Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2018., 22:09   #9391
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347

Ste dobili opciju aktiviranja Turbo 100 na Moj HT-u?
I tamo zaglavi na
Spremate se aktivirati opciju Turbo+ 100

Cijena: 0 kn/mj. U redu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 22:26   #9392
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
I meni to stoji,sad pogledao.
Tako i meni samo zaglavi.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 00:17   #9393
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Legenda kaze 2035 g. agoo jos stisce damu daju 100.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 01:57   #9394
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
To imam već mjesecima i nekad čak i prođe narudžba, al se naravno neaktivira
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 03:17   #9395
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Kao što već rekoh... FTTC je nedovoljno razvijen i premalo korisnika ima mogućnost imati praktički vlastiti DSLAM u zgradi/kući (i optiku do njega)... a o ovom g.fast da i ne govorimo. Neće pustiti 100/20 preko bakra dok ne budu to mogli izrealizirati barem nekom određenom postotku stanovništva. Zato se ciljaju neboderi i velike zgrade po velikim gradovima jer je tamo puno ljudi, ali bez puno kopanja ili pentranja po stupovima neće biti dovoljan % za pustiti stvar u promet. Ne znam zašto se trudite uopće klikati po tome "aktiviraj" kad se to neće dogoditi u dogledno vrijeme...

Frend traži DSL već 2 godine od T-coma i nemože ga dobiti, jedino neki mini paket preko 4G, ali to je banana s obzirom na lokaciju i limit prometa. Kad ne mogu riješiti tako "jednostavne" stvari kako da ponude 100 mbit kad u nekim slučajevima ni žicu ne možeš dobiti...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 10:09   #9396
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Kao što već rekoh... FTTC je nedovoljno razvijen i premalo korisnika ima mogućnost imati praktički vlastiti DSLAM u zgradi/kući (i optiku do njega)... a o ovom g.fast da i ne govorimo. Neće pustiti 100/20 preko bakra dok ne budu to mogli izrealizirati barem nekom određenom postotku stanovništva. Zato se ciljaju neboderi i velike zgrade po velikim gradovima jer je tamo puno ljudi, ali bez puno kopanja ili pentranja po stupovima neće biti dovoljan % za pustiti stvar u promet. Ne znam zašto se trudite uopće klikati po tome "aktiviraj" kad se to neće dogoditi u dogledno vrijeme...

Frend traži DSL već 2 godine od T-coma i nemože ga dobiti, jedino neki mini paket preko 4G, ali to je banana s obzirom na lokaciju i limit prometa. Kad ne mogu riješiti tako "jednostavne" stvari kako da ponude 100 mbit kad u nekim slučajevima ni žicu ne možeš dobiti...
Krenit će oni sa tim sigurno 100% da kroz 2019godinu ponude veće brzine preko FTTC i FTTB/FTTdp konfiguracija mreže postepeno prvo pa onda i masovnije. Pa ljudima po većim gradovima već su počeli ubacivat letke da od sljedeće godine mogu imat do 500Mbps (očito G.fast kreće komercijalno 2019/2020 sigurno) jer se ne spominju u tim letcima radovi u stanovima korisnika nego samo zamjena modema. A isto tako postoji vrlo velika mogučnost da kroz 2019/2020 godinu i A1 Bnet krene sa nadogradnjom na EuroDOCSIS 3.1 gigabitni koaksijalni internet. E sad oni u T-comu tvrde da su sa tom novom generacijom mreže (FTTH/FTTC/FTTB/FTTdp) pokrili preko 58% korisnika u Hrvatskoj.
Ja se samo osobno nadam u mom slučaju da će u mom naselju u ZG di ima dosta zgrada i dosta mladog stanovništva ta dva FTTC kabineta koja imamo produžit tu optiku iz njih u same zgrade jer samo sa Vectoringom će teško parirat Bnet gigabitnom docsis 3.1 internetu u budućnosti, jer tu jedino može parirat G.fast i FTTB/dp konfiguracija a nikako FTTC kojeg sad imamo. Jer nama zgradama već postoji Bnet infrastruktura tako da taj FTTC neće bit dovoljan u tržišnoj borbi sa A1 Bnet jedino FTTB može ravnopravno tu se kačit.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 10:28   #9397
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
tu si u pravu, ali mislim da bnet nema u svim dijelovima grada jednako kvalitetnu i brzu infrastrukturu. korisnici se znaju zaliti da u vecernjim satima osjete zagusenje veze i da te vece brzine tipa 120mbit i vece imaju tek kad su vecinom svi na poslu
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 11:20   #9398
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Da to su trenutno mane DOCSIS 3.0 hardwarea ali sa dolaskom DOCSIS 3.1 ta zagušenja u večernjim satima tj. prilikom surfanja velikog dijela korisnika na istoj infrastrukturi bi trebala biti riješena.
Iako po mom mišljenju kako god okreneš FTTH, FTTB i FTTP su superiornije a i jeftinije opcije od HFC-a i DOCSIS 3.1. Tako da ne znam što je bilo nekadašnjem VIP-u i B-netu da grade uopće takvu infrastrukturu kad su u većini zemalja operatori počeli odustajati od te tehnologije u to vrijeme.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 11:27   #9399
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Zato što je lako spojit na zgradu. Dovučeš optički kabel do zgrade i stanove spojiš preko postojećeš koaksijalca. Nema bušenja.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 11:56   #9400
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Kod HFC infrastrukture optika dolazi samo do uličnog ormarića a od tog ormarića pa do samih korisnika u zgradama ide koaksijalni kabel tako pokrivajući veći kvart istim HFC čvorom. Što znači da u nekim slučajevima gdje tog kabla nema, isti se mora postavljati u DTK od ormarića do zgrada kao što je u mojoj zgradi napravljeno.

Iskreno ne znam slučaj gdje ima da je optika dovučena do zgrada pa da do korisnika ide preko postojećeg koaksijalca ili naknadno provučenog.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 13:26   #9401
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zato što je lako spojit na zgradu. Dovučeš optički kabel do zgrade i stanove spojiš preko postojećeš koaksijalca. Nema bušenja.
ali primjer dosta zgrada barem u osijeku je da su busili vertikale i vukli koaksijalce do stanova isto kao sto HT radi optiku. pozitivno je sto je njihov sistem puno brzi od obicnih parica jer su hfc ormarici uvijek u kvartu, ali ako imas fttc u blizini, dodje ti na isto, ali jedina prednost ht-ovog rjesenja je sto nema zagusenja linije bez obzira koliko imas korisnika
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 13:55   #9402
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Dslam ima ograničenje, 1gbit uplink.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 14:10   #