Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2009., 01:41   #1
Male
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Split,HR
Postovi: 7
Tupilo

Čitajući razne teme o tv, lcd, kućnom kinu, videu... nemogu a da se ne čudim. Raznorazna spajanja, prespajanja, pc na tv, tv na pc, zvuk tamo-vamo, divix... Kako sam prilično stariji od većine forumaša (nemojte ovo shvatiti da vam želim soliti pamet) to sam imao prilike s godinama pratiti razvoj tv i hi-fi tehnike. Nove tehnologije donjele su svakako i neka poboljšanja, ali miješati pc u sustav kućnog kina ili hi-fi-ja, to je bogohuljenje. Nema tog pojačala, recivera koji može uljepšati bljuzgu snimanu u mp3 formatu. Zato postoje CD player-i od -do, po želji i mogućnosti kupca, original CD ploča koja košta koliko i pc zvučnici (200,00kn) pa većina radije snima mp3 kolekcije ili na HDD, isto je i sa divix-om, slika je toliko inferiorna da je, barem meni, negledljiva, čemu onda ulaganja u televizije cijene 9000,00kn, zvučnike od 15 000,00 isto toliko u pojačala, kablove..., a gdje su ona prelijepa zamrzavanja prilikom gledanja i snimanja, brdo nerazumljivih kockica koje svojom pojavom izmame salve psovki ponosnog vlasnika divix filmoteke. Zato pc za pc, tv za gledanje, a solidan hi-fi za uživanje.
Male je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 02:19   #2
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 03:09   #3
Male
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Split,HR
Postovi: 7
Zašto ne, zar te formate ne podržava i prži računalo, FLAC ipak ne štedi prostor kao mp3, a to je najčešći format pri skidanju sa web-a. Nije riječ o poredbi PC-ija sa određenim formatom (ionako čita sve i svašta) nego da su tv i hi-fi nespojivi sa pc. Jedino ukoliko pc ne služi kao DVD reproduktor, a to je malo skupa opcija.
Male je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 03:17   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Stvar je u tome da danas pored jeftinih diskova ogromnog kapaciteta, odličnih ploča s integriranim čipsetima, dobrim zvučnim i TV karticma, itd., ama baš svaki vlasnik računala može uživati u HD i FLAC (na koje je morph i skrenul pažnju) materijalu na svojem PC, tj. HTPC sustavu, bez da ima govora o ikakvom gubitku kvalitete slike ili zvuka. Tak da vam sva ta teorija o PCu kao nespojivom sredstvu s Hi-Fi tematikom baš i ne drži vodu. Jedan (1, 2) od najboljih primjera odličnog suživota PC, tj. HTPC i Hi-Fi sustava. Ima toga još diljem foruma.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 27.01.2009. u 03:29.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 09:41   #5
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Male Pregled postova
Čitajući razne teme o tv, lcd, kućnom kinu, videu... nemogu a da se ne čudim. Raznorazna spajanja, prespajanja, pc na tv, tv na pc, zvuk tamo-vamo, divix... Kako sam prilično stariji od većine forumaša (nemojte ovo shvatiti da vam želim soliti pamet) to sam imao prilike s godinama pratiti razvoj tv i hi-fi tehnike. Nove tehnologije donjele su svakako i neka poboljšanja, ali miješati pc u sustav kućnog kina ili hi-fi-ja, to je bogohuljenje. Nema tog pojačala, recivera koji može uljepšati bljuzgu snimanu u mp3 formatu. Zato postoje CD player-i od -do, po želji i mogućnosti kupca, original CD ploča koja košta koliko i pc zvučnici (200,00kn) pa većina radije snima mp3 kolekcije ili na HDD, isto je i sa divix-om, slika je toliko inferiorna da je, barem meni, negledljiva, čemu onda ulaganja u televizije cijene 9000,00kn, zvučnike od 15 000,00 isto toliko u pojačala, kablove..., a gdje su ona prelijepa zamrzavanja prilikom gledanja i snimanja, brdo nerazumljivih kockica koje svojom pojavom izmame salve psovki ponosnog vlasnika divix filmoteke. Zato pc za pc, tv za gledanje, a solidan hi-fi za uživanje.
ma stvari je u tome što mnogi ne znaju osnove spajanja i korištenja tih aparata zato su u nedoumici kako što i gdje spojiti pa slušaju kojekakve svajete...i naravno to ne radi.

