Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2018., 18:59   #2551
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Imam pitanje u vezi položaja vanjske jedinice. Po vašim savjetima uzeo sam Fujitsu 12LLCE.

Ovlašteni majstor mi tvrdi da je apsolutno svejedno jel vanjska jedinica na južnom ili sjevernom zidu, kada je hlađenje u pitanju. Ja se nisam složio jer je na sjevernom hlad već od 10 ujutro, a na južnom sunce maže cijeli dan.

Dakle, ima li logike što tražim da instalacija bude na sjevernoj strani kuće? Klimu isključivo koristimo za hlađenje.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:07   #2552
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa mora da ima razlike ali ne ne bi trebalo da je to nesto ekstremno , ako ti duzina instalacije ne povecava mnogo troskove onda je stavi na severom i miran si .

Bitnije da ti se to izvakumira , pozeljno je da instalacija bude bar 3m , cevi zasebno izolovane tj da se ne dodiruju , a pogotovo da bude vakumiran sistem , antivibracione bas i ne moras ako se ne grejes na nju jer je klimi mnogo lakse ohladiti nego ugrejati odredjeni prostor .

https://www.fujitsu-general.com/glob...plit/0220.html
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2018., 09:24   #2553
eyewear
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 0
pozdrav,posto sam budzetno ogranicen,moze li neka preporuka best buy klime do 3000kn...
eyewear je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 09:26   #2554
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 10:59   #2555
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Panasonic je dobar samo moras znati da je to 25-ca ili ti klasicna 9-ka pa je predvidjena za hladjenje oko 30m2 ili grejanje do 20m2 ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 13:33   #2556
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Nekadašnji Panasonic je bio odličan.
Danas je to Kinez kao i hrpa drugih prosječnih.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 16:28   #2557
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Dobar dan ljudi. Isprike na slici ali ne znam bolje nacrtati

Trebao bih klimu. Ukupna veličina stana je 55 kvadrata.

Crvenom bojom su nacrtana vrata. I unutarnja jedinica bi nažalost morala biti tamo kod balkona i pucati ravno u zid od spavaće na kojem nema vrata.

https://imgur.com/j4JbP9j

Trebam isključivo hlađenje. Mene zanima koliko bi mi kilowata trebalo u budget opciji, a koliko u best buy opciji ? Prvenstveno me zanima hoće li mi do spavaće sobe ikako dolaziti hladan zrak, jer je raspored takav kakav je (prepreka, pa mora kroz hodnik ulaziti do spavaće zrak itd).

Može i prijedlog neke/ih klime također.

Hvala !
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 18:52   #2558
pela212
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Pozdrav,
Trebao bi kupiti klimu i sad malo istrazujem, pa me zanima vasa misljenja.
Posto ima puno proizvodaca Haire, Daikin, Tosh., Mits., Korel, Panasonic, Samsung, LG itd da ne nabrajam...
Nema previse foruma o ovoj temi i ako ima svi su postovi zastarijeli.
Ovako zivim u visokom potkrovlju iznad mene je knauf i 10 cm staklene vune, a izmedu greda sam stavio stiropor 20cm sve jedno mi je pakao u stanu.
Stan je velicine 110 m2.
Klimu bi koristio naravno preko ljeta samo za hladenje, dogrijavanje + (ne bi bilo lose ako zatreba zlu netrebalo :P )
Citam i istrazujem pa svasta ljudi pisu zvao sam na par mjesta i raspitivao se u vezi klima i best buy i koju bi oni preporucili, svako svoje prica.
Takoder citam japanci top koreanci 0 makar razlika u cjenama je minimalna 100cca kn.
I ono najvaznije da vam dam inf. za klimu ne bi isao preko 7000kn.
Sliku stana cu isto staviti da vidite.
pela212 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 19:01   #2559
pela212
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
pela212 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 20:38   #2560
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ne mozes sa jednom klimom ohladiti toliki prostor .
Najjaca i u tom cenovnom rangu i najkvalitetnija ti je DAIKIN FTX50GV/RX50GV za 6581kn ali je ona predvidjena za postavljanje u prostoriju sa velikom m2 i ozbiljnije prostore. Za dve manje prvoklasne nemas ali imas za 2x Gree LOMO, GWH12QB-K3DNB4D/I WI-FI + GREE GWH09QB-K3DNB4D/I WI-FI .. Vecu stavis u dnevnu a manju u tu udaljenu sobu da duva ka hodniku .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2018., 00:07   #2561
pela212
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Hvala na info Moro bi onda vidjeti kolko bi mi neko uzeo za ruke i materijal da mi dovuce cijevi do druge sobe, pa sjest i skalkulirati kolko bi to ispalo.
Cjeli dan danas proucavam te klime pa sam naisao na Hair Nebula zanimljiv mi je ovaj dio long distance air supplying 20m + , pa neka realnost kuca mi nema 20 m pa neko razmisljanje da bi do hodnika i soba mogao doci hladan zrak nego sad daju i 5 g garancije citajuci imaju od toshibe inverter i koriste njihovu tehnologiju i jedini od kinezica imaju taj certifikat od eu ,SEER (W) i SCOP(W)
pela212 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 15:41   #2562
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Dobar dan ljudi. Isprike na slici ali ne znam bolje nacrtati

Trebao bih klimu. Ukupna veličina stana je 55 kvadrata.

Crvenom bojom su nacrtana vrata. I unutarnja jedinica bi nažalost morala biti tamo kod balkona i pucati ravno u zid od spavaće na kojem nema vrata.

https://imgur.com/j4JbP9j

Trebam isključivo hlađenje. Mene zanima koliko bi mi kilowata trebalo u budget opciji, a koliko u best buy opciji ? Prvenstveno me zanima hoće li mi do spavaće sobe ikako dolaziti hladan zrak, jer je raspored takav kakav je (prepreka, pa mora kroz hodnik ulaziti do spavaće zrak itd).

Može i prijedlog neke/ih klime također.

Hvala !
Ima tko kakav komentar ?
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 16:06   #2563
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ima tko kakav komentar ?



Bez obzira ako stavis 3,5kw ili 5kw, hladni zrak ti nikako nece dolazit do spavace sobe. Koliki ti je budget za klimatizaciju?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 10:41   #2564
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Bez obzira ako stavis 3,5kw ili 5kw, hladni zrak ti nikako nece dolazit do spavace sobe. Koliki ti je budget za klimatizaciju?
A ono, 5-6k kuna max (bez ugradnje)

Baš sam se ponadao da jača klima može potjerati to bolje

jel ova ok?

http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...xf-35a-rxf-35a
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Hrconja. 13.06.2018. u 15:11.
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 14:21   #2565
xman11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: dssdf
Postovi: 0
Može li mi netko reći kakva su iskustva s klimom LG S12EQ

Na ovom linku je ta klima (valjda smijem staviti link?)

https://www.ekupi.hr/LG-klima-uredja...hoCW58QAvD_BwE

- pa pogledajte pod specifikacije...ono što me buni su nekakve dvije razine zvuka/buke unutarnje jedinice klime:

Jačina zvuka pri standardnim uvjetima (UJ) [dB] 19

Buka - UJ [dB(A)] 59

koji od ova dva parametra su stvarna jačina zvuka unutarnjeg dijela klime u dB??

Zadnje izmijenjeno od: xman11. 13.06.2018. u 14:43.
xman11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 14:52   #2566
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
LG Eurovent testiranje

http://www.eurovent-certification.co...+A+%2F+S+%2F+R

Deklarisana do -10c , buka standardna s tim da je nesto jaca pri forsiranju ali i to je normalno , mozes videti u tabeli koji ima COP sa koliko KW itd ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 15:17   #2567
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor xman11 Pregled postova
Može li mi netko reći kakva su iskustva s klimom LG S12EQ

Na ovom linku je ta klima (valjda smijem staviti link?)

https://www.ekupi.hr/LG-klima-uredja...hoCW58QAvD_BwE

- pa pogledajte pod specifikacije...ono što me buni su nekakve dvije razine zvuka/buke unutarnje jedinice klime:

Jačina zvuka pri standardnim uvjetima (UJ) [dB] 19

Buka - UJ [dB(A)] 59

koji od ova dva parametra su stvarna jačina zvuka unutarnjeg dijela klime u dB??

To bi značilo da buka UJ (unutarnje jedinice) iznosi 19 db.
To je pak manje nego buka ventilatora većine procesora i taj podatak treba uzeti kao rezervu.

