Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2022., 22:07   #63211
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ne znam gdje radis pa ne znam da li imas taj dojam, al u it/tech firmi s 500 radnika je sasvim normalno da ljudi cirkuliranu u vecem broju. Od cistacica do kamova. Da ne govorim kak je to onda u firmi s 1500 radnika.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 16.09.2022. u 22:13.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 22:13   #63212
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Je, sve je to super, ali nikak nije normalno da direktor i voditelj prodaje odu unutar dva tjedna, dok se priča o prodanim primjercima diljem svijeta.

Kaj se mojeg posla tiče, proteklih 10 godina sam provel u dvije firme koje Rimac angažira, jer realno nema nikog drugog u Lijepoj Našoj za svoje ideje.

Itekak znam kak stvari funkcioniraju u toj Rimčevoj tvornici magle koju financira država, EU fondovi i nekolicina stranih ulagača.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 23:03   #63213
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Probaj zvati ove. Malo su ti bliže. Rulja iz ovih krajeva često ide tamo. Ne rade ponedjeljkom. Naručiš gume i one te čekaju. I uvijek imaju friški DOT.
https://www.tp-cars.si/
Inace da, ali drugi set guma mi je uvijek u gorskom kotaru zbog mjesta koliko zauzimaju pa mi onda Bosiljevo takorec blize kod zamjene
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 02:13   #63214
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Jel ima tko kakvih iskustva sa ekranima za djecu za ugradit iza? Da uzmem nesto gotovo predvidjeno za to ili npr ima carplay/android auto 7" uredjaja za uzet na amazonu ispod 200 eura, predvidjeni su da idu na sajbu kao mobitel al ja bi nesto improvizirano smislio za montirat ga iza.

Cak mi se svidja ima jeftino ekrana sta se u strop ugrade pa se otvore kao laptop, samo ne znam kak je to za gledat prema gore da nebu dijete vrat bolio od toga lol

Btw. Isao sam danas pogledat Touarega i provozat ga, svidja mi se jako samo nema el. sjedala sa memorijom, to mu je minus i netko je nasral 20" kotace od R-line 275/45 osjeti se na volanu, a sigurno i na potrosnji, ali sve ostalo zadovoljava moje prohtjeve...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20220916_150146.jpg‎
Views:	276
Size:	5.75 MB
ID:	25494   Click image for larger version

Name:	20220916_151449.jpg‎
Views:	219
Size:	4.53 MB
ID:	25495  
__________________

Zadnje izmijenjeno od: zwer54. 17.09.2022. u 02:40.
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 06:04   #63215
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ne znam gdje radis pa ne znam da li imas taj dojam, al u it/tech firmi s 500 radnika je sasvim normalno da ljudi cirkuliranu u vecem broju. Od cistacica do kamova. Da ne govorim kak je to onda u firmi s 1500 radnika.

Meni je zanimljivija rečenica da nije bilo lako prodati NevJeru.
Kako to, ja mislio da su se grabili za nju ccc...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 07:38   #63216
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Jel ima tko kakvih iskustva sa ekranima za djecu za ugradit iza? Da uzmem nesto gotovo predvidjeno za to ili npr ima carplay/android auto 7" uredjaja za uzet na amazonu ispod 200 eura, predvidjeni su da idu na sajbu kao mobitel al ja bi nesto improvizirano smislio za montirat ga iza.

Cak mi se svidja ima jeftino ekrana sta se u strop ugrade pa se otvore kao laptop, samo ne znam kak je to za gledat prema gore da nebu dijete vrat bolio od toga lol.
Zelis neko onako fancy trajno rijesenje koje izgleda kao sto dolazi tvornicki ugradjeno u nekim boljim autima ili jednostavno da klinci imaju nesto za gledati u voznji?
Jer za jednostavno rijesenje mi smo dok je klinac bio mali koristili najobicniji Samsung tablet postavljen na nosac koji se montira na one nosace naslona za glavu. Tih nosaca ima kupiti okolo po netu, a tableta ima valjda na svakom cosku Za Astru cak ima taj nosac u ponudi dodatne opreme
Poprilicno jednostavno i efikasno rijesenja, natrpa se tablet crticima/filmovima prije puta, ustekaju se u njega slusalice i mir. A kad je mali porastao i vise ga nije zanimalo gledanje crtica u voznji jednostavno to sve demontirao.

