Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2017., 10:05   #4021
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad je vrijeme za one doskočice "pravi muži ne meću maske i stakalca na mobitele", "ne čuvam ga za budućeg vlasnika" i "ja sam kupio njega a ne on mene" te slične megahitove koji su se mogli čuti na ovim prostorima. Ili to vrijedi samo kad se mobitel ne razbije?

Ali dobro, svakom svoje

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:26   #4022
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ja sam bio posudio S8 koji je dosao s nekim fensi kejsom od 400kn. Izdrzao je 1h dok ga nisam izuo iz te carape i radije riskirao da nosim okolo i razbijem tudji mob Svakom svoje indeed.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2017., 10:28   #4023
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
Nekoristim skype i nemam facebook. Zasto netko odreduje koje aplikacije mogu o nemogu imati i brisati na mobitelu?
Kako maknuti ove appove od s8? Trenutno su disabled ali sama cinjenica da imam zabranu nesto sa svog moba maknuti je jako debilno.
Kako u potpunosti maknut skype i fb ako se nemoze flesnuti cu ROM .
Kupi bk packahe disabler sa trgovine (15ak kn) i moci ces bez ruta disejblati sve sto zelis (i sistemske aplikacije).
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:34   #4024
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Trebao si mu navući neku Spigen rugged armor ili Ringke ONYX masku....one imaju solidnu zaštitu a nisu debele plus što imaju izbočinu s prednje strane tako da ekran puca samo ako pukne direkt u nešto, po sredini...

ma neznam što reći.....zadnji put da sam kupio samsung. Od s7 očigledno cilj im je da čim kupiš novi samsung mobitel drugi dan to je stari mobitel i prave display da kad ga pogledaš krivo pukne. 10 - 15cm visina iskliznuti na laminat u masci i da točno pogodi rub ovaj i da ovako pukne display....prva 2 mjeseca wi - fi nije bilo moguće koristiti..... zadnji samsung za mene.

https://imgur.com/a/oFFWO

mobitel se nemože ni koristiti cijeli display je bijeli ^^
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:39   #4025
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Cijena im spada u domenu - Halo Bing..a svaka generacija činimise to skuplja
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:46   #4026
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Znaci ipak bio u masci. Toliko o megahitovima. Jbg, ti curved ekrani su osjetljiviji na padove ali i nisi imao srece. Vjerojatno sljedecih 10 puta tako da padne nebi puknuo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:02   #4027
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Rista
Po čemu si zaključio da je bio u "futroli"? Čitam post i ne mogu skužiti gdje je kolega napisao da je mob bio zaštićen.

@cdhr
A jebiga, sad je lako znati.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:20   #4028
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
bio je u maskici ali glupi edge zaslon točno taj retardirani rub zaobljeni viri malo iznad maskice kao što je rekao Rista da ga bacim idućih 10 puta na pod nebi pogodio ovaj kut i da tako pukne.

i kao korisnik edge ekrana u čemu je fora? ništa posebno samo rođeno za razbit mobitel
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:29   #4029
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ok, svatko ima svoju teoriju. Moja je da kvalitetna maska sa odignutim rubovima iznad površine ekrana (ove koje je Tvrdi naveo) može pomoći u prevenciji loma ekrana.

No, lako se mi raspravljamo jer se to nije nama dogodilo nego nažalost tebi. Prodaj ga na njuškalu i kupi LG G6. Dostojna zamjena za S8 ako ti benčanje, 3D igranje, profesionalna obrada fotografija i videa te snimanje svadbi nije esencijalno za mobitel.
Sad da i kupiš ekran, to je previše para. Radije za uzmeš neš drugo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:49   #4030
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
bio je u maskici ali glupi edge zaslon točno taj retardirani rub zaobljeni viri malo iznad maskice kao što je rekao Rista da ga bacim idućih 10 puta na pod nebi pogodio ovaj kut i da tako pukne.

i kao korisnik edge ekrana u čemu je fora? ništa posebno samo rođeno za razbit mobitel
Zato nikad nisam i neću kupiti mob s tim usranim zaobljenim rubom. Uzeo bi S8 odmah da nije tog sranja. Zato sam uzeo S7. Puno su skoliniji pucanju mobiteli s tim zaobljenjem.
BTW G6 je napravljen ko tenk a ima i zaobljeni ekran (baš ekran ne staklo) tako da teže puca.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ja sam bio posudio S8 koji je dosao s nekim fensi kejsom od 400kn. Izdrzao je 1h dok ga nisam izuo iz te carape i radije riskirao da nosim okolo i razbijem tudji mob Svakom svoje indeed.
Pa čuj, iskreno, da mi lova ne predstavlja problem hodao bi i ja tako okolo. Padne ti, razbije se. Kupiš drugi i boli te kuki. Postoje maskice koje nisu ružne i koje dobro štite.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2017., 12:43   #4031
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Pa čuj, iskreno, da mi lova ne predstavlja problem hodao bi i ja tako okolo. Padne ti, razbije se. Kupiš drugi i boli te kuki. Postoje maskice koje nisu ružne i koje dobro štite.
Sve je stvar balansa rizika i negativnih strana tih zastita. Da znam da ce mi mob pasti i razbit se sigurno, normalno da ga ne bih nosio gologa. Kako stvari stoje, da sam do sada nosio mobitele u kejsovima i sa staklima, samo bih potrosio vise love i imao (za mene) nagrdjeni uredjaj. Uvijek mi moze past i razbit se ali jednostavno mi je procjena da je rizik manji vs zadovoljstvo koristenja moba bez kejsa. Uopce ne znaci da imam para na bacanje. Slim kejsovi koji ne izgledaju tako grdo zato slabije i stite. Sve ima svoje pros and cons.

I da, zaobljeni rubovi su estetska idiotarija i u biti samo donose probleme. Hrpa edge ekrana ima kojekakve diskoloracije na mjestima gdje se savija. S8 cak ima odvojenu kalibraciju u postavkama samo za rubove.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:05   #4032
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Rista, očito nemaš konstantnu prisutnost djece u svojoj blizini

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:05   #4033
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni je ultra slim case od plastike jedino rješenje. Ovi masivni "armor" caseovi su tragedija - da, vjerojatno štite bolje ali ne štite pouzdano, a i ako ti mobitel ispada redovito onda imaš problem druge prirode

Sam, gol mobitel (S7E) bez maskice mi je previše klizav i pimplav i imam osjećaj da je puno veća šansa da mi padne te kad ga ostaviš na stolu ili nekoj podlozi onda se grebe.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:39   #4034
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni je ultra slim case od plastike jedino rješenje. Ovi masivni "armor" caseovi su tragedija - da, vjerojatno štite bolje ali ne štite pouzdano, a i ako ti mobitel ispada redovito onda imaš problem druge prirode

Sam, gol mobitel (S7E) bez maskice mi je previše klizav i pimplav i imam osjećaj da je puno veća šansa da mi padne te kad ga ostaviš na stolu ili nekoj podlozi onda se grebe.
Gore spomenuti Rugged Armor i ONXY su odličan omjer zaštite i izgleda. Nisu predebele nit ružne maskice a bome vrlo solidno štite. Napravljene su od nekog kvalitetnog gumiranog materijala, nije mekan a nije ni pretvrd. Imaju i izbočinu s prednje strane (skroz po rubovima), onako decentno ali dovoljno da zaštiti ekran ako padne flat na pod.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:43   #4035
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 00:48   #4036
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sad je vrijeme za one doskočice "pravi muži ne meću maske i stakalca na mobitele", "ne čuvam ga za budućeg vlasnika" i "ja sam kupio njega a ne on mene" te slične megahitove koji su se mogli čuti na ovim prostorima. Ili to vrijedi samo kad se mobitel ne razbije?

Ali dobro, svakom svoje

@mob
Evo ti jedne doskocice u stilu mrguda ; mrzim maske, a stakla jos vise! Eto 😁

Poslano sa Galaxy S7
__________________
virty je offline   Reply With Quote