Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2018., 18:17   #1
KOveonline
Registered User
 
KOveonline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 47
Helgi TDP65 IFP

Pozdrav ekipa!

Na poslu imam priliku "poigrati se" s interaktivnim flat panelom od 65" marke Helgi. Odlično iskustvo, ali naišao sam na problem.
OS je Android, ali nema PlayStore-a pa ne mogu skinuti aplikacije poput Youtube-a..., a najvažnije su mi ScreenShare Pro za screen mirroring.
Probao sam instalirati playstore.apk i jednostavno izbaci se poruka da ne može instalirati. Čak sam skino aplikaciju *.apk s njihove stranice i ista stvar.
preko internet browsera sam probao pristupiti playstoreu, ali ne ide instalacija.

u settingsima isto nema nigdje mogućnosti za prijavu accounta.

Jel ima tko iskustva s tim?

Situacija malo frustira jer je malo informacija na službenoj stranici kao i na ostatku neta što sam uspio izguglati.

Hvala!
KOveonline je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2020., 14:15   #2
KOveonline
Registered User
 
KOveonline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 47
Evo da odgovorim sam sebi u slučaju da netko bude tražio sl. rješenje.
Da bi se apk mogao instalirati potrebno je preko daljinskog upravljača ukucati šifru za pristup servisnom meniju gdje se omogući instalacija apk-a.
Npr. ScreenShare mi je uredno instalirao, Kahoot, F1TV...
Youtube mi je instaliralo, ali nije radio jer nije bilo Google Play services-a. Uspio sam i to instalirati dok nisam pogodio pravu verziju preko APKmirrora. Sada Youtube roka 4K bez bada.

Pozdrav
KOveonline je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2020., 11:15   #3
danijel_m
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Županja
Postovi: 21
Citiraj:
Autor KOveonline Pregled postova
Evo da odgovorim sam sebi u slučaju da netko bude tražio sl. rješenje.
Da bi se apk mogao instalirati potrebno je preko daljinskog upravljača ukucati šifru za pristup servisnom meniju gdje se omogući instalacija apk-a.
Npr. ScreenShare mi je uredno instalirao, Kahoot, F1TV...
Youtube mi je instaliralo, ali nije radio jer nije bilo Google Play services-a. Uspio sam i to instalirati dok nisam pogodio pravu verziju preko APKmirrora. Sada Youtube roka 4K bez bada.

Pozdrav
Poštovani, imamo u školi isto Helgi interaktivnu ploču, no nikako ne možemo naći upute gdje bi trebao biti opisan način ulaska u service meni.. Možete li malo pomoći oko toga? Možete li opisati kako se ulazi u izbornik (naravno pomogao bi i kod)? Jeste našli kakve upute na netu?
Unaprijed hvala na odgovoru
__________________
Moje oči gluhe su za mirise.
Ti govoriš mi sve sne - ja ne vidim te...
Pokazuješ mi lice - ja ne čujem te...
...stavljam katance na kazaljke...
danijel_m je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 17:40   #4
KOveonline
Registered User
 
KOveonline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 47
Citiraj:
Autor danijel_m Pregled postova
Poštovani, imamo u školi isto Helgi interaktivnu ploču, no nikako ne možemo naći upute gdje bi trebao biti opisan način ulaska u service meni.. Možete li malo pomoći oko toga? Možete li opisati kako se ulazi u izbornik (naravno pomogao bi i kod)? Jeste našli kakve upute na netu?
Unaprijed hvala na odgovoru
Ovaj Android je koma, nema ništa. Bilo bi daleko bolje da je windows instalacija.
Nema Google servisa tako da nema Play storea ni ničega.

preko stranica APKpure i APKmirror uspio sam naći par aplikacija za Android 5:
- Kahoot
- neka verzija Google servisa (i dalje ne radi play store)
- Youtube - ovisan o prije instaliranom google servisu.


Instaliranje aplikacija.
- Uključite ekran
- Na daljinskom upravljaču pritisnite redom: SOURCE – 1 – 3 – 7 – 9
- Vidjet ćete izbornik za uklanjanje pogrešaka. Odaberite Android Settings > Unknown Sources > - ON
- Zatvorite izbornik.
- Kopirajte aplikaciju na USB, umetnite ga u USB ulaz s prednje strane ekrana. Pomoću file browsera pronađite .apk installer, zatim dva puta dotaknite (dupli klik) kako bi ga intalirali. Aplikacija će se pojaviti među instaliranim aplikacijama.
- Na daljinskom upravljaču pritisnite redom: SOURCE – 1 – 3 – 7 – 9
- Vidjet ćete izbornik za uklanjanje pogrešaka. Odaberite Android Settings > Unknown Sources > OFF
Zatvorite izbornik.

Najbolja opcija je spojiti dobar laptop preko HDMI-a. Kažem dobar, tako da u 4K rezoluciji radi bez problema i onda je slika na ekranu bomba.

Kada se spoji laptop, povuče se prstom s dna ekrana prema gore i otvori se meni za ulaze. Odabrati HDMI na kojem je spojen laptop i dobiješ sliku.
Uz panel se dobije i USB kabel koji se isto spoji na laptop i onda windowsi (od laptopa) na panelu rade na TAČ (dodir )

Toliko od mene, sve ostalo su metode pokušaja i promašaja.
KOveonline je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na