Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2016., 09:51   #31
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Ja samo cekam cod 4 da zasebno dodje u prodaju. Ovo future shooter me ne zanima. Imao sam i mw i mw 2 na k9mpu. I nikad nisam tako uzivao u igrama :-) kasnije nisam imao, igrao kod frenda. Nije to to. Ni mw 3 mi nije bas nesto bio u mpu.
Neki užuvaju samo u takvima, općenito mislim, a i COD naravno.

Za tebe je onda Battlefield 1 (drugi svjetski rat).
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 10:30   #32
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Za tebe je onda Battlefield 1 (drugi svjetski rat).
Prvi
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 11:44   #33
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Imam bf i bf 3. Cekam neko snizenje za bf 1. Ali to mi nije to. Nekako si mi cod 2 i cod mw bili zakon. Da se razumijemo bf serijal mi je super. Ali nekako mi fali cod
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 12:18   #34
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bilo bi odlično kad bi COD2 napravili Remaster verziju. To im isto bio pun pogodak. A vjerojatno i hoće, jer nakon ovog Infitive Warfare može biti samo Independance Day 3 Warfare jer još samo vanzemaljci mogu napast zemlju. A da bi to prodali, trebat će remaster neke starije verzije COD-a.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 12:33   #35
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa pitanje je trenutka. Mislim da će svaki veći naslov u povijesti kad tad biti rimejkan
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 12:57   #36
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222



Ako se sjećate, u MW3 je cutscene gdje Yuri priča kako je bio frend sa Makarovim, pa je između ostalog i scena gdje njih 2 pričaju u vozilu dok Zakhaeva pogađa metak u ruku.

E, sad su stavili Yurija i Makarova u to vozilo. Nakon što se rokne Imran, može se roknuti i Makarov. Izleti ačivment Time Paradox jer praktički MW2 i MW3 onda imaju drugačiji timeline. Uglavnom fora. Probao sam i ide.

Ima još zgodnih stvari koje sam vidio, ali eto, ostavljam vam da i sami nešto oktrijete... MacMellon recimo


-->
Onda prvi mora biti Soldier of Fortune II: Double Helix, pa onda COD-ovi 1 + UO i COD2.

BTW, u misiji "One Shot, One Kill":




Ako se sjećate, u MW3 je cutscene gdje Yuri priča kako je bio frend sa Makarovim, pa je između ostalog i scena gdje njih 2 pričaju u vozilu dok Zakhaeva pogađa metak u ruku.

E, sad su stavili Yurija i Makarova u to vozilo. Nakon što se rokne Imran, može se roknuti i Makarov. Izleti ačivment Time Paradox jer praktički MW2 i MW3 onda imaju drugačiji timeline. Uglavnom fora. Probao sam i ide.

Ima još zgodnih stvari koje sam vidio, ali eto, ostavljam vam da i sami nešto oktrijete... MacMellon recimo


Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 15:01   #37
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bilo bi odlično kad bi COD2 napravili Remaster verziju. To im isto bio pun pogodak. A vjerojatno i hoće, jer nakon ovog Infitive Warfare može biti samo Independance Day 3 Warfare jer još samo vanzemaljci mogu napast zemlju. A da bi to prodali, trebat će remaster neke starije verzije COD-a.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa pitanje je trenutka. Mislim da će svaki veći naslov u povijesti kad tad biti rimejkan
Ova slika u pozadini ima poster koji ne pripada nijednom dosadašnjem CoD-u, pa su već počela nagađanja da će Sledgehammer Games 2017. izdati CoD koji je smješten u sadašnjost ili bližu prošlost. Oni su s Advanced Warfareom i boost jumpingom pokrenuli trend kojim je CoD otišao u malo dalju budućnost, pa bi bio red da upravo oni tome stanu i na kraj . Ono što se zasad zna o sljedećem naslovu je to da će igra biti hiperrealistična.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 09:06   #38
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,537
CoD serijal još postoji?


Mislim da sam ja stao s CoDom tamo negdje prije 7-8 godina
Doduše, nešto sam i nakon toga probao, ali sjećam se samo da je brzo išao uninstall
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 09:23   #39
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Dobro i kakav je taj COD4 remake ? Uzeo bi ga ali nema šanse da uzmem bundle sa ovim space shuttle sranjima, već samo zasebnu verziju.

