Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2012., 21:40   #1
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Mechwarrior Online

Evo, posto je NDA sluzbeno ukinut vrijeme je otvoriti thread za ovu odlicnu nadolazecu igru.



Mechwarrior Online (skraceno - MWO) je nadolazeca free to play akcijska simulacija pogonjena CryEngine 3 koju razvija Piranha Games. MWO je smjesten u poznati i slavni Battletech Universe i nasljednik je legendarnog Mechwarrior serijala igara.

Developeri su obecali da ce pratiti originalni Battletech kanon i da ce igra sadrzavat samo one stvari koje su sluzbeno u kanonu, i to poredano kronoloski.

Igra je real-time i jedan dan u real worldu je jedan dan u igri. 01.01.2012. u igri je 01.01.3049. i od tada timeline krece. Zasto je to bitno ? Zato sto, kako vrijeme odmice, nove tehnnologije bivaju dostupne i inkorporiraju se u igru.
Mozete igrati na strani bilo koje od "Great House-a", osnovati placenicku korporaciju ili jednistavno biti Lone Wolf. Ovisno od toga sto izaberete odredjeni Mechovi, oruzja i tehnologije (ne)ce vam biti dostupni.

Nakon mjesec dana sudjelovanja u closed beti iskreno mogu reci da me je igra odusevila. Inace sam fan Mechwarrior setupa ali i bez toga igra stvarno obecava.

Evo jedan fan-made video:


Sudjelovao sam i u Alpha2 testiranju Hawkena i osobno mi si puno vise svidja MWO. To je, naravno, potpuno subjektivna ocjena posto te dvije igre nude dva potpuno razlicita pristupa igranju. Ako povucemo paralelu sa nekim FPS naslovima mogli bismo reci da je MWO kao ArmA a Hawken kao CoD, pa komu sta pase.
U MWO-u, za razliku od Hawkena, skoro pa nema mjesta individualizmu u borbi. Tko ide sam bilo sta napraviti obicno biva okruzen neprijateljskim Mechovima i raznesen u komadice prije nego se snadje.
Ovisno o preferencijama, mozete igrati ono sto vam najvise odgovara: laki Mech izvidjac, medium brawler, teski "rasturac", sniper ili mozda long range missile boat. Svaka uloga ima svoje prednosti i mane i svaka uloga zahtijeva drugaciji pristup igri.

Da ne duljim, trk na www.mwomercs.com po vise informacija.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 13:40   #2
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Ako očete pravi MW igrajte mod za crysis zvan Living Legends, daleko bolji od ovoga tu.
Viperus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2012., 13:57   #3
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Evo beta testirao par dana MWO.
Po meni zali boze vremena utrosenog.

Kretanje mechova sa 25-100t kad trce je nekako komicno, kocenje traje i traje.

Nigdje ingame ne pise koji dmg radi medium laser vs large ili pulse laser, sve to treba citat po forumu. Samo pise tonaza i koliko slotova zauzima, nit pise rate of fire, ni koliko se grije niti koliko dmga radi....nope.

Grafika je...ok. Do trenutka kad napucas drugog mecha, sad bi se kao oklop trebao uzarit a ne pokazat losu crvenu fleku na oklopu, vecinom se nadje da cijeli mech svijetli ko bozicno drvce. I nekako iako je ovo crysis engine, igra se muci sa FPSom, high ili low jedva 5 fps razlike, slicno i kod kolege sa x6 cpuom i 560ti grafom.

Progress u igri...majko mila koji grind. Imas 4 trial mecha koji imaju predefinirana smece oruzja i dobijaju samo 25% love po partiji, a to je 60ak k. Kad naidjes sa trial Awesome ass. mechom na Atlasa sa gausima il PPCem najebes ko zuti. Jer igra ne stavlja trial vs. trial matchmaking, nego svi gdje upadnu. Vecinom naleti covjek na nekog foundera il lika sa full upgradeanim mechom i rastopi te ko od sale.

Prvi shoping za mecha koji se moze konfigurirat je Commando light 25t mech, 1.8m kredita (do nejga lagano s 60k po partiji sa trial mechom), koji je brz al naoruzanje je jadno. Toliko da ekipa ignorora prijetnju osim ako im se bas da okrenit na tebe oruzje i 1-2 shotat te. 5m love do prvog mediuma i kakve akve shanse je grind do suza.

Jos veci problem je sta si toliko mal da te svaki mech jednostavno pregazi jer nema pogleda izvanka (barem nisam nasao) pa cim tvoj suigrac bumpa u tebe sa med il heavyem ti padas na pod. A vidljivost je ocajna sama po sebi.
Zapinjanje za zgrade il opca zbunjoza gdje je torzo okrenut je konstantna zabava.

Razbijanje djelova je zabavno, ako se to uspije, vecinom sa projektilima ili nekim impact long range oruzjem, laserima treba duze. Za neprijateljskog mecha pise da ima npr. 85% armora, e sad to nije HP, to je overall armor stanje. Covjek nikad nezna hoce li sljedeci hit bit critical tamo gdje nema armora ili ce se jos pola sata napucavat i gledat kako alpha strike po neprijatelju radi 3-4% dmga. Ista stvar za vlastitog mecha, dok ne pise critical dmg, pojma covjek nema kakvo je tocno stanje.

Enviroment ne radi nista, igra je Dx9, drvece i zgrade se ne ruse, cucanje u vodi ne hladi mecha dodatno, em uopce nema cucanja anyway. Igranje na ledenoj mapi bi trebalo imat utjecaja na overall temp i zagrijavanje oruzja...al nema ga.
Ovo su sve stvari sta je imao davni MechWarrior kojeg sam igrao na 200mmx, a danas to covjek ni da primjeti.

Puno sam ocekivao kao ljubitelj MWa, i fakat bi prezalio dosta toga. Al ovo me razocaralo.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 19:10   #4
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Prvo da ponovim: igra je jos u closed BETA fazi, dakle jos gro stvari uopce ne radi ili nije implementirano.

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Evo beta testirao par dana MWO.
Po meni zali boze vremena utrosenog.

Kretanje mechova sa 25-100t kad trce je nekako komicno, kocenje traje i traje.
Normalno da kocenje traje. To se zove inercija i sto je Mech veci to je vrijeme da od kretanja do potpunog zaustavljanja dulje. Zaustavljanje sa light Mechom traje puno krace nego sa assault Mechom.
Tvoju primjedbu 99% ljudi vidi kao plus jer je "realizam" veci nego da Mech staje za tren oka.
Sto se tice kretanja ne znam u cemu mislis da je problem. Modeli Mechova i njihova kretanja su odlicno napravljeni, opet po nekim fizikalnim modelima. Jedino sto sjene koje bacaju nisu odradjene do kraja nego su staticne ali to dolazi poslije, u narednim patchevima.

Citiraj:
Nigdje ingame ne pise koji dmg radi medium laser vs large ili pulse laser, sve to treba citat po forumu. Samo pise tonaza i koliko slotova zauzima, nit pise rate of fire, ni koliko se grije niti koliko dmga radi....nope.
Opet, igra je u closed beta fazi. Detalji koliko sta radi damagea, koliko se grije i ostale stvari ce se dodati naknadno. To je sad uopce nebitno u usporedbi sa stvarima koji su daleko bitniji za samu funkcionalnost igre a jos cekaju na implementaciju. Postoje prioriteti u dodavanju u igru i oni se prate. Ako si u closed beti imas pristup i beta forumu i tamo mozes procitati sve vijesti sto se tice planova implementacije.

Citiraj:
Grafika je...ok. Do trenutka kad napucas drugog mecha, sad bi se kao oklop trebao uzarit a ne pokazat losu crvenu fleku na oklopu, vecinom se nadje da cijeli mech svijetli ko bozicno drvce. I nekako iako je ovo crysis engine, igra se muci sa FPSom, high ili low jedva 5 fps razlike, slicno i kod kolege sa x6 cpuom i 560ti grafom.

To o cemu govoris je na visokom mjestu prioriteta developera i u slijedecih nekoliko patcheva su rekli da ce se grafika i framerate ispolirati.
I odmah ti moram reci da ti je ovo jedini objektivni prigovor igri u cijelom postu.


Citiraj:
Progress u igri...majko mila koji grind. Imas 4 trial mecha koji imaju predefinirana smece oruzja i dobijaju samo 25% love po partiji, a to je 60ak k. Kad naidjes sa trial Awesome ass. mechom na Atlasa sa gausima il PPCem najebes ko zuti. Jer igra ne stavlja trial vs. trial matchmaking, nego svi gdje upadnu. Vecinom naleti covjek na nekog foundera il lika sa full upgradeanim mechom i rastopi te ko od sale.

Prvi shoping za mecha koji se moze konfigurirat je Commando light 25t mech, 1.8m kredita (do nejga lagano s 60k po partiji sa trial mechom), koji je brz al naoruzanje je jadno. Toliko da ekipa ignorora prijetnju osim ako im se bas da okrenit na tebe oruzje i 1-2 shotat te. 5m love do prvog mediuma i kakve akve shanse je grind do suza.
Da opet ponovim: closed beta. Prije mjesec dana si mogao sa trial mechom za 5 borbi uzeti najskupljeg Mecha i opremiti ga. Prije dvadeset dana to isto nisi mogao uraditi ni za 100 borbi. Trenutno to mozes uraditi za jedno 30 borbi. Sta to sve znaci ?
Znaci da developeri isprobavaju in-game ekonomiju od ekstrema do ekstrema, da bi na kraju implementirali onoliko veliki grind koji bi bio napogodniji za igrace (jer sve igre ovakvog tipa imaju grind, veci ili manji). Ono sto si ti probao ne mora uopce biti u igri kad udje u open beta ili u finalnu fazu. Dakle, stvari se jos isprobavaju da se vidi sto je najbolje. Na kraju krajeva, kad god izadje neki veci patch (obicno jednom tjedno) sve se wajpa i krece se ispocetka: i statsi, i kupljeni Mechovi i novac itd.
Beta testeri su tu da isprobavaju, da uocavaju bugove, da daju ideje tako da bi finalni proizvod bio sto bolji. Ti sve gledas iz kuta zavrsenog proizvoda i krajnjeg igraca.
Osim toga, ako ne zelis grindati fino uzmes founder paket i igras odmah sa founder mechom. Ako pak ne zelis, onda slijedi grind kao u svakoj drugoj F2P igri.
Nadalje, trial Mech donosi samo 25% zarade, istina. Ali isto tako zaboravio si napomenuti da sa trial Mechom nema nikakvih troskova repaira i rearma.
I nije istina da je trial slab. Isto je jak kao i default Mech, jedino ga ne mozes konfigurirati.

Citiraj:
Jos veci problem je sta si toliko mal da te svaki mech jednostavno pregazi jer nema pogleda izvanka (barem nisam nasao) pa cim tvoj suigrac bumpa u tebe sa med il heavyem ti padas na pod. A vidljivost je ocajna sama po sebi.
Zapinjanje za zgrade il opca zbunjoza gdje je torzo okrenut je konstantna zabava.
Developeri su nedvosmisleno izjavili da pogleda izvanka NEĆE biti. Zasto ? Zato sto pogled iz treceg lica donosi nepravednu prednost (prilikom scoutanja, prilikom uocavanja protivnika, itd.) Pogled iz treceg lica ce se mozda implementirati ali iskljucivo kao spectator mod i to kad je server enabled.
Sudaranje sa suigracom ? Vjezbaj i neces se sudarati.
Sudaranje sa protivnikom ? Vjerovali ili ne, to je i jedna od taktika kako pobijediti. Spotaknes protivnika a suigrac ga sa par hiceva unisti.
Zapinjanje u zgrade kad je torzo okrenut drugacije u odnosu na noge ? Vjezbaj i nauci kako twistati pravilno torzo dok vozis Mecha.
Mech ti je malen pa te svi gaze ? Uzmi Atlasa ili Awsomea i nece te nitko gaziti.




Citiraj:
Razbijanje djelova je zabavno, ako se to uspije, vecinom sa projektilima ili nekim impact long range oruzjem, laserima treba duze. Za neprijateljskog mecha pise da ima npr. 85% armora, e sad to nije HP, to je overall armor stanje. Covjek nikad nezna hoce li sljedeci hit bit critical tamo gdje nema armora ili ce se jos pola sata napucavat i gledat kako alpha strike po neprijatelju radi 3-4% dmga. Ista stvar za vlastitog mecha, dok ne pise critical dmg, pojma covjek nema kakvo je tocno stanje.
HP ne postoji u MWO-u, odnosno postoji ali kao in-game kalkulacija te je takav nevidljiv igracu. Postoji armor oko chasisa. Kad armor ode sa nekog dijela Mecha taj dio je potpuno ranjiv i obicno ga jos par pogodaka unistava.
Sto se tice critical hita, znas li ti uopce sto je to i kako funkcionira ? Isto kao i u RPG igrama critical hit je random based i njega ne mozes predvidjeti. Mozes jedino imati veci ili manji postotak da ce se crit desiti, nista drugo.
Isto tako u MWOu, pojedina oruzja imaju vece sanse za critat a druga opet manje. O tome mozes vise saznati na forumima.
Sto se tice vidljivosti ostecenosti: da li imas prikaz svog Mecha ? Imas. Da li imas prikaz protivnickog Mecha kad ga naciljas ? Imas.
Imas prikazan chasis i oklop oko chasisa. Imas razne boje od oboje koje ti govore gdje je i koliko ostecen tvoj ili protivnicki Mech. Ne kuzim sta bi ti jos trebalo pisati ? Postotak ostecenja na tri decimale ?


Citiraj:
Enviroment ne radi nista, igra je Dx9, drvece i zgrade se ne ruse, cucanje u vodi ne hladi mecha dodatno, em uopce nema cucanja anyway. Igranje na ledenoj mapi bi trebalo imat utjecaja na overall temp i zagrijavanje oruzja...al nema ga.
Ovo su sve stvari sta je imao davni MechWarrior kojeg sam igrao na 200mmx, a danas to covjek ni da primjeti.
Enviroment ne radi nista ZASADA, igra je jos beta.
Igra je DX9 zasada, DX11 dolazi i to vrlo skoro (ima cak i opcija unutar menija ali nije jos aktivna).
Stajanje u vodi hladi Mecha ali ne onoliko koliko ce hladiti kad se do kraja implementira.
Cucanja nema niti ce ga biti. Mechovi NE MOGU cucati.
Igranje na ledenoj mapi ima utjecaja na odvodjenje heata (heatsinkovi rade otprilike 1.5x u odnosu na normalnu mapu). Isto tako heat mapa ima efekat da heatsinkovi rade losije. Znaci, nisi u pravu da nema utjecaja. Jedna od glavnih stvari koja se treba nauciti u MWOu je konfiguracija Mecha i heat managment u igri. Nije dakle svjedno koju mapu igras. Moras igrati pametno da ti se Mech ne pregrijava.

Citiraj:
Puno sam ocekivao kao ljubitelj MWa, i fakat bi prezalio dosta toga. Al ovo me razocaralo.
Sve mi se cini da ti imas pogresna ocekivanja od igre. Ova igra nije arkadni FPS (kao Hawken napr.) nego "action simulation game" (kako je opisuju). Mechovi nisu igracke s kojima mozes sta zelis ne obaziruci se na fiziku nego su to VOZILA koja koliko-toliko realno reagiraju na komande i na uvjete u okolini (onoliko realno koliko uopce moze biti realna igra o nepostojecim objektima). Dakle, blize je simulaciji nego klasicnom FPSu.
Vecina stvari koje ti navodis kao mane (kocenje, fizika, heat, torso twist, kretanje, interakcija Mechova, critovi, itd.) su namjerno takvi kakvi jesu. Ako ti se to ne dopada onda MWO uistinu nije igra koju trazis.

Igra ima svojih mana i nije savrsena, to je sigurno. No uzimajuci u obzir da jos nije usla u open beta fazu jos ima vremena da se one istinski lose stvari poprave.
Na kraju krajeva, igra je dosad prikupila 5 milijuna dolara (<=link) od Founders programa (igra nema publishera niti je bila na Kickstarteru, sve je vlastiti crowd funding) sto je najbolji pokazatelj da je igra obecavajuca i da je na dobrom tragu da bude hit.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 17.10.2012. u 19:52.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 22:34   #5
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Prvo da ponovim: igra je jos u closed BETA fazi, dakle jos gro stvari uopce ne radi ili nije implementirano.
To stoji.



Citiraj:
Normalno da kocenje traje. To se zove inercija i sto je Mech veci to je vrijeme da od kretanja do potpunog zaustavljanja dulje. Zaustavljanje sa light Mechom traje puno krace nego sa assault Mechom.
Tvoju primjedbu 99% ljudi vidi kao plus jer je "realizam" veci nego da Mech staje za tren oka.
Sto se tice kretanja ne znam u cemu mislis da je problem. Modeli Mechova i njihova kretanja su odlicno napravljeni, opet po nekim fizikalnim modelima. Jedino sto sjene koje bacaju nisu odradjene do kraja nego su staticne ali to dolazi poslije, u narednim patchevima.
Sjene sam primjetio da su staticne, tipa noge al nekad ruke bacaju sjenu, al ok. A glede inercije, hvala lijepa, znam sta je inercija, isto tako ispada da je lakse za kocenje jednostavno se zabit u zid zgrade ili liticu i instant se zaustavit.



Citiraj:
Opet, igra je u closed beta fazi. Detalji koliko sta radi damagea, koliko se grije i ostale stvari ce se dodati naknadno. To je sad uopce nebitno u usporedbi sa stvarima koji su daleko bitniji za samu funkcionalnost igre a jos cekaju na implementaciju. Postoje prioriteti u dodavanju u igru i oni se prate. Ako si u closed beti imas pristup i beta forumu i tamo mozes procitati sve vijesti sto se tice planova implementacije.
Znam za prioritete, al ovo je c. beta. Na prvi pogled prilicno toga nedostaje, trenutacno igri treba jos dosta da dodje do postene igrivosti.




Citiraj:
To o cemu govoris je na visokom mjestu prioriteta developera i u slijedecih nekoliko patcheva su rekli da ce se grafika i framerate ispolirati.
I odmah ti moram reci da ti je ovo jedini objektivni prigovor igri u cijelom postu.
Da, citao sam o tome patchu sta treba ovo da popravi. I odmah ti moram reci da zvucis ko da si sam pare ulozio u ovu igru pa branis svaku primjedbu i/ili nebulozu u igri.


Citiraj:
Da opet ponovim: closed beta. Prije mjesec dana si mogao sa trial mechom za 5 borbi uzeti najskupljeg Mecha i opremiti ga. Prije dvadeset dana to isto nisi mogao uraditi ni za 100 borbi. Trenutno to mozes uraditi za jedno 30 borbi. Sta to sve znaci ?
Znaci da developeri isprobavaju in-game ekonomiju od ekstrema do ekstrema, da bi na kraju implementirali onoliko veliki grind koji bi bio napogodniji za igrace (jer sve igre ovakvog tipa imaju grind, veci ili manji).
Posto je ovo c.beta, igranje sa balansom ekonomije je u ovu ruku besmisleno. Jer da istestiras Atlasa moras se nagrindat ko zivotinja da bi se sve wipealo sljedecim patchem...znaci samo testiras trial mechove ili da platis da testiras igru za njih....

Citiraj:
Nadalje, trial Mech donosi samo 25% zarade, istina. Ali isto tako zaboravio si napomenuti da sa trial Mechom nema nikakvih troskova repaira i rearma.
I nije istina da je trial slab. Isto je jak kao i default Mech, jedino ga ne mozes konfigurirati.
Nisam zaboravio da nemas troskova sa trial mechovima, al sa normalnima opet zaradjujes 75% vise sta ti pokrije razliku i barem onda dobijas exp.
A sama car igre je konfiguriranje mecha, od heatsinkova do enginea i armora. Trial vs. konfigurirani mech je poprilicna razlika.


Citiraj:
Developeri su nedvosmisleno izjavili da pogleda izvanka NEĆE biti. Zasto ? Zato sto pogled iz treceg lica donosi nepravednu prednost (prilikom scoutanja, prilikom uocavanja protivnika, itd.) Pogled iz treceg lica ce se mozda implementirati ali iskljucivo kao spectator mod i to kad je server enabled.
Nije toliko bitno da bude 3rd person view, koliko se mozes zaglavit za zgradu i da najebes doks e izvuces, odgledao sam poprilicno partija i dosta ekipe se zaglavljuje jer je vidljivost slaba...ako nista drugo, trebao bi detaljniji minimap.

Citiraj:
Sudaranje sa suigracom ? Vjezbaj i neces se sudarati.
Sudaranje sa protivnikom ? Vjerovali ili ne, to je i jedna od taktika kako pobijediti. Spotaknes protivnika a suigrac ga sa par hiceva unisti.
Zapinjanje u zgrade kad je torzo okrenut drugacije u odnosu na noge ? Vjezbaj i nauci kako twistati pravilno torzo dok vozis Mecha.
Mech ti je malen pa te svi gaze ? Uzmi Atlasa ili Awsomea i nece te nitko gaziti.
Nije stvar do nikakve vjezbe, znam se kretati i ne trcim ko muha bez glave. Problem je sta koliko god ti pazio na sebe, drugi ne jebu 2%, pa te tvoj suigrac pregazi i ti se misli. Jos ako ima protivnika okolo, cestitam...upravo si postao primary meta.

Smisao light mechova nije da bjezi od svojih suigraca, nego da scouta i pomaze il tagira.






Citiraj:
Cucanja nema niti ce ga biti. Mechovi NE MOGU cucati.
Ne mogu, jelda? Zato sta povjesno ne mogu il zato sta su developeri to odlucili?
Mechwarrior 3 ima cucanje.





Citiraj:
Sve mi se cini da ti imas pogresna ocekivanja od igre. Ova igra nije arkadni FPS (kao Hawken napr.) nego "action simulation game" (kako je opisuju).
Da, simulacija neceg nepostojeceg. I krivo mislis, ja sam stari mechwarrior igrac, i onda nije bilo rusheva nego taktiziranja. Ovo sada se svelo na 95% dukeout pa tko prvi pade.


Citiraj:
Na kraju krajeva, igra je dosad prikupila 5 milijuna dolara (<=link) od Founders programa (igra nema publishera niti je bila na Kickstarteru, sve je vlastiti crowd funding) sto je najbolji pokazatelj da je igra obecavajuca i da je na dobrom tragu da bude hit.
Prikupljeni novac nema veze sa nicim. Od 100 ljudi ce ti 50 njih rec kako je McDonalds hrana nesto najgore na planeti a drugih 50 kako je to hrana za bogove.
Isto tako kriticari seru kako je WoW dosadan i bezvezan sa smece grafikom, a WoW jos uvijek ima debelo najveci broj preplatnika.

EvE ima 30-40k igraca logirano sta je nista u odnosu na druge igre, al i dalje gazi i to sa modelom preplate. F2P jos nije ni u vidu, a ima manje radnje i price nego ijedan drugi MMO.

Sa druge strane mi je drago da ekipa moze da napravi igru bez da podlegne sranjima od izdavackih kuca i lihvarima od EAa.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 12:48   #6
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Sjene sam primjetio da su staticne, tipa noge al nekad ruke bacaju sjenu, al ok. A glede inercije, hvala lijepa, znam sta je inercija, isto tako ispada da je lakse za kocenje jednostavno se zabit u zid zgrade ili liticu i instant se zaustavit.
OK, ne svidja ti se inercija ali to nije mana igre. To je tvoj subjektivni dojam. Ja osobno ne bih volio da Mech staje ko zakopan bez obzira na veličinu. Gdje je tu izazov i gdje je tu "realizam" ? Ipak je to grdosija od 25-100 tona.



Citiraj:
Znam za prioritete, al ovo je c. beta. Na prvi pogled prilicno toga nedostaje, trenutacno igri treba jos dosta da dodje do postene igrivosti.
Svaku vecer je 2500-3000 ljudi online, igrivost je tu. To sto igra jos nije u DX11 ili nema destruktivnih objekata ne znaci da nema igrivosti. Nemoj PUGati nego igraj premade pa ces vidjeti sto su odlicni mečevi.



Citiraj:
Da, citao sam o tome patchu sta treba ovo da popravi. I odmah ti moram reci da zvucis ko da si sam pare ulozio u ovu igru pa branis svaku primjedbu i/ili nebulozu u igri.
Za informaciju, ja sam upao u betu bez placanja. Probao sam igru nekoliko dana i toliko mi se svidjela da sam im bez oklijevanja uplatio najveci Founders paket. Eto toliko imam misljenje o igri. I vise sam uplatio zbog toga sto zelim da igra uspije nego radi goodiesa koje se dobiju. Iz istog razloga sam uplatio Chrisu Robertsu toliki iznos za Star Citizen a igra jos nije ni krenula u pravi razvoj. Volim poduprijeti nesto za sta mislim da ce biti odlicno, tako da ih nemam ih zasto braniti. Samo odgovaram na tvoje kritike koje, po meni, vecinom nisu realne, nego vise subjektivni dojam.




Citiraj:
Posto je ovo c.beta, igranje sa balansom ekonomije je u ovu ruku besmisleno. Jer da istestiras Atlasa moras se nagrindat ko zivotinja da bi se sve wipealo sljedecim patchem...znaci samo testiras trial mechove ili da platis da testiras igru za njih....
Slazem se sa tobom da su to trebali odraditi drugacije,da za closed betu ne treba toliki grind.
Ali eto, misljenja su da moraju isprobati ekstreme tako da sto bolje prilagode grind jednom kad igra izidje iz bete.

Citiraj:
Nisam zaboravio da nemas troskova sa trial mechovima, al sa normalnima opet zaradjujes 75% vise sta ti pokrije razliku i barem onda dobijas exp.
A sama car igre je konfiguriranje mecha, od heatsinkova do enginea i armora. Trial vs. konfigurirani mech je poprilicna razlika.
Da, ali isto tako kakva bi bila car u igri da dobijes sve za 5 dana igranja?

Osim toga, ako ne zelis voziti trial, uplati founder pack.
Ako pak ne zelis ni to onda bar kupi jedan Mech za novce i skrati grind.
To sto je igra F2P ne znaci da onaj ko igra dzabe mora i treba sve dobiti na pladnju. I tu nema razlike u odnosu na bilo koji drugi F2P naslov na trzistu.
Ukratko: besplatno igranje - grind; plati - skrati grind. Po meni, pravedna ponuda. Utoliko vise sto nema pay_to_win ponuda nego sve sto mozes dobiti placanjem mozes i dobiti besplatno (za vise ulozenog vremena, naravno).


