Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2016., 16:25   #571
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
U njega je Windforce3 - to ne izbacuje nikakv zrak, već ga razbacuje uokolo

U tebe je stock turbinski kuler na grafi

Mislim da bi njemu bilo bolje da proba bez push pull montirat frizerku na vrh - da izbacuje zrak, naravno naprid i na dnu kejsa stavit ventove da upuhuju zrak.

Otraga naravno ispuh....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 16:48   #572
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ja se nisam puno zamarao sa time...proc mi je na 30 stupnjeva i to mi je ok...kada se ufuram onda cu mozda ici filozofirati sa temperaturama i overclockom...
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 19:48   #573
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Istina da se topli zrak diže pa bi gore trebao biti ispuh, ali u situaciji kad su ventovi na usisu, ispuhu, par njih po kućištu... Taj zakon prirode igra manju ulogu. Puno je bitnije stvoriti pravilne zračne tunele, put kojim zrak ulazi i izlazi, nego slijediti logiku koja pali u statičnim situacijama.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 20:09   #574
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Uglavnom...i7 "hebe kevu"
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 20:21   #575
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
A ni frizerka ne odmaže - moga si napisat koju o buci, temp, OC-anju, cijeni, kvaliteti, svojim dojmovima....

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275936
ili
http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 22:52   #576
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
eo jedna direktna usporedba 4460 i 6400.
https://www.youtube.com/watch?v=v05KlbEhCv8

6400 pobjeđuje u GTA5 za 30 avg frejmova.
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 08:48   #577
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Da, 38% sporiji u Dying Light i 28% brži u GTAV, pa si sad misli.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 09:40   #578
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Average je najviše natukao na max. fps što je prema tom tipu zbog ddr4 meme. Inače radi se o 20+ fps razlike na 100-njak fps. Izgleda da skylake odlično vrti taj gta V benchmark, čak bude i po 15-20% razlike naspram haswella što nema nikakve logike (ipc i clockovi) i ne može se tako naći u pravom gameplayu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.03.2016. u 09:45.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 13:51   #579
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Average je najviše natukao na max. fps što je prema tom tipu zbog ddr4 meme. Inače radi se o 20+ fps razlike na 100-njak fps. Izgleda da skylake odlično vrti taj gta V benchmark, čak bude i po 15-20% razlike naspram haswella što nema nikakve logike (ipc i clockovi) i ne može se tako naći u pravom gameplayu

Kak nema logike. Najveća je dobitak u performansama u onome u čem je najveći CPU botlneck.

Isto tako je minimalna razlika kad nema CPU bottlnecka nego je GPU bottlneck.

Totalno je različita arhitektura, tako da razlike u odnosu na IPC (što je ionako čisto generička usporedba) mogu bit veće.

Naprimjer procesor 1.
A=B+C odvrti milijun puta u sekundi
Procesor 2
A=B+C odvrti milijun puta u sekundi

IPC u
A=B+C
je isti

ali to ne znači da će bit isti u A=B+C+BxC
Zato u nekim specifičnim situacijama performanse mogu bit nekoliko puta veće od generacije do generacije, isto tako mogu bit iste (il lošije).
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 19:27   #580
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Nisam čitao temu ispočetka pa ne znam da li je netko već spomenuo problem kod skylake-a, znači svaki skylake koji sam složio kao da čipset ima neki bug kad se upali komp dugo je screen crn pa se upali, dok kod haswella se to odma pali nema nikakvog čekanja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 00:16   #581
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čudna je ta priča oko 6400, evo npr. recenzija - http://www.trustedreviews.com/intel-...verdict-page-3

Jel ga ima netko? Baš frend dvoji između 4460 i 6400. Ako ga netko ima može bacit cpu-z bench, ne vjerujem baš previše tim random youtuberima. Singlecore perfomanse bi mu mogle presuditi jer igra tako te moba, mmorpg igre...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 00:39   #582
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Idemo opet harat sa Skylakeom

Se igra ko na forumu sa Non K OCom ?



Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 02:26   #583
MOTOR MARY
Pink Wraith driver
Moj komp
 
MOTOR MARY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
@Overclock_freak
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=276769

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Baš frend dvoji između 4460 i 6400.
briješ da će osjetit razliku u mobama i mmorpgovima? pa oba proca pojedu te igre. nisam htio opširnije odgovarat u cpu-z temi, ali možda treba usporedit po ostalim prednostima/manama skylakea u odnosu na haswell; tipa: kakve matične se mogu kupit, moguće nadogradnje, support skylakea na win7 (ako to igra ulogu) i tak.
MOTOR MARY je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 02:55   #584
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Naravno gleda i druge stvari (koja ploča, dali da ostavi ddr3 ili uzme ddr4 i kupi mir cca 10 god., dali da se proteže na Z170 ploču i skyOC, dali da uštedi sa i5 4460 i ostavi rame. Dali da uzme 4690K). Milijun opcija. Jebe ga što ima i PCI zvučnu zbog koje čini mi se igraju samo Z170 ploče, a što je plus 1150 socketu itd.

Nego glede sumnjivih skylake gaming videa primjetio sam nešto čudno. Recimo eurogamer (digital foundry) pokazuje da u gta V skylake na trenutke ima do 15-20% bolji fps nego haswell (devils canyon) na istom clocku, a u far cry 4 i po 20-25%. Međutim to je samo kod njih. Toj priči vodu ne drže ni sintetički benchmarci u best case scenariju, a kamoli nekakve igre. Drugi youtuberi, kao i proper recenzije nemaju takve rezultate u gta V, nego su u razini statističke greške. GPU u testovima nije stavka (titan x vs custom 980Ti)

Ovdje, ovdje i ovdje su rezultati u GTA V u skladu sa očekivanjima i na "same page". I ovaj odličan youtuber se osvrnio na čudnovatost digital foundry rezultata.
Digital foundry razliku u FC4 ne pokriva nikakava teorija - niti IPC razlike u najluđem scenariju, niti clockovi niti turbo boost, niti ddr4 brzine (koji su koristili i drugi izvori). Na kraju krajeva niti rezultati iz drugih izvora. Uglavnom something fishy is going on...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 23.03.2016. u 03:24.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 07:43   #585
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Naravno gleda i druge stvari (koja ploča, dali da ostavi ddr3 ili uzme ddr4 i kupi mir cca 10 god., dali da se proteže na Z170 ploču i skyOC, dali da uštedi sa i5 4460 i ostavi rame. Dali da uzme 4690K). Milijun opcija. Jebe ga što ima i PCI zvučnu zbog koje čini mi se igraju samo Z170 ploče, a što je plus 1150 socketu itd.

Nego glede sumnjivih skylake gaming videa primjetio sam nešto čudno. Recimo eurogamer (digital foundry) pokazuje da u gta V skylake na trenutke ima do 15-20% bolji fps nego haswell (devils canyon) na istom clocku, a u far cry 4 i po 20-25%. Međutim to je samo kod njih. Toj priči vodu ne drže ni sintetički benchmarci u best case scenariju, a kamoli nekakve igre. Drugi youtuberi, kao i proper recenzije nemaju takve rezultate u gta V, nego su u razini statističke greške. GPU u testovima nije stavka (titan x vs custom 980Ti)

Ovdje, ovdje i ovdje su rezultati u GTA V u skladu sa očekivanjima i na "same page". I ovaj odličan youtuber se osvrnio na čudnovatost digital foundry rezultata.
Digital foundry razliku u FC4 ne pokriva nikakava teorija - niti IPC razlike u najluđem scenariju, niti clockovi niti turbo boost, niti ddr4 brzine (koji su koristili i drugi izvori). Na kraju krajeva niti rezultati iz drugih izvora. Uglavnom something fishy is going on...

Da nešto mi kod DF smrdi, nije moguće da kod večine testova na internetu razlike skoro pa i nema ili ako je ima minimalna je a kod DF 20-25 % veće. E sad tko ih sponzorira i za koga rade ne možemo znati. Kad vidim DF video svakako uzmem za šakom soli
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 08:51   #586
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Šteta jer su najdetaljniji i najzanimljiviji. I sam sam počeo sumnjati u te njihove testove, pogotovo one sa benefitima od brže memorije. Fakat šteta.
Mladenxy je online   Reply With Quote