Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2016., 12:22   #31
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ne troši uludo novce na tu prastaru kramu. Platforma je prestara da bi se bilo kakvih ulaganjem dobio zadovoljavajući boost performansi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 12:47   #32
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Slažem se sa coconutom. I uz najjaču TL-68 verziju Turiona, 4gb rama i sa ssd-om nažalost i dalje ćeš imati problema sa "težim" video materijalom jer je jednostavno prastara arhitektura.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2016., 13:01   #33
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
wow, stvarno ste brzi ok, platforma je davno pregažena, ali pošto mi lap u 90% slučajeva služi za gledanje tekmi ne kupuje mi se drugi samo zbog toga. osim toga, ti problemi mi se javljaju kod bs playera kada gledam mkv fajlove, a kod windows media playera ne. ali wmp mi je bzvz pa bih htio da mi i preko bs-a ide glatko. znam da ništa neće pomoći da se od njega napravi zvijer, ali volio bih dobiti poboljšanje od nekih 10-20% ako je moguće. da li je moguće?
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 13:24   #34
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor sokre2k Pregled postova
pozdrav!

također gledam kako malo nadograditi laptop. radi se o hp 6715b sa amd turion 2.0 procesorom i ddr2 2x1gb rama. gledao sam malo po netu i vidio da njega ide max 4gb, ali ne znam koje specifikacije gledati, tj koju max frekvenciju mogu staviti...

druga stvar je procesor, moj ima oznaku tl-60 i ako sam dobro razumio može se zamijeniti jačim (recimo tl-64, 66...). koji je najjači što mogu staviti i da li bih osjetio pojačanje?

treće je ssd, tj da li je ovako star lap kompatibilan s time?

naime, radi se o tome da mi slika malo zapinje i zaostaje za zvukom kada gledam snimke utakmica malo težeg formata, a to mi ide na živce

svaki prijedlog je dobrodošao. hvala unaprijed.
prvo ram (frekvencija nije toliko bitna, "spustit" ce se na onu koju maticna podrzava)
onda ssd (ne brini za kompatibilnost)
proc vjerojatno nece puno poboljsati performanse
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 16:49   #35
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
evo, memorija riješena. stavio sam 2 keksa od 2gb. poboljšanje nije drastično, ali se ipak malo osjeti.

što se ssd-a tiče, ima li mjesta za njega ili moram izvaditi hdd?
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 18:19   #36
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Moraš izvaditi HDD ili kupiti (ako je moguće) ladicu koju staviš umjesto dvdrw pogona. Sumnjam da će ti pomoći SSD oko štekanja videa, ali će sigurno komp brže raditi. Doduše, SSD košta više od tog laptopa .

Grafička kartica je u tim laptopima užas, da je toliko star lap a da ima bilo kakvu (u to doba) poštenu karticu, ti ne bi imao ovih problema. Jesi probao MPC HC ili VLC player?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 20:07   #37
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
na vlc-u mi čak solidno radi, ali ne sviđa mi se sam player, nisam našao opciju za naprijed/nazad po par sekundi kao što ima bs. a za ovaj drugi nisam niti čuo dosad. probat ću sutra. hvala za prijedlog.

a ima li pomoći oko grafičke, mogu li staviti neku jaču?

hehe, znam da ssd košta više od mog laptopa, ali gledam na to kao investiciju koju mogu upotrijebiti jednog dana kada nabavim noviji
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 21:11   #38
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
VLC i MPC HC imaju za namjestiti skokove (mali, srednji, veliki) koji se aktiviraju tipkama (npr. shift + lijevo).

U VLC možeš namjestiti najmanji skok da bude 1 sekundu, dok u MPC HC namještaš milisekunde. U MPC HC možeš pomicati i frameove napred i nazad, a u VLC samo napred Šta ti više treba?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 15:19   #39
sokre2k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: zg
Postovi: 28
evo, upravo pogledao tekmu na mpc-u i moram priznati da sam ugodno iznenađen. povremeno se javi neki mali lag, ali slika i zvuk ostaju sinkronizirani za razliku od bs-a. skokovi su po defaultu namješteni na 5 sekundi i to mi odgovara, a pogotovo to što je dovoljno samo udariti strelicu lijevi/deso, bez shifta. čak imam dojam da se i manje grije procesor na tom playeru. odličan prijedlog, hvala
sokre2k je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:02   #40
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Prikrpat ću se na ovu temu.

U biti imam slična pitanja kao na prvoj stranici:
imam laptop Asus K55VJ: i5 3210M, GeForce GT635M, 4 GB RAM koji bih nadogradio s još malo RAM-a.
Trenutno nisam za tim laptopom pa ne mogu kopirati printout iz konzole s detaljima o RAM-u, ali ovaj site tvrdi da bi se kod mene valjda trebalo raditi o DDR3L RAM-u.

Pogledao sam ponudu na nabava.net i sad tu imam nekoliko pitanja:

- Pretpostavljam da bi svi keksi RAM-a trebali biti međusobno poslušni, odnosno da ne bi smjelo biti problema ako na postojeći setup gdje se nalazi RAM proizvođača X stavim novi keks proizvođača Y (Y = Crucial ili Kingston).

- Na prvoj stranici Nabave mi sve frca od spominjanja RAM-a Cruciala i Kingstona. Hoću li pogriješiti ako uzmem nekog od njih (osim već ovog spomenutog pitanja kompatibilnosti RAM-a proizvođača X i Y)?

Koliko sam pročitao, ne bi smjelo biti problema i sve bi trebalo funkcionirati ako uzmem odgovarajući RAM (DDR3L), ali svejedno bih volio provjeriti.

__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2016., 15:26   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo i ovdje kaže šta ide unutra > http://www.kingstonmemoryshop.co.uk/...s-k55vj-laptop
Najbolje rješenje je da sa laptopom ideš u trgovinu i na licu mjesta odmah vidiš jeli radi ili ima blema.
Eventualno provrtiti jedan memory test.
Po ovom videu memorija je lako dostupna ispod poklopca > https://www.youtube.com/watch?v=wBrmrDyGdws
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:36   #42
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Ok, odlično.
Hvala ti.

Onda mi još samo ostaje to pitanje kompatibilnosti RAM-ova različitih proizvođača, koje mogu provjeriti i na licu mjesta, kao kaj je Nikky rekao, ali svejedno ako je netko već imao takva iskustva - bilo bi lijepo čuti poneki komentar.
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:48   #43
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Više problema ima zbog nekompatibilnosti rama i ploče nego između samih keksa rama tako da te to ne treba previše zabrinjavati. U krajnjem slučaju kupiš nova 2 keksa (najbolje kao kit jer onda ti gara vrijedi za oba tj. tretiraju se kao jedna komponenta), a postojećeg prodaš pa ćeš biti siguran da ne bude problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein