te pare potrošim na nešto drugo.Udaljenost gledanja mi je od 3,00 do 3,70 m da li je to dovoljno ,volio bih da vidim mišljenje od nania
Iskreno to je odlicno pitanje al je dati odgovor malo teze.
Mad Duke ti je dao dobar odgovor a svodi se da ti i samo ti mozes odluciti da li lx vrijedi 6k kuna razlike.

Nekom je 100kn puno a neko ne zeli da cuje ni za jedan tv osim lx serije.

Ja ti mogu reci da bi meni vrijedio tih novaca da novi modeli izlaze svakih 5 godina ali ti das 20k kuna za telku a novi model izadje godinu dana nakon toga, nije fin osjecaj.

Sa druge strane mozes kupiti onkyo receiver i kakav 5.1 dobar surround za razliku novaca sto nije malo.

Samsung i Panasonic su ti bare bare, Kuro je vec sasvim druga filozofija i elita za sebe.
Imas ti korisnika koji su zagovornici prikaza bijele boje sto Kuro ne moze da isporuci kako treba, nit ne moze prici ni jednom LCD-u kad je prikaz neba u pitanju, zato ti kazem, najbolje je da odes u radnu pogledas modele i sam izvuces zakljucak iz svog pitanja.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 08:21   #1598
dove
Registered User
 
dove's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: na rubu
Postovi: 16
Pozdrav svima!
Prosao sam sa ovim topicom osnovnu a sada sam i u srednjoj skoli za lcd/plazma tv i hvala svima na djeljenju svoga znanja.
Imam jedno pitanje oko kojeg mi mogu pomoci samo vasa iskustva jer su svi shoping centri kao katakombe bez prozora; Koliko je zbilja jaka refleksija svjetla od stakla na plazmi? Negledljivo jaka? I koliko je refleksija jaca nego na LCD? Dnevni boravak mi je obasjan svjetlom sa svih strana koje je na prozorima moguce smanjiti/eliminirati roletama ali ne i na balkonskim vratima.
dove je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 10:19   #1599
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
hvala bogu da phillips (LCD) ima anti-reflection coated screen
tak da te slabo boli izvjesni organ dal češ gledat u mraku il po največem suncu
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 12:16   #1600
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Kuro je vec sasvim druga filozofija i elita za sebe.
Imas ti korisnika koji su zagovornici prikaza bijele boje sto Kuro ne moze da isporuci kako treba, nit ne moze prici ni jednom LCD-u kad je prikaz neba u pitanju.
Mozes, molim te, ovo malo vise elaborirati?

Naime ne sjecam se da sam ista takvoga citao u review-ima a niti primjetio na mojoj, ipak relativno kalibriranoj, 42" Pioneer plazmi 428XD...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2009., 14:14   #1601
[DD]
Registered User
Moj komp
 
[DD]'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zabok
Postovi: 2
Q: Pioneer LCD ???

Bok!

zanimaju me mišljenja o Pioneer KRL-37V i općenito o Pioneer LCD-ima.
[DD] je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 14:15   #1602
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Pa osvijetljenje na plasmama je dosta dosta manje nego na LCD-ovima, to je i jedan od razloga dobrog prikaza crne boje na plasmama.