a s druge strane većina ljudi misli kako je cijena za amp, CD zvulje, DVD, AV rec...od 2000kn na dalje, bacanje novaca jer sve more radit sa multi šitačem DVD plejerom iz trg. centara za 200-300kn i još na jedan DVD snimit 5-6 najnovijih filmova - a to što je kvaliteta slike i zvuka za k***, to njih ne smeta - ionako ne znaju što na slici gledati da bi vidjeli kvalitetu...glavno je da se mogu pohvalit kak su kupili kućno kino za 700kn!!!

nije li jednostavnije imati neki PC pa stavit HDD 400GB i napunit ga mp3 muzikom i to slušat prek nekih Logiteca ili Geniusa??? a sve to su platili 1500-2000kn!!!???
kladim se da svi ti da čuju neki CD ili pogledaju film na poštenom sistemu bi rekli "kak to nije isti CD ili film" koji oni gledaju na svom sistemu jer - pola zvukova ne čuju, a kod slike sve je nekako ljepše, nema kockica i DVD svaki film pročita od prve...

da ne davim više - teško je ljudima objasnit da su neke stvari jeftine zato što ne valjaju za razliku od drugih. to je bit cijele priče. tko to shvati - za svoje novce dobit će više!
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 10:16   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Citiraj:
Autor Male Pregled postova
...ali miješati pc u sustav kućnog kina ili hi-fi-ja, to je bogohuljenje. Nema tog pojačala, recivera koji može uljepšati bljuzgu snimanu u mp3 formatu.
To je stvar osobnih afiniteta. Nekom je i mp3 dobar, ne traže svi dlaku u jajetu. A s druge strane, postoji i flac.

Citiraj:
Autor Male Pregled postova
isto je i sa divix-om, slika je toliko inferiorna da je, barem meni, negledljiva, čemu onda ulaganja u televizije cijene 9000,00kn, zvučnike od 15 000,00 isto toliko u pojačala, kablove..., a gdje su ona prelijepa zamrzavanja prilikom gledanja i snimanja, brdo nerazumljivih kockica koje svojom pojavom izmame salve psovki ponosnog vlasnika divix filmoteke. Zato pc za pc, tv za gledanje, a solidan hi-fi za uživanje.
Nikad nisi čuo za .mkv?

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ma stvari je u tome što mnogi ne znaju osnove spajanja i korištenja tih aparata zato su u nedoumici kako što i gdje spojiti pa slušaju kojekakve svajete...i naravno to ne radi.

a s druge strane većina ljudi misli kako je cijena za amp, CD zvulje, DVD, AV rec...od 2000kn na dalje, bacanje novaca jer sve more radit sa multi šitačem DVD plejerom iz trg. centara za 200-300kn i još na jedan DVD snimit 5-6 najnovijih filmova - a to što je kvaliteta slike i zvuka za k***, to njih ne smeta - ionako ne znaju što na slici gledati da bi vidjeli kvalitetu...glavno je da se mogu pohvalit kak su kupili kućno kino za 700kn!!!

nije li jednostavnije imati neki PC pa stavit HDD 400GB i napunit ga mp3 muzikom i to slušat prek nekih Logiteca ili Geniusa??? a sve to su platili 1500-2000kn!!!???
kladim se da svi ti da čuju neki CD ili pogledaju film na poštenom sistemu bi rekli "kak to nije isti CD ili film" koji oni gledaju na svom sistemu jer - pola zvukova ne čuju, a kod slike sve je nekako ljepše, nema kockica i DVD svaki film pročita od prve...

da ne davim više - teško je ljudima objasnit da su neke stvari jeftine zato što ne valjaju za razliku od drugih. to je bit cijele priče. tko to shvati - za svoje novce dobit će više!
O čem ti briješ? Svako ima svoje afinitete, prioritete i mogućnosti. Neko će za svakodnevno vozikanje po gradu kupit daciu sandero a neko će A6. Pa šta onda. Nekom je dobar i divx jer jednostavno nekima nije imperativ da film pogledaju na pioneerovom dvd playeru od 15000kn i čuju zvuk na nautilusima od bogtepita koliko kn. Neki će bit zadovoljni i s divxom u kućnom kinu od 700kn i slikom na 72cm CRT-u. I takvi ljudi se ne hvalisaju u vezi hi-fia. Neznam kakav audio/video setup ti imaš doma al bi i njega vjerojatno posro neko ko ima doma neku audio ezoteriju od 100000 eura.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 27.01.2009. u 10:26.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 10:36   #7
registrator
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ri
Postovi: 70
PC je urukama onog ko zna što radi vrlo moćna mašina...........
ja preko njega gledam filmove u HD rezoluciji jednake kvalitetom kao da ih gledam preko blurej plejera od par tisuća kuna........ osim toga preko neta skidam filmove što je ušteda od parsto kuna po filmu........
nadalje ..... muziku ripam i skidam u FLAC, APE, WAW (svejedno)....... i tu PC može funkcionirati kao bilo koji CD transport... čak i ponajskuplji......
trenutro nemam decidirani DAC tako da slušam preko daca u xonaru i njegovih izlaza.... koji i nije toliko loš.......bolji je nego u prosječnim dvd plejerima ili jeftinijim CD plejerima....
i što je najbolje sve je na dohvat miša na hard disku..... nema kopanja po stalažama...... samo puno više uživanja u muzici i filmovima........

da i imam para ko hrvatska duga.....nebi odustao od korištenja PC-a za multimediju....
jedino bi kupio vrhunski DAC, vrhunsko pojačalo i vrhunske zvučnike......

kako imam para koliko imam....
PC od par tisuća kuna mi zamjenjuje cd plejer, bluray plejer, stalažu punu cd-a i filmova (i to radi vrlo dobro)... a da ne spominjem i stvari za koje bi mi ionako trebao komp (internet, igre...kao i neke poslovne obveze)....

naravno da ima onih koji komp upotrebljavaju za divix-e, mp3... koji to svakako spajaju... slušaju na šrot zvučnicima....... ali ni njih ne treba omalovažavati..... samo ih treba educirat..... da im za to ne treba plazma od miljiun kuna.....

umijeće je dobro izbalansirati svoj sustav prema potrebama i parama sa kojima se raspolaže.... svak ko ima para može kupiti vrhunske zvučnike i pojačalo.....
razlika je samo što će budala to spojiti na šrot od zvučne i puštat traljavi mp3 u 128kbps........... dok će onaj koji zna što radi dobro uposliti te zvučnike i pojačalo......
registrator je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 11:37   #8
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Zašto ne, zar te formate ne podržava i prži računalo, FLAC ipak ne štedi prostor kao mp3,
Ali ipak stedi virtualni prostor u odnosu na Wav ili fizicki prostor u odnosu na cd-e
Citiraj:
a to je najčešći format pri skidanju sa web-a.
Ovisi kako kome. Ima ljudi kojima nije prihvatljivo nista osim lossless formata.

Citiraj:
Nije riječ o poredbi PC-ija sa određenim formatom (ionako čita sve i svašta) nego da su tv i hi-fi nespojivi sa pc.
Ne vidim zasto bi bili nespojivi

Zadnje izmijenjeno od: morph. 27.01.2009. u 11:51.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 11:51   #9
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
MP3 je sranje format za sve one koji traze kvalitet zvuka i nikako se nemoze porediti sa FLAC-om niti u jednom segmentu osim kompresije, ja licno nevolim mp3 i sva mi je muzika na CD-u i to velika kolekcija i sve sto skidam je u flac-u mp3 mi jedino ima smisla u autu ili prenosnom playeru (mobitelu) ali kao primarni izvor zvuka u HI-FI ju nikako jer to nije ni FI, a nevidim zasto to nebi spojio pc sa tv-om i reciverom kada mogu da vrtim daleko vise formata od DVD-a (imam ih tri) zvuk dilitalno a slika HDMI-em i eto ti vrhunskog audio/video dozivljaja.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 12:10   #10
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Male Pregled postova
Čitajući razne teme o tv, lcd, kućnom kinu, videu... nemogu a da se ne čudim. Raznorazna spajanja, prespajanja, pc na tv, tv na pc, zvuk tamo-vamo, divix... Kako sam prilično stariji od većine forumaša (nemojte ovo shvatiti da vam želim soliti pamet) to sam imao prilike s godinama pratiti razvoj tv i hi-fi tehnike.

[cutted staff]

Zato pc za pc, tv za gledanje, a solidan hi-fi za uživanje.
Što jes jes. Slušajući Simonicu u mp3 formatu nisam doživio ugođaj kao sa promotivnog CD odslušanog na HiFi opremi.

__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 12:56   #11
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Što jes jes. Slušajući Simonicu u mp3 formatu nisam doživio ugođaj kao sa promotivnog CD odslušanog na HiFi opremi.

Care!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 13:14   #12
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
To nespada u muziku nego neko nedefinisano glasanje.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 16:56   #13
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Potvrđujem zapravo sve napisano

Sve je ovo točno.

Ali bitno je da na nekom osnovnom cjenovnom nivou (npr. 6k kn) dobiješ neusporedivo više s PC-em nego da kupuješ hi-fi opremu (ako išta i kupiš...).

Za mene je osnova da je mp3 bolji od ničega, flac bolji od mp3, i 100 FLAC-ova bolje od 2 CD-a za istu cijenu (1 mjesec flatratea).

Zaboravlja se da se u glazbi treba prvo uživati, a onda možemo o kvaliteti pričati. Za mali budžet, na PC-u ipak puno, puno više uživam nego da gledam u CD player za koji nemam CD-ova jer nemam para.

A i da imam para, opet bi koristija PC ko back-up, jer slušam glazbu i dok radim, surfam i sl.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 17:07   #14
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Oldschool audiofili nikad nece priznati pc kao dobar izvor zvuka za Hi-Fi..
Jel tako Male

Uglavnom, pc itekako moze zamjeniti prakticki svaki player (u srednjem cjenovnom razredu naravno) u hi-fi sustavu za puno manje novaca i to je cinjenica. Evo sad se moze kupiti vrhunski USB DAC za nekih 2000kn koji u kombinaciji sa flacom posrami prakticki sve cd/sacd playere valjda do 1000e.

Jos jedna jako bitna stvar je kakva se glazba slusa.. Nije isto jel se slusa moderna, elektronska glazba ili neki rock/metal ili pak klasika. Za elektronsku glazbu opcenito, nije bas lako shvatit razliku izmedju flaca i dobro enkodiranog mp3-a dok je za ostale, posebno za klasiku ta razlika nebo-zemlja
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 17:42   #15
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Što jes jes. Slušajući Simonicu u mp3 formatu nisam doživio ugođaj kao sa promotivnog CD odslušanog na HiFi opremi.

zwo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:00   #16
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Oldschool audiofili nikad nece priznati pc kao dobar izvor zvuka za Hi-Fi..
Jel tako Male
old school audiofil pljuje po svemu što nije snimljeno na magnetofonskoj traci (sjeća li se itko što je to??!!) ili crnoj plastici!!

ja ipak držim da ima kvalitetnih mp3 kodiranja, dok za video zapis ne toleriram niš osim mpeg2 (DVD format) možda i bluray al još nije to - to....!! jako sam osjetljiv na oštrinu slike ili nedaj bože kockice
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:17   #17
marko69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: GB
Postovi: 104
Male moje dragi, kako ćeš ti njima to objasnit. Nema ništa ljepše od zvuka plastične kutije ili zvučnika spojenih na interkonekcijski kabel od 0,13 kn po kilometru. Jel tako?
marko69 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:28   #18
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
old school audiofil pljuje po svemu što nije snimljeno na magnetofonskoj traci (sjeća li se itko što je to??!!) ili crnoj plastici!!

ja ipak držim da ima kvalitetnih mp3 kodiranja, dok za video zapis ne toleriram niš osim mpeg2 (DVD format) možda i bluray al još nije to - to....!! jako sam osjetljiv na oštrinu slike ili nedaj bože kockice


mi smo generacija koja je odrasla na cd-u i mp3-u i kao takvi navikli smo na skroz neke druge stvari od starijih generacija.
Ja sam slusao gramofon na poprilicno skupom sustavu i meni to jednostavno ne pase.. Ne treba se tu vrijedjat i prepirat, to je stvar osobnih afiniteta

Sto se videa tice, imam 32" sony crt i nemam potrebu za nista boljim izvorom od HD ripa.. Na monitoru je druga prica..
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:33   #19
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nemozes uopste porediti cd i mp3 to je kao da poredis divx sa dvd-om nebo i zemlja po kvaliteti, ja sam odrastao sa lp plocama i kasetama pa sam se u 90 im prebacio na cd a kasnije na dvd tako da sam prosao sve te formate (tu spada i dat, mini disc) ali definitivno mp3 je samo za nezatjevno slusanja tipa auto, bircuz mobitel ili kome netreba bolje i nezna za bolje.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:43   #20
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
To nespada u muziku nego neko nedefinisano glasanje.

