Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.07.2010., 11:50   #1
Godly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
(riješeno) Random gašenje

ovako komp je sljedeci
MBO : Ga-k8NXP-sli
CPU : amd 64 3000+ box cooler
Grafička : XFX 8800 GTS 320 (g80)
Ram : 2*512 Corsair XMS pro
HDD : 1. ata samsung 120, 2. Sata Seagate 80GB 3. Sata Seagate 250GB
PSU : Aopen 350W

e sad ovako da objasnim problem u zadnja 2 mjeseca
poceo se PC gasiti sam od sebe bez nekog meni vidljivog razloga, ugasi se pa se nece upaliti niti nakon stalnog paljenja, ponekad se digne do bootanja i tada javi cmos error i loada stariji bios i stoji sa tim errorom ako stisnem f1 da nastavi nekad se upali i digne nekad ne, ako ga resetiram opet digne F12 bios sto je zadnji i najnoviji bios. ti problemi su trajali jedno 7 dana i onda radio mjesec dana bez ikakvih problema, a kad ono evo ga opet ista stvar ali trajalo oko 2 tjedna bez obzira sta sam ja radio. eh da kad bi se ugasio i ja ga palio jedino sto sam zamjetio je da se odma upali i digne ako iskopcam sva 3 HDD-a, cim spojim jedan ili vise ne prolazi bootanje dodje do onog bip-a da se digne pa se ugasi a nekad prodje do window login screena pa se ugasi. i evo sada komp opet radi sasvim normalno vec 2 tjedna sa svim periferijama ukopcanim bez beda.

ok mislio pregrijavanje ali proc na nekih 40C, vecina komponenti hladna ili topla pa ubacio 220V 12cm zeljezni ventilator iz starijeg servera ajme sta to hladi cijeli komp hladan totalno proc na 30-tak C. zamjenio bateriju na Cmos-u

mema i HDD-ovi prosli sve testove bez beda

posto nemam drugi proc ili napajanje da zamjenim ili plocu
ima li itko ikakvu ideju sta bi moglo uzrokovati ove anomalije

unaprijed zahvaljujem
Godly je offline  
Staro 30.07.2010., 12:36   #2
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
jesi probao s nekim drugim biosom?

samo malo ti je zeznito raditi update biosa ako ti se random gasi, pa da se nebi ugasio za vrijeme flashanja.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2010., 12:54   #3
Godly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
nisam probao downgradati bios posto kolega ima identicnu masinu osim napajanja koje on ima bolje pa radi
a i malo me strah posto za sada nikad neznam kad se moze ugasiti da nesto ne ode kvragu iako ima dual bios pa nebi smjelo biti problema uvjek je tu backup bios

znam vjerojatno ces reci pa uzmi od frenda stroj ili odi do njega pa izmjenjaj pa vidi problem je nije mi blizu a i sada trenutno komp radi vec 15 dana normalno ali sam izludio do sada
strah me da opet ne pocne zaje... nije bed promjenit jednu stvar ako znam koja bi mogla biti ali vise stvari vec je tanak sa lovom

ipak hvala na sugestiji mozda i to probam kad izludim skroz lol
Godly je offline  
Staro 31.07.2010., 03:36   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Meni smrdi na napajanje. Koje su specifikacije, što piše na naljepnici ili koji je to točno model AOpena?

Probaj ga zamjenit sa nekim brandname tipa Corsair, Chieftec, Seasonic, Coolermaster. Zbog grafe. Nalazim po forumima da je za 8800 GTS potrebno 26 A na 12 V railu, odnosno neko brandname 400 W napajanje.
tutix je offline  
Staro 31.07.2010., 08:43   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mislim sa konfa nije toliki zderac struje sa 8800GTS. da je ultra onda bi vec promislio.........
no svejedno da - najbolje probati sa drugim napajanjem, cisto da se eliminira PSU kao moguc razlog problema.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 31.07.2010., 10:13   #6
Godly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
ok Zahvaljujem svima na pomoci isprobacu preporuke i savjete pa javim
Godly je offline  
Staro 03.08.2010., 09:09   #7
joezvjersky
Žaba
Moj komp
 
joezvjersky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 35
Možda ne bi bilo loše baciti pogled na kondenzatore na matičnoj - ako su napuhnuti ili (nedajbože) procurili, mogli bi izazivati slične probleme.
Nisam to do sada vidio na Gigabyteovim pločama, ali nikad se ne zna, a nije problem provjeriti.
Ipak, slažem se da je napajanje prvi sumnjivac.
joezvjersky je offline  
Staro 04.08.2010., 15:07   #8
Godly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
evo nasao sam model
Z350-08ATAF
jel bi mogao to biti problem za komp onda???
napominjem da ponekad zna raditi danima bez problema nekada se gasi i izludjuje me
Godly je offline  
Staro 05.08.2010., 19:10   #9
NitroFoskal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 8
Probaj ako imaš kakvo jače napajanje, pa njega spoji da vidiš hoće li se problem ponovno javljati. Po meni ti je slabo napajanje i najvjerovatnije ono pravi problem ali dok ne isprobaš ne možeš sigurno znati.
NitroFoskal je offline  
Staro 07.08.2010., 11:38   #10
Godly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
hvala svima eto konacno me komp ubio u pojam te sam kupio XFX 650W i sve radi ko beba nakalemio sve i svasta i to je to izgleda da je Aopen radio na granici mogucnosti i vjerojatno u owerloadu zato je nekad radio nekad ne i gasio se

hvala svima na pomoći
Godly je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na