Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.07.2006., 09:29   #61
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Links : suicide Mozda je Masni imao prste u tome : roller :
maX je offline  
Staro 21.07.2006., 10:10   #62
Jale
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
Ispravak

Ipak nisam bio u pravu što se tiče OCZ-a ddr 800 Mhz koji sam naveo u prijašnjem postu.

Kronologija događaja ukratko.
Ploča je abit kn9 sli nforce 570, mema ocz gold el 2*512 ddr2 800 mhz, 5-5-5-12 latencije.
- probam staviti memoriju da radi u dvokanalnom modu oba modula, ništa ni ne boot-a, crn ekran. Nisam mogao provesti mem test. Probam u bilo koji utor ništa u paru.
- stavim 1. modul bilo gdje i radi
- stavim 2. modul sam bilo gdje i ne radi !!!
-pomislim ako samo jedan radi bilo gdje, drugi nigdje, onda ni u paru, nevalja drugi modul
- nazovem links i sve objasnim, kažu neispravan modul
-upgrade bios-a (ima samo dvije verzije na abit-u, ploča im je još bila na prednjoj stranici web-a još svježa)
- nadogradio i opet isto.
- ubacim memoriju na ploču sa NF 4 chipset-om i intel Pentium D procesorom , oba modula rade !!!
- provedemo mem test, i nakon iscrpnog testiranja sve super, oba modula rade na 800 Mhz, čak i više.
- zaključak je problem ili u Abit bios-u ili u NF 570.
- čekam zamjenu u vidu Asus ploče sa NF 570 pa javim.

Eto toliko o dojmu. Inače komp radi dobro kada sam stravio Kingmah na 667 Mhz i čak dizao takt meme. Instalirao optimizer za AMD dual core i obe jezgre živnule
__________________
jale
Jale je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 21.07.2006., 10:13   #63
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
razgovarao sam sa nekime iz Linksa, i vidim da se od toga neće ništa napraviti...

kao ...prekasno sam to javio ?!? dva tjedna nije prošlo ....

neda mi se igrati s nihovim prikrivanjima...
probao jesam ali očigledno da se pokrivaju...

tek toliko o poštenju ljudi u Linksu...

idem službenim putem...jer riječ u Linksu očigledno ne znači ništa !
tigman je offline  
Staro 21.07.2006., 10:47   #64
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
pa ovako....kud bi došli kad bi slali ljude po Hrvatskoj da servisiraju konfiguracije...ako si kupio kod njih u ZG u ZG i šalji na reklamaciju.

Ako si naručio C4 a dobio VS (Value Select) trebao si odmah zvati i reč da si dobio krivu memu (imaš 8 dana i u tih 8 dana imaš pravo na povrat novca ako ti komponenta ne paše)
No ako C4 nije bio raspoloživ kada si kupovao konfu trebali su ti javiti (zašto nisu pitaj ih) ali koliko vidim na onom linku i VS je na popisu kompatibilnih memorija za tvoju ploču.

Samo ne razumijem što si čekao tako dugo...ako si dobio nešto što nisi tražio trebao si odmah javiti i vratiti na reklamaciju.

Ja sam shvatio kao da si dobio običan Cors a ako si dobio PC6400 (sa CAS5 latencijom i on je na popisu kompatibilnih memorija za tu ploču)
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 21.07.2006., 11:12   #65
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
ako nešto platimo to moramo i dobiti !

to je ugovorno pravo između firmi...i za to se brine ZAKON ...
ako je nama isporučena bez ikakvih novih ponuda , a naplačena C4 memorija, onda se to zove PREVARA (a to je se može rješavati u pravnom postupku opisano u Zakonu)

očigledno da se u toj opjevanoj firmi ima što za pronaći negativno...

ja nisam krajnji potrošač i zakon koji spominješ nema veze sa time što pročaš...meni odnosno firmi je nanesena šteta i to se mora rješiti, jer ja siguno neču iz svoga đepa kupovati drugu memoriju !

ako se utvrdi da je to razlog , a imamo mišljenje ovlaštenoga servisera, onda je jasno da smo prevareni i time oštećeni, a sud će rješiti ostalo...

Pozdrav...nadao sam se da će se ovo rješiti usmenim putem , ali više je nego jasno da i tamo rade ...svakakvi...

memoriju smo naručili drugu...
tigman je offline  
Staro 21.07.2006., 11:46   #66
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
..ajd da i oni probiju led,steta,meni su uvijek bili super,a i reklamacije su bile "bezbolne" kod njih..zbilja steta..i da zasto si ovoliko cekao ?
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline  
Staro 21.07.2006., 12:09   #67
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Dečki, ja ne vidim šta ste vi svi toliko zapeli na to šta si toliko čekao? Onak, Da je nakon 6 mjeseci to pogledao i vidio, to je svejedno PREVARA. Moguće da je taj netko računao na to da se u firmama kompovi u biti ni ne otvaraju dok ne istekne garancija. Sve u redu što ste svi imali dobra iskustva s njima (imao sam i ja), ali ovo je vrlo loše za njih i najgora stvar je ta što oni to ne pokušavaju riješiti unutar firme a kupca obeštetiti već to prikriti.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 21.07.2006., 13:12   #68
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
ma kraju su me ipak zazvali i ..."vuk sit , a ovce na broju"

gorak je ovo bio kolač ...
kao , slučajna greška na WEB stranicama, i da to nije u stvari C4 memorija, već je krivo stavljeno...i sl...

a, šta ćeš...barem je čovjek bio susretljiv za razliku od onoga na reklamacijama zbog kojeg mi se skoro otegnula ruka da pošaljem i prijavu za taj slučaj...