Citiraj:
Nije toliko bitno da bude 3rd person view, koliko se mozes zaglavit za zgradu i da najebes doks e izvuces, odgledao sam poprilicno partija i dosta ekipe se zaglavljuje jer je vidljivost slaba...ako nista drugo, trebao bi detaljniji minimap.
Minimap detaljniji - mozda da, ok - dopustam da tu moze biti poboljsanja. Ali 3rd person view bi donio vise stete glede narusavanja balansa u igri nego koristi. Zaglavljivanje i slicne stvari nestaju nakon nekog vremena, dok se naviknes na Mecha i na mapu.


Citiraj:
Nije stvar do nikakve vjezbe, znam se kretati i ne trcim ko muha bez glave. Problem je sta koliko god ti pazio na sebe, drugi ne jebu 2%, pa te tvoj suigrac pregazi i ti se misli. Jos ako ima protivnika okolo, cestitam...upravo si postao primary meta.

Smisao light mechova nije da bjezi od svojih suigraca, nego da scouta i pomaze il tagira.
Slazem se, ali to je cisto problem PUGova. U premade timovima ili jos vise u klanskim timovima to jednostavno ne postoji. Velika je razlika igrati samo PUG i igrati premade (bar da su svi igraci na TS-u), to su dvije razlicite igre sto se tice gameplaya.






Citiraj:
Ne mogu, jelda? Zato sta povjesno ne mogu il zato sta su developeri to odlucili?
Mechwarrior 3 ima cucanje.
Crouch u Battletech universe-u ne postoji. A MWO rade po BT kanonu. To je prvi i najbitnije. Evo jos par citata jos od rane bete:

Citiraj:
Crouching isn't a piloting feat done in BTech. Going prone is but it also required piloting skill checks and took a round to perform. Crouching really wouldn't be a good idea even with a smaller profile because stationary mechs are very quickly dead mechs. going prone behind cover has a few advantages sometimes but not often.
Citiraj:
The purpose of a human sniper going crouch/prone is to better support the weapon, because the human body is built too 'twitchy" and has that silly breathing requirement that causes your entire torso to shift (and therefore anything attached to it).

A machine does not need to go crouch/prone to stabilize itself. At most it would need to brace against a weapon with heavy recoil to avoid being knocked on its arse.

100 tons of a crouch/prone robot takes a lot of time/energy to get upright.

Lots of risk - no reward
Dakle - nije po kanonu. Ono sto nije po kanonu nece se ni pojaviti u igri. Cost/benefit odnos da se implementira crouch samo dodatno ucvrscuje odluku da se isti ne poajvi u igri.
Takav je njihov stav. Ako se i promijeni ja se necu buniti ali da mi je to neki feature koji mi fali - nije ni malo.







Citiraj:
Da, simulacija neceg nepostojeceg. I krivo mislis, ja sam stari mechwarrior igrac, i onda nije bilo rusheva nego taktiziranja. Ovo sada se svelo na 95% dukeout pa tko prvi pade.
Da li si ti MW igrao samo singleplayer ili takodjer i multi ? To nije isto.
Nadalje, svoj sud donosis po PUG mečevima. Odigraj par premadea pa ces vidjeti da je bez taktiziranja i sa puno soliranja poraz neizbjezan.



Citiraj:
Prikupljeni novac nema veze sa nicim. Od 100 ljudi ce ti 50 njih rec kako je McDonalds hrana nesto najgore na planeti a drugih 50 kako je to hrana za bogove.
Isto tako kriticari seru kako je WoW dosadan i bezvezan sa smece grafikom, a WoW jos uvijek ima debelo najveci broj preplatnika.

EvE ima 30-40k igraca logirano sta je nista u odnosu na druge igre, al i dalje gazi i to sa modelom preplate. F2P jos nije ni u vidu, a ima manje radnje i price nego ijedan drugi MMO.

Sa druge strane mi je drago da ekipa moze da napravi igru bez da podlegne sranjima od izdavackih kuca i lihvarima od EAa.
Prikupljeni novac ima i te kakve veze. Usporedba sa McDonaldsom, WoWom i EvE ne stoji jer je sve to P2P (iliti u slucaju McDonaldsa PayToEat ), dok je MWO F2P te kao takav ne zahtijeva nikakav novac da se igra, pogotovo sto igra jos uopce nije izasla. Dakle, ljudi mogu igrati i da ne plate a svejedno placaju, sto znaci da smatraju da je igra dobra. Zato tih skupljenih 5 milijuna puno znaci.
I da, jedna o boljih strana toga sto su uspjeli isfinancirati dobar dio igre sami je i ta da ne ovise o pohlepi izdavaca koji su u zadnje vrijeme upropastili toliko dobrih igara svojom pohlepom.

Daj igri vremena da se sve ispolira i mislim da ce DEVsi ispraviti veci broj mana koji je sada prisutan.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 15:13   #7
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
OK, ne svidja ti se inercija ali to nije mana igre. To je tvoj subjektivni dojam. Ja osobno ne bih volio da Mech staje ko zakopan bez obzira na veličinu. Gdje je tu izazov i gdje je tu "realizam" ? Ipak je to grdosija od 25-100 tona.
Nemam problem sa inercijom, to je dobro. Ipak je to mrcina velicine zgrade od 100 tona. Al nemas penalty (zasad) da iskoristis okolis za instant stop.
Kad moras birat izmedju inercije i prednosti instant stopa, vecina ce se odlucit za zid. A to je onda prednost.




Citiraj:
Za informaciju, ja sam upao u betu bez placanja. Probao sam igru nekoliko dana i toliko mi se svidjela da sam im bez oklijevanja uplatio najveci Founders paket. Eto toliko imam misljenje o igri. I vise sam uplatio zbog toga sto zelim da igra uspije nego radi goodiesa koje se dobiju. Iz istog razloga sam uplatio Chrisu Robertsu toliki iznos za Star Citizen a igra jos nije ni krenula u pravi razvoj. Volim poduprijeti nesto za sta mislim da ce biti odlicno, tako da ih nemam ih zasto braniti. Samo odgovaram na tvoje kritike koje, po meni, vecinom nisu realne, nego vise subjektivni dojam.
Isto tako bi mogao reci da ti branis cinjenicu da si platio za igru, pa da sad opravdavas trosak.

Podupiranje igara je jedna stvar, al kao i za druge MMOe i cijelu industriju igara danas, igraci su postali bug hunteri i beta tester a nekad su to bila zanimanja koja su se placala.
To sam dozivio na svojoj kozi na ohoho primjera, ekipa se zavarava cinjenicom da u necemu sudjeluje i da pomaze developerima, na kraju developeri dizu novac na tvom trudu a ti njima jos platis da igras (nevezano za MWO).
Ako taj studio kojima si ti (ne mislim direktno na tebe) dao pare za prvi projekt, zaradi milione, ti od toga nemas nista. Dobio si par mjeseca premium paket i time su te oni kao isplatili. A da nije foundera ili donatora projekt nebi isao nikako, jer studio nema mogucnosti da digne kredit ili ne zele da ih netko financira tko ce imati ikakvu rijec u projektu.

Nova krajnost "financiranja" i kickstarter sistema je od igraca ispalo u Projekt Obsidianu, da ako dobiju toliko novca, stave novu klasu u igru...za 100k dolara ce ubacit barbarian klasu u igru, za jos 100k ce ubacit i paladina, jos 100k i ubacice i crafting. Koje je to sranje? Jos pisu da kako im das pare tako ce ubacit nove levele i gluposti ingame, tj, financiras DLC prije nego je igra uopce izasla.

Dok god ovaj sistem doniranja ili foundinga ne donese neki bonus ljudima, ja gledam na njega kao lopovluk. Ako projekt uspije, pare njima u djep a ferrari u garazu. Ako projekt propadne, briga ih, ljudi su financirali a njima nisu duzni ni centa.


Citiraj:
Slazem se sa tobom da su to trebali odraditi drugacije,da za closed betu ne treba toliki grind.
Ali eto, misljenja su da moraju isprobati ekstreme tako da sto bolje prilagode grind jednom kad igra izidje iz bete.
Posto je ovo c.beta, igranje sa ekonomijom i wipeovima svako malo nema bas smisla.
Neka interno naprave krivulju, 10 borbi do prvog mecha a 1000 do Atlasa il slicno. Igre sa 60k po borbi danas, 1.5m jucer a 30k sutra su nebo i zemlja.

Ako bude sistem kao WoT (a gotovo sigurno da hoce) odrzavanje top line mechova i ammoa ce biti moguce samo sa grindom triala ili low tier mechova ili plati.




Citiraj:
Da, ali isto tako kakva bi bila car u igri da dobijes sve za 5 dana igranja?

Osim toga, ako ne zelis voziti trial, uplati founder pack.
Ako pak ne zelis ni to onda bar kupi jedan Mech za novce i skrati grind.
To sto je igra F2P ne znaci da onaj ko igra dzabe mora i treba sve dobiti na pladnju. I tu nema razlike u odnosu na bilo koji drugi F2P naslov na trzistu.
Ukratko: besplatno igranje - grind; plati - skrati grind. Po meni, pravedna ponuda. Utoliko vise sto nema pay_to_win ponuda nego sve sto mozes dobiti placanjem mozes i dobiti besplatno (za vise ulozenog vremena, naravno).
Ovo je jos uvijek c.beta. Da platim da bi igrao betu sa boljim mechom?
Placam samo gotove proizvode, hvala. I oni me znaju razocarat (jebi se bioware), a ulaganje u projekt u izradi koji moze sutra propast ili otic u sasvim drugom smjeru, koliko se god meni zanr svidjao, nema shanse.
Zar su jednom izdavaci i developeri lagali i odvukli sve u drugom smjeru, kako lova pocne dolazit tako se njima zivo jebe.

Sta ce MWO bit jednak za jedne i druge igrace mi je drago, bez glupih ogranicenja sta SWTOR uvodi.




Citiraj:
Minimap detaljniji - mozda da, ok - dopustam da tu moze biti poboljsanja. Ali 3rd person view bi donio vise stete glede narusavanja balansa u igri nego koristi. Zaglavljivanje i slicne stvari nestaju nakon nekog vremena, dok se naviknes na Mecha i na mapu.
Ma jebes 3td person view ako minimap npr mozes da zumiras tako da vidis fino udaljenost od zgrada i da po minimapu mozes da se snadjes u gradu.
Iako losa vidljivost ima svoje roleplaying cari, al postane sa vremenom losa game mehanika.


Citiraj:
Slazem se, ali to je cisto problem PUGova. U premade timovima ili jos vise u klanskim timovima to jednostavno ne postoji. Velika je razlika igrati samo PUG i igrati premade (bar da su svi igraci na TS-u), to su dvije razlicite igre sto se tice gameplaya.
Tako je, al zaboravljas da svi moraju nekako da krenu igrat. Upao ti u klan sa 1 borbom ili bio solo PUGas sa 10k borbi je tvoj stil igre.

Gledaj sa stanovista da je svaki vozac light mecha potencijalni preplatnik, nikome nije u interesu da lik ragequita i negdje drugo da novac jer je stil igre i mehanika da su oni mravi za gazenje. Nije ovo boljka MWOa samoga po sebi, al kad vec rade igru kako rade, ekipa na startu ce platit danak.


Citiraj:
Crouch u Battletech universe-u ne postoji. A MWO rade po BT kanonu. To je prvi i najbitnije. Evo jos par citata jos od rane bete:

Dakle - nije po kanonu. Ono sto nije po kanonu nece se ni pojaviti u igri. Cost/benefit odnos da se implementira crouch samo dodatno ucvrscuje odluku da se isti ne poajvi u igri.
Takav je njihov stav. Ako se i promijeni ja se necu buniti ali da mi je to neki feature koji mi fali - nije ni malo.
Cost/benefit je samo po njima. Isto tako da mech od 25 tona sa JJ leti ko blesav je ogromna potrosnja energije. Ako mech moze da padne i da se polako ustane pokazuje da mechovi imaju mogucnosti da crouchaju. Da ta akcija traje 5 sec, opet bi ekipa nasla koristi za to, ma da traje koliko i dizanje mecha sa poda opet bi bilo iskoristivo.

Zamisli 2-3 mecha kako cuce u vodi, i tako si smanje signature, i kad se drugi priblize da ustanu i pucaju. Eto zasjeda. Oruzja npr da ne rade ako su pod vodom...naravno.

Nisam vidio jel MWO ima pasivni radar kao prije, da te je teze otkrit al da i sam imas slabiju detekciju drugih osim vizualno.



Citiraj:
Da li si ti MW igrao samo singleplayer ili takodjer i multi ? To nije isto.
Nadalje, svoj sud donosis po PUG mečevima. Odigraj par premadea pa ces vidjeti da je bez taktiziranja i sa puno soliranja poraz neizbjezan.
Igrao sam oboje, zato mi se sistem heavy slabo pokretnih mechova svidja debelo vise nego Hawken koji ispada kao Quake sa skinom robota.



Citiraj:
Prikupljeni novac ima i te kakve veze. Usporedba sa McDonaldsom, WoWom i EvE ne stoji jer je sve to P2P (iliti u slucaju McDonaldsa PayToEat ), dok je MWO F2P te kao takav ne zahtijeva nikakav novac da se igra, pogotovo sto igra jos uopce nije izasla. Dakle, ljudi mogu igrati i da ne plate a svejedno placaju, sto znaci da smatraju da je igra dobra. Zato tih skupljenih 5 milijuna puno znaci.
I da, jedna o boljih strana toga sto su uspjeli isfinancirati dobar dio igre sami je i ta da ne ovise o pohlepi izdavaca koji su u zadnje vrijeme upropastili toliko dobrih igara svojom pohlepom.

Daj igri vremena da se sve ispolira i mislim da ce DEVsi ispraviti veci broj mana koji je sada prisutan.
Ma dacu im vremena koliko hoce, igra ima potencijala kad se isprave neke stvari i doradi sta treba.
Al nema F2P igre koja te na ovaj ili na onaj nacin ne tjera da im das novac za preplatu ili nesto. Vecinom se skriva iza gold ammoa ili druge prednosti na terenu ili love i expa u pozadini. Da bi bio konkurentan u igri ili se prilagodi ili potoni.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 08:10   #8
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
MWO je od ponedjeljka usao u Open Beta fazu pa tko god zeli moze skinuti i probati igru.

Napomena: patch koji dolazi 06.11. bi trebao rijesiti par gadnih bugova sto su se provukli u zadnjem patchu i koji bi trebao donijeti bolji gameplay. Vise detalja o svemu imate na njihovim stranicama.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 02:24   #9
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Jel igra ko jos ovo?
Ja vec 3 tjedna i nemam komentara sve je izbalansirano, realno(ne bas sve ali vecina), svako malo se nadograduje igra i poboljsava
I imam osjecaj da trenutno igram jedini u Hrvatskoj, samo sam jednom susreo igraca iz srbije otad nikog
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 13:29   #10
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Igrica se skida i nadam se da je bolja od Hawken-a.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2013., 14:36   #11
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Hawken je jedino kaj je dobro je grafika zbog unreal engine ostalo katastrofa kako sam na videu vidio koda imaju neke stare televizore na glavi.
Grafika na mwo je dobra, cak sa ovim komponentama igram na 1920x1080 za dodatne stvari objekte okolis texture sam stavio high a ostalo low jer u tome nisam razliku primjetio pa igra ni ne zahtjeva puno
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 13:05   #12
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Evo da, nakon 2 i pol godine, osvjezim thread.

Dakle, puno toga se desilo u zadnje vrijeme, vecina na bolje.
PGI se prosle godine rijesio nesposobnog i pohlepnog publishera (IGP) i konacno su krenuli u pravom smjeru.
Clan Wars je van, VoIP je implementiran, lobby rooms, nove mape, poboljsanja hit detekcije, LFG, itd.
Ono sto je najbitnije, devsi slusaju community i dodaju/poboljsavaju stvari u samoj igri.
Igra je i dalje F2P, mada postoji mnostvo paketa za kupiti ako netko zeli omiljeni Mech odmah.

http://mwomercs.com/ , pa pogledajte.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na