Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2012., 01:30   #1
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Koji programski jezik sluzi cemu?

Bok svima, novi sam u programiranju ali jako zainteresiran. Na faksu smo poceli svasta radit ali nazalost imam "loseg" profesora koji ima problem sa objasnjavanjem i stalno se buni pa mene jos vise...

Nego, mene zanima za sta se koji programski jezik koristi, znaci odpocetka bi ucio sve... html, css, c++, phyton, java ... pasqal u kojem mi na faksu radimo :O

Takodjer ako me mozete uputiti na provjerene stranice koje mi mogu pomoc, nasao sam w3schools do sada koji mi se cini ok...

I sad , s kojim bi trebao poceti...

EDIT: Prvenstveno bi mi to trebalo zbog izrada i uredivanja web stranica, ako to ista pomaze oko izbora...
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 02:55   #2
Nina Dobrev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Mystic Falls
Postovi: 21
Našel si W3Schools koji ti nudi sve kaj te zanima i sve za izradu web stranica imaš na pladnju, uključujući objašnjenja programskih jezika. Adobe Dreamweaver kao prvi i očiti izbor (mnogih) koji (između ostalog) objedinjuje ASP.NET, C#, PHP, XHTML, XML i CSS. WordPress i(li) Joomla za WCMS. Po pitanju ostalih programskih jezika, opet imaš na raspolaganju cijeli Internet, jer sve je već rečeno, pokazano i dokumentirano u tančine. Visual Studio (Web, Desktop) razvojna okolina + CodePlex kao jedni od (naj)popularnijih i rasprostranjenijih, dok je kompletna IDE lista cjelodnevna aktivnost.

Za Linux imaš MonoDevelop, mada se uz samostalan download nudi i kroz repozitorije raznih danas popularnih distribucija. Za relacijske baze podataka možeš iskoristiti SQL Server 2012 ili MySQL. Nadalje, imaš Apache u slučaju da ti treba (za prije spomenuti WordPress i dr.) ili te jednostavno zanima kaj sve nudi. Uglavnom, ako imaš vremena i volje, nađe se materijala, vodiča i softvera kolko te volja. Mozilla Webmaker + Thimble sitnice i Notepad++ za razonodu.

Zadnje izmijenjeno od: Nina Dobrev. 01.11.2012. u 03:52.
Nina Dobrev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2012., 11:23   #3
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
ok, znaci rokam tutorijale na w3schools u dreamweaveru dok ne pohvatam ( za pocetak)...i vidim da mi je to sve bolje radit u windowsu il se varam? (koristim i linux)...
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 13:04   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Prva i osnovna stvar koju moraš shvatiti da je malo specijaliziranih programskih jezika i teško je reć e sad je C++ samo za nešto. Poanta je u tome da naučiš programsku paradigmu (znači osnove programskih jezika, objektno orijentirano programiranje te obrasce za dizajniranje (?) (design patterns).

Nakon što ovladaš osnovama bit će ti svejedno u kojem jeziku radio samo ćeš morat polovit sintaksu jezika. Naravno neki jezici su jednostavniji (C, C++, Pascal), drugi su opet složeniji poput C#.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2012., 22:15   #5
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Nije li zapravo obrnuto, C# jednostavniji, dok su C i C++ složeniji? Barem je bilo tako zadnji puta kad sam provjerio, jer jednostavnost je jedan od ciljeva C#
No dobro, barem se taj trojac u mnogo čemu nadovezuje
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 12:36   #6
milllan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Nepoznato
Postovi: 3
Zavisi sta hoces...ali ako ne znas sta hoces,cepaj visual studio,tu imas za sve po malo i nije tesko...a ako bas hoces nesto lako cepaj delphi,to ti je pascal sto ucis u skoli
milllan je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 14:28   #7
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor apekop Pregled postova
ok, znaci rokam tutorijale na w3schools u dreamweaveru dok ne pohvatam ( za pocetak)...i vidim da mi je to sve bolje radit u windowsu il se varam? (koristim i linux)...
http://w3fools.com/

neznam bas.. ja bi to preskocio.

Moj savjet ti je ukoliko te zanima izrada web stranica usavršiti html i css prije nego što kreneš na web programiranje tipa php/asp. Programe tipa adobe dreamweaver obavezno preskoči u početku jer ukoliko neznas html i css nema smisla uopće paliti taj program.

Ja sam html/css učio preko knjige, točnije ove
http://www.amazon.com/Head-First-HTM.../dp/059610197X
ipak te knjiga uvede u problematiku nekih određenih situacija, a cijela knjiga te vodi kroz postupke izrade stranice mic po mic.

Instaliraj si notepad++ i to je sve što ti treba za početak.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 14:44   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,540
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Instaliraj si notepad++ i to je sve što ti treba za početak.
Word!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na