Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2014., 12:40   #1
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Cryorig R1 Ultimate

Stigao kuler prije par dana, pa da podijelim malo iskustva!

Kupljen preko člana Nine!

Montiranje je prilično lako, jedino što je mrcina velika pa je i u mom kućištu sve na knap.

Dimenzije i sve vezano uz ugradnju: link

U kućištu imam 2 x 120mm naprijed, jedan bočni od 200mm i jedan iza 120mm (ispuh), spojeni su na potenciometar od samog kućišta i vrte se na minimalnoj brzini.

Testirao sam samo s OCCt-om, ako nekoga baš zanima nešto detaljnije, može me kontaktirat naPM, pa odvrtim!

Znači, na OCCT-u mi je pucalo nakon kojih minutu i kusur, dok na ovom radi bez većih problema.

Slike stock kuler Intel: IDLE i LOAD

Slike Cryorig R1 Ultimate: IDLE i LOAD

Kuler mi stoji naslonjen na memoriju s jedne strane i bočni ventilator s druge, malo je knap ali prolazi, s tim da je prednji vent podignut maksimalno (i još malo).

Slike: 1, 2

__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 12:58   #2
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Cini se kao dobar, vent ti je na min. kako se cini
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2014., 12:59   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Lijepa mrcina.

Kakva je buka? Jesi probao OC?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 13:02   #4
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Buke nema, tisi je od svih ventova na kejsu. Moram neki bench skinut, pa da vidim i sam o cemu se radi.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 13:12   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
jako dobri rezultati, i jako lijep hladnjak. Zaista lijepo izgleda unutar kućišta. Koliko vidim po testovima(na netu), vrlo usporediv sa noctua-om nh-d14(15) sa nešto glasnijim ventilatorima, ali i kud i kamo lijepšim izgledom. nice
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 13:46   #6
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Cini se kao dobar, vent ti je na min. kako se cini

Vent je na zdnjoj slici na 920 u full load-u, ali još uvijek nečujan...

Da, tiši je od svih ventova u kejsu, zato i planiram ove sve plastičnjake prebacit na matičnu i smanjit ih koliko idu.
__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 13:48   #7
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Lijepa mrcina.

Kakva je buka? Jesi probao OC?
Buke nema do koji 1100 pa naviše...nisam još probavo OC

Postam kad jednom i to napravim.
__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 14:05   #8
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Mene zanima cijena ako nije tajna (ne vidim ga nigdi u ponudi).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 15:35   #9
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Narudzba je bila po zelji, kojoj je nino odlucio udovoljiti, pa ga zato nema u redovnoj ponudi. No prica se da bi moglo biti

Enivej mi smo ga odlucili nabaviti na osnovu ovog rivjua
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 15:41   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
650+ptt
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2014., 15:51   #11
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Narudzba je bila po zelji, kojoj je nino odlucio udovoljiti, pa ga zato nema u redovnoj ponudi. No prica se da bi moglo biti

Enivej mi smo ga odlucili nabaviti na osnovu ovog rivjua
S time da bi pref. kod tebe i playera trebale biti i malo bolje jer imate Ultimate verziju..

I da, lijepo si se ponovio s ENERMAXićem, odrješio kesu fino..
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:21   #12
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ček, ček, 650+ kn za zračni kuler s kojim imaš na stocku temperature jezgri 65-66-68-73°c!?!?
Imho, loše (osim ako je taj 4770k takva hebena grijalica).

Pa kolike bi bile temp na nekom oc-u na 4.5 onda tek, ako su iovako već povisoke....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:31   #13
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
E Playeru moj kreni sa trpanjem oc-a da vidimo kolko je zapravo jak taj Kriogen

Ventovi se vrte na cca 700 okretaja pa vjerujem da je i to jedan od razloga za tolke temp..
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:36   #14
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ček, ček, 650+ kn za zračni kuler s kojim imaš na stocku temperature jezgri 65-66-68-73°c!?!?
Imho, loše (osim ako je taj 4770k takva hebena grijalica).

Pa kolike bi bile temp na nekom oc-u na 4.5 onda tek, ako su iovako već povisoke....
Nemam pojma kolike bi bile ali mogu probat...
No, to su max vrijednosti u jednom trenutku testa, zašto nemam pojma, ali na 920 okretaja i temperature koje realno iznose 56-61-62-63, i većinom se tu zadržavaju na 3,9 GHz meni se ne čine previsoke...

No, ko voli nek izvoli, ko zna gdje ima puno bolje i povoljnije neka podijeli s ekipom...bar sam ja tako napravio...
__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:40   #15
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Ajde probaj, probaj...da vidimo dokle će poteć taj 4770k.. i uz koju temp će to bit..
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:50   #16
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 17:29   #17
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ček, ček, 650+ kn za zračni kuler s kojim imaš na stocku temperature jezgri 65-66-68-73°c!?!?
Imho, loše (osim ako je taj 4770k takva hebena grijalica).

Pa kolike bi bile temp na nekom oc-u na 4.5 onda tek, ako su iovako već povisoke....
I grijalica, i to da na stocku (3.9) ploca daje 1.312 V pod full loadom sto je za njega sauna jer za istu brzinu mu ne treba ni 1.2 V A jos ga i player drzi na 920 rpmova jer eto uziva u asus suite softwareu koji je btw teski piece of shit xD. Ugl da ga otfrlji do panja(1300rpma) skino bi jos 5 c sigurno. Ja u igrama ne vidim preko 60 nikad, s tim da nemam kuciste a u sobi mi je toplije nego vani.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 24.06.2014. u 17:39.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 17:45   #18
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor PlayerName Pregled postova
Nemam pojma kolike bi bile ali mogu probat...
No, to su max vrijednosti u jednom trenutku testa, zašto nemam pojma, ali na 920 okretaja i temperature koje realno iznose 56-61-62-63, i većinom se tu zadržavaju na 3,9 GHz meni se ne čine previsoke...

No, ko voli nek izvoli, ko zna gdje ima puno bolje i povoljnije neka podijeli s ekipom...bar sam ja tako napravio...
Realno iznose toliko koliko je pokazalo, a to je 20% više, što je way too much za taj takt proca i kuler te cijene

Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Simpatični su mi takvi review-i, da se ne izrazim ružnije, gdje je kuleru tog ranga pandan u testu između ostalog noctua u14 -.-


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I grijalica, i to da na stocku (3.9) ploca daje 1.312 V pod full loadom sto je za njega sauna jer za istu brzinu mu ne treba ni 1.2 V A jos ga i player drzi na 920 rpmova jer eto uziva u asus suite softwareu xD. Ugl da ga otfrlji do panja skino bi jos 5 c sigurno. Ja u igrama ne vidim preko 60 nikad, s tim da nemam kuciste a u sobi mi je toplije nego vani.
Ako mu frlji 1.31 za stock, lud čoek koji to tak drži, pa moj 920 za 4.0 treba 1.28v na ovom offset modu, a kad šibnem fiksno 1.25v, 2600k treba za 4.0 1.2, a oba su nekoliko generacija ispred i 'trebali' bi bit veće grijalice od ovog novog....
Ne znam, kako god, meni su tolike temperature preloše na kuleru tog ranga i na zadnjoj generaciji procesora.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 17:46   #19
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ček, ček, 650+ kn za zračni kuler s kojim imaš na stocku temperature jezgri 65-66-68-73°c!?!?
Imho, loše (osim ako je taj 4770k takva hebena grijalica).

Pa kolike bi bile temp na nekom oc-u na 4.5 onda tek, ako su iovako već povisoke....
Nijedan hajend hladnjak nedolazi do izrazaja na stocku. Većina ih ima jadne temperature. Stvar se puno mjenja kad tu dodje 150-200W tdp-a. Onda se odvaja zito od kukolja
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 24.06.2014. u 21:59.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 18:51   #20
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Evo mojih rezultata
Testirano Aidom64, 10 minutne dionice
i7-3770k, 4.0GHz, vCore offset -0.05V

