Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2015., 18:46   #91
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Imali su support za FX,ali kad su vidjeli da ne moze povukli su support i nikom nista.
Asrock posla.

Bilo je problema sa throtlingom koji su uvidjeli sami kupci i Asrock je povukao tvrdnju o podrsci sa svojih stranica.
jako elegantno.

EDIT. koji ti je BIOS unutra?

bios je od 890gx extreme3, mislim da je 2.50b ili tako nešto
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 18:55   #92
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
bios je od 890gx extreme3, mislim da je 2.50b ili tako nešto
Ovo im je support lista:

http://www.asrock.com/mb/AMD/880G%20...us.asp?cat=CPU
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 18:57   #93
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
znadem ja to sve.. čitao sam o throttleu, njihovom micanju biosa itd itd.. šupci jedni
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 01:31   #94
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
1.Iskljuci APM
2.Iskljuci turbo
3.Iskljuci C6 - ? (uistinu ne znam na sta mislis)
4.Iskljuci C1E - ? (vidi gore )
5.Stavi manual mode - na sta?
6.Ne diraj PCIe frek.
7.Ne diraj (zasad) FSB
8.Sve osim LLC na zadnjoj slici stavi manual i upisi voltazu - voltaze pisem koje su i sada upisane, samo stavim na "Manual"?
9.Stavi vcore na 1.3v
10.Stavi multi da imas 4.0ghz
11.Skini prime95 i koristi small fft pola sata.
12.Pazi na temp jer su na toj uzasnoj ploci VRM vruci(hladi ih ventom)
13.Ako prodje pola sata i ne srusi se nista spustaj vcore za notch dolje i opet pici pola sata(ponavljaj dok se ne srusi)
14.Kad si to utvrdio pokreni IBT-AVX 20 krugova na very high
15.NB i HTT ostavi auto
16.CPU/NB stavi na 1,2v


P.S.

Ocito cu traziti novu (ili neku s Trznice) MBO. Damn.

Inace, nisam bas imao vremena pa je ostalo ovako za sada (dok ne skuzim sve ono gore napisano pa cu tako sloziti):

http://valid.x86.fr/wdliju
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 01:50   #95
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova


P.S.

Ocito cu traziti novu (ili neku s Trznice) MBO. Damn.

Inace, nisam bas imao vremena pa je ostalo ovako za sada (dok ne skuzim sve ono gore napisano pa cu tako sloziti):

http://valid.x86.fr/wdliju
dobro, ok.. imaš 4 ghz.. što misliš da ćeš dobit ako kupiš novu ploču?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 01:57   #96
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Iskreno ako ti 4ghz radi, i ne mislis OCat vise, a vjerujem da ne mislis. Promjena ploce ti je iskreno bezveze. Jedino ako ti se uhvati neka prilika u buducnosti, da na trznici ili negdje nades za male pare plocu to ti je to. Ko npr kak sam ja na njusci kupio m5a97 r2 za vrlo male pare. Makar iskreno ja bi osto na toj tvojoj ploci za to sto zelis i trebas ploca je realno OK.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:00   #97
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Iskreno ako ti 4ghz radi, i ne mislis OCat vise, a vjerujem da ne mislis. Promjena ploce ti je iskreno bezveze. Jedino ako ti se uhvati neka prilika u buducnosti, da na trznici ili negdje nades za male pare plocu to ti je to. Ko npr kak sam ja na njusci kupio m5a97 r2 za vrlo male pare. Makar iskreno ja bi osto na toj tvojoj ploci za to sto zelis i trebas ploca je realno OK.
upravo to.. jer čovjek kao što kažeš može ić na provjerenu m5a97, ili može kupovat crosshair ili šta već za 1500kn, što je totalno neisplativo
nek nakelji neki manji ventilator da pirka po regulaciji i gotova stvar
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:02   #98
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ma ta ploca za 4ghz radi bez greske. To nije OC ploca( pod tim mislim kada ides prek 4.4 ), a da ima npr 8350 ionako bi mu stock bio 4.0-4.2 i radilo bi. Znaci da mu 4ghz radi bez greske i ne mora keljit nikakve ventove po ovome. Samo neka se opusti i cepaj misko ! To kaj imas 8320 i digo si ga na 4.0 to zapravo nije OC OC bi bio da si ga digo na 4.4 ili preko !
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:09   #99
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Ma ta ploca za 4ghz radi bez greske. To nije OC ploca( pod tim mislim kada ides prek 4.4 ), a da ima npr 8350 ionako bi mu stock bio 4.0-4.2 i radilo bi. Znaci da mu 4ghz radi bez greske i ne mora keljit nikakve ventove po ovome. Samo neka se opusti i cepaj misko ! To kaj imas 8320 i digo si ga na 4.0 to zapravo nije OC OC bi bio da si ga digo na 4.4 ili preko !
Mora keljit ventove na tu plocu.

Asrock kaze: For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.

http://www.asrock.com/mb/AMD/990FX%20Extreme3/?cat=CPU

Drugim rjecima,treba aktivno hladit VRMove na toj ploci.

EDIT: Nazalost imam je i jednostavno je nuzno hladit VRM na stocku.

P.S. Na njoj mi je 8320E i cak i taj 90W proc zahtjeva hladjenje VRMova na stocku.
Ploca je sranje.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:15   #100
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Mora keljit ventove na tu plocu.

Asrock kaze: For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.

http://www.asrock.com/mb/AMD/990FX%20Extreme3/?cat=CPU

Drugim rjecima,treba aktivno hladit VRMove na toj ploci.

EDIT: Nazalost imam je i jednostavno je nuzno hladit VRM na stocku.

P.S. Na njoj mi je 8320E i cak i taj 90W proc zahtjeva hladjenje VRMova na stocku.
Ploca je sranje.

razumijem ja tebe brate.. ali nemoj pretjerivati.. upravo zbog takvih komentara da je ploča apsolutno sranje čovjek ide kupovat novu ploču.. da je ona tako loša ti bi se nje već davnih dana riješio i uzeo nešto bolje..

win32 treba stavit neki ventilator da mu puše po regulaciji.. proc mu već radi na 4ghz.. i to je to, gotova priča.. da on sad ide kupovat neku bolju ploču (a realno nema puno izbora) je čisto izdrkavanje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:21   #101
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
@ Hawker

Mozes li mi molm te ako stignes odgovoriti na onaj post gdje sam te kvotao?

Zasto nova MBO?

Ocito je krenilo refreshanje kante pa ce se tako i refreshati MBO ako naide nesto ok.
Isto tako ce ici na trznicu i H50 no 99% da ostajem na vodi jer sam prezadovoljan s istom ili ce ici neki hladnjak u kategoriji cca 500 kn + ventovi OFC.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:23   #102
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
razumijem ja tebe brate.. ali nemoj pretjerivati.. upravo zbog takvih komentara da je ploča apsolutno sranje čovjek ide kupovat novu ploču.. da je ona tako loša ti bi se nje već davnih dana riješio i uzeo nešto bolje..

win32 treba stavit neki ventilator da mu puše po regulaciji.. proc mu već radi na 4ghz.. i to je to, gotova priča.. da on sad ide kupovat neku bolju ploču (a realno nema puno izbora) je čisto izdrkavanje
On moze i ne mora kupit novu plocu. Ako ne namjerava OC moze ostat s tom plocom,ali mora stavit vent na VRM jer to i sam Asrock trazi.

Komentar da je ploca sranje nije uopce prenapuhan.
Zapravo,ploca ja totalno sranje.

Smatram je jos jednom Asrockovom prevarom svojih musterija jer vec imaju povjest tvrdnji da neka ploca moze primit 125w procove,a zapravo nije mogla.

P.S. Evo i ja je imam i ne mjenjam je. Niti ikome savjetujem da je mjenja.
Savjetujem da je niko NE KUPUJE.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:28   #103
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
@ Hawker

Mozes li mi molm te ako stignes odgovoriti na onaj post gdje sam te kvotao?

Zasto nova MBO?

Ocito je krenilo refreshanje kante pa ce se tako i refreshati MBO ako naide nesto ok.
Isto tako ce ici na trznicu i H50 no 99% da ostajem na vodi jer sam prezadovoljan s istom ili ce ici neki hladnjak u kategoriji cca 500 kn + ventovi OFC.
Moj je topli savjet da ostanes s tim sto imas trenutno.
Imaces nekih 4,2ghz sto ti je i vise nego dovoljno zasad.
Zen dolazi 2016. i ne isplati se trenutno ulagat jer ce cijene ici dolje.
Osim ako ne naidjes na stvarno povoljnu cijenu.

Tu plocu u tom slucaju mozes mirne duse utopit za 400kn.

EDIT: Budget ploce prikladne za FX:
M5A97 EVO R2.0
M5A99X EVO R2.0
M5A99FX PRO R2.0
Gigabyte GA-970A-UD3P

U slucaju da naidjes na neku neznalicu (ima hrpa neznalica na njuskalu) mozes te ploce nabavit za istu ili malo visu cijenu od one za koju mozes prodat extreme 3.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 18.05.2015. u 02:36.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:45   #104
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ja bi iskreno peglo to ovako, pa kada dode novi socket novi procevi onda zamjenis sve i gg.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 02:50   #105
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Ja bi iskreno peglo to ovako, pa kada dode novi socket novi procevi onda zamjenis sve i gg.
Upravo to.
Ne isplati se sad ulagat osim u slučaju dobre ponude (citaj: skoro mukte nakon prodaje postojeće)
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 08:40   #106
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Za tu voltazu i taj oc, ako ga uopce mozemo tako nazvat jer je u pitanju sitan cpu vcore, je ta ploca sasvim dostatna. Ako ti se neda zajebavat sa hladenjem vrm-ova bitno je da imas koliko toliko provjetreno kuciste i da ti ploca ne throttlea. Ako je tako, onda ti vent ni ne treba
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 09:19   #107
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Asrock zahtjeva vent za 125w procove. Ako to oni zahtijevaju to znaci da je nužno potreban.
Ja imam 8320E na tome i bez venta se vrmovi uzare na stocku. A to je 90w proc.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 10:01   #108
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ma ako nesto ok uleti (vidio sam neke Asus i Gigabyte modele s ok cijenama na Njuskalu), rado bi je zamijenio posto sam se sada dao u refreshanje kompa (kazem, ici ce na prodaju ili u zamjenu i H50 no njega mi je jako zao samo zato sto radi predivno i zato sto imam poseban bracket za am2/3 kojega sam dobio od samog Corsaira i nije kao oni standardni bracketi vec je totalno drugaciji i bolji dizajn no izgleda da im nije bilo isplativo isporucivati te brackete pa su u ostale modele stavili one jeftine igracke (ovo kod mene je uistinu predivno i za montazu i jako je kvalitetno)).
Vrijeme je da eto uzmem neki novi hladnjak i da se maknem od ASRock-a (prva i zadnja).
Ima tu jos nekih stvari koje mi ne pase kod nje, a vezane su i uz npr. USB 3.0 (ne postoji uopce konektor na MBO za USB 3.0 pa moram kemijat da iskorostim fron panel na kucistu), onda to oko same fazne i 4+1...
Nisam nikada do sada imao tako jeftinu MBO i sada vidim gdje se stedi na tim plocama.
Nisam ni ljubitelj ASRock-a, rekao sam da ne bude nijer u moju kantu no igrom slucaja tako je zavrsilo tj. zavrsilo je lose.
Ako uleti nesto ok ili ako budem mogao ovu svoju utopit za neku lovu, rado bi je zamijenio posto ionako ne bi radio neku veliku doplatu za drugu MBO (ako nista ne naide....a Boze moj, onda nista no naici ce kada-tada nesto makar bi najradije to na PCE rijesio jer se tu uvijek sve da lijepo dogovoriti s ekipom oko svega (bar ja nisam nikada imao problem s time)).

@ Hawker

Mozes li mi samo dati odgovor na ono sto sam ti kvotao tj. skuzio sam ono sve pod 1, 2, 3, 4...
Pod "5" mislis da stavim na "Manual" opciju "Overclock Mode" gdje dobijem nakon toga vrijednosti "CPU Frequency" (200 MHz) i "PCIE Frequency" (100 MHz)?
Pod 8 kazes da stavim sve na "Manual" i da upisem sve rucno, osim LLC? Ok, to razumijem no ako tako napravim, onda ne razumijem odgovor pod 15 tj. mislis li tu na "NB Voltage" i "HT Voltage", jer ako si tako mislio onda ne stima ono kada je napisano da sve stavim na "Manual" i da samo prepisem trenutne vrijednosti.
Pod 9 mislis na CPU Voltage?

Jos jedna sitnica, nisam se igrao s OC RAM-a niti sam bilo sta po njima dirao od vremena Kingmax HC ddr500 (smijurija) no vidim da mi se u UEFI-u zbog ovih Corsair RAM-a koje imam nudi opcija da loadam "XMP 1.2 Profile 1: 9-9-9-24 1.50V DDR3-1600".
Sada mi je ta opcija na "Auto" i nudi mi ili "Auto" ili opciji da loadam taj vec zadani profil pa da to loadam ili ostavim na "Auto" kako je i sada?
Inace, freq. RAM-a mi je stavljena normalno u drugoj opciji na 1600 MHz.

Zaboravio sam i je li mi bio stavljen AHCI ili IDE posto mi se sve loadalo na default postavke od kako sam stavio drugi CPU pa mislim da cu morati i IDE staviti u AHCI no to je vec druga prica.

Hvala jos jednom svima i nadam se da razumijete te zamjene, jednostavno ide u zamjenu ako naide nesto ok kao i H50 (samo on jos nije na "Trznici" posto ce ici samo ako cu mijenjati MBO jer ako vec sve vadim van, onda imam volje i mijenjati i hladnjak...nije bas da iskreno imam volje/vremena za cesta kemijanja oko vadenja sve iz kompa).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 11:27   #109
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Manual oc
Llc auto na toj ploci
Cpu vcore na 1,3 i testiraj 4,0( trebao bi moc 4,2 s tim vcore)
Cpu/nb 1,2.
Ostalo stavi manual i prepisi vrijednosti
Ne diraj PCIe frek.
Pisem sa moba sad pa ne mogu u detalje. One gori tocke sto sam napisao su ti starting point na toj ploci.

Edit: htt i cpu/nb frekvencije ostavi na auto za pocetak.

EDIT: Posto su FM2+,AM1 i AM3+ na kraju puta trenutno je neisplativo ulagat.

Godavari/Kaveri je kraj FM2 linije
FX je kraj AM3 linije.

Cijene ce uskoro postat vrlo popularne za njih i treba pogodit tajming za kupnju.

Ko zeli upgrejdat postojecu konfu sa FX 8xxx isplatice se ulozit i bit miran sljedecih 5 godina.
Ko radi novu moze pricekat Zen platformu dogodine.

Napominjem da je FX 8xxx zadnja linija visokofrekventnih procova jer ce Zen radit na manjem clocku i bit proizveden po sasvim drugom proizvodnom procesu.
Smatrajte postojecu liniju FX procova zadnjom linijom 5ghz high end procova jer ih vise nece biti.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 18.05.2015. u 21:34. Razlog: Dodatne informacije
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 00:08   #110
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hvala svima, ali cini mi se da cu osobno jos ostati cca dvije-tri godine na FX-u (osim ako ne dode do ogromnog skoka u performansama).
Ploca ce cekati dok ne uleti nesto ok, nije hitno.
Sutra si narucujem novi Kindle s ExtremeDigital-a te vidim da imaju dosta ventova od 80-92-120...mm.
Koji bi vent bio ok tj. uzeti 80 ili 92..120 ne znam bas da bi uspio uglaviti (makar ce i ovo biti DIY rijesenje).
Ako netko ima malo volje neka baci oko i da savjet koji bi bio ok jer mi je iskreno lakse dati 50-ak kn posto vec narucujem neke stvari, nego skidati vent s stock hladnjaka.

Evo direktan link do trgovine pa ako mozete baciti oko (uvjet je ta trgovina jer od njih uzimam Kindle i s njima imam samo pozitivna iskustva (a i ogranicen sam oko izbora trgovina za kupovinu Kindle-a i ne kemija mi se sada s trgovinama s kojima nisam radio):

http://m.edigital.hr/notebook-i-racu...stav-c513.html

Hvala jos jednom.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 02:38   #111
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Iskreno vidim da na trznici se prodaje M5A97 R2 mozda da pitas da se dogovorite za neku zamjenu + nadoplata? Makar ponavljam, znam da hawker prica to, ali po tome bi ploca od mog frenda ta Extreme 3 trebala vec odavno otic kvragu... Za do 4 ghz ne moras previse brinut oko nicega. Ali ako bas moras uzet neki fen i imas zelju ga tamo zaglavit uzmes ovog i mir
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 21:26   #112
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Tnx Ravkan, uzimam onda taj vent pa neka se nade jer je smijesna cijena.
Budem kontaktirao covjeka pa da vidimo moze li se sta smudrovati.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 21:39   #113
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Tnx Ravkan, uzimam onda taj vent pa neka se nade jer je smijesna cijena.
Budem kontaktirao covjeka pa da vidimo moze li se sta smudrovati.
I jos dobijes 6 godina garancije na vent od 20 kuna.

Lokacija venta:

Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 22:00   #114
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
LOL, 6 god. Hahahaha...
Ma treba mi samo neki vent koji ne bude bio neka odvratna zujalica no spustiti cu mu brzinu, a ne da mi ronda na 2000 rpm.
Nekako sam skeptican da vent od 20 kn koji gledam moze biti ok, ali nema veze.....budem probao, a i nece zujati kada mu spustim brzinu.
2000 rpm i 8 cm. Ultrazujalica.

P. S.

Steta sto nema nesto slicno ovome za hladenje VRM-ova na MBO:

http://m.edigital.hr/hladnjak-za-sus...e)-p46768.html
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 22:46   #115
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Steta sto nema nesto slicno ovome za hladenje VRM-ova na MBO:

http://m.edigital.hr/hladnjak-za-sus...e)-p46768.html
E to ti je tek zujalica.

Onaj gore ac od 80mm je jos i tih. Nije toliko glasan koliko bi covjek na prvu pomislio. Uzmi pwm model pa neka mu ploca regulira brzinu vrtnje.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 23:03   #116
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Uopce se ne cuje ovaj AC od 80.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 23:12   #117
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
P. S.

Steta sto nema nesto slicno ovome za hladenje VRM-ova na MBO:

http://m.edigital.hr/hladnjak-za-sus...e)-p46768.html
Znaci ovo sto si linko je takvo ZLO !. Ne samo da je zujalica, nego rikne ono za cas. Tako nesto slicno sam dobio uz jednu ASUS plocu mislim da je bila P5W DH deluxe. E nije ni 2 tjedna radilo, vec je bilo vraceno u kutiju i nikad vise !!
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 22:46   #118
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Vjerujem da je ono smece no bilo bi ok da se moze naci nesto slicno tome za VRM-e pa da ne moramo kemijati.
Za sada su "hladni", ljeto me ne brine jer mi kanta stoji u stanu na mjestu tocno izmedu dvije klime pa nije da ce biti na vrucem mjestu no ipak cu nesto uzeti pa neka hladi ta smeca od VRM-ova.

Koji bi bio najtisi od ovih:

http://m.edigital.hr/notebook-i-racu...stav-c513.html

Naravno, smanjim mu brzinu na MBO.

Isss.....cekam s narucivanjem Kindle-a radi venta od 80mm. Hahahaha....

P. S.

Sto se mene tice da mogu, uglavio bi neki 120 mm i bok.

Nego, proizvodac navodi neki "niskoprofilni" hladnjak pa koji bi neki takav bio ok (zanemarimo malo cijenu tj. zanima me koji bi bio najbolji do cca 500-600 kn (ne namjeravam stavljati u kanti hladnjak za 100 kn, ne vjerujem u kvalitetu istih i mozda sam povrsan no svaki puta kada sam isao ustjeti samo samo spusio jer sam na kraju ionako sve mjenjao pa bi odmah uzeo posteni hladnjak, a ne neke na "li-la". Prije mi je TRUE Black Rev C. u kombinaciji s Nanoxiom bio super kombinacija (ta ista Nanoxia jos danas radi na mom H50.....predivan vent) no postivati cu ono sto proizvidac ploce trazi zbog VRM-ova pa bi uzeo neki koji odmah hladi VRM-ove (ako zamjenim MBO, otici ce i hladnjak no svakao uzimam i taj od 80mm pa neka bude tu dok ne nadem neki ok hladnjak ili dok ne uleti druga MBO).

Eto, MBO je jedna od stvari na kojoj sam prvi puta u zivotu isao ustedjeti i na kraju sam kupio smece (je, ploca je smece i nikada vise ASRock)....nikada nisam stedio na plocama i nikada nisam imao problema s njima, a sada gledam koji hladnjak uzeti radi VRM-ova, nemam USB 3.0 unutra na ploci, sama ploca izgleda kao da je sklepana od ne znam kako jeftinih dijelova....no glavno da ima sarenu kutijicu.

Nikada takve probleme nisam imao s Asus-om (je, istina da nikada nisam imao neke low budget Asus ploce pa ne znam kakve su i toj klasi no ni ne zanima me ta klasa), MSI je takoder bio meni osobno super, prije npr. DFI me sluzio godinama super i bez greske (NF4, Lan Party).

Svi kupujemo sve po nasim mogucnostima, ne mozemo uvijek kupiti ono sto hocemo pa kupimo jeftinije no treba biti realan oko svega toga.
Osobno sam realan, isao sam ustedjeti na MBO i sada gledam neke low profile hladnjake, 80mm ventove, front panel od kejsa i USB 3.0 na njemu stoji bezveze na kejsu posto ne mogu spojiti direktno USB 3.0 jer ga ploca ima samo iza pa trebam kemijat da bi to spojio....
Doci ce i ta ploca na red, do onda cu pokusati naci neki ok hladnjak umjesto H50 (makar za sada sve radi ok i bez greske no vrijeme je da H50 ode u mirovinu (zasluzenu)) i do onda naci neki ok 80mm vent pa neka puse po tim zlim VRM-ovima (hahaha....na ATI 4870x2, 2 GB su mi VRM-ovi isli do cca 100°C no to je jos bila ok temperatura i to s Accelerom koji je za ATI 4870x2, 2GB kostao "predivnih" 500 kn no mogao si birati izmedu toga da das 500 kn i igras u tisini ili koristiti stock hladnjak i imati osjecaj da pored tebe radi mlaznjak).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 23.05.2015. u 23:12.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 23:10   #119
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Vjerujem da je ono smece no bilo bi ok da se moze naci nesto slicno tome za VRM-e pa da ne moramo kemijati.
Za sada su "hladni", ljeto me ne brine jer mi kanta stoji u stanu na mjestu tocno izmedu dvije klime pa nije da ce biti na vrucem mjestu no ipak cu nesto uzeti pa neka hladi ta smeca od VRM-ova.

Koji bi bio najtisi od ovih:

http://m.edigital.hr/notebook-i-racu...stav-c513.html

Naravno, smanjim mu brzinu na MBO.

Isss.....cekam s narucivanjem Kindle-a radi venta od 80mm. Hahahaha....

brate šta kompliciraš.. ne znam gdje živiš, ali de odi u neku trgovinu i kupi vent od 80mm.. evo recimo taj arctic pwm ti je dobar.. ako imaš na ploči slobodni 4pinski tu ga metneš i kontroliraš vrtnju.. imam godinama jedan od 80mm koji je direkt na 12v i pirka po diskovima, pa ga dan danas ne čujem.. što je još dobra stvar kod tih arctic pwm ventova (ne znam dal to imaju i ti od 80mm, moj od 120mm ga ima), imaju "adapter" na sebi, tako da meni 2 venta stoje na jednom 4pinskom na ploči
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 23:18   #120
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej Hawker, ti si to vezicama uglavio na MBO?
Na mobu sam i na 5.5" ne vidim najbolje kako je to slozeno (pogledati cu detaljno kada se dovucem do kante).....bolja polovica radi palacinke pa mislim da se ne budem ustao jos par sati iz fotelje. LOL
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na