Ako hoces neko "fancy" rijesenje koje je zapravo ugradjeno u sam interijer odozada i izgleda kao ona tvornicka rijesenja - nemam s tim iskustva
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 10:26   #63217
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Zelis neko onako fancy trajno rijesenje koje izgleda kao sto dolazi tvornicki ugradjeno u nekim boljim autima ili jednostavno da klinci imaju nesto za gledati u voznji?
Jer za jednostavno rijesenje mi smo dok je klinac bio mali koristili najobicniji Samsung tablet postavljen na nosac koji se montira na one nosace naslona za glavu. Tih nosaca ima kupiti okolo po netu, a tableta ima valjda na svakom cosku Za Astru cak ima taj nosac u ponudi dodatne opreme
Poprilicno jednostavno i efikasno rijesenja, natrpa se tablet crticima/filmovima prije puta, ustekaju se u njega slusalice i mir. A kad je mali porastao i vise ga nije zanimalo gledanje crtica u voznji jednostavno to sve demontirao.

Ako hoces neko "fancy" rijesenje koje je zapravo ugradjeno u sam interijer odozada i izgleda kao ona tvornicka rijesenja - nemam s tim iskustva
Hvala na savjetu, tak ce vjv i biti.
Ne, nije mi do fancy, previse kosta da se ugradi bas u onaj naslon za glavu da izgleda tvornicki...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 10:36   #63218
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
i ja bi predlozio neki jeftinjara tablete. znam jednog kolegu koji je napravio mali lokalni plex server na INTEL NUCu i onda svaki uredjaj(mobitel, ipad, tablet) u autu je mogao preko wifia se spojiti na plex za sviranje, filmove ili serije. Ali mislim da bi ti to bilo overkill vjerojatno, on je to radio jer je Amer i njihovi road tripovi traju puno duze pa je filao puno vise medija.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 12:13   #63219
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ne znam gdje radis pa ne znam da li imas taj dojam, al u it/tech firmi s 500 radnika je sasvim normalno da ljudi cirkuliranu u vecem broju. Od cistacica do kamova. Da ne govorim kak je to onda u firmi s 1500 radnika.
Radio sam u nekoliko takvih firmi. Dodao bih da to ovisi o tipu posla odnosno odjelu/sektoru. Ako cirkulira u upravi ili u core IT-u onda to baš nije dobro
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 12:39   #63220
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Radio sam u nekoliko takvih firmi. Dodao bih da to ovisi o tipu posla odnosno odjelu/sektoru. Ako cirkulira u upravi ili u core IT-u onda to baš nije dobro
Danas je tesko naci dobrog radnika, a jos teze ga je sacuvati. Dobri radnici na dobrim pozicijama uvijek dobiju nove ponude i neke je nekad tesko odbiti... normalna stvar
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 12:48   #63221
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Tjedno mi je dolazilo preko LinkedIn i Xing, nekad i 10 razlicitih ponuda od raznih headhuntera, pa sam ugasio oba accounta. Cinjenica je da, u EU posebno, fali jako puno strucne i visokoobrazovane radne snage i da poslodavci vise uopce ne pitaju koliko kostas ako im odgovara tvoj profil. Tvoje je da na ugovor upises cifru i potpises se dole.
E sad, tko shvati da nije sve u novcu i ne zeli povecani stres negdje drugo, taj se naravno nece obazirati na te ponude. Mladi ljudi (do 40te godine) obicno trce za novcem i zanemaruju ostale faktore, pa je ta visoka fluktuacija sasvim normalna.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 13:18   #63222
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
IMHO, ako je riječ o stvarno sposobnim i stručnim ljudima onda ih je cilj pošto-poto zadržati u firmi, posebice na tim rukovodećim pozicijama i naročito u vrijeme kad su ključni za eto u ovom slučaju realizaciju prodaje i svega kaj s tim ide rukom po ruku. Dok u ovom slučaju imamo direktora prodaje koji putem društvenih mreža najavljuje odlazak i pri tome napominje kako mu je bilo super, mada nije imal prethodnog iskustva u auto-industriji, ali je unatoč i usprkos svima i svemu - uspjel i sad se fino pozdravlja. Nastavak priče slijedi dva tjedna kasnije kada voditelj prodaje i direktno podređeni sada već bivšem direktoru prodaje, također putem drušvenih mreža najavljuje svoj odlazak, isto sve super, baš su se fino proveli, ali vrijeme je za neke nove izazove, dok im obojici LinkedIn profili sjaje u mraku koliko su firma u samo nekoliko godina prošli. Nema čega nema, od prodaje bijele tehnike, do vina i naravno skupocjenih tzv. hiperautomobila.

