Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2017., 18:52   #29101
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Točim punog, 60-64 litara dvaput mjesečno. Nisam osjetio razliku između goriva. A kažem, prije toga je 250k km u par godina točen na Croduxu, a drugi auto je isto par godina u 280k km točen na INAi i nemaju nikakvih problema vezanih uz gorivo.

Kaj sa zimskima?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 19:34   #29102
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Jos jedan jeftin bimmer

Kakav auto.

Lupi ak se nađe tih "đabalesku" bimera, muka mi je od Suzukija ovih i sl., trebam otvorit novu temu za carguy ekipu, da imam gdje postat filmiće od best motoringa i to..
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2017., 19:58   #29103
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Mos mislit kak ne brinu. Stalno kukaju kak je skupo.
Ne znam di je to Mustang 10k. Za 10k ne mozes Kiu Rio kupit a kud Mustanga. Tu je osnovni model mislim oko 25k plus davanja.








Malo pretjerujes.
Zubari, nemoj da pocnem. Da imamo u RH dzabe zubare za popunit plombu. Za bilo sto ozbiljnije ides privatniku koji te fino odere.
Ako hoces na hzzo onda fino cekas. Trebao sam nesto odradit u ZG poslali me u Perkovcevu i zena me u Studenom naruci za Veljacu. Toliko o tome.
Tak jasno da sam otisao privatniku i bio gotov iduci tjedan.

Sisam se za 10-15 baksa. Jasno mogu i za 40 ali cemu? Ne trazim kerefeke

Vezano za nase. Znam ih puno takvih.
Kao i ekipe koji ko hrcci samo grabe pare a 5 ih zivi u jednosobnom stanu.

A znam i ekipu koja masno placa walk-in closet koji im prodaju pod sobu samo da na fb mogu okacit kak zive u DT na 20om katu.

Jebat ga. Ima nas svakakvih.



Tu u Vancouveru se obicno krece oko 1.15-1.30 po litri.
https://youtu.be/54YNPV0ftts

Poslano sa mog HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 20:02   #29104
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Malo pretjerujes.
Zubari, nemoj da pocnem. Da imamo u RH dzabe zubare za popunit plombu. Za bilo sto ozbiljnije ides privatniku koji te fino odere.
Ako hoces na hzzo onda fino cekas. Trebao sam nesto odradit u ZG poslali me u Perkovcevu i zena me u Studenom naruci za Veljacu. Toliko o tome.
Tak jasno da sam otisao privatniku i bio gotov iduci tjedan.

Sisam se za 10-15 baksa. Jasno mogu i za 40 ali cemu? Ne trazim kerefeke
Pričam za gradove koje sam prošao. Nisam bio u Kanadi, a najmanji grad u kojem sam bio je Honolulu...a najskuplji Miami gdje sam pitcher loše pive u nekakvom zabijenom sports baru platio 20$ + tips (15%)

Jasna stvar da će u manjoj sredini i cijene biti manje. Ne znam kak se u Kanadi kreću, ali poanta je da svi očekuju da gore teče med i mlijeko i da će samo tak doć i da će ti se crveni tepih stavit pod noge jer se eto...tebi radi i imaš nekog znanja.
Malo sutra
A ako netko i planira ić put Amerike, sigurno mu recimo...Fargo u Minnesoti, nije mjesto gdje želi doći živjeti
Ić će u najgorem slučaju u Jersey ili Pensilvaniju, jer si rijetko tko može priuštiti trošak života na zapadnoj obali, a svi su prefini za kontinentalni dio, zatucani jug ili hladni sjever... Našima ništa ne valja, ako nije NY, Miami, SF ili LA.

Ti si sad gore već dvije godine, jel? Daj nam reci kaj voziš i koliko te redovno održavanje auta košta
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 13.05.2017. u 20:23.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 21:14   #29105
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Točim punog, 60-64 litara dvaput mjesečno. Nisam osjetio razliku između goriva. A kažem, prije toga je 250k km u par godina točen na Croduxu, a drugi auto je isto par godina u 280k km točen na INAi i nemaju nikakvih problema vezanih uz gorivo.

Kaj sa zimskima?

A joj, sunce mu žarko. Nisam vidio ono na kraju broja 250k km. Zato sam mislio da točiš na pola.

Za zimske sam vidio oštećene od sudara.

