Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2019., 00:01   #10141
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Možda se može, treba izvadit driver van i vidit kaj se dešava.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 20:09   #10142
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Hi-fi u Hrvata sto dulje stoji kod njih sve vise dobiva na vrijednosti. Mi jednostavno rabljenoj robi oplemenimo zvuk. Ponekad novi model dode jeftinije u ducanu, nego stari na Njusci. Vasa iakustva sa rabljenim...
cesarus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2019., 21:20   #10143
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pa rabljeno novijeg datuma je uvijek manji rizik, kojekakve prastare (čitaj: vintage) olupine vrlo često zahtjevaju i dodatne troškove ili ne vrijede nikakvog troška.
No u oba slučaja bi bilo dobro da si sposoban uočiti kvar i potencijalne probleme na uređaju.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:11   #10144
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Pa rabljeno novijeg datuma je uvijek manji rizik, kojekakve prastare (čitaj: vintage) olupine vrlo često zahtjevaju i dodatne troškove ili ne vrijede nikakvog troška.
No u oba slučaja bi bilo dobro da si sposoban uočiti kvar i potencijalne probleme na uređaju.
Naravno upravu si, nisam mislio na to vec cijene. Skuplji maranac sr6001 na njusci nego sr6013 na akciji u ducanu...
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:12   #10145
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:26   #10146
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Naravno upravu si, nisam mislio na to vec cijene. Skuplji maranac sr6001 na njusci nego sr6013 na akciji u ducanu...

A pa to, treba vratit "uloženo" u komad opreme koja ti se ne sviđa.
Ma ima svakakvih bisera, htio sam početkom godine kupit par visokotonaca i gledam frajer u oglasu ima cijenu 50% veću nego u najskupljem dućanu, pitam ja njega da nije fulao možda model, a on poludi "CIJENA JE TAKVA KAKVA PIŠE U OGLASU!"
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 20:40   #10147
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,940
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Hi-fi u Hrvata sto dulje stoji kod njih sve vise dobiva na vrijednosti. Mi jednostavno rabljenoj robi oplemenimo zvuk. Ponekad novi model dode jeftinije u ducanu, nego stari na Njusci. Vasa iakustva sa rabljenim...
HiFi je IMHO iznimno plodno tlo za prodavanje magle. Bullshit se ovdje rodio, ukorjenio, zabetonirao i tu je da ostane dulje od piramida. I da ostane veći od njih.

Možeš kupiti pet rabljenih pojačala i pet pari zvučnika. Kasnije sve prodaš sve iste novce osim one kombinacije koja ti se najviše sviđa. To je prednost koju nemaš s novom opremom
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 23:27   #10148
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Možda se može, treba izvadit driver van i vidit kaj se dešava.
Dajte prijedlog kome odnijeti zvucnik na servis?
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 09:09   #10149
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Damir Senf 091/7987-071
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 15:26   #10150
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor tr@yche Pregled postova
Dajte prijedlog kome odnijeti zvucnik na servis?

Prije nego šta odeš kamo te srale7 uputio, probaj nešto jednostavno. Zgrabi imbus i zategni vijke od woofera (ako već nisi). Nemoj krvnički, neg tek tolko da čvrsto drže. Nekad ti to zna olabavit i zvonit.
A ako imaš hrabrosti, možeš ga i sam odšarafit, izvadit i pogledat ima li smetnji ili oštećenja s unutarnje strane, za sve više od toga trebat ćeš nekog stručnijeg.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2019., 19:56   #10151
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Koristim kombo macbook pro + stari Kenwood receiver za slušanje muzike.
Priključak ide preko kabela koji je s jedne strane 3.5mm (na strani maca uključen na audio izlaz za slušalice) a s druge 2xcinch (uključen na stereo AUX od receivera).

Problem je što svaki put kad uključim/isključim receiver - vanjski monitor i mac zatrepere, pa me strah da je riječ o nekakvom kratkom spoju ili nečem sličnom.
Ne bih htio da mi rikne monitor ili mac zbog ovakve gluposti.

Postoji li neki jednostavan i jeftin način da "očistim" signal, npr. neki 3.5mm na 3.5mm "pročišćavač" signala ?

Osim toga jedino što mi je palo na pamet je da:
a) kupim neki jeftini USB DAC pa se nadati da u najgorem slučaju on krepa kroz neko vrijeme. Ali mi se to ne sviđa jer mislim da je poprilična šansa da što god se događa će jednostavno proći preko USB porta nazad do maca.
b) kupim neki jeftini USB DAC (?) koji ima i digitalni coax izlaz koji mogu prištekati na digitalni coax ulaz od pojačala, i nadati se da se ista stvar neće događati i preko tog digitalnog ulaza?

Imam i 1 optički ulaz na receiveru ali mi je već zauzet.

U svakom slučaju, jedino mi igraju stvarno jeftina rješenja. Jer je ovaj receiver već stvarno star i nema mi smisla nešto kemijati i potrošiti više para nego što on vrijedi (što je relano 100-200kn).
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 24.10.2019. u 20:04.
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 20:39   #10152
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Nisam elektroničar, ali nije kratki spoj, vjerojatno ima neke veze s ground loopom ili inrush currentom (al opet, pričam iz guzice ).
Evo ti malo troubleshootinga:


1. iskopčaj taj 3.5mm na činč s obje strane, dok je receiver ugašen naravno. Onda upali receiver pa vidi jel ti opet ekrani zatitraju.
2. posudi ak možeš od nekoga nekakvu USB zvučnu, spoji ju analogno (dakle činčevima) i javi jel ti se opet isto događa kad pališ receiver. Ak ne, onda ti je neka jeftina eksterna zvučna vjerojatno dovoljna da se izbjegne problem.


A kao što si i rekao, neki USB DAC sa koaksom će isto možda riješit problem.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 09:09   #10153
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Prije nego šta odeš kamo te srale7 uputio, probaj nešto jednostavno. Zgrabi imbus i zategni vijke od woofera (ako već nisi). Nemoj krvnički, neg tek tolko da čvrsto drže. Nekad ti to zna olabavit i zvonit.
A ako imaš hrabrosti, možeš ga i sam odšarafit, izvadit i pogledat ima li smetnji ili oštećenja s unutarnje strane, za sve više od toga trebat ćeš nekog stručnijeg.

Pretpostavljam da je to vec napravljeno, ili da su mu u ducanu otvorili zvučnik i vizualno provjerili jel sve ok
Ako je neki mehanički kvar, onda tu treba pravi majstor
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 10:41   #10154
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Nisam elektroničar, ali nije kratki spoj, vjerojatno ima neke veze s ground loopom ili inrush currentom (al opet, pričam iz guzice ).
Moguće, ovo za kratki spoj sam blebnuo jer sam neuk po tom pitanju

Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Evo ti malo troubleshootinga:

1. iskopčaj taj 3.5mm na činč s obje strane, dok je receiver ugašen naravno. Onda upali receiver pa vidi jel ti opet ekrani zatitraju.
2. posudi ak možeš od nekoga nekakvu USB zvučnu, spoji ju analogno (dakle činčevima) i javi jel ti se opet isto događa kad pališ receiver. Ak ne, onda ti je neka jeftina eksterna zvučna vjerojatno dovoljna da se izbjegne problem.

A kao što si i rekao, neki USB DAC sa koaksom će isto možda riješit problem.
1. sam već probao, ništa se ne dogodi ako ne postoji audio konekcija između maca i receivera
2. bih vrlo rado probao ali nitko od prijatelja i poznanika nema niti eksternu zvučnu niti DAC :/
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 11:11   #10155
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pretpostavljam da je to vec napravljeno, ili da su mu u ducanu otvorili zvučnik i vizualno provjerili jel sve ok
Ako je neki mehanički kvar, onda tu treba pravi majstor

Eh, znaš kaj kažu za pretpostavku.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
1. sam već probao, ništa se ne dogodi ako ne postoji audio konekcija između maca i receivera
2. bih vrlo rado probao ali nitko od prijatelja i poznanika nema niti eksternu zvučnu niti DAC :/

A, zaboravio jedno mudrije rješenje, možda uspije. Pretpostavljam da ti je sve uštekano u isti produžni? Ako je tako, iskopčaj pojačalo i šibni ga na neku drugu utičnicu u prostoriji, vidi oće se ponovit problem.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 11:22   #10156
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
A, zaboravio jedno mudrije rješenje, možda uspije. Pretpostavljam da ti je sve uštekano u isti produžni? Ako je tako, iskopčaj pojačalo i šibni ga na neku drugu utičnicu u prostoriji, vidi oće se ponovit problem.
I to sam već probao, nije pomoglo
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 22:46   #10157
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,940
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Problem je što svaki put kad uključim/isključim receiver - vanjski monitor i mac zatrepere, pa me strah da je riječ o nekakvom kratkom spoju ili nečem sličnom.
Ne bih htio da mi rikne monitor ili mac zbog ovakve gluposti.

Postoji li neki jednostavan i jeftin način da "očistim" signal, npr. neki 3.5mm na 3.5mm "pročišćavač" signala ?
Postoji, ali to košta i pitanje je koliko će ti pomoći. Te izolatore poput 1:1 transformatora koriste na razglasima (koncerti i sl.) i u studijima.

Najvjerojatnije se jedan ili više releja pokvarilo, pa ti zdrmaju Mac i monitor. Ako se u zvučnicima ništa ne čuje pri ukapčanju onda je relej ili mute tranzistor na ulazima.

Spoji to preko optike ili ne spajaj nikako da ti strujni udar iz Kenwooda ne podere Mac ili monitor.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 12:14   #10158
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Thanks na infou... baš gledam razne kombinacije po netu.
Kako mi je optički ulaz već zauzet, volio bih naći rješenje s kojim mogu probati digitalno preko coaxiala slati, a ako vidim da i dalje zafrkava - preći na optiku pa ištekavati/uštekavati uređaj kojeg trenutno želim koristiti, tlaka ali što je tu je.

Ima raznih kombinacija, npr. već imam adapter od maca koji sa usb-c daje "svašta nešto" pa tako i hdmi output, taj hdmi je spojen na monitor, ali mogao bi između ubaciti neki splitter koji može podijeliti taj hdmi na hdmi + coax/optiku.

No najjednostavnije bi bilo kad bi uspio naći neki usb-c kabel/adapter koji radi direkt na optiku + coax, ali nisam baš bio uspješan.

EDIT: mislim da ću završiti na ovome - https://www.amazon.de/dp/B07KRWYN4R/...31&sr=8-6&th=1
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 26.10.2019. u 15:39.
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 17:53   #10159
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,940
A da uzmeš ovako nešto?
https://www.amazon.com/Portta-Toslin.../dp/B00KDZEWWO

Nisi prvi koji spaja hrpu adaptera i dodataka na Maca. Apple ih radi totalno minimalistički sa što manje konektora, pa ekipa mora spajati svakakve dockove, hubove i adaptere da bi im radilo sve što treba raditi Tako na stolu imaš minimalistički lap sa šumom kabela i adaptera po svuda.

Viđam to svako malo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 20:12   #10160
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Da ti budem iskren, meni je super kad bi se prešlo na samo jedan konektor za sve (poput dotičnog usb-c) ali su ipak prerano to krenuli gurati jer nije dovoljno dobro popraćeno u industriji.

Ako uzmem tako nešto što si linkao, onda mi svejedno treba i nešto poput onoga što sam i ja linkao, tako da ne šteti probati prvo samo s HDMI na optical + coax splitterom
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 22:26   #10161
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ili...
kupiš si najjeftiniji RCA input selektor...


https://www.amazon.com/Fosmon-A1602-...121393&sr=8-19


Kabel iz maca u selektor a iz selektora u receiver...i onda držiš sklopku na neaktivnom ulazu, a nakon što upališ receiver upališ i sklopku na switcheru.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 08:31   #10162
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,940
Sklopka na switch najvjerojatnije prekida vrući centralni vod dok su mase stalno spojene. Opet će mu sve zatreperiti od naponskog udara, pa je to bacanje novaca.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 11:58   #10163
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 21:57   #10164
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pretpostavljam da je to vec napravljeno, ili da su mu u ducanu otvorili zvučnik i vizualno provjerili jel sve ok
Ako je neki mehanički kvar, onda tu treba pravi majstor
Vadio sam zvucnik i ja i u ducanu, vise puta sarafljeno, ali nema pomoci. Vise od toga ja ne znam. Budem sutra zvao broj koji ste mi dali.

Hvala na preporukama
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2019., 22:00   #10165
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor tr@yche Pregled postova
Molim vas pomozite bilo kakvim savjetom...imam cambridge audio s30 i na jednom zvucniku bas jedinica pocela zvoniti. Nosio zvucnik u audio cinema, nisam uspio rijesiti problem. Zvucnik radi, ali kao da je unutra nesto sto zvoni prilikom reprodukcije. Ovjes nije pukao ili odlijepio se, membranu kad prstima pomaknem sve ok. Zvonanjava dolazi iz prostora izmedju kupole i membrane, kao da je unutra nekakav komadic smeca.

Jel to netko moze spasiti?



Koliko sam skužio sa slika sa interneta taj midbass ima fiksni phase plug, a ne kao što imaju jeftinije verzije, nalijepljen.
U kojem smislu zvonjava?
Hajde prvo provjeri da stvarno nemaš kakvog neželjenog smeća između, presavini običan komadić papira i provuci u krug da vidiš da li što smeta. Postoji mogućnost i da se zavojnica razlijepila ili pomakla pa struže o magnet.
Ako nema, vadi driver van, i dobro pregledaj sve, da se nije membrana razlijepila ili možda spider.

Možeš ga spojiti i na stolu bez skretnice pa slušaj jer će se zvuk opisan kao zvonjava čuti glasnije dok je driver van kutije.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2019., 23:20   #10166
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Koliko sam skužio sa slika sa interneta taj midbass ima fiksni phase plug, a ne kao što imaju jeftinije verzije, nalijepljen.
U kojem smislu zvonjava?
Hajde prvo provjeri da stvarno nemaš kakvog neželjenog smeća između, presavini običan komadić papira i provuci u krug da vidiš da li što smeta. Postoji mogućnost i da se zavojnica razlijepila ili pomakla pa struže o magnet.
Ako nema, vadi driver van, i dobro pregledaj sve, da se nije membrana razlijepila ili možda spider.

Možeš ga spojiti i na stolu bez skretnice pa slušaj jer će se zvuk opisan kao zvonjava čuti glasnije dok je driver van kutije.

Ja mislim da je boldano problem
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 12:40   #10167
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,761
Kako eliminirati ili ustanoviti sto uzrokuje ovo trubljenje/vibriranje kod reproduciranja niskih tonova? U pitanju su polovni Gigaworks T20 II, volume na 50%, bass/treble na sredini (default).

Desni svira ok, ne clipa, ne bruji.
Lijevi ima zvuk kao da nesto klepece ili rezonira.

Ako stisam zvuk na 25% sve radi ok.

Otvorio sam ga, u njemu nema nista sto moze biti labavo, jedan kabel u sleeveu kojeg sam jos dodatno zalijepio za kuciste. Bruji i kada stisnem kuciste rukama. Driver mi ne izgleda kao da je probijen niti ista sl.

Do danas su koristeni kao tv zvucnici i evo danas igrom slucaja spojio na njih neku mjuzu i pojacao na 50%

https://photos.app.goo.gl/rC1xPEGfMufponEd6
https://photos.app.goo.gl/FP9iEX7Jgoy7XAuU7

Edit: kada rukom blokiram bas refleks rupu vibracija se znatno ublazi, mozda cak i nestane
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 10.11.2019. u 12:46.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 18:08   #10168
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
To se čuje na ovom na kojem nisu kontrole za glasnoću kolko vidim?


Nađi neki tone generator, ja volim ovaj...


https://www.szynalski.com/tone-generator/


stišaj, pusti sinus, pa traži sliderom negdje između 80-150 Hz i postepeno pojačavaj dok ne nađeš frekvenciju i glasnoću gdje čujno rošta.

A onda ćopi taj zvučnik, primakni ga uhu i probaj točno utvrdit otkud dolazi zvrndanje, od membrane, porta, plastike negdje, nečeg labavog?
Jer kad rošta, ili je nešto negdje labavo...ili je driver malo razvaljen...Juan je u gornjem postu to dobro opisao.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 19:00   #10169
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,761
Da, ovaj bez kontrola je problematican.

Dobar sajt, tnx! U pravilu izmedju 45 i 120ak Hz se cuje brujanje. Nisam ni citao zadnje postove, al vjerojatno slicna stvar kao kod kolege iznad.

Snimio sam malo bolje na 85 Hz. Kuciste nije bilo zasarafljeno, na sredini videa ga stiscem rukom da zabrtvi (brujanje se cuje i kad je ful zasarafljeno), a pred kraj stisnem lagano driver. Brujanje definitivno dolazi iz podrucja drivera

https://photos.app.goo.gl/k4RSkrTHY222MZDg9

Zanimljivo, kada izvadim prednju plocu s driverima van kucista, brujanja nema. Al ne mogu skuziti gdje bi moglo rezonirati, ovi nosaci gdje idu vijci su ojacani i ne fleksaju, bas refleks tuba je stisnuta s gumom (ne mogu skuziti kako se vadi van)...

https://photos.app.goo.gl/HRxbWdhofKfnTz9x7

Nemam pojma, mozda se i driver razvalio, al zasto onda ne bruji izvan kucista :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 19:13   #10170
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Hmmm, kao da ovjes struže po kućištu vjerojatno?
Ček, jel ti ne struže samo kad odvojiš prednju ploču ili si također maknuo driver s prednje ploče pa tako slušao?
donkimizer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na