Naime plasme imaju oko 30 do 40fl-a osvijetljenje dok LCD-ovi preko 100.
Zbog te cinjenice oblaci, nebo, snijeg, vodene povrsine plavkaste boje, ljepse zivlje izgledaju na LCD-ovima.
Jedan od glavnih razloga strmoglavog uspona LCD-ova je upravo ta cinjenica gdje na policama i show rumovima LCD-ovi izgledaju zivlje
zbog osvijetljenja i odlicne reprodukcije ljudske koze.
Kuro pogotovo G9 panel je postavio jednu polcu koja radi svojevrsni diming gdje je zrtvovao nivo bijele boje da bi skoro dotakao savrsenstvo crne.
Kazem ovo su sve stvari koji ne obicni nego malo napredniji useri ne primjete i nisu vrijedne razbijanja glave sta i kako.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 16:03   #1603
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Moram priznati da sam to primjetio. Bijela mi je na komp monitoru izrazito jaka, kao i na LCD TV-u, pa mi je kalibracija bila obavezna. Mozda nekome nebi bila, ali meni je. Takodjer filmove gledam obavezno u theatre modu koji prilicno neutralizira bijelu i smanji kontrast opcenito. Te mi je slika tada puno ugodnija i poprimi njezne konture pogotovi kada je rijec o HD materijalu, sto opet kod tv siignala i nije tako primjetno.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 09:16   #1604
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Molba jos jednom da se prestane pricati o deset na en puta prozvakanim stvarima i da se vratimo na temu!
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 09:24   #1605
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
2 na en puta da budemo u skladu sa forumom.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 09:52   #1606
Sultan
Six Blade Knife
Moj komp
 
Sultan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 292
Stvarno vam treba otvorit posebnu offtopic lcd,plazme temu da se možete raspravljati ko kako vidi piksele i s koje udaljenosti, već jedno 5 stranica se prepirete oko te rezolucije.
Sultan je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 10:17   #1607
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ne, nego jednostavno brišem ta baljezganja, pa kad nekom uleti kakv ban budu se čudili
Nazad na temu i dosta više o veličini pixela i čija je reza veća/bolja.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 15:56   #1608
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jel zna netko nesto vise o ovim novim LG plazmama?

http://www.engadget.com/2009/01/20/l...lasmas-in-kor/

Ne vjerujem da ce to biti tako kao na papiru naravno. Ali me zanima bas kako ce biti u praksi. Pa jel ima netko nes vise informacija posto na vecini portala samo ponavljaju vijest.
  Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 17:22   #1609
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Prvo je LG objavio vijest da ce nivo crne boje biti kao na trenutnim Kuro modelima sto niko nije uzeo za ozbiljno.
Na kraju se ispostavilo da im je nivo crne boje oko 0,08 kandela, dok je proslogodisnjoj Panasonic G11 seriji bio 0,04 a Pioneeru 0,0013.
Sve te nove plasme su Eco friendli sto znaci da koriste novu Neo tehnologiju sa upola manje potrosnje.

Naravno kad dodju testovi na red znat cemo nesto vise.

Ono cemu se ja radujem su nove Samsung plasme 8000 serija, 1 inch debele, najljepseg dizajna, naravno smanjenje potrosnje i vec potvrdjeno znatno boljim prikazom crne boje, na nivou Pioneer G8 panela oko 0,03 kandele. Novina je i kao i kod Panasonica 600Hz sub field engine sa 1080 linija motion rezolucije.
Cijena 58" modela ce biti oko 2500e do 3000e.
Prvi sam u redu za kupovinu ovog modela.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 18:02   #1610
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Prvo je LG objavio vijest da ce nivo crne boje biti kao na trenutnim Kuro modelima sto niko nije uzeo za ozbiljno.
Na kraju se ispostavilo da im je nivo crne boje oko 0,08 kandela, dok je proslogodisnjoj Panasonic G11 seriji bio 0,04 a Pioneeru 0,0013.
Sve te nove plasme su Eco friendli sto znaci da koriste novu Neo tehnologiju sa upola manje potrosnje.

Naravno kad dodju testovi na red znat cemo nesto vise.

