Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2023., 07:26   #3721
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kako si izveo spoj s vatrogasnim crijevom?
vatrogasno crijevo na ovo sa pumpe nekih 20-30cm višak preklopio i stavio dve trake za pritezanje
bilo je tu probilo jednom kad se vatrogasno presavinulo kod micanja a nisam vidio
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 08:10   #3722
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Inače, spoj vatrogasnog crijeva se lako izvede ako se ono spaja sa plastičnim (alkaten, pehd) cijevima.


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Namjena ja navodljavnaje tj. zalijevanje vrta od kojih 150 metara kvadratnih. O protoku vode nisam razmišljao ali vjerujem da bi doslovce sve bilo ok. Tlaka mi je svaki drugi dan sat i pol s kantama gabiti vodu iz potoka pa nositi to do vrta i tak. Od potoka do vrta ima kojih 20ak metara i lagani je pad tako da tu ne bi treblao biti problema.
Ovo je najmanja motorna pumpa od ovog proizvođača kojeg ja većinom koristim:

https://hobicentar.hr/proizvod/villa...p-10-e-125kw1/

Jasno, treba još za nju usisno crijevo i korpa te ostali fitinzi.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 09:17   #3723
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Citiraj:
Autor cako Pregled postova
Kupio Parkside PHD 150 G4 u Lidla na akciji platio ga 900,00kn! Evo već preko 4 godine kod mene i prezadovoljan sam . Koristim ga za istu namjenu koju si naveo i još ga koristim za pranje grilja i vrata na kući . Zasad nikakvih problema s njim.
Radni tlak je 110 bara a max 150 . Automatski start/stop sustav, pali se na ručki pištolja. Garancija je 3 godine.
Prije toga sam imao Makitin ( platio sam 1900,00kn) i definitivno gori perač u životu nisam vidio . Slab radni pritisak, često bi znao zablokirati, nema prekidač na ručki , kratko visokotlačno crijevo..
Karchera K3 imam na vikendici i nije ni blizu ovom Parkside-u , al eto posluži.
Radio sam i sa K7 karcher-om , on je definitivno težak, nezgrapan, i ima prejak radni tlak, mislim da nije za ovu namjenu koju si naveo.

Moja preporuka ide za Parkside perač .

Za koji god da se odlučiš nemoj da ti radni tlak bude ispod 110 bara. A za Karchera kažu da je "mercedes" među peračima .
hvala, pogledat cu u Lidlu kakve su cijene sad, nasao sam jos ovaj za 161€ https://www.mall.hr/ciscenje-vozila/...35-06008a7c00- ali ne znam koliki mu je radni tlak, je li mogu da je isti kao i propisani
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 16:20   #3724
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
hvala, pogledat cu u Lidlu kakve su cijene sad, nasao sam jos ovaj za 161€ https://www.mall.hr/ciscenje-vozila/...35-06008a7c00- ali ne znam koliki mu je radni tlak, je li mogu da je isti kao i propisani
https://www.youtube.com/watch?v=Djv3cewnsrE

Pgledaj video za taj perač.

Pogledao sam video i izgleda mi sasvim u redu, i ima doista jak mlaz . Vidio sam dosta dobre recenzije za taj perač, sve u svemu čini se kao odličan izbor.
cako je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 16:49   #3725
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Namjena ja navodljavnaje tj. zalijevanje vrta od kojih 150 metara kvadratnih. O protoku vode nisam razmišljao ali vjerujem da bi doslovce sve bilo ok. Tlaka mi je svaki drugi dan sat i pol s kantama gabiti vodu iz potoka pa nositi to do vrta i tak. Od potoka do vrta ima kojih 20ak metara i lagani je pad tako da tu ne bi treblao biti problema.
To misliš kap po kap ili 1-2 puta dnevno veću količinu? Za kap po kap vidi prvo koliki protok mogu dati mlaznice pa prema tome kupuj pumpu.

Citiraj:
Autor JoZ@ Pregled postova
vatrogasno crijevo na ovo sa pumpe nekih 20-30cm višak preklopio i stavio dve trake za pritezanje
bilo je tu probilo jednom kad se vatrogasno presavinulo kod micanja a nisam vidio
Da, zato sam i pitao, pretpostavljao sam da nije samo spoji i zavrni.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 20:57   #3726
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To misliš kap po kap ili 1-2 puta dnevno veću količinu? Za kap po kap vidi prvo koliki protok mogu dati mlaznice pa prema tome kupuj pumpu.

