Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2005., 01:09   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
>>> Dal je netko snimio >>> Na rubu...

'

Nazalost zaboravio sam ostaviti da mi se snimi zadnja emisija 'Na rubu znanosti' "Novosti sa Nexus konferencije"

Dal je netko mozda to snimio? , medij nebitan, taman da je i VHS, jako mi je vazno. Bas je peh da su i frendovi isto na to zaboravili zbog guzve, pa smo sad svi izvisili. Sama sluzba TV jos nije pripremila istu za prodaju uobicajenih kopija (vlastita produkcija) a neda mi se to cekati jer cu jos i zaboraviti na istu/

Bio bih jako zahvalan da mi se javi tko je to snimio.

Valjda nije previse racunati u ovim forumskim info. vodama da se barem jedan nadje sa interesom za spomenutu tematiku i jos da je snimio : sweating
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 25.06.2005. u 01:19.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 01:13   #2
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Bas sam mislio pitati jel netko snimio. Inace snimam ali eto ko za vraga nisam . Jedina utjeha sto sam ugledao casopis Nexus na kiosku.

Izvrsna emisija, meni jedno od najzanimljivijih obradjenih tema je tamna strana mjeseca.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2005., 01:18   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
... postoji nada da je onaj Geodet preko puta mene to snimio. Mislim snimio je skoro pa sve dokumentarce, zlikavce, i te sa ruba znanosti koji su na HRTu, tako da ako ih ima sve onda si fakat baxus ako nije snimio te koje trebaš
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 01:27   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
... postoji nada da je onaj Geodet preko puta mene to snimio. Mislim snimio je skoro pa sve dokumentarce, zlikavce, i te sa ruba znanosti koji su na HRTu, tako da ako ih ima sve onda si fakat baxus ako nije snimio te koje trebaš
:clap:

BD, cini se da si mi ovaj tjedan stvarno u fokusu ispomoci

Ajde daj ga molim te pitaj jel to snimio pa nek ti deponira dok se ne vidimo. Emisija je bila fenomenalna i jako vazna (osobno)

.....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 01:46   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Originally posted by Zond Bas sam mislio pitati jel netko snimio. Inace snimam ali eto ko za vraga nisam . Jedina utjeha sto sam ugledao casopis Nexus na kiosku. Izvrsna emisija, meni jedno od najzanimljivijih obradjenih tema je tamna strana mjeseca.
Slucajno poznajem neke od gostiju koji su bili i ponavljali se, (ekologija,makrobiotika,Ayurveda...)

Škreu je premlad i nazalost pre malo tematski nacitan pa kad nema "jake" goste koji sami donesu svoje materijale (snimke), emisije su autorski cesto pre slabe i ponekad cak i diletantske.

Tada samo prikupi generalni TV materijal i prokomentira a jos kad su slabi gosti koji o sferi u kojoj gostuju ne govore iz prve ruke...
stvari postaju dosadne i lose.

Vec je u zadnje vrijeme niz losih emisija, sa par izuzetaka tu i tamo. No dobro, mozda sam prestrog, za vecinu su valjda interesantne za pogledati ako im je tema nova.

Ova zadnja emisija je bila o Nexux konferenciji, najvecem skupu te vrste, sa fenomenalnim otkricima i podacima. To je bio prvi dio a sljedeci tjedan je i nastavak (drugi dio)

Izmedju ostalog i o Vedskom najstarijem nacinu 3D matematike u kojem se u sekundi moze u glavi izracunati svaka operacija. Jako zanimljivo. Preko bare sam upoznao tipa koji se sa tim bavi pa mi je dao jednu knjigu ucenja koju nisam jos stigao ozbiljnije prouciti, no zastrasujuce su stvari koje se mogu iz iste nauciti. Toplo je preporucam svima koji zele razviti um do maksimuma (pa i puno vise od toga) U svakom slucaju jako interesantno.

Škreu je u zadnje vrijeme postao i dosta samodopadan, pa kilometarski duge uvode radi na pocetku i kraju sa svojim jednako dugim komentarima koji samo uzimaju korisno vrijeme od same emisije. Sigurno ste to primjetili, oni koji gledaju frekventnije.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 25.06.2005. u 04:07.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 01:55   #6
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Od kud da pocnem ...


Sjecas se pocetaka serije, stare studijske scenografije i mladolikog voditelja Kolko sada davi tokom na intru/outru toliko je onda davio tokom emisije. Sad im koliko toliko da prostora da sami nesto kazu. Po meni uskace po potrebi i kad treba nesto istaknuti. Ti komentari nisu ni nesto negativno, pogotovo jer se ti komentari vecinom koriste kao propagandni oglas za emisiju na pregledu programa. Dosta ljudi ce zainteresirati emisija kad malo mistike sipnes iz rukava, dodas prstohvat intrige i malo cudnih kuteva snimanja - na konju si

Samodopadnost se nemoze poreci ali nije ni do koljena nekim voditeljima na HRT-u po velicini ega. Ali kad usporedim pocetne emisije (recimo Tesla!) i danas vise melje prije prvog kvartila i poslije treceg kvartila a manje u sredisnjih 50% raspona podataka. :confused:


---


Edit : Vec dugo ne vidjeh Dragu Plecku!
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 02:11   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Originally posted by Zond Od kud da pocnem ...
Samodopadnost se nemoze poreci ali nije ni do koljena nekim voditeljima na HRT-u po velicini ega. Ali kad usporedim pocetne emisije (recimo Tesla!) i danas vise melje prije prvog kvartila i poslije treceg kvartila a manje u sredisnjih 50% raspona podataka. :confused: Edit : Vec dugo ne vidjeh Dragu Plecku!
Da se nebi krivo shvatili, to je u sustini super pozitivna emisija naspram generalnog populisticko konzumentsko postrosackog smeca kojeg opcenito svaka TV generira. Tako da je ovo malo kritika na nedostatak zrelosti njemu, ali neka ga, jako vazne je teme odradio, gdje bi uopce prosjecan gledatelj mogao na vidjeti o lazima (hrana,farmacija) kojima je okruzen, da nema takvih emisija? Valjda ce se dovoljno nagledati sebe u kameri pa ce postati koncizniji. No vazno je da emisije idu dalje.

Sto se tice Plecka.

Bas sam neki dan pricao prijateljima kad se Drago prije dosta godina otrovao vodom (željezom u vodi) u Indiji.

Ležao je u Vinogradskoj i bio u dosta losem stanju.

No interesantno je to...da tamo gdje je on popio samo jedanput vodu, svaki dan piju domaci mjestano, i stari i mladi i nitko se nije otrovao. Zasto? U Indiji od malih nogu uce kako se pravilno diše!

Dijafragmalno (trbuhom) sto nije samo znanje Yogija vec vecine ljudi. Zna se da covjek samo 30% toksina izbacuje ekskretornim i urinarnim nacinim a 70% kroz disanje... Ostatak "modernih" ljudi nazalost uopce nezna kako se pravilno dise
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 02:21   #8
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Ne, nema problema oko voditelja. Kuzim kaj hoces reci, jer: "najbolji korak u poboljsanju drustva je konstruktivna kritika" (Goodbye Lenin)
Opcenito mi je cudno kako je to uspjelo zazivjeti na bastionu ucmalih tv programa. Ali, zivjele reprize!


Sto se tice disanja dijafragmom, tu tehniku USAF primjenjuje naveliko jer pomaze u odrzavanju svijesti (a i same borbene sposobnosti) kod ratnih pilota pri velikim opterecenjima (G). Tehnika se uci prije ulaska u simulator tako da ih se odmah pripremi i tako podnose opterecenja do negdje 7,8 G bez problema. Prije pri tim opterecenjima su ljudi padali u nesvijest i neartikulirano lamatali udovima.
Moze se pretpostaviti kako i svi kozmonauti / astronauti poznaju tu tehniku.


Ovo za disanje dijafragmom, vjerojatno bi mi koristilo u borbi protiv astme. Gdje mogu naci vise o tome?
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 02:52   #9
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Originally posted by Zond Ne, nema problema oko voditelja. Kuzim kaj hoces reci, jer: "najbolji korak u poboljsanju drustva je konstruktivna kritika" (Goodbye Lenin)
Opcenito mi je cudno kako je to uspjelo zazivjeti na bastionu ucmalih tv programa. Ali, zivjele reprize!
Da, pitam se hocu li biti u dezeli kad pocnu te reprize, ako ih uopce bude, jer tko zna mozda ponovo uleti ciklus Inspektora Montelbano-a, to HTV baca kad god nezna cim popuniti program


Citiraj:
Originally posted by Zond Sto se tice disanja dijafragmom, tu tehniku USAF primjenjuje naveliko jer pomaze u odrzavanju svijesti (a i same borbene sposobnosti) kod ratnih pilota pri velikim opterecenjima (G). Tehnika se uci prije ulaska u simulator tako da ih se odmah pripremi i tako podnose opterecenja do negdje 7,8 G bez problema. Prije pri tim opterecenjima su ljudi padali u nesvijest i neartikulirano lamatali udovima. Moze se pretpostaviti kako i svi kozmonauti / astronauti poznaju tu tehniku.
Ma vojska je pre kruta za asimiliranje potpunog sistema, samo mala instant kompilacija. Melvin, autor knjige koju sam puknuo gore, je obucavao tehnike koje CIA ima u redovitom programu za "naprednije operativce" (super motorika) Ali Yogi disanje podize i svijest, a sa takvom svijescu nestaju vojske i vojnici, tako da oni samo kap o tome uce tamo za "dobrobit" manipulacije svojih soldata. Soldat koji slusa a ne misli je jedini "potreban" soldat.

Citiraj:
Originally posted by Zond [B Ovo za disanje dijafragmom, vjerojatno bi mi koristilo u borbi protiv astme. Gdje mogu naci vise o tome? [/B]
Trebao bi proci tecaj Hatha Yoge i nauciti nekoliko osnovnih Asana.
Vrlo jednostavno. Sigurno znas za Curića ronioca na dubinu?

On je upravo poceo gomilati uspjehe zahvaljujuci dvjema Asanama dubokog disanja. Tako da sa svojim plucima uz dovoljno vjezbanja mozes i sam to postici, koliko god ti se cinilo nemogucim. Vjezba cini cuda.

Za pocetak da bi shvatio princip,...stavi palac ruke na prvo rebro (srcana strana) i tako kontroliraj trakciju disanja (za pocetak sjedeci) udahni trbuhom (zbunjuje u pocetku) i prst na rebru je verifikacija da dises trbuhom, odnosno, trbuh se mora dignuti do kraja a da se tvoj palac ne pomakne sa rebra. Nakon toga stavi drugi palac na pupak....dokaz da dises na trbuh pravilno ce na svaki udah podignuti upravo taj prst. Nakon tjedan dana to vec postaje prirodno i kako tijelo ima memoriju, usvoji tu radnju pravilnog disanja. Vjezba.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2005., 03:15   #10
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Red face

Poznavajuci vrsno kalendarsko znanje urednika na HRTU preko ljeta ocekujem reprizu trecerazrednih serija. Doduse vec dugo nije isao Allo Allo a i Crveni Patuljak bi se mogao zavrtiti.

Ali kad krene na jesen privreda glavnog grada, opet ce se u popularnim matinejskim terminima radnim danom, pustati dobri filmovi u kojima ce uzivati domacice, umirovljenici, nezaposleni i lijeni studenti. :clap:

Ocito da je posjet Kinoteci najbolja opcija (egzistira li taj "cumez" jos)


Sto se tice Curavica, postoji jedan decko iz Zagreba koji je cak i bolji od Curavica no ovaj je jace medijski popracen. Zasigurno mu te tehnike pomazu pri zaronima, no gledao sam na nekom dokumentarcu kako to nije sve, nego jos se koriste druge tehnike gdje covjek "skoro" postane dupin (ne izrastu mu peraje ) kroz 3 faze no trenutno nemam znanja da o tome kvalitetno ispisem.

Ali najbolje za ufurati u diving je posuditi Big Blue i uzivati u manicnim ispadima J. Renoa.

__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor