Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2010., 22:02   #1
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
VIP home box

Dakle svi znamo da je spor, ja koristim adsl ali sam prisiljen na drugom kompu koristit home box koji je stvarno prespor. E sad mene zanima dali postoji neko rjesenje? Znam da sam negdje vidio razne programe koji navodno poboljsavaju brzinu pa me zanima dali to stvarno donekle spasava i ako da koji bi to program bio? Trenutni download je nekih 20 kbs sto je jos i dobro jer nerijetko zna bit i ispod 10..o brzini otvaranja neke stranice da ne pricam..pa eto ako netko ima nekakvo rjesenje bio bi zahvalan kad bi ga podjelio sa mnom

P.S. radi se o bijelom home boxu ali onaj stariji bijeli koji nema displej u boji.
i ispricavam se ako postoji vec ovakva tema ali ja nisam nasao odgovor na gore navedeni problem
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 15:39   #2
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
Nitko nista ne zna?
gokiSP je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2010., 18:27   #3
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
pod broj:

1. koji homebox imaš?
2. na kojoj se ti lokaciji nalaziš?
3. na kojoj se lokaciji homebox nalazi u kući?
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 20:31   #4
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
ovaj imam slika

u rijeci sam, homebox je u prizemlju tj garazi..signal je vecinom na 4 od 5 crtica..komp je 1m od homeboxa
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 21:19   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam takav imao u ZG-u i brzina je bila negdje oko 200-300 kila u sekundi što mi je bilo više nego dovoljno!

Sve ovisi o signalu!
  Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 21:47   #6
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
ja sam sretan ako ulovim 20...imam 4 crtice signala kao sto rekoh..imam i onu neku "antenu" s kojom nekad ulovi i 5 crtica al opet brzina nikad nije presla 25
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 01:43   #7
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
i frend ima taj isti homebox, i nikakvih problema nema. prosječni download je 100njak KB/s.
ali već kad smo kod homeboxa, može li se u gore prikazan uređaj strpat vip carnet kartica? frendu prekosutra ističe ugovor, pa bi uzeo vip carnet od 10 gb i samo frknuo novu karticu u homebox.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 13:32   #8
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 266
Probaj ovo:
Citiraj:
Opera Turbo uses compression technology that provides significant improvements in browsing speeds over limited-bandwidth connections, for example, when using a crowded Wi-Fi in a cafe or a slow dial-up modem.
Kakv ti je signal dostupan? Meni VIP stick u centru Zagreba ide i više od 400 kbps-a, ali imam HSDPA. Ako ti je samo GPRS dostupan ni nemožeš dobit više. Imaš ovdje kartu pokrivenosti:
http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/osnov...a-pokrivenosti
Nije baš točna, ali otprilike je to to.


@sasuke_the_king
CARNet kartica bi trebala ići u Homebox ako ga znaš konfigurirat, samo što nećeš imat telefon.
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 13:56   #9
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor gokiSP Pregled postova
ovaj imam slika

u rijeci sam, homebox je u prizemlju tj garazi..signal je vecinom na 4 od 5 crtica..komp je 1m od homeboxa
Ako imaš 3G u svom području (a to lako provjeriš s mobitelom i vip karticom) stavi homebox do prozora (s one strane od kuda dolazi signal) Možda uloviš 3G. Ako ne uloviš 3G onda od povečanja brzine ništa jer si već na maximumu od EDGE-a. Ako postoji 3G signal u tvom području, a homebox ga ne lovi onda žicaj vip da ti daju novi homebox (ti imaš globesurfer 2, a novi je globesurfer 3) koji ima bolji signal.
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 20:30   #10
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
Po ovoj karti bi trebao imat HSDPA/UMTS a lovim EDGE. Prijatelj mi ima trgovinu i drzi vipove proizvode pa tako i homebox tako da mi nije problem uzicat zamjenu aparata al nekako mislim da to nece rjesit problem. Poprilican sam laik sto se tice toga al recimo ako on u sebi ima neku antenu/odasiljac mozda bi se dala preradit/poboljsat (imam doma jedan homebox izvan funkcije) pa mozda iz njega izvadit taj odasiljac/antenu (ako postoji) i ugradit u ovaj moj..ima li smisla to radit?

imam vip karticu. kako provjerit ima li 3G tu?
gokiSP je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2010., 10:00   #11
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor gokiSP Pregled postova
Po ovoj karti bi trebao imat HSDPA/UMTS a lovim EDGE. Prijatelj mi ima trgovinu i drzi vipove proizvode pa tako i homebox tako da mi nije problem uzicat zamjenu aparata al nekako mislim da to nece rjesit problem. Poprilican sam laik sto se tice toga al recimo ako on u sebi ima neku antenu/odasiljac mozda bi se dala preradit/poboljsat (imam doma jedan homebox izvan funkcije) pa mozda iz njega izvadit taj odasiljac/antenu (ako postoji) i ugradit u ovaj moj..ima li smisla to radit?

imam vip karticu. kako provjerit ima li 3G tu?
pa vidiš na mobitelu dal ima 3g. recimo na nokiji piše dal ima 3G il 2G signal tamo na onoj skali.

Antena ti samo može pogoršati signal. Kažem ti da novi homebox ima dosta bolji signal i postavljanje uređaja do prozoro možda bi lovio 3G.
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 14:13   #12
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
eto ja imam n96 pa ne pise

hmm mislim da ne mogu dobit novi uredaj jer sam bio zvao vip bas zbog ovog problema i pitao dali je moguce da svoj postojeci zamjenim za novi na sto mi je sluzbenica odgovorila da nije moguce (razloga se vise ne sjecam)
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 14:17   #13
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor gokiSP Pregled postova
eto ja imam n96 pa ne pise

hmm mislim da ne mogu dobit novi uredaj jer sam bio zvao vip bas zbog ovog problema i pitao dali je moguce da svoj postojeci zamjenim za novi na sto mi je sluzbenica odgovorila da nije moguce (razloga se vise ne sjecam)
Moguće je moguće... samo ih treba pilit! Uzmeš taj novi uz produženje ugovora, al pošto nemaš 3G neisplati se...

Probaj na nokiji forsat baš 3G pa malo prošeći po kući i po vani da vidiš dal primaš 3G.
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 14:17   #14
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
evo te "brzine"



ipak cu ga rastavit pa vidit mozda iskemijam nesto a ako ne lako vratim na staro
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 17:27   #15
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
evo kako to izgleda

prednja strana


zadnja strana


e sad..sta je ovo spojeno zicom? i dali je "antena" ovo u gornjem desnom kutu?


gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 17:33   #16
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
To ti je wlan kartica.
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 17:35   #17
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
@sasuke_the_king: ja sam sestri slozio vipme carnet preko homeboxa, radi bez problema, i da, nema telefona.
dani77 je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 17:39   #18
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
zadnja i predzadnja slika? hmm ona je povezana tom zicom na onaj ulaz za "vanjsku" antenu (desno). kad spojim antenu signal se poveca za jednu crticu.. ima li smisla da stavim dvije ove interne "antene" (3. slika gornji desni kut) (ako je to "antena")