Fluktuacija ljudi u Rimac Automobili d.o.o. je čak i za današnje pojmove pretjerana, a većina ih kroz tu firmu prođe samo da to može staviti u CV dok cijela stvar još ima neki efekt prilikom prelaska na novo radno mjesto. U prošloj firmi koja je bila kontaktirana i angažirana za realizaciju određenih dijelova vezanih za tadašnji Concept_One i manjim dijelom za Greyp bicikle, se najbolje moglo vidjeti kak to funkcionira, jer svaki put su se na projektu pojavljivali novi ljudi koje je uvijek iznova trebalo uvoditi u već prožvakane teme. Tak jasno da od cijele stvari na kraju nije ispalo ništa, CAD materijali, popratni BOM-ovi, hrpa prototip skalamerije je dan-danas u prostorima firme, nikad naplaćena i isporučena, jer lakše se praviti Englez, dok se istovremeno diljem Interneta i društvenih mreža širi marketing o "domaćoj proizvodnji". Sva sreća, pa prijašnja firma ne ovisi o takvim pizdarijama, a klijenti poput Aston Martina, Lotusa i Morgana, svoj dio odrade i ono najbitnije - plate kak spada.

U sadašnjoj pak firmi, opet Rimac mudrolije od kojih nitko ne očekuje pretjeranu uspješnost, ali ovaj put povezano s autonomnim umotvornima petog nivoa, jer misle da će se sve kaj izlaju u medijima samo od sebe magično vrtjeti u nekom cloud rješenju, bez puno ulaganja i održavanja. Onda kad im se lijepo veli da su im ulazni podaci smetje, jer realno nemaju ništa, a autonomne taksi vožnje Zagrebom, budu jako lijepa bajka za generacije koje dolaze - e onda je šok i vjeverica. Tragikomedija kak god se okrene, ali OK, dokle god ljudi vjeruju u te pizdarije, toliko dugo bude se cijela stvar održavala na životu, a tko zna - možda i Nico Rosberg nakon više od mjesec i pol dana napokon dobi "svoj primjerak" ili ga u sljedećem nastavku priče na aerodromu dočeka potpuno autonomni robotaksi.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 17.09.2022. u 13:24.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 13:54   #63223
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Tjedno mi je dolazilo preko LinkedIn i Xing, nekad i 10 razlicitih ponuda od raznih headhuntera, pa sam ugasio oba accounta. Cinjenica je da, u EU posebno, fali jako puno strucne i visokoobrazovane radne snage i da poslodavci vise uopce ne pitaju koliko kostas ako im odgovara tvoj profil. Tvoje je da na ugovor upises cifru i potpises se dole.
E sad, tko shvati da nije sve u novcu i ne zeli povecani stres negdje drugo, taj se naravno nece obazirati na te ponude. Mladi ljudi (do 40te godine) obicno trce za novcem i zanemaruju ostale faktore, pa je ta visoka fluktuacija sasvim normalna.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
To je podosta opširno objašnjenje za čin uhljebljenja
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote