Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2006., 16:03   #1
frotna
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: stan
Postovi: 18
Termovodljiva pasta-ljepilo...

Da li netko zna gdje kod nas ima za kupiti termovodljiva pasta koja je ujedno i ljepilo. Trebam postaviti hladnjak na RAM a ne mogu ga nikako drugačije učvrstiti nego jedino ako ga zaljepim na dotični.
Hvala
frotna je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2006., 23:55   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
to sam i ja htio pitati naime imam ovu grafu http://english.amazepc.com/images/vg...O%20128M-2.jpg

i htio bi poljepiti pasivce po memoriji...koje da uzmem i s cim da ih zaljepim...hvala
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2006., 00:02   #3
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
sad cu vam reci najbolji nacin....
...termalno ljepilo je shit

ovako. premazite pasivce sa arctic silver 5 / ceramique pastom i u jednom rubu pasivca ostavite cisto malo mjesta...tamo kapnite jednu malu kapljicu superljepila i pricvrstite na memoriju...dobro stisnite da dobro prijanja...ovako cete ostavriti puno bolju vodljivost topline u odnuso na termalna ljepila
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 00:33   #4
West
Premium
 
West's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 268
Ma ne treba nikakvo termalno ljepilo ni posebno staviti ljepilo u kut....obicna termovodljiva pasta arctic silver ili ceramique drze bez problema, ja imam pasivce sa ceramique i jednog sam probao onak cist iz znatizelje skinutu i iznenadio sam se, treba dosta jako, ali stvarno jako povuci da se skine, stoga nema sanse da se odlijepi ili da otpadne, stajat ce oni bez problem i bez ljepila.
West je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 01:06   #5
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Ph03n1x
sad cu vam reci najbolji nacin....
...termalno ljepilo je shit

ovako. premazite pasivce sa arctic silver 5 / ceramique pastom i u jednom rubu pasivca ostavite cisto malo mjesta...tamo kapnite jednu malu kapljicu superljepila i pricvrstite na memoriju...dobro stisnite da dobro prijanja...ovako cete ostavriti puno bolju vodljivost topline u odnuso na termalna ljepila
:clap: samo si zaboravija PODEBLJAT ono
Citiraj:
jednu malu kapljicu
jer ce bit belaja ako bude po narodnoj....Od viška glava ne boli. : suicide
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 20:27   #6
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
hehehe hvala....dakle MALU KAPLJICU ! ovdje od viska itekako boli glava!
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 11:22   #7
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Upravo isprobano super ideja
Krenuo u potragu za "ljepilom" i Google me doveo na PCE

Ugl, lijepio sam malo veće hladnjake na chipove cca 20x20 koji su bili tvornički "zaljepljeni" sa nekom obostrano ljepljivom trakom (kao selotejp).

Očistio sve, po rubovima chipova na cca 2mm naljepio izolirku sa svane strane, nanio pastu i plasticiranom vizitkom koju imam za to, "pogletao" chip, tj fino razmazao pastu, skinuo traku sa strane gdje sam imao fino čisto mijesto za brzo ljepilo i kap na svaki ćošak

Utisnuo pažljivo (al opet dovoljno jako da stisnem pastu), i za par sec drži ko vrag

E sad, kako će se brzo ljepilo ponašati na "povišenim" temperaturama ako se chip grije malo više, ne znam.
Ali palo mi je na pamet, malo silikona (malo !) pa spojiti heatsink i PCB ili RTV masa za učvršćivanje komponenti.
U svakom slučaju bolje mi zvuči : termalna pasta + neki od načina ljepljenja.

Bacio uređaj par puta sa stola i heat sinkovi i dalje drže
(OK, nisam al mi je palo na pamet)
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 14:22   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Možda ne mora baš superljepilo / cyanofix i sl. jer bi moglo biti problema ako bude potrebe za skidanjem.
Evo par ideja:
- kod nas uvriježeni krivi naziv - vruće ljepilo / masa - ona šta se topi odg. grijač pištoljem, ovisno o vrsti kasnije se lakše ili teže skida
- nekakvo "modelatorsko ljepilo" - kao u gornjem slučaju, dovoljno da "drži" na mjestu i ništa više
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 15:15   #9
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Vidiš kad si spomenuo cyanofix, nešto mi zvoni iz nekog kutka da se on topi na sto i koji stupanj.
Mozda je on idealan za ovu namjenu kad treba skinuti zagrijes kratko fenom i otpadne xD
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 19:25   #10
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda ne mora baš superljepilo / cyanofix i sl. jer bi moglo biti problema ako bude potrebe za skidanjem.
Evo par ideja:
- kod nas uvriježeni krivi naziv - vruće ljepilo / masa - ona šta se topi odg. grijač pištoljem, ovisno o vrsti kasnije se lakše ili teže skida
- nekakvo "modelatorsko ljepilo" - kao u gornjem slučaju, dovoljno da "drži" na mjestu i ništa više
Vidiš, to "vruće ljepilo" bi moglo biti OK, ali je "kenjkavo" za raditi s njime na sitnim dijelovima. barem meni se uvijel vuče neki vrag.

Našao sam u radioni malu tubicu silikona (malo veča od kaladonta). Izgleda OK za ovakve DIY sitnice.

Inače, izgleda da ću skidati jedan od 4 chipa na koje sam zaljepio heatsink, pa javim kak izgleda "cijanofiks" kad se skida. Predpostavljam da se chipovi ne zagrijavaju previse.
Radi se o switchu gdje mi zadnja 4 porta od 16 rade uvjerljivo sporije, a switch je uskrsnuo reballingom CPU-a ili kako god da se zove "glavni" chip ...
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na