Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2006., 23:55   #1
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
"Zakon o zaštiti potrošača" jel moguc povrat love?

Pozdrav,

eto trebam pravnu pomoc pa cu prvo ispricati pricu...

Naime trazio sam poklon za Bozic za bratica i dosao do ideje da mu kupim DIVX DVD player na kojem ce moc gledat fino crtice koje mu ja skinem i zaprzim i stara se slozila sa idejom i tu krece brzinsko trazenje istog di ukucavam u nabavu "DVD DIVX" nadje mi ih par gledam malo i vidim VIVAX K-200 ima ga jedino i piše fino da podržava DVD-RW reko super...I kako sam kao i svi u žurbi i sve u zanji tren reko idem to kupit i ode do Optimum racunala i uzmem to tamo dodjem doma i reko ok rijesena stvar i stoji to tako do danas. Danas idem zamotat poklon kad ono na kutiji ni DVD-R a kamoli DVD-RW, također odem an vivax sluzbenu stranicu i pise ovo LINK gdje jasno ne pise nista o DVD-RW dok na Optimum računala pise drugacije odnosno stoji DVD-RW i naravno probao sam i uredjaj mi ne radi sa DVD-RW medijima...
E sad takav uredjaj mi ne treba i sutra moram u grad u lov na novi poklon, sva sreca pa rade SC iako sam protiv toga ali eto...

Ono sto me zanima je s obzirom da mi je taj uredjaj kao takav beskoristan i da ga ne zelim odnosno zelim im ga vratit jer su krivo deklarirali proizvod a meni je kao takav beskoristan na koji zakon odnosno dio zakona se mogu pozvat?
Također ukoliko njima slucajno radi sa DVD-RW medijem (jer ne mogu bit 100% siguran jer ja imam jednog puno puta koristenog) da li takodjer imam pravo na povrat love jer mi opet kao takav ne treba jer sam vec nasao drugi poklon?
Ono sto se prica okolo naokolo je da imam pravo povrata love u roku od tri radna dana pa makar ja rekao da mi se proizvod ne svidja ali sve ej to rekla kazala...

ja sam nasao ovo

Citiraj:
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

Članak 34.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan vratiti proizvod trgovcu o svom trošku.

(2) Potrošač ne odgovora za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.

(3) Trgovac je dužan, najkasnije u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do tog trenutka platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.
ali mozda je ovo izvuceno iz konteksta pa nema niti smisla... Ajde pomozite vi koji ste imali ovakvu situaciju ili slicnu... Htio bi doc spreman odnosno da na sve imam odgovor odnosno argument a ne da kazem ja imam pravo na to...


E da i kad sam izlazio van iz ducana zena mi je rekla da sve reklamiram Msanu ali ovo njih trazim lovu jel tako?


p.s. da znam da je moja greska sto se nisam bolje informirao i sam se grizem zbog toga ali kad je ovo vrijeme na mene djeluje da poludim s tim kupovanjem..
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2006., 23:59   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
mislim da ti moraju vratiti lovu jer na stranici imaju pogrešan opis artikla prema kojem si se ti ravnao.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2006., 00:56   #3
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Mogao bi probat na tu foru da im je informacija na stranici netočna, jer npr. na Hg Spotovoj lijepo piše "ne garantiramo za točnost podataka", a na Optimumovoj to nema nigdje koliko vdim
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 01:02   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Po zakonu imaš mislim da 8 dana da raskineš ugovor (tj. vratiš proizvod bez objašnjenja).
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 01:26   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Po zakonu imaš mislim da 8 dana da raskineš ugovor (tj. vratiš proizvod bez objašnjenja).
ako ugovor nije sklopljen u dućanu.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 02:53   #6
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
odi tamo i reci im da im na stranici pise krivi opis proizvoda i da nezelis taj proizvod jer nepodrzava nesto sto ti je bitno.Trazi da ti vrate lovu ili nadoplati pa uzmi neki drugi dvd player,nebi trebalo biti problema - odnesi im tamo i taj dvd-rw i neka ga ubace unutra ako ce te slucajno tlaciti.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 03:38   #7
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Nema sanse.

Ja sam probao u vemil vratit zvucnike za auto. Nofakinway. SVE SAM PROBAO, SVE ! Nema sanse.

Fino, pristojno, nepristojno, balavo, nikako nejde mos se na trepavice postavit. Reko sam da cu ga prebit ma nista. dero sam se ko idito, neznam mozda sam trebao vitrinu prevrnut

NEMA ŠANSE. Ak trgovac neda, mos se na koj god zakon oces pozvat onda trgovac NEDA !
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 13:34   #8
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Dodji s odvjetnikom u ducan. To uvijek pali.

Nadalje, ja sam isto tako isao staroj kupiti DVD player, isto mislio taj vivax, ali nasao za oko 450 kuna nekog pionirca pa to uzeo radje. Pa pogledaj ako to imaju na lageru mozda.
  Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 13:53   #9
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Neznam brijem jos otic ovaj tjedan jednom i derat se ko idiot dok me zastitar ne izbaci, tek tolko da mu malo kupce rastjeram.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 13:57   #10
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
ovaj dio koji si naveo odnosi se na ugovore sklopljene van trgovine. Možeš pokušati bez deranja ali s odlučnošću i sa što manje govorancije reći da je opis artikla koji su oni dali kriv, te da bi ti promjenio za jedan koji podržava dvd-rw ili da ti vrate novac ako nemaju takav (navedeš model).

Što se tiče reklamacije u Msanu ti s njima nemaš niš, kupio si kod njih a oni s msanom.

Kamo bi došli d aako kupiš više stvari koje oni nabavljaju kod različitih dobavljača ideš svaki reklamirat dobavljaču pa te ovaj šalje svom dobavljaču itd.

Inszistiraj da to tamo s njima središ. I najvažnije mirno, ali odlučno i pusti njih d aviše pričaju.

@Flex ovisi koji si argument imao za zvučnike, i imao si krivi pristup.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2006., 14:00   #11
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Nešto je prije par dana bilo na dnevniku da se uvodi novi pravilnik prema kojem bi državni inspektorat mogao izravno reagirati na prijavu kupca, bez potezanje po sudovima i sl.

Zato, zovi državni inspektorat ukoliko ti ne budu htjeli zamijeniti.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 14:08   #12
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
ovaj dio koji si naveo odnosi se na ugovore sklopljene van trgovine. Možeš pokušati bez deranja ali s odlučnošću i sa što manje govorancije reći da je opis artikla koji su oni dali kriv, te da bi ti promjenio za jedan koji podržava dvd-rw ili da ti vrate novac ako nemaju takav (navedeš model).

Što se tiče reklamacije u Msanu ti s njima nemaš niš, kupio si kod njih a oni s msanom.

Kamo bi došli d aako kupiš više stvari koje oni nabavljaju kod različitih dobavljača ideš svaki reklamirat dobavljaču pa te ovaj šalje svom dobavljaču itd.

Inszistiraj da to tamo s njima središ. I najvažnije mirno, ali odlučno i pusti njih d aviše pričaju.

@Flex ovisi koji si argument imao za zvučnike, i imao si krivi pristup.
Bio sam miran i onda mi je idito neuki čoban na šanku počel kenjat da moram ic na zitnjak u pripizdinu to reklamirat ovo ono jerbo kao oni to (pazi sad): ''samo prodaju'' .

nabijem ih sve.

U utorak idem tam i NEJDEM van iz dučana dok mi il ne zamjeni il vrati lovu, pa makar me moro onaj siroti zastitar koj dela za crkavicu odvuč van.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 15:01   #13
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
reklamacije su kolko ja znam još na straoj adresi. jednio ak ti nije navedeno da se reklamacije ostavruje na xy mjestu.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 15:09   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
......U utorak idem tam i NEJDEM van iz dučana dok mi il ne zamjeni il vrati lovu, pa makar me moro onaj siroti zastitar koj dela za crkavicu odvuč van.
: lol2 : Fleks, nego daj nadji nekog da to snima kamerom negdje sa strane, mislim da bi nas sve zanimalo....a mozda i zaradis na tome
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 15:14   #15
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Ja sam recimo u Ve-Mil vratio maticnu plocu koja mi nije odgovarala u roku od 3dana i bez ikakvog problema sam dobio novac nazad. Fino i pristojno sam objasnio koje stvari na ploci ne funkcioniraju normalno i sve je proslo bez ikakvih problema.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 17:29   #16
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Uvijek treba ici objektivno i pristojno na stvar, ja do sad nisam imao takvih problema (i nadam se da necu ).. samo malo strpljivosti


a Fleks vs WC-mulj mogu misliti kako ce to zavrsiti.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 19:49   #17
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Pa puca mi laganini. Nemreju se tak ponašat. Ne da sam bio uljudan nego sam bio hiper uljudan. Onda sam se pokupio iz ducana jer sam skoro noukatiro idiota na pultu, polio ga benzinom i popiso mu se na leš.

A utorak/srijedu kad pocnu delat bu belaja. Ko oce samnom nek se javi. Mozete i snimat.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 20:07   #18
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
prijavit inspektoratu, možda nećeš na kraju dobit povrat novaca/zamjenu robe al ćeš ih s..bat
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 20:14   #19
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Di da prijavim inspketoratu?

Znam da je bilo nesto online.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2006., 02:00   #20
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
samo ti kad dodjes tamo trazi glavnoga glavonju pa da vidis strke i zbrke kako ce svi prema tebi postati odjednom uljudni.To je tako uvijek - ako se neko pravi blesav cim mu spomenes sefa odmah je odjednom spreman da ti izadje ususret i napravi sve da ti pomogne rijesti problem.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2006., 02:22   #21
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Trazio sam šefa al sam dobio kiflu u guzicu.

U srijedu idem tam i NEJDEM van iz ducana dok mi ne vrate lovu....
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2006., 09:51   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Lol, jos ce lik dobiti trening iz NLP-a, pricaj istim tempom kao oni i istom visinom glasa.
  Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 15:02   #23
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Da se ja vratim na prbobitnu problematiku.

Naime otišao sam do optimum računala objasnio dečkima svoj problem i i uzrok istog te sam dobio povrat novaca za DVD uz ispriku.

Svaka čast!!
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 12:21   #24
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
evo samo da vas obavijestim. pricao sam sada s likom iz inspektorata na telefon i pitao sam dali potrosac ima pravo na povrat novca u slucaju da je reklamacija prihvacena, te mi je rekao da potrosac apsolutno ima pravo na povrat novca ukoliko nema identičan proizvod za dati u zamjenu ili ako nepostoji šansa da se reklamirani proizvod popravi. Jos mi je rekao i zasto trgovci govore da nemogu vratiti novce, zato sto ukoliko oni vrate novce, a kasnije oni nemogu te novce dobiti nazad od dobavljaca onda taj trgovac snosi troskove, te se zato boje to raditi. Dakle trazite kompetentne osobe, sefa jel, i sigurno ce vratiti pare, a ako nece tu je inspektorat koji odgovara i izlazi na teren u roku od tjedan dana (makar u mom slucaju).
Eto ako sam kome pomogao
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na