ova "vanjska" antena izgleda ovako
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 17:51   #19
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor dani77 Pregled postova
@sasuke_the_king: ja sam sestri slozio vipme carnet preko homeboxa, radi bez problema, i da, nema telefona.
hvala.
treba li nešto posebno podesit u homeboxu, ili samo turnem karticu i vozi (uz upis usernamea i passworda).
btw, koji je default password za homebox? pokušavali smo pristupit, ali nikako da potrefimo password.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 18:12   #20
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
mislim da bi trebalo bit admin ili 0000
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 20:47   #21
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
onda ga je frend promijenio pa zaboravio. pokusavao sam sve uobicajene, admin, administrator, root, user, 0000, prazno, ali nikako. nakon reseta cu valjda uspit.
hvala
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 20:56   #22
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
hard reset i onda te odmah na pocetku trazi da upises novu
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 12:00   #23
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Evo da se ubacim sa par pitanja za home box znalce:
1)Da li je moguće na vip.me homebox-u , da se u slučaju nestanka/dolaska struje uređaj sam upali bez traženja pina(npr kao bežični telefon...kad dodje struja on radi dalje sam bez paljenja....)?
2)Jedan lik iz sela imao je konstantno dvostruki ton (ono kad čuje sebe)...pa me zanima da li je to bilo do uređaja ili je banana vip tehnologija? Inače na mom području kao i kod spomenutog kolege je signal full!
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 12:44   #24
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor manki1 Pregled postova
Evo da se ubacim sa par pitanja za home box znalce:
1)Da li je moguće na vip.me homebox-u , da se u slučaju nestanka/dolaska struje uređaj sam upali bez traženja pina(npr kao bežični telefon...kad dodje struja on radi dalje sam bez paljenja....)?
2)Jedan lik iz sela imao je konstantno dvostruki ton (ono kad čuje sebe)...pa me zanima da li je to bilo do uređaja ili je banana vip tehnologija? Inače na mom području kao i kod spomenutog kolege je signal full!
1. prvi glas... probaj i prvu i drugu točku riješiti update-om firmware-a.

koi homić imate?
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 12:50   #25
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Nemam homebox....ali planiram uzeti vip.me homebox jer mi fiksni koristi samo za dolazne pozive i par odlaznih, zato sam postavio pitanja.

Mora zadovoljiti slijedeće:
- nakon dolaska struje da se sam upali bez pin i sl peripetija, kontroliranja dal radi/ne radi...
-ovo sa duplim glasom....hm nadam se da se može riješiti sa firmware-om
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 15:54   #26
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor manki1 Pregled postova
Nemam homebox....ali planiram uzeti vip.me homebox jer mi fiksni koristi samo za dolazne pozive i par odlaznih, zato sam postavio pitanja.

Mora zadovoljiti slijedeće:
- nakon dolaska struje da se sam upali bez pin i sl peripetija, kontroliranja dal radi/ne radi...
-ovo sa duplim glasom....hm nadam se da se može riješiti sa firmware-om

kakav je to vip.me homebox?
Blue_Fatal1ty je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 15:57   #27
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
meni se uredno pali kad nestane struje sam isto tako me ne trazi pin iako je pin kod ukljuce a sto se tice telefona to im je isto jedna od mana..meni recimo kad zovem nekad uopce ne zvoni tj. tisina je i onda se javi neko koga zovem ili recimo kad pricas pa se znaju cut neke kao smetnje al to je sve sitno i skoro po neprimjeno osim onoga sto nekad ne zvoni..a jedna od vecih mana je ta da ako je internet aktivan i netko te zove - nece te dobit nego ce mu "aparat" reci da osoba trenutno nije dostupna
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 16:35   #28
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
kakav je to vip.me homebox?
Jel se to meni čini ili više nema homebox bez pretplate?
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 22:33   #29
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
dakle danas sam rastavio sve i malo se igrao i cak sam nesto i postigao a to je da je signal 5/5 crtica dok je prije bio 3-4/5 ali je i dalje EDGE...brzina je malo bolja al volio bi kad bi bilo jos malo brze
dakle kao sto sam rekao uz jednu postojecu antenu dodao sam jos jednu identicnu sto znaci da sad ima dvije ugradene antene i jednu "vanjsku" al i dalje EDGE izgleda da nema pomoci
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 08:47   #30
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Buraz mi dao vip homebox router(Globesurfer 2)...sada frend u zg nema internet i ne moze spojiti nista ovako preko zice...znaci njemu treba tu i tamo internet...sada kemijam da mu dam ovaj homebox ali, sto trebam napraviti da to bude u funkciji, znaci koju karticu najbolje srediti da to sljaka i jel moguce kako bez preplate?
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na