Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2005., 05:52   #1
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
oc 2400+ iliti pokusaj istog :)

uglavnom ovakva je situacija...vec jedno 2 godine imam athlone xp u dual amd a7m266-d ploci i sad tek skuzim (pogledam) da su to AIUHB verzije t-bread-b...koliko sam vidio to su kao najbolje za clockanje...e sad ova asus ploca je "mrtvac" sto se tice nekog clockanja, pa me zanima kako najbolje mogu znati do koliko ti procovi idu...mislio sam kupit za 200kn neku nforce2 plocu i tamo ih testirati, jer sam cuo da nf2 otvaraju te proceve iz biosa

inace...probao sam overclockati sa crystal cpuid i rezultati su u najmanju ruku cudni...prvo, prijavljuje oba procesora kao mobile athlon xp-m (cpu-z isto i aida32)...jednom procu pise current x15 2000mhz max x24 3200mhz i taj se cak da rucno podignuti na x16 dok ga x17 resetira ...drugi proc se boota u x15 2000mhz, ali mu pise max x11 1500mhz i na bilo koji pokusaj mijenjanja mnozitelja, odmah se prebacuje u x11 i prima samo nize od toga ...probao sam procove u oba socketa i isto se ponasaju...isto tak crystal prijavljuje voltazu kao 2.00 dok svi ostali programi vide 1.65

mozda treba neke mostove pospajati?


ima li tko kakav prijedlog
hvala i izvinjavam se na poduzem postu
  Reply With Quote
Staro 09.11.2005., 11:16   #2
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
mozda je program nekompatibilan s chipsetom pa ispisuje gluposti
b1tterman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2005., 23:42   #3
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
blah tak mi i treba..."ubio" sam jedan proc (onaj kaj je javljao max x11 mnozitelj)...sa coolerom sam mu krcnuo jedan vrh jezgre ...osvetilo mi se sto sam bio lijen izvuci maticnu iz kucista...posto sam imao jednog semprona 2500+ sa strane, uzeo sam jos jednog i sad komp radi na 2x1400mhz ...ali...uspio sam kloknut fsb na 150 stabilno (ide do 159) ali ovak je sigurnije ...i sad je performance identican kao i prije jer je najsporija komponenta kompa memorija heh...skola placena 450 kuna

nego koliko da trazim za ovaj drugi proc sta mi je ostao tbread-b 2400+ (2ghz) aiuhb stepping 2 godine stari...jel mi se to opce isplati prodavat?

isto tako ovi novi semproni se ne daju multiplier unlockat, jel? pinmod?

naso sam neki site, ali ukljucuje jedno 10 rezbarenja o procu ...ima neko da to radi za pare? :P
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na