Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2004., 15:09   #1
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Pitanjce za korisnike wisp-a

Zanima me koliko ste udaljeni od pristupne točke, koju opremu imate (pogotovo antenu) i na koju točku se spajate pa da procjenim šta bi mi bilo dovoljno za spajanje (udaljenost cca 2 km od točke u dubravi, optička vidljivost neznam (trebala bi biti))
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2004., 15:18   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
udaljen cca 3-4km zracnom linijom, antena 24db grid (parabola) ali moze i 19db...
opticku vidljivost do antene u dubravi NEMAM ali vidim zgrade, tako da hvatam neki signal koji se odbija pretpostavljam...

od opreme imam WAP54G (AP u client mode-u) spojen na WISP i onda UTP na WAN port od WRT54G (router) tako da shaream internet vezu sa par ljudi iz mreze...

najbolje rjesenje ti je solo AP u client mode-u naravno, moja preporuka za tako nesto bi bila Dlink 900AP+ ako ga mozes nabaviti ako ne onda neki drugi Dlink ili Trendnet koji radi u client mode-u kako treba... Linksys WAP54G i WRT54G rade u client mode-u ali SAMO SA JEDNIM UREDJAJEM, znaci ako ga spojis na mrezu neces moci sa dva kompjutera istovremeno surfati, osim ako ga ne spojis na router (jedan uredjaj) koji onda dalje share-a vezu na internet... (kao sto sam ja napravio)
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2004., 15:33   #3
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Pa evo točnije znaš gdje je billa u dubravi e ja sam ti par sto mrtara iza nje računajući od odašiljača
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2004., 16:54   #4
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Originally posted by Arrow
Pa evo točnije znaš gdje je billa u dubravi e ja sam ti par sto mrtara iza nje računajući od odašiljača
5x sam ovo procitao i nekuzim sta si htio reci/pitati :confused: :confused:
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2004., 08:06   #5
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Mislio sam reći pobliže svoju lokaciju ,nego koliko bi mi pojačanje antene trebalo da baš ne uzimam 24dB pa da jeftinije prođem
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2004., 13:18   #6
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
ako imas opticku vidljivost do ona tri nebodera u dubravi (kod placa, dijagonalno od kafica Porin) onda ti netreba nista jace od 15db ili 19db grid (parabola) antene...

kad vec uzimas opremu i trosis $$$ uzmi 19db grid i to je to...

imas u www.elma.hr (nisu preskupi)
koji AP mislis uzimati, kada budes uzimao kabel svakako preporucam LMR400
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2004., 08:40   #7
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Ma gledam zet linksys wrt54g ili wrt54gs ili wap54g ali za sve te treba puno $$$ pa ću još vidjet ,nego možeš li preporučiti još nešto uz ove
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2004., 12:26   #8
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
nemoj uzimati linksys-a wrt54g/gs ili wap54g, jer TO NIJE ono sto tebi treba

tebi treba Dlink ili trendnet AP koji dobro rade u CLIENT MODU, jer Linksys NERADI dobro u client modu... mozes me poslusati (jer imam te uredjaje i znam zasto to govorim) ili budi glup pa ih idi kupi za client mode... linksys radi zakon ali NE u client modu.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2004., 15:03   #9
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Reci onda konkretno između kojih ap da izaberem jer ako ne linksys (koji se toliko hvali) onda koji
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2004., 16:11   #10
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Originally posted by Arrow
Reci onda konkretno između kojih ap da izaberem jer ako ne linksys (koji se toliko hvali) onda koji
Vidi na stranicama od Wispa!

www.wisp-hr.com
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2004., 16:28   #11
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Originally posted by Arrow
Reci onda konkretno između kojih ap da izaberem jer ako ne linksys (koji se toliko hvali) onda koji
ako zelis razbijati glavu o zid, samo naprijed uzmi linksys-a

Linksys radi u WDS modu SAVRSENO, nikad se nije smrznuo... ali u CLIENT modu moze raditi dok je na njega spojen SAMO JEDAN JEDINI UREDJAJ... a vjerujem da zelis spojiti vise kompjutera (sudeci po tvom sigu) onda ces vidjeti da dok surfas na jednom na svim ostalim nemozes surfati, ili ako mozes onda ce ti prvi computer imati packet loss... ja ovo NE pricam bezveze, pogledaj www.sveasoft.com i pitaj ih zasto im jos neradi routed client mode, kada bridged client mode radi (samo sa jednim device-om spojenim na LAN port)

ako NE zelis glavobolje (tj ako si normalan covjek koji ne zeli stvarati probleme sam sebi) uzmi neki AP koji radi u client mode-u bez problema se vise device-ova spojenih na LAN port (preko switcha i slicno)

uzmi DLINK nije neka narocita kvaliteta ali radi... to je kada ti treba AP za client mode... kada ti treba AP bas kao Access Point ili za wds onda uzmes Linksys-a?
jel sada jasno?
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2004., 08:04   #12
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Znači nešto kao D-link dwl-2000ap+ ili dwl-900ap+ nego kada već trošim $$$ odnosno €€€ znaš li koji ap sa 2 antenice jer mislim da bi mi moglo zatrebati u bližoj budučnosti
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2004., 14:36   #13
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
here we go again

2 antenice na APu su SRANJE! evo zasto

99,9% APova ima samo jedan radio chip i preko antena diversity-a imaju spojena dva konektora... tako da AP uvjek "vuce" signal sa one antene koja bolje hvata...

realna primjena ovoga je jednaka NULI (0)

dok se antena diversity switch prebaci sa jedne antene na drugu ti ces imati packet loss (mozda samo 1% ali i to je packet loss)

nemozes se recimo jednom antenom spojiti na WISP a drugom na frenda zato sto nemas dva radio chipa u APu (jedan radio chip radi u CLIENT mode-u i spaja se na WISP) a ti nemas drugi koji ce biti drugi client ili AP za spajanje na tvog frenda (recimo) tako da te dvije antenice su TOTALNO SRANJE

recimo Dlink 2000AP ima dvije antenice, jednu vanjsku (spojenu na konektor) i jednu unutarnju koju nevidis, najpametnije ti je rastaviti DLinka i odleminiti unutarnju antenicu sa pcb-a tako da ti nestvara nepotreban noise (jer ako spojis vanjsku antenu unutarnja samo smeta)

stoga svaki AP koji kupis (nije bitno da li je dlink, ili trendnet) rastavis, ukljucis zdravu logiku i pratis kablic koji vodi do unutarnje antene i odlemi to sa PCB-a...

a kod linksys-a recimo imas dva konektora, ja spojim jednu vanjsku antenu, a drugu skinem, i onda stavim izlaz na APu SAMO NA JEDNU ANTENU (onu koja je spojena)

r we clear?
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2004., 15:46   #14
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Ma to sam pitao zato što kupujem to za dvije namjene prva je do početka 2006. godine wisp ,a druga kada mi se omoguči dsl napraviti wlan između par frendova pa da signal imam i u stanu

Danke
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2004., 16:45   #15
Target
Premium
 
Target's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
MOgu ja jedno pitanje postavit, da neotvaram topic..


Ispunio sam onaj forma na Wispovoj strancii da me kontaktiraju i uključer, no nitko ne odgovara. Kad želim poslat mail, uvjek mi se vrati s porukom da mail ne postoji. Jel možete vi koji koristite njihovu uslugu nekako doći u kontakt s njim i dati meni neka mial ili nešto što reda, jerbo i ja bi želio biri korisnik njihov.
__________________
Gigabyte 8ik1100
Intel Pentium 4 3,2 GHz
512 MB DDR RAM KingMax 2X
Segate Baracuda 200 GB SATA
Westren Digital 200 GB ATA133
Sapphire ATi Radeon 9600 XT
Lite-on DVD ROM
Pioneer DVR-108 DVD/RW
Asus Pin-100 TA
Samsung SynMaster 757DFX
Logitech Internet Navigator SP Keyboard
Logitech MX 510
Lexmark Z51 printer
Microsoft Windows XP Professional + SP2

Target je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2004., 20:49   #16
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by MasterX
here we go again
mogo bi to stavit na sticky
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2004., 22:10   #17
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
posalji mail na admin (majmun) wisp-hr.com

taj mail imas i na wisp-hr.com webu ali treba maknuti nastavak _makni (iz maila)
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2004., 10:43   #18
bullet24
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: zgb
Postovi: 2
Samo malo, čitajući ovaj post (što me jako zanima jer se gledam i ja spojiti) nešto mi nije jasno dali može linksys ap se spojiti na dva kompa pomoći rootera ili ne (jer bi mi ap bio daleko od kompa pa da ne vodam dva kabela nego jedan koji se na ruteru grana)
Pitam jer si opisao da se ti spajaš preko linksysa na wisp pa na ruter na pa kompove ,a poslije si rekao da ne može linksys dobro raditi u client modu:confused:
Sorry što davim
bullet24 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2004., 15:45   #19
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
uzmi ovo sto ja imam u sigu (kupljeno u info-gamadi) provjereno radi
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 00:34   #20
bullet24
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: zgb
Postovi: 2
ok samo sam ja mislio uzeti neki solo router bez ap-a
bullet24 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 17:45   #21
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
mozes i tu kombinaciju, ali definitivno ti je Linksys wrt54g bolja opcija, za dobru cijenu dobijes KVALITETAN ROUTER i switch, dobijes i wireless AP (za slucaj da ti treba) ako ti netreba, lako skines antenicu
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na