CPU


CPU+FPU+System Memory+Cache


FPU
__________________

Zadnje izmijenjeno od: danijel_b. 24.06.2014. u 18:56.
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 19:44   #21
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova


Ako mu frlji 1.31 za stock, lud čoek koji to tak drži, pa moj 920 za 4.0 treba 1.28v na ovom offset modu, a kad šibnem fiksno 1.25v, 2600k treba za 4.0 1.2, a oba su nekoliko generacija ispred i 'trebali' bi bit veće grijalice od ovog novog....
Ne znam, kako god, meni su tolike temperature preloše na kuleru tog ranga i na zadnjoj generaciji procesora.
stavi 920ku na 1.31 V , daj mu 4.0 i skini vent prolimatechu na 700 okrtaja i upali IBT. eto tako nesto ima player samo on bi tisinu , regulaciju svega softverski a bajne temp i to tako neide. Da ga spusti na 1.2 V na 4.0 i da otfrlji vent na 1300 rpma nebi prelazio 60 C ni u IBT a u igrama bi bio na 55. I jos nesto, nebi trebali biti veci grijalice i nisu, 4770k ima onu fejl pastu izmedju jezgri isto kao i 3770k (intel i njihovo pokusiranje), gdje skidanjemi zamjenom iste mozes imati drop i do 20 C, dok kod 920ke i mog ex2500k imas flux izmedju
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 19:51   #22
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
stavi 920ku na 1.31 V , daj mu 4.0 i skini vent prolimatechu na 700 okrtaja i upali IBT. eto tako nesto ima player samo on bi tisinu , regulaciju svega softverski a bajne temp i to tako neide. Da ga spusti na 1.2 V na 4.0 i da otfrlji vent na 1300 rpma nebi prelazio 60 C ni u IBT a u igrama bi bio na 55
Gle u BF3 na 3,9 MHz i sve na "Ultra" još nisam probio 55, tak da mi za sada to dosta...
Trenutno mi se ne da zezat s tim svim, al znam da ću morat jednog dana.

Za sada ostaje ovako...
__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 20:13   #23
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sta ti se ima zezat ? kupi potenciometar i odvrni te ventove do kraja ili bolje izreguliraj krivulju u softveru. Pa ko da pod sluskama cujes ventove na 1300 rpm , moji su na 1800 ? Ugasis igre spustis ventove na 700 opet i vozi misko. Bzvz si kupio takav kuler ako ces ga drzat cijelo vrijeme na najmanjim mogucim okretajima.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 21:03   #24
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
zašto je kupio bezveze? Čovjek želi tišinu uz prihvatljive (dobre) temperature. To je upravo i dobio. Isto tako i ja razmišljam, samo u Hrv nisam našao hladnjak koji lijepo izgleda(NH-D14 mi ne izgleda lijepo. Odlično hladi ali je ružna do bola, IMO), a da ima dobre performanse pa sam išao na H100i. Da je ovaj bio raspoloživ, bez razmišljanja bih ga kupio i napravio kao i kolega. Ventove na min i imao dobre temp...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 21:06   #25
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Na mom testu gore pod FPU se vrtio oko 1300, ne cuje se, i dalje je tise nego sve ovo na kejsu
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 22:46   #26
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sta ti se ima zezat ? kupi potenciometar i odvrni te ventove do kraja ili bolje izreguliraj krivulju u softveru. Pa ko da pod sluskama cujes ventove na 1300 rpm , moji su na 1800 ? Ugasis igre spustis ventove na 700 opet i vozi misko. Bzvz si kupio takav kuler ako ces ga drzat cijelo vrijeme na najmanjim mogucim okretajima.
Zašto ne, ja sam isto prestao ganjat stupnjeve, nek se grije, bitno da mi je vent na 500rpm-a i da ga nečujem
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 00:25   #27
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Bitno je da necujes vent dok vozis copper u battlefieldu na war tapes, nemojte me yebat. Govorim o gejmanju, ne o spavanju kraj kompa. Dakle, kad gejmas oftrljis ga na max jer necujes ventove ni na 5k rpma a ne na 1300 i ne treba ga bespotrebno kuriti. i meni su helixi na 900 rpma dok spavam i pumpa u silent, al kad igram ventovi idu na 1900 rpma i pumpa na 3k
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 01:06   #28
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
tih par stupnjeva što dobiješ s max okretajima je zanemarivo. Jer ionako s tim nižim temperaturama ćeš produžiti vijek procesora za neko vrijeme, recimo godinu dana. Pretpostavimo da procesor ima životni vijek 6-7 godina (iako imam na poslu računala koja su stara 15 godina i rade bez frke). Znači recimo ti mu životni vijek produžiš na 8 godina. Procesor (4770K) će za 3-4 godine već biti osrednji i mogu se kladiti da ćeš ga do tad već prodati. Znači forsirao si pumpu, ventilatore, nabirao prašinu unutra, bučio ukućanima da produžiš vijek procesoru za sljedećeg vlasnika? Nema mi logike. Ionako procesor ima jamstvo 3 godine. K tome s 4770k se dobije ono malo gofno koje ga drži na visokim temperaturama ali Intel to smatra dovoljnim da u takvim uvjetima radi 3 godine (i duže). Sad, ti uzmaš to vodeno koje puno bolje ohladi procesor (i ocan je hladniji nego stock sa stock coolerom) i te sve zakucavaš na max? Po meni je puno bolje da se kupi bolji hladnjak, dignut clock procesora i da se dobije na tišini (i temperaturama). Kao što sam rekao, za par stupnjeva ne vidim smisao da forsiram cijeli sustav hlađenja na maksimalnom i k tome budim ukućane. Neovisno o tome da li vozim chopper ili igram Diablo3...

EDIT: mislio sam na tvoje swiftech hlađenje, koje si stavio na svoj 4770k. Ja sam uzeo H100i da procesor bude hladniji i da komp bude tih pod full opterecenjem (imao sam nh-d14 ali mi je bilo ruzno do bola, onak na prozoru bocne stranice, vec mi je i zena govorila da to ruzno izgleda. Sa h100i to izgleda puno, puno ljepse). Sa stock coolerom to postaje turbina. K tome ako zelim malo potegnuti prec preko 4 GHz, da ga imam cime ohladiti. I da, na quiet mode je stalno...

EDIT2: Daj mi pojasni što to točno dobivaš s tim max okretajima pumpe i ventova? Jer undervoltao si proc, i s tim skinuo dosta temp. Razlika između max i min okretaja pumpe pod BF3 je vrlo vjerojatno 2 stupnja Celzija. ajde ako ti nije problem pokreni bf3 pod min okretajima swiftecha i pod max okretajima na BF3 igri (moze i chopper )

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 25.06.2014. u 09:55.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 01:24   #29
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zivim u kuci gdje imam sam svoju sobu na kojoj mogu zatvoriti vrata i ako su dovoljno plahog sna da ih bude moji helixi na 1800 rpma iza zatvorenih vrata momentalno ih/sebe selim . Uopce ne govorim o tome koliko cu mu produljiti vijek nego o tome da nije do kulera sto on ima takve temp. Dakle da ga undervolta sa 1.312 na 1.2 na 3.9 ghz i da digne ventove sa 700 na 1300 bi dobio sigurno 7-10+c sto nije zanemarivo, a ako nekom smeta vent na 1300 okretaja, onda ima problem. isto tako, koliko ja forsiram pumpu , toliko on forsa proc i sa naponom i temp, pa radije onda forsiram nju nego proc. Uostalom nabiranje prasine i forsiranje ventova mi je najnebitnija stvar, jer prasinu ispusem kompresorom a ventovi su svi sa poprilicnim mtfbom tako da me to tek ne brine.i nisam shvatio ovo da ja uzimam to vodeno, koje ? Zasto ti imas onda h100i a ne stock kuler ako je dovoljno? nema mi logike
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 14:25   #30
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Kako nema logike kad mu je NH 14 jako gadan naveo je taj problem pa ga je ćak i dirnula ženina konstatacija te se odlućio na ljepši H100i, što jes jes barem je crni o kvaliteti,cijeni,potrebama nećemo.... bitna je ljepota....
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na