Ono cemu se ja radujem su nove Samsung plasme 8000 serija, 1 inch debele, najljepseg dizajna, naravno smanjenje potrosnje i vec potvrdjeno znatno boljim prikazom crne boje, na nivou Pioneer G8 panela oko 0,03 kandele. Novina je i kao i kod Panasonica 600Hz sub field engine sa 1080 linija motion rezolucije.
Cijena 58" modela ce biti oko 2500e do 3000e.
Prvi sam u redu za kupovinu ovog modela.
oce li bit sta takvih ali 42" i kolko para naravno?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 18:08   #1611
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jos treba samo vidjeti cijenu. Jer ako ostanu takve specifikacije, jedino to moze nekom presuditi. Iako ako budu takve ne vjerujem uz konkurenciju (i jos uvijek dobre sadasnje modele kojima ce cijena dolje)

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Cijena 58" modela ce biti oko 2500e do 3000e.
Prvi sam u redu za kupovinu ovog modela.


E to je nisko.

Samo se nadam da ce garancija biti iznad 1 godine vecinom. (3 bi bilo super).
Vec vidim svoj sljedeci telkac! Sada se stvarno nadam da ce mi prodaja stana bi sredjena do tada.

Jel imas informaciju mozda koliko ce biti potrosnja tog modela otrpilike? Pretpostavljam (a pretpostavka je...) da bi mogla biti negdje kao sadasnja potrosnja 42 inchera koji su kod nas na trzistu.

EDIT:

E da. Posto je 600Hz. Koliko graficka od kompa moze maksimalno pustiti frekvenciju. Odnosno dal mora biti 24, 50, 60 Hz-a ili dopusta da mu okinemo onda recimo 120 Hz-a refresha? Ako neznas napamet, budem probao zguglat. Samo lakse je pitat :P

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 21.01.2009. u 18:23.
  Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 19:54   #1612
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
E da. Posto je 600Hz. Koliko graficka od kompa moze maksimalno pustiti frekvenciju. Odnosno dal mora biti 24, 50, 60 Hz-a ili dopusta da mu okinemo onda recimo 120 Hz-a refresha? Ako neznas napamet, budem probao zguglat. Samo lakse je pitat :P
Ulaz ti uvijek ide max 60 Hz pa dalje picture processor TV-a obrađuje signal i "simulira" 600 Hz kako bi dobio što glađu sliku, pogotovo u brzim scenama.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 22:43   #1613
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Ulaz ti uvijek ide max 60 Hz pa dalje picture processor TV-a obrađuje signal i "simulira" 600 Hz kako bi dobio što glađu sliku, pogotovo u brzim scenama.
To sam si i mislio. Steta. Nadao sam se da bu barem "poduplali" (znam da bi bio killer za bandwith, ali nada umire posljednja). Cisto da plazme dodju na staru slavu CRT-a sto se tice frekve. Jer sto se same tehnologije tice ne vidim razloga zasto ne bi (osim sto se tice "dinamicnih" frekvencija).
  Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 22:50   #1614
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
čemu poduplavanje kada se filmovi snimaju u 24 fps-a?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 01:04   #1615
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
čemu poduplavanje kada se filmovi snimaju u 24 fps-a?
Ma ne zbog toga sto se tice filmova, nego zbog toga sto se tice PC-a. Jer ipak sam se nadao da bi taj ekran mogao posluziti i za nesto vise osim mojeg filmofilskog ugodjaja Odnosno da bi mogao konacno poslati u vjecna lovista moj CRT za FPS naslove!
  Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 10:59   #1616
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Toje sub-field 600Hz engine, ne frekvencija osvjezavanja u klasicnom smislu kao kod LCD-a i CRT-a. Frekvencija osvezavanja je i dalje ista i zavisi od regije PAL(50Hz) ili NTSC(60Hz)

Do sad su plasme imale 480Hz engine i davale od 900 do 1000 linija motion rezolucije gdje je blur bio skoro neprimjetan.

Ovaj 600Hz engine obezbjedjuje prvenstveno punih 1080 linija motion rezolucije a pod 2 sto ce se mnogima svidjeti cije su oci osjetljive da se vise ne vide zeleni fosforni tragovi na plasmama.

@Bruno
Naravno, bit ce 42, 50, 58, 65 incni modeli kako u Samsung tako i u Panasonic taboru, cijene jos nisu formirane.
Posto Pioneer uzima matrice od Panasonica, 60" modeli Kure vise nece postojati prema prvim navodima vec 50, 58 i 65 modeli.
Ostaje da se vidi da li ce se Kuro biti dostupan i u 42" verziji.

Jedno je jasno da je Samsung ponudo jednaku sliku Panasonic modelima po manjim cijenama jos kad se uzme i cinjenica da se Panasonic odlucio za integraciju True 24p moda samo na V10 i Z1 seriju koje su najskuplje, izostavljajuci tu podrsku na X1, S1 i G10 modelima, jasno je da ce Samsung sa True 24p podrskom na svim modelima i najboljim dizajnom parirati Panasonicu u svakom pogledu. Panasonic je izgleda zbog sinergije sa Pioneerom morao da reze troskove pa i na najglupljim stvarima poput 24p podrske.
Posto su plasme prosle revoluciju sa novim modelima a ne evoluciju iz godine u godinu, 2009 ce biti jako zanimljiva sto se tice HD tehnologije.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 11:12   #1617
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ovaj 600Hz engine obezbjedjuje prvenstveno punih 1080 linija motion rezolucije a pod 2 sto ce se mnogima svidjeti cije su oci osjetljive da se vise ne vide zeleni fosforni tragovi na plasmama.
Znači normalno je to da se vide ti zeleni pixeli nekad na filmu?Mada vjerujem da je to dost zavisno do kvalitete MKV ripa?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 11:22   #1618
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
To su vise kao zeleni tragovi koje 99% ljudi ne vidi, postoji odredjen broj ljudi cije su oci osjetljive i vide tu anomaliju.

A te zeleni pixeli sto vidis (ili druge boje a obicno su providni) se nazivaju mosquito noise efekat i nastaju prilikom gledanja materijala koji je kompresiran.
Tako da si u pravu, to je do kvalitete mkv ripa, odnosno do nivoa kompresije.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 11:40   #1619
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
To su vise kao zeleni tragovi koje 99% ljudi ne vidi, postoji odredjen broj ljudi cije su oci osjetljive i vide tu anomaliju.
Istina - zato je najbolje da se prije kupnje detaljno pogleda - za takve ljude nisu plazme!
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 11:45   #1620
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Pa osvijetljenje na plasmama je dosta dosta manje nego na LCD-ovima, to je i jedan od razloga dobrog prikaza crne boje na plasmama.

Naime plasme imaju oko 30 do 40fl-a osvijetljenje dok LCD-ovi preko 100.
Zbog te cinjenice oblaci, nebo, snijeg, vodene povrsine plavkaste boje, ljepse zivlje izgledaju na LCD-ovima.
Jedan od glavnih razloga strmoglavog uspona LCD-ova je upravo ta cinjenica gdje na policama i show rumovima LCD-ovi izgledaju zivlje
zbog osvijetljenja i odlicne reprodukcije ljudske koze.
Kuro pogotovo G9 panel je postavio jednu polcu koja radi svojevrsni diming gdje je zrtvovao nivo bijele boje da bi skoro dotakao savrsenstvo crne.
Kazem ovo su sve stvari koji ne obicni nego malo napredniji useri ne primjete i nisu vrijedne razbijanja glave sta i kako.
Hvala na infu!

Uzgred, da li si siguran (kao sto si napisao) da LCD-ovi imaju dobar ton za kozu?

Oni (LCD-ovi) jesi svjetliji i "atraktivni" na prvi pogled no to je bas ono sto nije dobro i sto mi se ne svidja... moram priznati da se meni osobno LCD-ovi ne svidjaju kao tehnologija (i na poslu i doma jedini jos imam CRT - doma 19" Mitsubishi Trinitron od 30+ kg no posto imam ogromni hrastovi radni stol nije problem)...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na