Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2008., 15:48   #1
joezvjersky
Žaba
Moj komp
 
joezvjersky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 35
Napajanje ubilo komponente

Skupio sam komponente za HTPC i složio ih u novokupljeno Frontier Opera kućište sa napajanjem (kupljeno u Diskontu 24).
Prilikom prvog pokretanja računala, zadimilo je iz hard diska, i sve je prestalo raditi. Poslao sam napajanje na reklamaciju, i vratili su mi drugo, malo jače napajanje iste marke, uz napomenu da druge komponente reklamiran na mjestima gdje sam ih kupio (?).
Testirao sam sve komponente, i preživjeli su samo procesor i dva keksa RAMa, dok su MBO, HDD, DVD pržilica, mrežna kartica i grafička ATI AIW 2006 (Radeon X1300 sa dual tunerom) očigledno mrtvi.
Kad grafičku ubodem u zdravu ploču, ne daje nikakav signal na ekranu, ali se njen ventilator vrti. Zanimljivo je da se istovremeno ugasi vent na procesoru. Rekli su mi da je to zato što MBO prepoznaje kratki spoj...
Vezano uz sve navedeno, imam dva pitanja:
1. je li slučajno moguć popravak ovako nastradalih komponenti, a posebno grafičke kartice?
2. imam li pravo na odštetu (i na koji način je mogu ostvariti) od prodavatelja napajanja za sve ubijene komponente, budući da su zamjenom napajanja priznali da je prvobitno napajanje bilo neispravno?

Unaprijed hvala na svim korisnim odgovorima!
joezvjersky je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 15:53   #2
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Ne kužim čemu ovaj post? Misliš da mi telepatski iscjeljujemo komponente?

Garanciju imaš, stoga reklamiraj.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2008., 15:54   #3
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Mislim da nema spasa ovome što je izgorilo.A za odštetu,nemožeš sigurno ništa dobiti.Zamjenili su ti samo ono napajanje koje je izgorilo,što su se i obvezali jamstvenim listom.I tu su svoju obvezu ispunili.To što nije kupljeno kod njih,i što je izgorilo,njih ne zanima,tim više što ti nisu oni slagali komponente.
Žao mi je zbog tvog troška.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 16:02   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Mislim da nema spasa ovome što je izgorilo.A za odštetu,nemožeš sigurno ništa dobiti.Zamjenili su ti samo ono napajanje koje je izgorilo,što su se i obvezali jamstvenim listom.I tu su svoju obvezu ispunili.To što nije kupljeno kod njih,i što je izgorilo,njih ne zanima,tim više što ti nisu oni slagali komponente.
Žao mi je zbog tvog troška.
Slažem se sa žilom.

Jedina odšteta ti može biti garancija na izgorene komponente, ako je ima ako je nema onda šteta tvoja
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 16:47   #5
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Hehe, i ja imam to napajanje. Napon na +12V na mojoj HTPC konfi varira od 12.27 do 12.36 (tokom 3dčmarka 03) .. .. ..hebeno

1. Ne
2. Ne

Za ubuduće, na takva napajanja spajaš samo komponente koje imaju garanciju
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na