Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2006., 20:30   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Problem sa Bluetooth dongle-om

E ovako imam problem sa onim malim bluetooth stickom za računalo. Kupio sam neku jeftinjaru i uz njega su došli Blue Soleil driveri i software, uštekam dongle u komp, instaliram drivere sa kompa restartam komp i mislio da će sad bit sve lagano. Uključim bluetooth na Samsungu x670 i u programu pokrenem traženje uređaja, program ne nalazi nikakav Bluetooth device.

Sad probam preko mobitela pokrenut traženje, on nađe dongle ali možda iz svake 5., al kad se treba spojit na njega pokaže mi ono za unošenje šifre ukucam 1234 jer sam tak postavio u programu a mobitel odgovori da je nemoguće se ubacit u komp.

E sad što je meni najčudnije kad sam instalirao kod kuma jedan drugi bluetooth dongle njemu se pojavila ikonica u My Computer od bluetootha i u tray-u isto to, kod mene to ne postoji.

Što je najgore mislio sam da ću moći izbjeć instalaciju tih Blue Soleil drivera i radit preko Send to opcije, al pošto mi se ne pojavljuju ove dvije ikonice na to mogu zaboravit.

U čemu je problem? Postoji li alternativa za taj Blue Soleil?

EDIT: Evo skinuo sam najnoviju verziju 2.3, imao sam 1.4 ali opet isto, iz svake pete prepozna a onda se neće spojit, a poludit ću više već se jedno 4 sata za***avam sa time. heelp!

Ovo je taj http://mobile.brando.com.hk/BluetoothDongle04.php

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 21.12.2006. u 21:51.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 22:06   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Koji SP imaš? Ako imaš SP2, možda u njemu već imaš drivere za BT... Ako nema, pokušaj naći još Widcomm drivere, ti su mi najbolji.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2006., 23:27   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koji SP imaš? Ako imaš SP2, možda u njemu već imaš drivere za BT... Ako nema, pokušaj naći još Widcomm drivere, ti su mi najbolji.
Imam SP2 ali ne nalazi drivere za BT, sad ću probat s tim widcomm driverima pa javim.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 23:54   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Njet, neće, ne prepoznaju ti driveri moj BT stick
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 13:14   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Jbga, onda si osuđen na usrani BlueSoleil... Moj recimo radi sa sve tri vrste drivera, mislio sam da će i tvoj.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 19:24   #6
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jbga, onda si osuđen na usrani BlueSoleil... Moj recimo radi sa sve tri vrste drivera, mislio sam da će i tvoj.
Ja to lijepo odnio danas u trgovinu da mi probaju upogonit to sa mobitelom, kažem ja prodavačici u čem je problem a ona još "šef tek dolazi poslije slijedeć petka pa vam može to on", još me onako pogleda kao što ja to nju pitam pa ne zna ona to, a inače šef mi je njen to prodo. Ne znam kako ja uvijek nabasam na neki šrot. ***emu kad ni onaj koji bi trebao radit ne radi. Uglavnom hvala na pomoći domy, probat ću se ja još za***avat s tim sad nemam živaca.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 19:40   #7
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
imam isti takav bluetooth dongle od Canyon-a CN-BTU3
koji koristi BlueSoleil driver, sa verzijom koja je dosla na cd-u sam samo imao problema, onda sam skinuo 2.3 sa njom radi malo bolje (ali ne predobro) nakon 5mb iskace trial warning bullshit i nervira me

ima li neko ideju, XP SP2 u pitanju, up-to-date...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 19:42   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
imam isti takav bluetooth dongle od Canyon-a CN-BTU3
koji koristi BlueSoleil driver, sa verzijom koja je dosla na cd-u sam samo imao problema, onda sam skinuo 2.3 sa njom radi malo bolje (ali ne predobro) nakon 5mb iskace trial warning bullshit i nervira me

ima li neko ideju, XP SP2 u pitanju, up-to-date...
Ovo sam i ja sad napravio, uspije prepoznat mobitel na kompu ali opet ne funkcionira slanje i primanje podataka.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 17:26   #9
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
BlueSoleil je sran!e od drajvera. masu korisnika se javlja na jednom drugom forumu, bas s istim problemom
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 22:19   #10
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo da se ja javim, uspio sam sestri na Samsung prebacit 6 pjesama u mp3-u nekak jedva, nakon dvije kaže da je prekoračeno 5 mb-a i da neće dalje i onda moram restartat aplikaciju ako to možemo nazvat tako. Mislim na početnom ekranu je sunce a okolo su uređaji koji bi trebali predstavljat planete, maštovito u 3pm. I to sam prebacivao tako da sam mobitel držao jedno pol centimetra od sticka jer na većoj daljini npr dva centimetra ne radi.

Ali prebacivanje s moba na komp ne radi nikako. Da sam znao da uz stick dolaze ti driveri nebi ga uzimo nikako jer su mi poznati već od prije. Al kad na ambalaži nema nikakve oznake firme, upravljačkih programa ili ičega, glavno da je otisnuto Bluetooth dongle.

Šta sad ništa zdrobio sam sestri 100 kn bezvz, ne mogu taj shit vratit jer nema nikakvu granciju.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2006., 21:30   #11
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
poslao sam mail canyon supportu, vidjecemo sta ce reci (ako ista odgovore)

prilicno sam izvrijedjao bluesoleil software, buduci da nevidi (neprepoznaje) neke telefone
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2006., 22:10   #12
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
ja imam neki isto nepoznati i blue soleil i prebacio sam jednom 250mb na w810 , bez ikakvih problema , koristio ga sa svim vrstama mobitela i nikad niti jednog problema , sto se mene tice - blue soleil je zakon . jedino sto vidim da radim drugacije je da prvo stavim softver pa restart pa onda tek dongle piknem i nikad problema , nadje drivere , upozori da nisu certified ali radi sve .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2006., 23:11   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
ja imam neki isto nepoznati i blue soleil i prebacio sam jednom 250mb na w810 , bez ikakvih problema , koristio ga sa svim vrstama mobitela i nikad niti jednog problema , sto se mene tice - blue soleil je zakon . jedino sto vidim da radim drugacije je da prvo stavim softver pa restart pa onda tek dongle piknem i nikad problema , nadje drivere , upozori da nisu certified ali radi sve .
Koju verziju softvera koristiš? Vidio sam na tržnici da prodaješ bluetooth, to je isti takav dongle kakav ja imam.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na