Ima li išta osim glasina ?
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 09:30   #40
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
CoD serijal još postoji?
I još uvijek je jedna od najprodavanijih igara svake godine

Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ima li išta osim glasina ?
Nema.


Ako nekog zanima, SP u IW-u je stvarno dobar, meni osobno jedan od boljih u cijelom serijalu. Možda zato što su malo posudili neke stvari iz Mass Effecta, ali vidi se da je ekipa koja je došla u Infinity Ward iz Naughty Doga (The Last Of Us i Uncharted) imala svoje prste u tome kad je posao tako dobro odrađen.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 14:33   #41
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sjećam se da su se svake godine hvalili prodajom, rušili rekorde svakim naslovom, iskakali iz paštete, pa su onda tamo nakon jednog black opsa naglo ušutili

Praktično od onda nisam čuo za cod (osim objavljenih recenzija naravno)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 14:44   #42
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bilo bi odlično kad bi COD2 napravili Remaster verziju.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
COD-ovi 1 + UO i COD2.
Remaster COD 1, COD 1 UO, COD 2. Dalje od toga ne treba ni meni, a ni njima.

Igre stare po 10-15 godina su neuporedivo bolje od ovog smeća koje danas prodaju. Strašno.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 14:48   #43
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,537
Ma bio ja siguran da to i dalje postoji i da ima ekipe koja igra, ali ono, ne tangira me 1%, ni u peti mi nije bilo dok sad nisam vidio pri vrhu pdf-a

I da, slažem se , ništa mi ove godine nije bilo zanimljivo za ubost i odigrat
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 15:18   #44
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Sjećam se da su se svake godine hvalili prodajom, rušili rekorde svakim naslovom, iskakali iz paštete, pa su onda tamo nakon jednog black opsa naglo ušutili

Praktično od onda nisam čuo za cod (osim objavljenih recenzija naravno)
MW je meni odlična priča i čisto OK i zabavne igre. BO čak nije toliko loš prvi dio. Ali BOII i dalje... čista glupost. Mlaćenje prazne slame.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 16:45   #45
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Remaster COD 1, COD 1 UO, COD 2. Dalje od toga ne treba ni meni, a ni njima.

Igre stare po 10-15 godina su neuporedivo bolje od ovog smeća koje danas prodaju. Strašno.
Baš sam nedavno igrao cod 1 (i zapeo na hardend ), jednostavno te igre imaju nešto... Atmosfera...

I nije nikakva nostalgija, jer jedinicu nisam igrao nikad sve do prije negdje možda 3 godine kad sam je započeo prelaziti na laptopu i neki tjedan našao sejvajlove...

Inače osim toga zadnji cod mi je bio mw3, evo direktna usporedba cod 1 i mw3

- cod 1 neusporedivo teži na hardened nego mw3. Općenito je to neki trend u gaming industriji da su igre sve lakše i lakše. U mw1 se na hardened još moglo malo zapeti/mučiti (tv postaja, černobil kad krenu iskakati iz helića kad čuvaš onog snajperistu), mw2 i mw3 već ne...

- mw3 nema fucking lean, cod 1 ima
Dođe mi bratić koji i nije neki gamer, igra mw3 i pita gdje je lean

- cod 1 je nekako realniji, bolja atmosfera, zvuk je nekako bitniji... MW3 naravno ima više sadržaja, obrata, pizdarija, ali sve je nekako isforsirano, over the top, vuče te za ruku kako i kada on hoće...


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
MW je meni odlična priča i čisto OK i zabavne igre. BO čak nije toliko loš prvi dio. Ali BOII i dalje... čista glupost. Mlaćenje prazne slame.
Normalno da je mlaćenje, tko može "kvalitativno" izdržati taj tempo izbacivanja igre svake godine više od desetljeća.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 18:54   #46
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Sjećam se da su se svake godine hvalili prodajom, rušili rekorde svakim naslovom, iskakali iz paštete, pa su onda tamo nakon jednog black opsa naglo ušutili

Praktično od onda nisam čuo za cod (osim objavljenih recenzija naravno)
Možda samo nisi dovoljno pratio CoD vijesti pošto ti je pao interes za igru, ali redovito se Activision svake godine pohvali zaradom od CoD-a. Prošlogodišnji BO3 im je u prvih 72 sata donio preko pola milijarde dolara (izvor), do kraja godine je postao najprodavaniji naslov na PS4 i XB1 (izvor, klik na show more), a njima konzole i jesu primarno tržište kojem su okrenuti. Te brojke temelje se samo na broju prodanih kopija, a kad još uključiš mikrotransakcije i one koji su naknadno kupovali season pass ili DLC-ove, može se reći da su zaradili prilično lijepu svotu novca.

Iako je svaki sljedeći naslov nakon MW3 prodao manji broj kopija, mislim da u Activisionu još uvijek nisu previše zabrinuti zbog toga, jer od rujna 2014., uz CoD, imaju još jednu zlatnu koku - Destiny. U razvoj te igre uložili pola milijarde dolara i to su vratili već u prvom danu (izvor). Na toj igri su se također nakupili para zahvaljujući in-game itemima, DLC-ovima i ekspanzijama.

Iako parodije, ova dva videa solidno opisuju stanje stvari: video 1, video 2.


Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Remaster COD 1, COD 1 UO, COD 2. Dalje od toga ne treba ni meni, a ni njima.
Ti bi stvarno bio voljan izdvojiti novac za toliko starih naslova s poboljšanom grafikom?

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
MW je meni odlična priča i čisto OK i zabavne igre. BO čak nije toliko loš prvi dio. Ali BOII i dalje... čista glupost. Mlaćenje prazne slame.
AW je imao dobar SP. Jest futuristički, ali i dalje je dobar. Meni puno bolji od MW3, BO2, Ghosts i BO3.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Općenito je to neki trend u gaming industriji da su igre sve lakše i lakše.
Kad je to jedna od najboljih taktika za prodati igru. Većina ljudi i svijetu i dalje igra samo povremeno i ne da im se gubiti vrijeme na učenje stvari u igri, samo žele sjesti i malo odigrati nešto da se maknu od sveg ostalog. Ako ti je skill gap u igri velik, već si u samom startu odbio vrlo velik broj ljudi i smanjio si potencijalnu zaradu. Iako to vrijedi za sve platforme, mislim da je na konzolama ipak izraženije pošto su Dota, LoL i CS:GO na PC-u i dalje vrlo popularni, a sve tri igre zahtijevaju dosta uloženog vremena.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dođe mi bratić koji i nije neki gamer, igra mw3 i pita gdje je lean
Sigurno je negdje igrao Battlefield, pa se malo razmazio. CoD nije igra u kojoj se treba razmišaljti o taktici

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Normalno da je mlaćenje, tko može "kvalitativno" izdržati taj tempo izbacivanja igre svake godine više od desetljeća.
FIFA, PES i CoD, a i Ubisoftu je dobro krenulo s AC-om, no onda su odlučili napraviti malu pauzu
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 19:14   #47
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
KhongLo

Prodaja je i dalje naravno dobra, ali nisu ni blizu kao prije, dakle ne ruše više rekorde. Pola milijarde su prije u prvom danu dizali, a milijardu za nekoliko dana

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=647111

Jednostavno više ne iskaču iz paštete u mainstream medijima koji nemaju veze sa gamingom otkako im je prodaja opala. Jednostavno im se ime, odnosno brand istrošio nakon toliko isforsiranih naslova.

Citiraj:
Call of Duty: Ghosts
Despite shipping $1 billion worth of units to retail channels within 24 hours of the game's launch, overall sales were down compared to 2012's Call of Duty: Black Ops II. Activision blamed the fall in demand on uncertainty caused by the upcoming transition to eighth generation consoles.[74]
Citiraj:
Sales
It was reported in November 2014 that US retail sales of Advanced Warfare were 27% down on 2013's Call of Duty: Ghosts
Znači prodaja je 27% dolje iako je broj konzola godinu kasnije sigurno bio veći. Hmm I wonder why...

Kažem, nisam igrao novije, ali vidim po netu da su se gameri kao i struka dosta okrenuli protiv franšize.

Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Sigurno je negdje igrao Battlefield, pa se malo razmazio. CoD nije igra u kojoj se treba razmišaljti o taktici
Ne - nego starije cod-ove

Evo baš to zadnje što sam igrao u cod 1, dođeš do nekog zida preko polja, a preko tebe zgrada sa koje te rokaju švabe. Znači tu situaciju je nemoguće preći bez lean, shoot, back. Nemoguće. Poginuo sam milijun puta i sa pažljivim leananjem. Znači bitan dio gameplaya. Dok u novijim codovima nema brige za taktiku, samo rokaj.

Isto tako kao kad sam ne tako davno kao noob nakon novijih codova igrao prvog stalkera, naletim na par bandita na čistini i izjebu me dok kažeš keks. Ali zato kad sam se sjetio uhvatit prvog drveta i koristiti lean skroz druga priča...

EDIT

Call of Duty UK sales fall 48.4% over Black Ops III

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.11.2016. u 19:34.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 19:51   #48
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Ti bi stvarno bio voljan izdvojiti novac za toliko starih naslova s poboljšanom grafikom?
Itekako.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 20:11   #49
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ej, alo momak, Stalker i COD u istoj rečenici. Brku će herc strefit.

Ali da, igrač sa COD pristupom je mrtav kod prvih bandita u Stalkeru. Ali taj osjećaj kad sa naturpijanim Dragunovom skidaš Monolithe u exo-u...

Enivej, nazad na IW, da li je netko igrao SP i jel čemu? MP me ne zanima ni najmanje.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 20:34   #50
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
@Manuel Calavera: Sve je točno što si naveo, ali tvrdim da se oni i dalje ne moraju brinuti da će uskoro postati sirotinja. Čak i da stvari krenu nizbrdo velikom brzinom, lako će reći Blizzardu da izdaju nekoliko ekspanzija za neke od svojih igara i već će malo ublažiti negativan trend. Broj prodanih primjeraka je u padu (ima to i na onom grafu na Statisti kojeg sam stavio), ali onda su se oni u AW-u sjetili da bi mogli početi s mikrotransakcijama. To im je zasigurno donijelo lijepu zaradu kad su isto stavili i u BO3 te pokušali totalno silovati taj dio da je to mnoge natjeralo da odustanu od igre. Čini se da će i IW slijediti primjer svojih prethodnika. Zasad su krenuli sramežljivo sa samo par supply drop oružja, ali ne bih se iznenadio da uskoro podivljaju. Takav je scenarij bio u BO3 - krenulo je od kozmetičkih itema, a završilo je s nekoliko OP oružja koja su se mogla dobiti samo u supply dropovima.

Zadnja generacija konzola prodala se u toliko primjeraka (mislim da je do polovice ove godine prodano ukupno 40 milijuna PS4 i 20 milijuna XB1 uređaja), igre se štancaju kao na traci i izbor je danas veći nego ikad, pa je sigurno i to imalo utjecaj na smanjenje prodaje. Naravno, i to što su mnogi veterani odustali od igre jer im se noviji nastavci nisu sviđali u odnosu na prethodne je imalo utjecaja, ali opet došli su u međuvremenu i neki novi klinci koji su dobrim dijelom popunili njihova mjesta.

Svakih godinu ili dvije čujemo da dolazi neki novi CoD killer, a CoD je i dalje tu. BF:BC2, BF3, BF4, Crysis 2, Titanfall, BF1, Titanfall 2 - svi su oni bili najavljivani kao CoD killeri, pa opet ništa. Doduše, meni je Titanfall 2 sveo volju za CoD-om na minimum, ali vidim da mase ne dijele moje oduševljenje tom igrom.

Ne znam govori li to više o samom IW-u ili o svim ostalim igrama koje su upravo izašle kad igra koja je po broju prodanih primjeraka u padu već godinama može biti u samom vrhu.

Uzmi u obzir da se ti podaci odnose samo na retail kopije, tj. digitalne kopije nisu uključene. Iste brojke sam vidio i na nekoj drugoj stranici i tamo je eksplicitno navedeno da se radi samo o retail kopijama, a i ovdje u članku kaže: Nevertheless, such a steep fall will come as a big disappointment to the firm and to UK retailers.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Enivej, nazad na IW, da li je netko igrao SP i jel čemu? MP me ne zanima ni najmanje.
Imao sam ja komentar vezan uz SP ranije:

Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Ako nekog zanima, SP u IW-u je stvarno dobar, meni osobno jedan od boljih u cijelom serijalu. Možda zato što su malo posudili neke stvari iz Mass Effecta, ali vidi se da je ekipa koja je došla u Infinity Ward iz Naughty Doga (The Last Of Us i Uncharted) imala svoje prste u tome kad je posao tako dobro odrađen.
Ako te MP ili zombiji ne interesiraju, ne bih rekao da je igra vrijedna plaćanja pune cijene, ali ako naletiš na neki dobar deal ili je možeš posuditi, svakako preporučam. Kao jednu od glavnih zamjerki ćeš naći ono što se najčešće zamjera SP-u u bilo kojem FPS-u koji je primarno orijentiran na MP, a to je da je kampanja dosta kratka. Ovisno o načinu na koji igraš i o težini na kojoj igraš, kampanja traje nekih 5-8 sati.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 20:42   #51
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nisam ja nigdje ni rekao da će bankrotirati, samo pričam o strašnom padu popularnosti serijala. Imaju para fala bogu, zato ih i štancaju non stop, da ne prekinu flow

BTW. UK prvi tjedan

Citiraj:
  • 2009. | CoD: Modern Warfare 2 - 1,600,000
  • 2010. | CoD: Black Ops - 1,800,000
  • 2011. | CoD: Modern Warfare 3 - 1,773,000
  • 2012. | CoD: Black Ops 2 - 1,386,000
  • 2013. | CoD: Ghosts - 690,000
  • 2014. | CoD: Advanced Warfare - 730,000
  • 2015. | CoD: Black Ops 3 - 635,000
  • 2016. | CoD: Infinite Warfare - 328,000
Neovisno o formatu, mjereno je po jednakim kriterijima. Znači skoro 6 puta manje od najprodavanijeg

A konzumerizam općenito raste, sve je više gamera, sve se više kupuje, gaming industrija je danas najbrže rastuća industrija. Samim time svaki novi naslov u nekoj franšizi danas ruši rekorde prethodnika, čak iako je gori primjer, što baca još veću sumnju na cod brand

EDIT

Ja da sam na njihovom mjestu, ako im je do kvalitete i snage brenda, nebih preskočio jednu, nego minimum 2-3 godine pauze, te onda boom bacit nešto potpuno novo (i pri tom ne mislim druga galaksija u svemiru, nego u gameplay i tehničkom smislu, kvalitetom na većoj razini, a ne neki trash kao umri muški 4 u mw3 ili dan nezavisnosti u ovim novim). Najbolje WW1, WW2 ili sadašnjost. Reboot kao što je napravio tomb raider ili što će napraviti resident evil serijal. To i treba raditi kada se dođe do zasićenja. Ovako se srozavaju u mediokritete (koji vjerojatno već jesu neko vrijeme), te cod brand više neće značiti ništa, kao i mnogi drugi nekad veliki naslovi. Reboot je dugoročno i kvalitativno pametnije rješenje

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.11.2016. u 20:57.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 20:51   #52
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Upravo to želim i reći. Briga njih za padove i poraste popularnosti, dislajkove i slične stvari dok god se džepovi pune. Dao bih se kladiti da više od pola ljudi u Activisionu nikad nije ni pokrenulo CoD, ali ga vole jer im donosi novac, a na kraju je to jedino bitno za neku tvrtku. Tek kad novac prestane stizati, tad će se nešto promijeniti.

Btw, dosta dugo nisam bio aktivan ovdje na forumu, ali baš su mi bile dobre diskusije u ovih zadnjih par dana
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:00   #53
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
CoD: IW je vec danas igralo samo 11,122 ljudi u peek timeu.
http://store.steampowered.com/stats/

Od kad znam za CoD i Steam ne sjecam se da je ikad neki nastavak tako naglo pao.

Barem ljudi na PC-u su se malo opametili
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 18:34   #54
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ovo je prvi COD u kojem mi je multiplayer smeće. I zadnji je bio loš, ali ovo je preloše.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 14:55   #55
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 15:45   #56
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kao što rekoh, pauza od par godina i reboot. U suporotnom ne da će se smatrati mediokritetom nego i lošim naslovima (ako već nisu)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 16:11   #57
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ja sam jedna od budala koja je kupila zbog remastera na pcu i zajebo se samo tako.
A remaster je jos losiji nego infinty inace brojim +2000h coda 4 mp-a
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 17:53   #58
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Jbs remaster bez server browsera i mod supporta. To nije remaster, nego cisti downgrade.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 16:25   #59
Chikagule
Premium
Moj komp
 
Chikagule's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Upravo presao COD infinite warfare, previse se drzao main missiona :-D
__________________
Chikagule je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 21:24   #60
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
igra mi je ne igriva. Imam nevjerovatan delay sa Performance MX misom i K810 tastaturom. Ne igrivo do te mjere da cu kompletno sve baciti u smece.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na