Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2018., 20:01   #3811
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Još jedno newbie pitanje.
Kada se otvara drugi RIG, sve postavke u bat fileu su iste samo se mjenja ime minera.
1. EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -esm 1 -ewal walet.RIG01 -epsw x -mport 3333 -r 1

2. EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -esm 1 -ewal walet.RIG02 -epsw x -mport 3333 -r 1

Ili..?
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 20:04   #3812
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Tako je
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 20:12   #3813
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Tako je
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 20:47   #3814
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Edit:
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: gloginjaR. 10.01.2018. u 21:25.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 21:30   #3815
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Ako je isti proizvođać/model kartice i ista memorija na svim karticama onda skineš BIOS sa jedne, moddaš i rokaš ga na sve, nema potrebe sa svake skidat jer su isti
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 21:48   #3816
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ako je isti proizvođać/model kartice i ista memorija na svim karticama onda skineš BIOS sa jedne, moddaš i rokaš ga na sve, nema potrebe sa svake skidat jer su isti
Je shvatio sam to kasnije u uputama (koje čitam Hvala


Ali me ovo buni, nakko što snimim svoj bios i spremim ga, u ATIFlash programu dobijam vec prilagodjeni bios! Ili ??? Odakle taj prilagodjeni ubacujem? :\

Ps:dali sam dobro shvatio, u biti ja koristim svoj originalni sa atiflash, ali ga kasnije prepravljam u OverdriveNtool?? Jesam li dobro shvatio?
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: gloginjaR. 10.01.2018. u 22:15.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 22:29   #3817
BBminer
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Sisačko-moslavačka županija
Postovi: 182
Baci pogled ovdje i biti će ti jasnije https://www.youtube.com/watch?v=JKM60VVIfRg

Spremiš original BIOS, otvoriš original i urediš ga, spremiš uređeni BIOS, flash-aš kartice, reset rig i tjt.
Original čuvaj za "nedaj Bože"..
BBminer je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 22:34   #3818
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Je shvatio sam to kasnije u uputama (koje čitam Hvala


Ali me ovo buni, nakko što snimim svoj bios i spremim ga, u ATIFlash programu dobijam vec prilagodjeni bios! Ili ??? Odakle taj prilagodjeni ubacujem? :\

Ps:dali sam dobro shvatio, u biti ja koristim svoj originalni sa atiflash, ali ga kasnije prepravljam u OverdriveNtool?? Jesam li dobro shvatio?

wtf ja ne razumijem kaj si ti sad to napisao
sa gpu-z izvuces bios iz kartice van, taj izvuceni bios prepravis sa Polaris Bios Editorom i sacuvas ga naravno pod drugim imenom. original cuvaj za svaki slucaj.
taj prepravljeni bios ubacujes sa atiflash natrag u karticu a OverdriveNtoolom overclockas, smanjujes voltazu, kontroliras temp i ostalo
goran047 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 23:29   #3819
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Nisam baš shvatio kako u polaris bios editoru menja one vrednosti? (Timing value??


Edit: to opet zavisi koju memoriu imam u grafi,
Ok. Kad saznam koja mi je memorija onda to rješavam

(y)
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: gloginjaR. 11.01.2018. u 00:01.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 09:24   #3820
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znamo da kopanje na exchange nije preporucljivo. Pa sam eto skinuo exodus. E sad tamo ima neki backup u exodusu, jel moze netko objasniti kako to da sredim. mislim skinem backup ili napravim backup i onda gdje bi bilo najbolje cuvati taj backup? Stick? Disk? I onda ako krepa komp samo restoram backup i imam novce? I sto ako je backup outdated? onda novci koji su dosli i nastali poslije backupa su nestali?

I jos malo pitanja, zasto bi koristili poloniex ako ovaj Exodus ima exchange, vidim da koristi neki spread, pa sam probao vidjet koliko bi kostalo iz eth u btc i kostalo bi me cca 30$ samo transfer... To mi izgleda strasno puno...

Isto tako ako je neko voljan podijeliti tips and tricks s tim exodusom...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 12:49   #3821
Vanh3lsing
Premium
Moj komp
 
Vanh3lsing's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 65
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Znamo da kopanje na exchange nije preporucljivo. Pa sam eto skinuo exodus. E sad tamo ima neki backup u exodusu, jel moze netko objasniti kako to da sredim. mislim skinem backup ili napravim backup i onda gdje bi bilo najbolje cuvati taj backup? Stick? Disk? I onda ako krepa komp samo restoram backup i imam novce? I sto ako je backup outdated? onda novci koji su dosli i nastali poslije backupa su nestali?

I jos malo pitanja, zasto bi koristili poloniex ako ovaj Exodus ima exchange, vidim da koristi neki spread, pa sam probao vidjet koliko bi kostalo iz eth u btc i kostalo bi me cca 30$ samo transfer... To mi izgleda strasno puno...

Isto tako ako je neko voljan podijeliti tips and tricks s tim exodusom...
Kad radiš backup exodusa dobiješ 12 riječi koje zapišeš i čuvaš na sigurnom. S njima ćeš danas sutra ako ti zatreba vratiti sve kako je bilo.

Exodus koristi shapeshift za prebacivanje iz valute u valutu. Bolje je koristiti exchange jer je manja provizija.
Vanh3lsing je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 13:06   #3822
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Vanh3lsing Pregled postova
Exodus koristi shapeshift za prebacivanje iz valute u valutu. Bolje je koristiti exchange jer je manja provizija.
Znači majnamo na Exodus, onda prebacimo na exchange i onda da dobijemo fiat prebacimo na neku karticu tipa adv ili wirex... ? tako bi bio proces?
lit je offline   Reply With Quote