Ista klima ali specifikacija na protisovim stranicama je po meni točnija.
https://www.protis.hr/products/detai...2eq-set/130538

S12EQ set, Kapacitet hlađenja 3,5 kW, Kapacitet grijanja 4 kW, Ekološki plin R32, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, EER koeficijent 3,24, SEER koeficijent 6,6, COP koeficijent 3,81, SCOP koeficijent 4, Jačina zvuka pri standardnim uvjetima (UJ) 19 dB, Jačina zvuka pri standardnim uvjetima (VJ) 48 dB, Funkcionalnosti Turbo mode,auto mode,auto restart,golden fin,samodijagnostika kvarova,sleep mode,timer, Ostalo LED ekran, Funkcije Dual inverter, Smart dijagnostika, Active Energy Control, Energy display, Brzo hlađenje,4 smjera puhanja, Brzo grijanje, Dvostruki filter, Samočišćenje, Comfort AIR, Niska razina buke, Tihi mod, Protok zraka 27 m3/h, Kapacitet odvlaživanja 1,3 l/h, Buka - UJ 59 dB(A), Buka - VJ 65 dB(A)

Ovih 59 db očito je kada je u modu najjačeg protoka zraka.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 15:24   #2568
xman11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: dssdf
Postovi: 0
Dečki zahvaljujem na informacijama. I meni je ta razina buke koju su naveli čudnovata zato sam i pitao.
xman11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 12:31   #2569
z3l3nk0
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 11
Zanima me ima li tko isustva sa pristupačnim multi split sustavima?



Ne bih volio potrošiti više od 10-12k s ugradnjom pa sam bacio oko na ovakvu neku vanjsku jedinicu



https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_..._sustav/129/37


sa 3 neke najosnovnije unutarnje jedinice.



Površna koju bi trebalo grijati/hladiti je jedna soba od 15m2, jedna soba od 25m2 i jedna soba od 20m2 s time da su ove zadnje 2 donekle povezane pa će tu biti i neke izmjene zraka.



Ova opcija mi se isto ne čini loša smao nigdje nisam baš pronašao informacije o tim Bergen klimama



https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredja...it-wi-fi-7560/

Razlog što gledam multi split je zbog potrebe ugradnje samo jedne vanjske jedinice jer nemam baš nešto mjesta na zgradi, a i ne bi volio ukrasiti zgradu sa previše vanjskih jedinica.
z3l3nk0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 14:39   #2570
Matozan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Evo izgleda da mi je nakon 15 g. crkla Whirlpool klima uređaj - unutarnja radi, a vanjskoj treba dugo da pokrene kompresor,
a i kad ga pokrene kompresor postaje glasan i počinje stvarati vibracije, te kad se (pretpostavljam) pregrije izgasi.
Nadopunjen plin, promijenjen kondenzator ventilatora vanjske jedinice, ali se ventilator i dalje ne vrti, pa pretpostavljam da je otišao motor ventilatora.
Tražio sam po servisima imaju li motor, ali sam svugdje dobio negativan odgovor, ipak je klima 15 g. stara, tako da moram u potragu za novom klimom.

Radi se o stanu od 58 m2, klima se nalazi u dnevnoj sobi u kojoj je u sklopu i kuhinja (na istoku), te 2 dječje sobe (na zapadu).

Treba mi preporuka inverter klima sa min. 3,5 kW (treba li biti jača?) rashladne snage.
Pa se nadam da mi netko stručniji može predložiti neku Best Buy klimu sa što dužom garancijom.
Matozan je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 15:22   #2571
tik
Registered User
Moj komp
 
tik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Bok svima,

molim vas preporuke za:
  • model klima uređaja
  • optimalnu poziciju unutarnje jedinice
  • trgovinu gdje naručiti/ugraditi
u principu sve.

Za stan u nastavku (dječji tlocrt u Paintu):
https://i.imgur.com/YC5Cnga.png

Stan ima cca 62 kvadrata, orijentacija je sjever-jug, vrlo je otvoren (ukupno dva vrata - ulazna i od kupaonice). Interesantno mi je samo hlađenje, po mogućnosti i dnevne sobe i kuhinje/blagovaonice, a ako hladni zrak uspije doći do spavaće sobe - fantastično, ali nije uvjet (ne bih išao na više unutarnjih jedinica). Zamislio sam da u spavaćoj sobi bude ventilator na stropu ako uspijem pronaći model koji nije ružan.

Budžet - ne znam, ne kužim se baš pa bi bilo super kad bi mi netko predložio više cjenovnih razreda i što bih dobio/izgubio odabirom određenog razreda.
tik je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 12:44   #2572
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor tik Pregled postova
Bok svima,

molim vas preporuke za:
  • model klima uređaja
  • optimalnu poziciju unutarnje jedinice
  • trgovinu gdje naručiti/ugraditi
u principu sve.

Za stan u nastavku (dječji tlocrt u Paintu):
https://i.imgur.com/YC5Cnga.png

Stan ima cca 62 kvadrata, orijentacija je sjever-jug, vrlo je otvoren (ukupno dva vrata - ulazna i od kupaonice). Interesantno mi je samo hlađenje, po mogućnosti i dnevne sobe i kuhinje/blagovaonice, a ako hladni zrak uspije doći do spavaće sobe - fantastično, ali nije uvjet (ne bih išao na više unutarnjih jedinica). Zamislio sam da u spavaćoj sobi bude ventilator na stropu ako uspijem pronaći model koji nije ružan.

Budžet - ne znam, ne kužim se baš pa bi bilo super kad bi mi netko predložio više cjenovnih razreda i što bih dobio/izgubio odabirom određenog razreda.

1. O modelu bi mogli raspravljati. Bitno je da nije neka napoznata marka, tj. koliko je jamstvo.
Modeli proizvedeni 2018.g. su sa R32 plinom koji je za sada jako dobar po pitanju minusa i grijanja.
Minimum da je inverter A++ energetske učinkovitosti.

2. Kolika ti snaga treba i jel to samo za hlađenje?
Prema nacrtu neznam gdje su vanjski zidovi a gdje unutarnji no jedinica ne bi trebala biti bliže od cca 1,5 metara niti više od 15.

3. Ja bi sada rekao javi se meni.
No onda se vraćamo na pod 1.
Mogu ti ponuditi Aermec klimu koja ima 3 godine jamstva i Wifi modul.

Za ugradnju imam čovjeka.Ima položen certifikat za rad s freonima, ima firmu...

Nije mi problem unutarnja jedinica koja bi trebala biti u dnevnom boravku nego gdje vanjsku staviti... (neznam po nacrtu jel to dio kuće, stana...)
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 19:31   #2573
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Evo, niti 2 tjedna od kako je instalirana, Fujitsu ASYG12LLCE je krepala. Kvar na vanjskoj i unutarnjoj jedinici. Ide kompletna zamjena. :-(
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 19:53   #2574
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Evo, niti 2 tjedna od kako je instalirana, Fujitsu ASYG12LLCE je krepala. Kvar na vanjskoj i unutarnjoj jedinici. Ide kompletna zamjena. :-(
To se događa. Bolje sada u jamstvu nego kada istekne.
Ja sam jedan vanjski hdd Segate 4TB tri puta mjenjao. Dobio novi i taj bi riknuo. E to je bio peh.
Ovaj koji radi radi odlično.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 23:34   #2575
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Evo, niti 2 tjedna od kako je instalirana, Fujitsu ASYG12LLCE je krepala. Kvar na vanjskoj i unutarnjoj jedinici. Ide kompletna zamjena. :-(
Moja stiže u ponedeljak. A u kurac.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 23:37   #2576
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
To se događa. Bolje sada u jamstvu nego kada istekne.
Ja sam jedan vanjski hdd Segate 4TB tri puta mjenjao. Dobio novi i taj bi riknuo. E to je bio peh.
Ovaj koji radi radi odlično.
Ke?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2018., 09:11   #2577
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
A niš čudno. Kad su meni spajali klimu prije nekoliko godina, zamijenili su žice vanjske i unutarnje jedinice, uključe, klima ne radi. Kad su skužili, samo su šutjeli.
Tak da.....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2018., 23:41   #2578
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
A niš čudno. Kad su meni spajali klimu prije nekoliko godina, zamijenili su žice vanjske i unutarnje jedinice, uključe, klima ne radi. Kad su skužili, samo su šutjeli.
Tak da.....
Zato ne postavlja klimu bilo tko.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2018., 00:15   #2579
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Zato ne postavlja klimu bilo tko.
Majstor me danas molio (znamo se) da vratim "taj Fujitsu" jer da s njima samo hoda po reklamacijama, a da su jako razvikani.

Danas postavljeni novi vanjski i unutarnji uređaji, ali opet problemi. Ovaj put već po instalaciji unutarnja jedinica pokazala znakove problema...

Duljina instalacije je 5,5 metara.

Što bi mi preporučili u istom cjenovnom rangu?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2018., 00:19   #2580
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Majstor me danas molio (znamo se) da vratim "taj Fujitsu" jer da s njima samo hoda po reklamacijama, a da su jako razvikani.

Danas postavljeni novi vanjski i unutarnji uređaji, ali opet problemi. Ovaj put već po instalaciji unutarnja jedinica pokazala znakove problema...

Duljina instalacije je 5,5 metara.

Što bi mi preporučili u istom cjenovnom rangu?
A koja je to cijena tj. kolika je bila cijena za Fujitsu?
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na