što sam čekao ?

pa sada kada kupiš robu i dobiješ u kutiji...i onda otpakiraš memoriju i ne vidiš baš svaku pojedinost na tome...istina na grafičkoj je bilo lako uočiti razliku...jer SILENT je više nego deblji...morao sam drugo kučište za taj primjerak staviti...

druga stvar što nisam u memoriju sumnjao jest što je prvo matična pokazala zube , što nije miš PS2 radio...pa sam se par dana bezuspješno pokušavao igrati da proradi...odustao sam...

kasnije sam pokušavao spuštati memoriju na niže na 667 pa 533 i 400 mMhz, ali ova ploča to "nevoli"...neka me ubiju, ali to je već treći MSI sa sličnim problemima...

kada sam se malo dublje u hvatio u problem pošto se svako malo pri zahtjevnijim proračunima (FEM) počelo rušiti ovo čudo, onda sam se počeo razmišljati koji je to bog da se "plavi" svako malo...a nisam ni počeo raditi

ovaj tjedan sam ipak odlučio da dođe netko tko je u ovome svaki dan i odmah je upro prstom u memoriju...

e sada u Linksu tvrde da i ova memorija radi bez problema na MSI SLI PLATINUM ploči , no kolko vidim moja neće baš...
i što sad...nema smisla da se natežem s njima, ali jedno je sigurno...mene nikada više neće imati kao kupca...jer ako se plati neka roba , to se mora i isporučiti, bez obzira dal je greška WEB šopung stranica ili što Mađarska nema more...to se mene ne tiče jer sam tražio komponente koje su ponudili za izbor a tamo je stajala TWIN2X2048 6400C4 memorija...

istina jest da je ona skuplja, ali ovako ja sam dobio nešto što možda i jest uzrok stalnim rušenjima na defaultnim postavkama kada se optereti ...

kada dođe 1066 Mhz Corsair memorija (preko neta, nema više da vjerujem ikome u HR) onda ću da vidim tko je u pravu
kada na Forumu CORSAIR-a čovjek koji odgovara vam kaže da NE stavljati TWIN2X2048-6400 na MSI SLI PLATINUM, već isključivo C4, C3 , i PRO verzije, onda valjda nekog boga i znaju...
tigman je offline  
Staro 21.07.2006., 18:03   #69
onitaon
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Jedna mala ispravkica za one koji su čitali moje postove. Matična je epox mf4.
Za Vijeksona sam malo provrtio Brother in arms i sad imam toplinsko izviješće. Za početak u sobi pakao od 29 stupnjeva, procesor se podiže i pokazuje 31 celzijevac ,par minuta radim nešto drugo i shvatim da ga je vent sledio na smiješnih 25 stupnjeva. sistem je na oko 40 a grafička 52. nakon dvadeset minuta igranja:
cpu- 41
sistem 47
grafička 75 (tvornički su stavili nekakvu granicu od 125 celzijevaca)
onitaon je offline  
Staro 21.07.2006., 20:04   #70
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
evo i cjena vani CORSAIR memorije...
... nadovezivanje na izjavu da je greškom stavljena ona cjena u Linksov katalog jer (ta C4 memorija) košta navodno mnogo više...

jako labavo objašnjenje zašto je bez korekcije cjene poslana memorija koja košta 100€ manje !

http://shop.norskit.de/nit/default.a...2D667110029995
http://www.idealo.de/preisvergleich/...0-corsair.html
tigman je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2006., 13:25   #71
CRO_Dessan
Registrirani Ovisnik
 
CRO_Dessan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 111
@ tigman

Gle, ovo sto se tebi dogodilo u linksu je neoprostivo, ali nemoj se cuditi sto svi ovdje na forumu nisu užasnuti ko ti (i jos nekolicina nas).
Naime, ovdje ima puno Links fanova kojima ne pada na pamet protestirati protiv svog najdrazeg ducana.
Jos ako budes imao srece, pa ti se javi Denis iz Linksa ... i pocne se opravdavati ...
CRO_Dessan je offline  
Staro 22.07.2006., 13:31   #72
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor tigman
evo i cjena vani CORSAIR memorije...
... nadovezivanje na izjavu da je greškom stavljena ona cjena u Linksov katalog jer (ta C4 memorija) košta navodno mnogo više...

jako labavo objašnjenje zašto je bez korekcije cjene poslana memorija koja košta 100€ manje !