Kaj mjenjaš avartar ?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 22:24   #29106
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pričam za gradove koje sam prošao. Nisam bio u Kanadi, a najmanji grad u kojem sam bio je Honolulu...a najskuplji Miami gdje sam pitcher loše pive u nekakvom zabijenom sports baru platio 20$ + tips (15%)

Jasna stvar da će u manjoj sredini i cijene biti manje. Ne znam kak se u Kanadi kreću, ali poanta je da svi očekuju da gore teče med i mlijeko i da će samo tak doć i da će ti se crveni tepih stavit pod noge jer se eto...tebi radi i imaš nekog znanja.
Malo sutra
A ako netko i planira ić put Amerike, sigurno mu recimo...Fargo u Minnesoti, nije mjesto gdje želi doći živjeti
Ić će u najgorem slučaju u Jersey ili Pensilvaniju, jer si rijetko tko može priuštiti trošak života na zapadnoj obali, a svi su prefini za kontinentalni dio, zatucani jug ili hladni sjever... Našima ništa ne valja, ako nije NY, Miami, SF ili LA.

Ti si sad gore već dvije godine, jel? Daj nam reci kaj voziš i koliko te redovno održavanje auta košta
Vulverin renta aute kad mu treba.

Pitaj sto te zanima. Auti su ovdje rupa bez dna. Odnosno mehanicari i njihove satnice, a dijelovi zadnji skart, sve neki americki poluproizvodi

Sat mehanicara je od 90-120$ sat. Naplacuju po tablici u kojoj pise da recimo za izmjenu plocica treba 2 sata, i uredno 2x110$+13% poreza, plus materijal sa njegovom provizijom jos gore...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 22:49   #29107
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pričam za gradove koje sam prošao. Nisam bio u Kanadi, a najmanji grad u kojem sam bio je Honolulu...a najskuplji Miami gdje sam pitcher loše pive u nekakvom zabijenom sports baru platio 20$ + tips (15%)

Jasna stvar da će u manjoj sredini i cijene biti manje. Ne znam kak se u Kanadi kreću, ali poanta je da svi očekuju da gore teče med i mlijeko i da će samo tak doć i da će ti se crveni tepih stavit pod noge jer se eto...tebi radi i imaš nekog znanja.
Malo sutra
A ako netko i planira ić put Amerike, sigurno mu recimo...Fargo u Minnesoti, nije mjesto gdje želi doći živjeti
Ić će u najgorem slučaju u Jersey ili Pensilvaniju, jer si rijetko tko može priuštiti trošak života na zapadnoj obali, a svi su prefini za kontinentalni dio, zatucani jug ili hladni sjever... Našima ništa ne valja, ako nije NY, Miami, SF ili LA.

Ti si sad gore već dvije godine, jel? Daj nam reci kaj voziš i koliko te redovno održavanje auta košta
Tak jasno. I sam sam se toliko puta uvjerio da nasi misle da ce im tu odma cim slete nudit fine poslove i vuc za rukav. Dosta sam bio aktivan po grupama za kdlazak u kanadu pa eto znam kakav je nas mentalni sklop. Istina ima ljudi koji su cvrsto na zemlji i takvi obicno uspiju i prilagode se. No nisam jednom imao dijalog s ekipom koja ima stav gle ja imam doktorat ili gle ja sam upravo zavrsio faks i moje je zanimanje trazeno.
A tu te prvo pita imas li kanadsko iskustvo

I to sto velis, nasima nis ne valja.

Ne znam kak je u US, iskreno me niti ne zanima.


Sto se mene tice meni sad tece cetvrta godina ovdje, jebote vrijeme leti. Vozim Toyotu Prius C od firme za koju radim, car share kompanija. Tak da je nit tocim, nit odrzavam pa ne znam kak to ide. No znam po pricanjima kolega da kao i kod nas, mogu te oderat ko vola ak ne znas sto trebas a nade se i pristojnih shopova.

Par me puta zasvrbjelo uzet svoj auto alo fakat mi zasad ne treba. Za na poso s posla koristim sluzbeni. Zivim u djelu grada di u krugu 500m imam sve kaj mi treba plus super je povezano busevima i nadzemnom/podzemnom.

A ako bas zatreba imam na raspolaganju 1250 priusa plus jos toliko Car2Go vozila. Od njih znam uzet CLA pa provozat malo.
Iskreno zasad me to izade manje nego da uzimam auto na lease plus gorivo plus osiguranje.

Btw eto bas dosao od frizera, 13baksa plus napojnica. A osisala me jednako ko moj kolega u ZG.

Ono sto si naveo za zubare, to je, fakat je skupo ako nemas neko dodatno zdravstveno ili benefite kroz firmu do radis. Ali kao sto sam rekao, ni u ZG nije bolje. Stogod ozbiljnije trebao prakticki moras privatniku ako to hoces sredit u neko normalno vrijeme.

Vezano za med i mlijeko, to jos misle samo oni sto su, kako Iggy veli, sve to vidli samo na slici i eventualno filmu
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 13:43   #29108
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Za zimske sam vidio oštećene od sudara.
Gume isto osiguranje plaća, umanjeno za amortizaciju koju ti plaćaš. Procijenili su mi 5% (DOT 2016, par tisuća kilometara), dakle plaćam 5% cijene nove gume.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 14.05.2017. u 13:58.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 15:22   #29109
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Tak jasno. I sam sam se toliko puta uvjerio da nasi misle da ce im tu odma cim slete nudit fine poslove i vuc za rukav. Dosta sam bio aktivan po grupama za kdlazak u kanadu pa eto znam kakav je nas mentalni sklop. Istina ima ljudi koji su cvrsto na zemlji i takvi obicno uspiju i prilagode se. No nisam jednom imao dijalog s ekipom koja ima stav gle ja imam doktorat ili gle ja sam upravo zavrsio faks i moje je zanimanje trazeno.
A tu te prvo pita imas li kanadsko iskustvo

I to sto velis, nasima nis ne valja.

Ne znam kak je u US, iskreno me niti ne zanima.


Sto se mene tice meni sad tece cetvrta godina ovdje, jebote vrijeme leti. Vozim Toyotu Prius C od firme za koju radim, car share kompanija. Tak da je nit tocim, nit odrzavam pa ne znam kak to ide. No znam po pricanjima kolega da kao i kod nas, mogu te oderat ko vola ak ne znas sto trebas a nade se i pristojnih shopova.

Par me puta zasvrbjelo uzet svoj auto alo fakat mi zasad ne treba. Za na poso s posla koristim sluzbeni. Zivim u djelu grada di u krugu 500m imam sve kaj mi treba plus super je povezano busevima i nadzemnom/podzemnom.

A ako bas zatreba imam na raspolaganju 1250 priusa plus jos toliko Car2Go vozila. Od njih znam uzet CLA pa provozat malo.
Iskreno zasad me to izade manje nego da uzimam auto na lease plus gorivo plus osiguranje.

Btw eto bas dosao od frizera, 13baksa plus napojnica. A osisala me jednako ko moj kolega u ZG.

Ono sto si naveo za zubare, to je, fakat je skupo ako nemas neko dodatno zdravstveno ili benefite kroz firmu do radis. Ali kao sto sam rekao, ni u ZG nije bolje. Stogod ozbiljnije trebao prakticki moras privatniku ako to hoces sredit u neko normalno vrijeme.

Vezano za med i mlijeko, to jos misle samo oni sto su, kako Iggy veli, sve to vidli samo na slici i eventualno filmu
ma ak u hrvatskoj nemas posao, zgorit ces vani jos i prije...radne navike se sticu godinama, jos od osnovne skole...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 15.05.2017., 00:34   #29110
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460


di ovak neš ima za kupit? samo nemojte linkat abrakadabru
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2017., 07:53   #29111
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Frendu prekjučer došao 508 iz švabije. 2012 godina, 89k km, dizlo 140 ponija, dosta opreme ( bixenoni, LED, cruise control, BT, sto čuda još unutra i 4 zimske gume s felgama), 10500 ojrića platio gore, sa dovozom i davanjima izašlo ukupno 12300. Auto kupljen od njemca, nije lizing. Auto je apoteka. Ono, kužim da se auto može očistit dobro, al ovdje nema ni tragova habanja. Našli smo jednu točkicu na stražnjim vratima izvana. Dizajn unutrašnjosti po mom ukusu skroz. Sa svojih 195 cm visine recimo da sam se smjestio za volan, ne savršeno al volan ne udara u koljena. No definitivno bi očekivao više mjesta u autu od skoro 5m dužine. Sa sicom skroz gurnutim do kraja, ima mjesta otraga, za dijete. Superb je tu kralj što se prostora tiče.
U svakom slučaju, odlična kupnja.
Moram priznat, to uopce nije puno.....mislim na davanja.Jel on sam iso po auto ili je platio dovoz? Sto se tice davanja da li je znao koliko ce ga to kostati....tj da li si je prije to mogao izracunati? Postoje neki kalkulatori ali koliko znam nista nije 100 posto tocno....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote