Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2020., 15:06   #841
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 391
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Da, što je da je, istina je.
Već sam ranije spomenuo da se događaji dosta vjerno oslanjaju na Neuromancer serijal knjiga. Cijeli svijet je dizajniran kao da čitam Gibsonov opis i viziju, što je super, jer sam čitajući te knjige htio da jednog dana igram takvu igru.
I ako od kud treba vuć inspiraciju, onda je to začetnik Cyberpunk žanra.
Nije samo to već i sam Cyberpunk RPB ima jako opširan lore, a i Mike Pondsmith je sudjelovao kao konzultant.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 16:34   #842
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
ako već netko nije stavio

https://www.youtube.com/watch?v=Q8G_...channel=Beggar


e da i za vas koji ste tweakali onaj config za ram i cpu. Glavni autor nije stavio bitnu stvar, roknut kvačicu poslje na read only u windows properties.

Unlock "console-RAM" lock preset • Link
A settings file included in the game seems to use pre-defined sizes for certain "memory pools", regardless of any in-game settings.
Some players have reported performance improvements after increasing these pool sizes.[27]
Rewrite RAM and vRAM lock[28]
Go to \engine\config
Open memory_pool_budgets.csv and find the PoolCPU line from the PC section and change its values to half of your RAM.
Then change PoolGPU the same way.
Save and made it "read only".
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:00   #843
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Mislim da je dovoljno ovo što se tiče performance fixeva. Čovjek skupio nekoliko najvažnijih fixeva u jedan koji vam neće apdejti srokati jer je zasebni dll i ne dira main exe.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:07   #844
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dečki, koji hardkor, koja želja

Hakirate, završavate igru
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:09   #845
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Mislim da je dovoljno ovo što se tiče performance fixeva. Čovjek skupio nekoliko najvažnijih fixeva u jedan koji vam neće apdejti srokati jer je zasebni dll i ne dira main exe.
u pravu si, jer između ostalog on je isto stavio onaj POOLGPU i POOLCPU fix u taj svoj mod, ali stvar je u tome što on nemoze znati koliko ti imaš GPU rama i klasične DDR memorije u svom stroju, što znači ili je postavio da detektira to automatski i stavi neke middle vrijednosti ili je stavio nešto fiksno pa neće biti svaka mašina optimizirana koliko bi bila kad ručno editorom u 2 klika promjeniš vrijednosti onog config fajla.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:37   #846
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dečki, koji hardkor, koja želja

Hakirate, završavate igru

Kad maknes hrpu govana, ispod se nalazi pravi dragulj od igre. Ja sam stara škola, odrastao na pixelima i disketama, te ponekad na slabim mašinama , nekad na zvjerima, ovdje imam sve bitne detalje na high, igra vrti stabilno i uredno 45-60 fpsa na grafi staroj 4 godine, puca mi djoka uživam u igri maksimalno. Nije me dugo neka ovako držala neka do 3-4 ujutro oči krvave ali samo još da ovo malo vidim i još koji quest da obavim. Ono što funkcionira za sad u igri , a hejteri od bugova nevide šta je zapravo toga super napravljeno) je vrh, i nemogu se načuditi šta su složili u detalje od grafike do tih nekih sitnica. Ok tko stvarno ima problema sa bugovima do te mjere da nemoze igrati, pauza i čekaj fikseve.




Određeni dijelovi core gameplaya je ono što funkcionira, a to je zabavan sword i gunplay, skillovi, cyberware, atmosfera, priča, grafika, motion capture, voice acting, NPCJevi, hrpa stvari koje je Rockstar prvi ubacio kopirali su dosta toga što valja, meni dosta. Da su samo unaprijedili engine, motion capture, simulaciju open sandboxa, grafiku i lighting da ovako sve dobro izgleda, napravili su odličan posao za industriju. Kad popeglaju ovo će biti witcher 3 efekt, kad odigraš, koji kurac sad da igram godinu dve kad ništa nije ni blizu postavljenog measuring sticka.



Što nevalja ali me briga za to sve :
lošija fizika auta-puno bolje sve ako se igra na joysticku (palim se na motore koji su sasvim ok bar neki od njih), bugovi, AI koji zna bit blesav a nekada sasvim vrlo solidan u borbi ( zavisi od konfiguracije terena i misije), broken crafting sistem, previše loota na sve strane, disbalans nekih skilova i itema, nizak reactivity svijeta prema liku uspredbo sa witcher 3, GTA 5, fali non-action oriented questova, dinamički i random triggeri eventova, npcjeve mozes orobiti i krasti ispred njih (famozni skyrim kanta na glavu vendoru i pokradi sve fičr ), wanted level i murija su broken samo se spawnaju iza tebe, fali malo više interaktivnosti u cijelom sandboxu kao što je GTA imao onaj extra fun content za imerzivnost.

Sve se to da naknadno pokrpati.


Primjer koji su detalji u pitanju ne samo grafika. Obavljam main quest, igrom slučaja nalazim se u baru gdje je jedan NPC barmen i obavljamo neke side questove skupa, uopće ne pričam sa njim samo idem za main quest na drugi kraj bara, izlazim iz bara za main quest daljni progres , NPC mi šalje poruku na mob za side quest, vraćam reply i skuzim da se zapravo u tom random trenutku nalazim 4 metra od NPCja, gledam u njega, drži mobitel u ruci i tipka, odvratim zadnju poruku za konfirmaciju questa, npc odvraća poruku nazad i stavlja mobitel nazad na stol i nastavi čistiti čaše od viskija. Ostao sam paf, what the fuck. Ko živo jebote.

Bugova ima naravno, ali začudo kad vidim šta sve snimaju pa stave na youtube, ja bi reko da imam sreće jer za igru ove veličine, stvarno minimalni problemi što se toga tiče, više dječije bolesti nego gamebreakers. Stvarno ni blizu ovih selektivnih best of kompilacija videa. Kao da ih je masu recenziralo onu prepatch verziju 1.2 pa sad drvlje i kamenje.


Jel uz jedan od najboljih steakova koje si gladan ikad jeo dođe u kojem zalogaju povremeni shit nugget pa te malo izbije iz iskustva? apsolutno, jel ipak kad ne zagrizeš na onaj govnasti dio igra vrh? Apsolutno.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:44   #847
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dečki, koji hardkor, koja želja

Hakirate, završavate igru
Zašto nebi kad većih problema nemamo i sviđa nam se igra? Ovo je mila majka kakav je gotic 3bio na izlasku, a boga mi i stalker....
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:00   #848
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
u pravu si, jer između ostalog on je isto stavio onaj POOLGPU i POOLCPU fix u taj svoj mod, ali stvar je u tome što on nemoze znati koliko ti imaš GPU rama i klasične DDR memorije u svom stroju, što znači ili je postavio da detektira to automatski i stavi neke middle vrijednosti ili je stavio nešto fiksno pa neće biti svaka mašina optimizirana koliko bi bila kad ručno editorom u 2 klika promjeniš vrijednosti onog config fajla.
Mogao si škicnuti njegov wiki na githubu i vidio bi da je tip mislio na to. Imaš dvije vrijednosti za modificirati ako hoćeš:
Citiraj:
cpu_memory_pool_fraction: This gives the percentage of CPU memory to use, 1.0 being 100%, 0.5 being 50%. (default: 0.5)
gpu_memory_pool_fraction: This gives the percentage of GPU memory to use, 1.0 being 100%, 0.5 being 50%. (default: 1.0)
Osobno ne preporučam prekoračenje cpu_memory_pool_fraction na preko 60% da ne bi bilo out-of-memory crasheva. Defaultnih 50% bi trebalo biti sasvim ok.

@Manuel Calavera ne'š ti hakiranja, sramota
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:30   #849
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
w3 sa ekspanzijama sam odigrao dva puta i sigurno nisam neki znalac ali Cyberpunk je meni njihova najbolja igra do sada. Borba u Cyberpunku je druga dimenzija za W3 koji sam odigrao sa dvije tipke na kontroleru, X za lupaj mačem i druga tipka Quen. I tak od početka do kraja. Ono što je super je dobro dizajniran svijet, likovi...W3 je meni manje RPG od Caberpunka, više mi je bio kao neka akcijska avantura. Borba u Cyberpanku mi je daleko više strateška, gdje biram pristup ovisno raspoloženju, igram na hard.
Cybetpunk ima mana, i nisam ga planirao igrati kao GTA tak da me zaboli za AI automobila u prometu, NPCiijeva i sl. To je meni sve kulisa, nešto što podiže atmosferu i daje dojam života a ne gamplay element. Ni u Witcheru nisam gledao kaj vukovi rade u slobodno vrijeme. Vožnja u Cyberpunku je troduplo bolja od jahanja u Wicheru.
E sad meni osobno više paše taj SF Blade runner svijet od fantasy "povijesti" pa i to sigurno puno pridonosi dojmu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 19:17