glasala bi se ona jos glasnije nakon veceri samnom

nekuzim zasto bi pc bio nespojiv sa hi-fi om....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:44   #21
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Nemozes uopste porediti cd i mp3 to je kao da poredis divx sa dvd-om nebo i zemlja po kvaliteti, ja sam odrastao sa lp plocama i kasetama pa sam se u 90 im prebacio na cd a kasnije na dvd tako da sam prosao sve te formate (tu spada i dat, mini disc) ali definitivno mp3 je samo za nezatjevno slusanja tipa auto, bircuz mobitel ili kome netreba bolje i nezna za bolje.
Naravno da ih ne usporedjujem, samo kazem kakav zvuk smo navikli slusat. A mp3 na pc zvucnicima ne zvuci ni upola lose kao na pravom sistemu, zato sam to napisao
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 19:00   #22
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Nemozes uopste porediti cd i mp3 to je kao da poredis divx sa dvd-om nebo i zemlja po kvaliteti, ja sam odrastao sa lp plocama i kasetama pa sam se u 90 im prebacio na cd a kasnije na dvd tako da sam prosao sve te formate (tu spada i dat, mini disc) ali definitivno mp3 je samo za nezatjevno slusanja tipa auto, bircuz mobitel ili kome netreba bolje i nezna za bolje.
jedina dobra strana mp3ja je njegova kompatibilnost (za razliku od divXa) i praktičnost - ne zahtjeva puno a za razliku od walkmana (kazeta, MD, DAT) nudi puno veći komfor.

iako i ja imam dosta ploča koje sam slušao u 80tima, ne pada mi napamet izvadit ih iz ormara da bi "uživao" u pucketanjima ili lošijoj dinamici...zato postoji CD.
jedino za čime ipak žalim je DJ gramofon 1210 i scratch - to je nenadmašno!!
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 19:35   #23
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Nešto me zanima... baš sam zločest.

Vi audiofili, HiFi gurui što ne slušate mp3 format da vam ne ošteti čekić i nakovanj u uhu, vjeruje li tko od vas da može prepoznati mp3 od flaca ili cd audia ili dvd audia.

Npr. uzmemo istu pjesmu... neznam što bi bio mjerodavni uzorak, unpljuged Eric Clapton ili ono što je vaš omiljeni uzorak i iskodiramo je sa Lameom na 320kbit/s i 48kHz. I onda slušamo na istim zvučnicima, kablovima, konektorima, pojačalima..... valjda vam cd player u racku svira mp3? Ako ne svira, spojiti će mo neki mobitel na pojačalo. Cilj je prepoznati koji je bio format pojedine reprodukcije.

Baš bi bili zanimljivi rezultati. Uvjeren sam da bi bili identični bacanju novčića.

Eh da... u posebnu skupinu bi trebalo staviti pojačala sa vakuumskim cijevima vs pojačala sa tranzistorima.

[/bezobrazni mode off]

Flame, flame,flame...
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 20:19   #24
marko69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: GB
Postovi: 104
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
cd player u racku svira mp3?
Normalno da ne svira. I nije da se grozim na mp3 i sam ih slušam. Kako je već rečeno bolje 100000 mp3a nego 5 cd-a. Bit je da li netko voli slušat glazbu, nebitno je na čemu je sluša. Kome nije nepet neki hi-fi, nije. Ali govoriti da je 64bitni mp3 preko 15 kunske zvučne do zvučnika od 20 kn isto što i pristojan hi-fi sistem je glupost. Dobro ovdje je netko govorio o spajanju PCa na hi-fi. U tom slučaju ćemo izbaciti zvučnike od 20kn i ostaviti ostatak izvora zvuka od 15kn. Osobno nemam ništa protiv mp3, da nije bilo njega propustio bih mnogo, mnogo dobre glazbe u životu. Tako da je mp3 revolucionaran kao osobni auto, kontracepcijske pilule i ostale takve stvari.
marko69 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 21:43   #25
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Nešto me zanima... baš sam zločest.

Vi audiofili, HiFi gurui što ne slušate mp3 format da vam ne ošteti čekić i nakovanj u uhu, vjeruje li tko od vas da može prepoznati mp3 od flaca ili cd audia ili dvd audia.

Npr. uzmemo istu pjesmu... neznam što bi bio mjerodavni uzorak, unpljuged Eric Clapton ili ono što je vaš omiljeni uzorak i iskodiramo je sa Lameom na 320kbit/s i 48kHz. I onda slušamo na istim zvučnicima, kablovima, konektorima, pojačalima..... valjda vam cd player u racku svira mp3? Ako ne svira, spojiti će mo neki mobitel na pojačalo. Cilj je prepoznati koji je bio format pojedine reprodukcije.

Baš bi bili zanimljivi rezultati. Uvjeren sam da bi bili identični bacanju novčića.

Eh da... u posebnu skupinu bi trebalo staviti pojačala sa vakuumskim cijevima vs pojačala sa tranzistorima.
.
bilo je puno rasprava o tome i došle se do zaključka da ako bi išao blind test sa nekom dobro kodiranom mp3 u VBRu sa normalnim originalnim audio CDom i prosječnoj opremi, razlika se nebi čula! govorim blind test tako da nitko od slušatelja ne zna koja snimka ide taj čas.
sad će mnogi "stari vukovi" reć da se čuje, al ajd...oćemo test???
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 21:52   #26
registrator
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ri
Postovi: 70
na vrhunskom sistemu iskusni slušatelj će bez problema prepoznat orginal.......
što se kvaliteta sistema više spušta to su te razlike manje uočive......
isto vrijedi i za onog ko sluša.........
na prosječnim pc zvučnicima razlika ne postoji........ jer ti zvučnici ionako daju nepotpunu zvučnu sliku..... u biti oni nemogu osvirat ni onu količinu informacija koju sadrži dobar mp3.......
registrator je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 23:23   #27
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Razliku necuju samo oni koji slusaju muziku na plasticnim kinezima od 20eura dok na kvalitetnom sistemu se cuje itekako.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 23:42   #28
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Radi se o tome da je "šum" koji dolazi sa pločom ili kvalitetno snimljenom master kasetom čovjekovom uhu ugodniji za slušat nego "plastičan" i "čisti" zvuk sa audio cd-a ili još gore, mp3-ca.

Tamo negdje od 85-89g sam radio u discu i imao sam pravu opremu, dolaskom audio cd-a iza 90-ti ( kad sam se ja susreo s njime ) nisam bio oduševljen kada sam prvi puta čuo zvuk. Nema basa onog pravog da ti se bubrezi tresu od vibracije, da ga doslovno osjetiš na tijelu nego samo lupa glasno no to nije to.
Nadalje, sat vremena slušanja glasne muzike audio cd-a i mp3-ca i mene bole uši, počne mi smetati ta glasnoća i sama muzika se pretvara u jedan veliki izvor buke dok recimo ploče mogu slušat cjelo popodne a da ne osjetim zamor u ušima niti glavi...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 23:54   #29
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Radi se o tome da je "šum" koji dolazi sa pločom ili kvalitetno snimljenom master kasetom čovjekovom uhu ugodniji za slušat nego "plastičan" i "čisti" zvuk sa audio cd-a ili još gore, mp3-ca.

Tamo negdje od 85-89g sam radio u discu i imao sam pravu opremu, dolaskom audio cd-a iza 90-ti ( kad sam se ja susreo s njime ) nisam bio oduševljen kada sam prvi puta čuo zvuk. Nema basa onog pravog da ti se bubrezi tresu od vibracije, da ga doslovno osjetiš na tijelu nego samo lupa glasno no to nije to.
Nadalje, sat vremena slušanja glasne muzike audio cd-a i mp3-ca i mene bole uši, počne mi smetati ta glasnoća i sama muzika se pretvara u jedan veliki izvor buke dok recimo ploče mogu slušat cjelo popodne a da ne osjetim zamor u ušima niti glavi...

Eto upravo sam na to mislio kad sam napisao da smo mi generacija cd-a.
Meni taj sum sa ploce nikako ne odgovara i uzasno me nervira i unistava mi dozivljaj slusanja.

Ja sam prakticki odmah poceo sa cd-ima (nesto sitno kazete) pa onda kratko md i meni takav zvuk jednostavno pase...
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 03:32   #30
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
To je opet individualno, digitalni zvuk s pravom opremom može biti sasvim ok, kad ostatak opreme kompenzira.
Ali nema do gramofona... Šumi, ali ne "neugodno", i npr. vokali pravo zvuče tek s njega, to je potrebno potrošiti desetke tisuće kuna na digitalnu opremu da se to postigne...

Ja i dalje držim CD player pokraj pojačala, mislim samo interkonekt sam platio 400kn, i to je treći jer mi prethodna dva nisu pasala. I ni uz sav bit-perfect playback to nije to, zvuk s PC-a (analogno) je ograničen. Ali opet, 90% vremena slušam glazbu s kompa jer nije toliko loše kad se poštela to malo, a jednostavnije stoput...

(znam, sad će netko reći, isprži si FLAC u audio CD i to je to, ali gnjavaža mi je... radim to samo za najdražu glazbu)
Jackson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na