Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2007., 20:28   #181
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
plati sto prije
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 22:59   #182
7600GT
Banned, varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 182
Pozdrav društvo.Evo danas mi Optima poslala mail da mi je dostupan optiDSL,i ja sam još provjerio i je stvarno dostupan mi je.E sada mene zanima,jeli ja mogu onu online prijavu ispunit isprintat i faxirat im te papire.I ako netko ima sikustva sa optiDSL neka mi kaže,ne želim se opet zalićati kao sa homeboxom i još nešto račun bi me izašao 158kn˙(internet,pretplata),a onih 500min razgovora ako ne potrošim onda bi me sve skupa toliko izašlo imam li pravo?Hvala i lijepi pozdrav
7600GT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2007., 12:15   #183
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Možeš ispuniti prijavu i faksirati.Optidsl radi savršeno.
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 16:52   #184
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
evo mali update.
u utorak ili srijedu ce mi prebacit telefon a sljedeci tjedan bi mi trebao doci router.znaci net tamo oko prvog.
sad neznam ocu li bit bez neta to vrijeme od kada mi oni prebace paricu na optimu.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 17:58   #185
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Marko 123 Pregled postova
evo mali update.
u utorak ili srijedu ce mi prebacit telefon a sljedeci tjedan bi mi trebao doci router.znaci net tamo oko prvog.
sad neznam ocu li bit bez neta to vrijeme od kada mi oni prebace paricu na optimu.
Meni su spojili telefon 16.7. a modem sam dobio 19.7. Probaj napomenuti da otprije imaš adsl pa ti možda prije pošalju montera.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 19:17   #186
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
ok.
ajd jeli mi mozes reci koliko si dosada skinio toga?
kakve su brzine,pingovi i tako to.
i ako ti nije tesko stavit par speedtestova od maribora.
thx
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 20:49   #187
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Marko 123 Pregled postova
ok.
ajd jeli mi mozes reci koliko si dosada skinio toga?
kakve su brzine,pingovi i tako to.
i ako ti nije tesko stavit par speedtestova od maribora.
thx
Brzina je ok, možda će te iznenadit što dosta varira ali je srednji rezultat 230KB/s, ako skidaš sa dobrog servera. Kad skidam sa private trackera cijelo vrijeme šiba oko 220-230KB/s. Pingovi su isto kak spada tak da nemam nekih zamjerki. U ovih par dana sam skinuo 11gb-a, a niti sam skidao po noći, niti sam puno skidao po danu tak da bez problema skineš kaj hoćeš za kratko vrijeme. Evo speedtesta.


Kao što vidiš, zna nekad potegnut pa ispadne 2500kbits, ali realna brzina downloada ti je otprilike 230KB/s.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 17:35   #188
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Prvo pozdrav svima... Ovaj vikend selim se u Osijek i tamo je puno veća ponuda što se tiče ADSL providera.. Ovdje sam imao T-Com ADSL duže vrijeme (već istekao ugovor) i sad ću to otkazati... Tamo mislim uzet Optimu, provjerio sam preko neta i dostupno je

E sad, koliko se čeka na ugradnju...? Tamo je već telefon od T-Com,ali nema nikakvog Internet priključka...
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 18:41   #189
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor DoX_Chabar Pregled postova
Prvo pozdrav svima... Ovaj vikend selim se u Osijek i tamo je puno veća ponuda što se tiče ADSL providera.. Ovdje sam imao T-Com ADSL duže vrijeme (već istekao ugovor) i sad ću to otkazati... Tamo mislim uzet Optimu, provjerio sam preko neta i dostupno je

E sad, koliko se čeka na ugradnju...? Tamo je već telefon od T-Com,ali nema nikakvog Internet priključka...
Odi na prodajno mjesto optime u Osijeku, tamo popuni zahtjev i kroz max. 30 dana bi sve trebalo biti gotovo. Ako ćeš popunjavati prek neta znatno ćeš produžiti postupak jer trebaš dugo čekati da ti dođu papiri doma pa ih tek onda možeš poslati itd...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 19:45   #190
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
odlicno za te brzine.
samo me jos zanima telefon.
jesi imao kakvih problema,odzvanjanja ili tako nesto?
jeli treba dugo da se spoji.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2007., 19:50   #191
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Marko 123 Pregled postova
odlicno za te brzine.
samo me jos zanima telefon.
jesi imao kakvih problema,odzvanjanja ili tako nesto?
jeli treba dugo da se spoji.
Otprilike 3 tjedna - mjesec dana nakon sto dobiju papire...a "odzvanjanja" nebi trebalo biti jer to nije VOIP nego analogna linija kao i kod T-Scuma.
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 20:31   #192
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Otprilike 3 tjedna - mjesec dana nakon sto dobiju papire...a "odzvanjanja" nebi trebalo biti jer to nije VOIP nego analogna linija kao i kod T-Scuma.
Zapravo je i to voip, samo što to obavlja njihova centrala a ne modem kao kod iskona, amisa i metroneta pa nema veze ako nema struje doma ili ako modem slučajno crkne. Zasad nisam imao nikakvih problema s telefonom i jedine razlike su što uspostava poziva na optimi traje nekih 3-4 sekunde, a na t-comu toga nema, vjerojatno zato jer t-com ima analogiju. Uglavnom, napokon sam se riješio t-coma i nisam nimalo zažalio.
ojpi je offline   Reply With Quote