Ma odjednom u šusu. Iako budem vidio pošto mi je vrt najebal danas tak da ako se kaj oporavi uopće.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 22:19   #3727
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Trebao bih neke smjernice - informacije, uzeo sam mali 80l stroj za pjeskarenje, stalno ima nešto po dvorištu za očistiti od cigle do ograde, a flekse mi je i preko glave. Kratko sam koristio stroj ali imam osjećaj kao da mi ne izbacuje dovoljno brzo van, cisti on to ali kao da bi moglo bolje (hrđa ide kao od šale dolje) ali boja baš i ne. Imam "Fini Advanced" kompresor od 150l i cca malo iznad 300l u min zraka, tako da za ove moje kucne potrebe pjeskarenja bi trebalo biti dostatno. Za početak sam uzeo u pevexu kvarcni pijesak 0.1 do 0.6mm koji je realno jeftiniji nego u specijaliziranim trgovinama gdje je granulacija cak i nešto veća, a cijena dupla. Probao sam prebaciti na veću mlaznicu ali tu mi se dogada da izlazi vise pijeska ali bi rekao nedovoljno tlaka da to bude kao metak, mada igla na 2 mjesta stoji na 8bara. Dali je moguće da je taj pijesak "vlažniji" i da on stvara problem, iako mi izgleda potpuno suh.

https://top-alati.hr/prijenosni-pjeskarnik-80-l

https://pevex.hr/pijesak-cemix-quart...0-1-0-6mm-25kg
za usporedbu
https://top-alati.hr/kvarcni-pijesak...EaAgukEALw_wcB

Svaka smjernica ili savjet oko neke buduće problematike koja može nastat samo pucajte.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2023., 23:01   #3728
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor JoZ@ Pregled postova
vatrogasno crijevo na ovo sa pumpe nekih 20-30cm višak preklopio i stavio dve trake za pritezanje
bilo je tu probilo jednom kad se vatrogasno presavinulo kod micanja a nisam vidio
Uzet ću ovu IBO Furiatku 1500 W iz Termometala, ima dobre reviews na Amazonu, a drže i vatrogasna crijeva od 20 m.

https://termometal.hr/pumpa-septicke...proizvod-4862/

Nadam se da ću uspjeti ugurati to vatrogasno crijevo kroz postojeću plastičnu cijev da ga sakrijem barem preko dvorišta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 13:29   #3729
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Trebao bih neke smjernice - informacije, uzeo sam mali 80l stroj za pjeskarenje, stalno ima nešto po dvorištu za očistiti od cigle do ograde, a flekse mi je i preko glave. Kratko sam koristio stroj ali imam osjećaj kao da mi ne izbacuje dovoljno brzo van, cisti on to ali kao da bi moglo bolje (hrđa ide kao od šale dolje) ali boja baš i ne. Imam "Fini Advanced" kompresor od 150l i cca malo iznad 300l u min zraka, tako da za ove moje kucne potrebe pjeskarenja bi trebalo biti dostatno. Za početak sam uzeo u pevexu kvarcni pijesak 0.1 do 0.6mm koji je realno jeftiniji nego u specijaliziranim trgovinama gdje je granulacija cak i nešto veća, a cijena dupla. Probao sam prebaciti na veću mlaznicu ali tu mi se dogada da izlazi vise pijeska ali bi rekao nedovoljno tlaka da to bude kao metak, mada igla na 2 mjesta stoji na 8bara. Dali je moguće da je taj pijesak "vlažniji" i da on stvara problem, iako mi izgleda potpuno suh.

https://top-alati.hr/prijenosni-pjeskarnik-80-l

https://pevex.hr/pijesak-cemix-quart...0-1-0-6mm-25kg
za usporedbu
https://top-alati.hr/kvarcni-pijesak...EaAgukEALw_wcB

Svaka smjernica ili savjet oko neke buduće problematike koja može nastat samo pucajte.
Ja sam isto pjeskario s kvarcnim, imao sam manji protok i manji spremnik, ali iste probleme. Zrak u kotlu kompresora sadrži vlagu, treba ti separator vlage, to je mali nastavak koji se spaja klasičnim quick release spojkama prije pištolja za pjeskarenje. Veća granulacija bi pomogla jer se ovaj fini pjesak lakše spaja s vlagom i pravi grudice, to ti zaštopa pištolj. Meni je separator vlage učinio veliku razliku. Ali za najbolje rezultate će ti trebati agregat za pjeskarenje, nije stvar samo granulacije nego su zrnca drugačijeg oblika, drugi je materijal. Ali prvo probaj sa separatorom, imaš u Pevexu, a bilo je i u Lidlu nekada.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 13:46   #3730
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Jel ima tko prozračivač za travnjak?


zanima me da li je dovoljno jak/otporan da ako naleti na neki kamen od par cm zakopan u zemlji ga izvuče van?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 14:40   #3731
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Prvi put čujem za takav uređaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 15:00   #3732
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Imam takav, ali nije nešto spektakularno učinkovit.
Nemam kamenja u zemlji pa ne znam iz prve ruke, ali mislim da ima dovoljno snage za manje komade...
Općenito, ovakvi aeratori nisu nešto učinkoviti, zapravo samo digne mrtvu travu i ostavi reške u zemlji dubine cca 1 cm što je premalo

Puno bolje rješenje su šiljci sa šupljim vrhom montirani na valjak (sve skupa motorizirano), ali to i košta...

https://www.countryliving.com/garden...-lawn-aerator/
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 15:39   #3733
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor frunze Pregled postova
Imam takav, ali nije nešto spektakularno učinkovit.
Nemam kamenja u zemlji pa ne znam iz prve ruke, ali mislim da ima dovoljno snage za manje komade...
Općenito, ovakvi aeratori nisu nešto učinkoviti, zapravo samo digne mrtvu travu i ostavi reške u zemlji dubine cca 1 cm što je premalo
meni treba baš za to čupanje mrtve trave tj. kamenja iz zemlje. Zemlja mi je u stvari šuta izmiješana s ilovačom i pa bih želio izvući nekako to kamenje van...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 16:21   #3734
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Hm, nisam siguran da je to alat za tebe...
Rađe napravi kako spada, skini gornjih 10-15 cm i naspi zdravu zemlju gore + malo pijeska i imaš pravu stvar...
Znam da ovako izgleda komplicirano i skupo, ali dugoročno je puno bolje... s aeratorom nećeš puno napraviti.
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 22:50   #3735
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
hvala, pogledat cu u Lidlu kakve su cijene sad, nasao sam jos ovaj za 161€ https://www.mall.hr/ciscenje-vozila/...35-06008a7c00- ali ne znam koliki mu je radni tlak, je li mogu da je isti kao i propisani
https://www.google.com/amp/s/mojkata...tore=interspar

Moj savjet ti je Karcher K5, trenutno je na akcoji u interspara 300€, aluminijska pumpa, vodeno hladenje, odlican i nije tezak

Sent from my S23
Matex je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 18:51   #3736
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Matex Pregled postova
https://www.google.com/amp/s/mojkata...tore=interspar

Moj savjet ti je Karcher K5, trenutno je na akcoji u interspara 300€, aluminijska pumpa, vodeno hladenje, odlican i nije tezak

Sent from my S23
Imao sam čast rastavit k5. Uređaj je blago rečeno, smeće. Unutra cijelu konstrukciju drži stiropor. Nekad je karcher bio pojam, danas je od njega ostalo samo ime. Doma imam perač iz lidla i koristi već 5-6 godina,. Šogorica ima k5 sa još nekim dodatkom i non stop neki problemi. Što se mene tiče, izbjegavati u širokom luku.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 21:14   #3737
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Već par godina koristim K5 compact i nikakvih problema za sada. Znao je raditi dosta u komadu pri pranju dvorišta, redovno perem auto a uzeo sam karcher prije svega jer ako nešto i ode blizu je ovlašteni servis. Lidlov ne bih baš zbog mogućeg servisiranja i zajebancije s tim uzeo.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 23:33   #3738
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Apropo Parkside alata... Imam jednu malu 3.6v vidalicu njihovu sa 18650 baterijom unutra. Gdje kod nas kupiti bateriju sa već varenim terminalima da ne čekam mjesec dana na Aliexpress?

Na ovo mislim:
https://www.aliexpress.com/item/4001...d=UsLs1DKlPABT

Tnx.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote