Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2015., 01:39   #211
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
danas mi je ispa iP4s u maski, ekran je prvo poplavia, ali sad više nista ne vidim na njemu. Jeli mogućnost da je samo do ekrana ili ima još solucija da ne kupujem sta nije potrebno?!
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 12:21   #212
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Moguce da se otkacio konektor.mala je vjerojatnost jer konektor drzi metalni poklopac. Ako nije konektor onda trebas novi ekran.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2015., 15:40   #213
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Evo iskustvo sa HTC 8X... znači napuklo staklo display skroz uredu.

Trenutno sam u Poznanu u Poljskoj, i vidio da jedan shop ima na prodaju samo staklo za nekih 100tinjak kuna. Prije nego li sam se zaputio da kupim, išao sam rastaviti mobitel da vidim mogu li uopće odvojiti digitizer od LCD panela... long story short, nemoguća misija.

Trgao sam komadić po komadić digitizera, non stop zagrijavao kako bi adhesive omekšao... i svejedno nemoguće odvojiti digitizer od panela... sad sam naručio panel+digitizer pa čekam da to dođe pa sklepam neki tutorijal kako rastaviti 8X.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:42   #214
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Galaxy S3 - povrat podataka (razbijen ekran)

Pozdrav,

Cura je polomila ekran na Samsungu Galaxy S3 i kako to inace biva trebaju joj slike sa mobitela. Zamjena ekrana je 800 kuna, dakle neisplativo, a kad ga spojim na komp fajlovi se ne vide jer je mobitel zakljucan. Ekran ne prima naredbe (probao sam na slijepo pogoditi uzorak i nisam uspio) pa je otkljucavanje nemoguce. Isto tako metoda sa "adb" alatom ne funkcionira jer se mobitel ne vidi (device not found - vjerojatno jer nije ukljucen USB debug) tako da niti jedna adb naredba ne prolazi.

U servisu su mi rekli da oni ne mogu ukloniti lock i da je jedina opcija novi ekran.

Trebam neki prijedlog, sto jos mogu isprobati? Ili nekoga tko je voljan za 100-ak kuna staviti privremeno novi ekran i ukloniti lock, ja onda skinem slike sam
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 10:45   #215
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,541
Možeš pokušat na slijepo ući u recovery i napraviti factory reset (on ne bi trebao pobrisati slike). Malo će biti zajebano bez ekrana, ali uz puno volje i optimizma da se srediti. Najbolje da pratiš neki tut na jutubu pa da radiš po njemu:

https://www.youtube.com/watch?v=UvD6ZCENlJA
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:05   #216
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Pozdrav,

Cura je polomila ekran na Samsungu Galaxy S3 i kako to inace biva trebaju joj slike sa mobitela. Zamjena ekrana je 800 kuna, dakle neisplativo, a kad ga spojim na komp fajlovi se ne vide jer je mobitel zakljucan. Ekran ne prima naredbe (probao sam na slijepo pogoditi uzorak i nisam uspio) pa je otkljucavanje nemoguce. Isto tako metoda sa "adb" alatom ne funkcionira jer se mobitel ne vidi (device not found - vjerojatno jer nije ukljucen USB debug) tako da niti jedna adb naredba ne prolazi.

U servisu su mi rekli da oni ne mogu ukloniti lock i da je jedina opcija novi ekran.

Trebam neki prijedlog, sto jos mogu isprobati? Ili nekoga tko je voljan za 100-ak kuna staviti privremeno novi ekran i ukloniti lock, ja onda skinem slike sam
Pitaj u još kojem servisu. Taj servis te mulja. Neda im se sa tim zejebavat pa ti oće uvaljat novi ekran.
I obavezno pitaj Brunu RV što misli o tome. Ipak je on doktor u toj struci

Btw, factory reset da ne briše slike? Što nije slučaj da factory reset briše SVE podatke i aplikacije korisnika?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:15   #217
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 19:50   #218
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Lock se ponekad moze maknut preko opreme ali ne uvijek. Ovisi o verziji. jednom sam uspio s mhl kablom ali touch je radio. Inace se.prebacuje maticna u drugi ekran inizvade podaci.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 14:38   #219
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Možeš pokušat na slijepo ući u recovery i napraviti factory reset (on ne bi trebao pobrisati slike). Malo će biti zajebano bez ekrana, ali uz puno volje i optimizma da se srediti. Najbolje da pratiš neki tut na jutubu pa da radiš po njemu:

https://www.youtube.com/watch?v=UvD6ZCENlJA
To mi je bila prva opcija jer tipke sa strane i gore uredno rade ali definitivno bi se podatci izbrisali.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pitaj u još kojem servisu. Taj servis te mulja. Neda im se sa tim zejebavat pa ti oće uvaljat novi ekran.
I obavezno pitaj Brunu RV što misli o tome. Ipak je on doktor u toj struci
Jasno da hoce zaraditi, 100 im nije bilo dovoljno ali u drugom servisu jest

Probao, nista sto je u tom threadu meni nije uspjelo (za sto sam imao opremu naravno).

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Lock se ponekad moze maknut preko opreme ali ne uvijek. Ovisi o verziji. jednom sam uspio s mhl kablom ali touch je radio. Inace se.prebacuje maticna u drugi ekran inizvade podaci.
Otisao sam u drugi servis i objasnio covjeku situaciju. Za 100 kuna je stavio drugi ekran, maknuo zastitu i vratio stari ekran. Sad mogu do podataka.

Hvala svima na savjetima!
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 01.03.2015. u 14:43. Razlog: typos
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 16:00   #220
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Super kao što rekoh, ima gizdavaca koji se za 100kn neće zebavat sa time, kao i automehaničara koji bi samo menjali ulje i filtere za 400kn
Drugi puta - BACKUP BITNIH STVARI svako toliko i eventualno mob sa SD karticom ili sa funkcionalnim OTG servisom
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2015., 16:19   #221
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar