Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2022., 00:44   #64381
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Što se tiče novih vozila, evo meni nakon 10 000 km i 5mj sa Hyundai I30N, riknuo mi Sound Generator, kojeg sam iovako ionako mislio isključiti, a sada mora na promjenu (pa ga onda isključim), jer na određenim okretima (4500+) kao da zvučnik krči.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 01:02   #64382
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Sound generator? Kaj je to? Umjetni zvuk auspuha ili?
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 09:17   #64383
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Yep. Dosta auta to sada ima (npr. Yaris GR,..). Totalno bzvz stvar. Jedino ako se netko pali na zvuk V8/10/12 umjesto svog 3c 1.0 mlinca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 16:01   #64384
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
@Coconut

pazi na glavu kad otvaras gepek

MG ZS EV 2022 - TEST Strujica







.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 17:19   #64385
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Problem je što je to postala maltene obavezna oprema u brdu autiju bez obzira na klasu i cijenu. Koliko god mrzio buku svog čađara, ipak je to njegov zvuk i draže mi ga je slušati nego lažnog Lamba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 19.11.2022. u 17:30.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 18:58   #64386
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova
Sound generator? Kaj je to? Umjetni zvuk auspuha ili?

Da, kod I30N ti je on na dnu vjetrobanskog stakla (sa strane motora), i tako prenosi "vibracije" i jači zvuk preko stakla unutra. Inače u 10min lako odspojiš, izoliraš radi vlage itd.


Meni je prdnuo taj dio, pa ajmo reći ako digneš naglo brzinu zakrči nježno zvuk i vibracije u unutarnjem retrovizoru.


Imao sam i u Focus RS to, ali je zvuk u kabini bio 2x tiši nego u I30N, što iskreno prvih par tisuća km ili ako si mlađahan bude gušt, nakon toga makneš. Baš sam bio ja počeo razmišljati da maknem to kada je riknuo, sada ću ga zamijeniti pa onda iskopčati
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 20:23   #64387
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Šta je sljedeće, low end grafičke sa zvukom ventilatora od RTX 4090? Koja budalaština.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 20:24   #64388
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Ili EV sa zvukovima ICE-a... Oh, wait!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 20:57   #64389
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Da, kod I30N ti je on na dnu vjetrobanskog stakla (sa strane motora), i tako prenosi "vibracije" i jači zvuk preko stakla unutra. Inače u 10min lako odspojiš, izoliraš radi vlage itd.
Kako ga vozis preko godinu dana, bas me zanima, mozes li reci, kakvi su ti dojmovi s lakom na I30N? Jesi li garaziran, ili parkiras na otvorenim parkiralistima?

Ako da, jesi li imao do danas, kakve ogrebotine na laku, te kako si sanirao?
Pitam na tragu lakirera, koji vele da su Kia/Hyndai, nesto njezniji povrsinom.

Pa, dapace, bas bi htio cuti da si zadovoljan.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ili EV sa zvukovima ICE-a... Oh, wait!
Pa, ne znam kakva je situacije s regulatorima, gdje je stalo, ili revidirano.
Ali postojala je inicijativa od policije i zakonodavstva prema industriji globalno, radi sigurnosti pjesaka, da EV-i takodjer moraju generirati nekakvu vrstu zvuka, jer tiho priblizavanje je prepoznato kao potencijalno opasno.


Sto se tica simuliranja zvuka, ne ide samo u oponasanju, vec neki, kao kod BRZ/GT-a, zele da se zvuk prostire po citavoj kabini, kako bi svi jednako culi. Kod BRZ-a, kod poznanika, zvucnik je spusten tocno oko nogara, pa ga je jako lako odspojiti.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 21:09   #64390
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kako ga vozis preko godinu dana, bas me zanima, mozes li reci, kakvi su ti dojmovi s lakom na I30N? Jesi li garaziran, ili parkiras na otvorenim parkiralistima?

Ako da, jesi li imao do danas, kakve ogrebotine na laku, te kako si sanirao?
Pitam na tragu lakirera, koji vele da su Kia/Hyndai, nesto njezniji povrsinom.

Pa, dapace, bas bi htio cuti da si zadovoljan.

Veliko meh. Parkiran je vani nonstop, cca 6mj i 11 000 km za sada.


Znači, ajmo reći zadnjih 10g imao sam Citroen, Ford (ST, RS, Ecosport, Puma, Transit custom) i Dacie (Dokker), i Hyundai. Kvaliteta laka kod Hyundaia naspram ostalih je loša. Jednostavno, rekao bih da je dosta tanji nego kod ostalih, naprijed imam 1-2 točkice, a iza zbog razmaka među panelima (na lijevoj strani bubam 1mm, na desnoj 3mm) se počela grebati boja pa je cca 1cm boje se ogrebao, makar njihova ideja jest "možda ti je kamenčić" upao između. Moja ideja im je da će farbati cijeli branik ako misle tako

Što se tiče puštanje tragova, svaka 2 mjeseca očistim tragove ženinih noktiju na bravama. Ali to ti je isto problem i kod Mazde, cijeli forumhr ti ima desetke stranica o samom laku, doslovce pogledaš lak i ostane crta.




Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pa, ne znam kakva je situacije s regulatorima, gdje je stalo, ili revidirano.
Ali postojala je inicijativa od policije i zakonodavstva prema industriji globalno, radi sigurnosti pjesaka, da EV-i takodjer moraju generirati nekakvu vrstu zvuka, jer tiho priblizavanje je prepoznato kao potencijalno opasno.


Sto se tica simuliranja zvuka, ne ide samo u oponasanju, vec neki, kao kod BRZ/GT-a, zele da se zvuk prostire po citavoj kabini, kako bi svi jednako culi. Kod BRZ-a, kod poznanika, zvucnik je spusten tocno oko nogara, pa ga je jako lako odspojiti.

Što se tiče EV, znam to i iskreno duboko se i nadam. Meni je veći problem kod EV međuubrzanje. Kada jedan prosječni EV ima ubrzanje kao neka jurilice na benzin/dizel, dobiti ćemo samo veća sranja u sudarima kada klincu od 18-20g daš EV auto koji ima 4 sec do 100.


Što se tiče simulranja zvuka u kabini, meni je to sasvim razumljivo ali bi bilo lijepo da se može i softverski to maknuti. Meni paše više zvuk koji se čuje unutra od auspuha, a ne da mi se umjetno dodaje, doslovce nekada te bude sram u gužvi voziti.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 21:14   #64391
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
A dobro, mozda netko voli, ali stvarno su mogli staviti softverski on/off prekidac.

Meni recimo jako smetaju blind spot assist, collision assist i ostali assist, to sam sve srecom mogao softverski iskljuciti, sad mi samo ostaje start/stop kojeg cu vjerojatno preko OBDa jer i dalje zaboravim iskljuciti kada upalim auto.

Neki dan skinuo ljetne Continental SportContact 7 i stavio Pirelli Sottozero 3 zimske, u istim dimenzijama oba seta, zanimljivo je primjetiti koliko su zimske udobnije, ali ipak u ovim trenutnim uvjetima ( desetak stupnjeva i mokro ) osjeti se da je inferiorna ljetnoj, pogotovo pri naglom kocenju.
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 13:44   #64392
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kako ga vozis preko godinu dana, bas me zanima, mozes li reci, kakvi su ti dojmovi s lakom na I30N? Jesi li garaziran, ili parkiras na otvorenim parkiralistima?

Ako da, jesi li imao do danas, kakve ogrebotine na laku, te kako si sanirao?
Pitam na tragu lakirera, koji vele da su Kia/Hyndai, nesto njezniji povrsinom.

Pa, dapace, bas bi htio cuti da si zadovoljan.

Nije pitanje upuceno meni, ali imam kiu ceed karavan iz 2017, auto nije garaziran, vozi se stalno po terenu - planinarenje-kajak. Barem jednom tjedno se veze nesto na krovne nosace, i to je najveca steta koju imam, milijun malih ogrebotinica od gurtni. Ostalo, isto tako, nesto sitnih ogrebotina, ali nigdje nije proslo dalje od zastitnog prozirnog laka.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 13:48   #64393
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kako ga vozis preko godinu dana, bas me zanima, mozes li reci, kakvi su ti dojmovi s lakom na I30N? Jesi li garaziran, ili parkiras na otvorenim parkiralistima?

Ako da, jesi li imao do danas, kakve ogrebotine na laku, te kako si sanirao?
Pitam na tragu lakirera, koji vele da su Kia/Hyndai, nesto njezniji povrsinom.

Pa, dapace, bas bi htio cuti da si zadovoljan.



Pa, ne znam kakva je situacije s regulatorima, gdje je stalo, ili revidirano.
Ali postojala je inicijativa od policije i zakonodavstva prema industriji globalno, radi sigurnosti pjesaka, da EV-i takodjer moraju generirati nekakvu vrstu zvuka, jer tiho priblizavanje je prepoznato kao potencijalno opasno.


Sto se tica simuliranja zvuka, ne ide samo u oponasanju, vec neki, kao kod BRZ/GT-a, zele da se zvuk prostire po citavoj kabini, kako bi svi jednako culi. Kod BRZ-a, kod poznanika, zvucnik je spusten tocno oko nogara, pa ga je jako lako odspojiti.


.

Punac ima i30 stariji model, i lak je kriminal. Moram fotkati jednom na što to liči oko ručki na vratima recimo. Ne znam da li ima kakva metalik ili neka druga opcija za bolju boju, ovo je vulgaris temeljna što ima na autu
__________________
Sent from AS/400.