Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2011., 11:20   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
"Glavna" particija

Kada imamo 2 particije, npr C na kojoj su WIN i D na kojoj je sve ostalo, kako podesit da je D defaultna tj glavna particija, mislim da se sve na njoj sprema, snima i instalira, ukljucujuci Temp folder i folder Application Data i slicno, da budu na D, tako da se konstantno ne povecava prostor C particije (system restor je iskljucen, tako da to ne zauzima prostor, isto tako Recyle Bin je na D)... kada se nesto instalira da to automatski bude na D particiji a ne da se tokom insatlacije mora mjenjat stalno...

thanks...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2011., 14:15   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Tokom instalacije dobar dio programa pita gdje će se instalirati. U tom trenutku odaberi D disk.
Druga solucija je da si povećaš prostor na C particiju na račun smanjivanja D particije. Upotrijebi Acronis Disk Director za tu operaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2011., 14:18   #3
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Mislim da budeš to morao manualno. Nekako je poanta C particije da bude sistemska, i da na nju "sjedaju" update-ovi, driveri. Igrice možeš instalirati kud god te volja, a to nije problem manualno odabrati, pošto to radiš jednom po igri.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 23:03   #4
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
thanks...

coconut, znam da moram odabrat D particu prilikm instalacija itd itd, ali izmedju ostalog bas zato sam trazio rjesenje da namjestim D kao glavnu...

Inace poslusao sam te i preko Acronisao povecao particu, to ce biti ok, thanks. Inace dok sam to radio, nakon restarta nisam mogao uc u WIN, govorilo mi je da nemam diska u racunalu, al sredio sam to preko hirensa...sve je OK sada...

decki na news grupi su mi dali par dobrih savjeta, ali ipak konacan odgovor na moje pitanje ipak izgleda da je nemoguce da je neka druga particija "glavna", vec glavna mora biti ona na kojoj je insatliran OS.

thanks...
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na