Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2022., 16:42   #60811
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Vidjet ćemo.

Poslano koristeći Tapatalk
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 16:59   #60812
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Trebam doktora za VW 1.9 TDI u Zagrebu i/li okolici. Auto normalno radi, ali odaziv na gas nije onakav kakav mislim da bi trebao biti (iako me mehaničari uvjeravaju da je ok), a sad je nakon dugo vremena dogodilo da na full gasu i 4.000 okretaja otiđe u safe mod. Nekako sumnjam na N75 ventil, MAF senzor, aktuator turba ili vakuum crijeva.

Da li ima netko da to može prekontrolirati bez standardne priče “plaćaj zamjenu dijelova pa dok ne pogodimo”.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 19:49   #60813
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije pitanje ima li plina i nafte dovoljno, već možemo li mi preživjeti na planetu na kojem ćemo ih sve spaliti u atmosferu
Inače, mi tek sad doživljavamo efekte CO2 ispuštenog do sredine pretprošlog desetljeća jer efekt na atmosferu kasni 10-15 godina. Posljedice ovog što radimo danas ćemo osjetiti tek tamo 2035., a tad bi moglo bit raznih žalopojki
Pa vidiš da tražimo drugu Zemlju po svemiru da možemo otići kad ovu svu zatrujemo.
Nije u planu popraviti ovu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 19:56   #60814
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pohlepa nema kraja, otrovat ćemo svaku planetu osim ako dođe do nekakvih ludih revolucija ili ratova u kojem će izginuti brdo ljudi. Nema promjene bez nekakve revolucije ili rata, povijest (koliko vidimo i sadašnjost iako smo kao rasa mislili da smo neke stvari prevazišli) nas je naucila da ljudski rod ne zna drukcije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 21:33   #60815
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pohlepa nema kraja, otrovat ćemo svaku planetu osim ako dođe do nekakvih ludih revolucija ili ratova u kojem će izginuti brdo ljudi. Nema promjene bez nekakve revolucije ili rata, povijest (koliko vidimo i sadašnjost iako smo kao rasa mislili da smo neke stvari prevazišli) nas je naucila da ljudski rod ne zna drukcije.
Industrijalizacija i globalizam nase civilizacije su doveli do zagadenja, problem je sto naftni lobi zajedno sa odredenim korporacijama jos uvijek forsira fosilna goriva i primarni fokus je ogromni profit koji se ne koristi za ubrzanje razvoja novih tehnologija.
Stvari idu pomalo nabolje sa dobrim gradskim elektricnim prijevozom (metro, e.vlakovi...), novim vozilima na struju, ali sve skupa je to dosta spor proces jer dosta zemalja nema razvijenu ekonomiju za energetsku revoluciju.
Kad zagusti doc ce do promjena ili restrikcija.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 21:59   #60816
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Tzv. naftni lobij se polako rebrandira u "energetske kompanije".

A pohlepa nema veze stime IMHO, već licemjerje. Što vrijedi nama u EU eko norme i ostale svari kada se na ostatku Zemlje vozi i dalje na isti način, troše resursi i zagađuje, itd...? Jednom kad pravila počnu vrijediti za sve, onda se možda i nešto promijeni. Do tada - piši kući propalo.

Kad EV riješi problem baterija (trajanje punjenja, domet i ovisnost o temperaturi, problem požara) onda je GG ICE. Do tada će se EV forsirati preko raznih eko normi i propisa, te biti ništa drugo nego alternativno rješenje koje je bolje u nekim situacijama (tipa za grad i kao drugi auto pod uvjetom da ga možeš puniti doma).
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 17.04.2022. u 22:13.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 22:29   #60817
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Tzv. naftni lobij se polako rebrandira u "energetske kompanije".

A pohlepa nema veze stime IMHO, već licemjerje. Što vrijedi nama u EU eko norme i ostale svari kada se na ostatku Zemlje vozi i dalje na isti način, troše resursi i zagađuje, itd...? Jednom kad pravila počnu vrijediti za sve, onda se možda i nešto promijeni. Do tada - piši kući propalo.

Kad EV riješi problem baterija (trajanje punjenja, domet i ovisnost o temperaturi, problem požara) onda je GG ICE. Do tada će se EV forsirati preko raznih eko normi i propisa, te biti ništa drugo nego alternativno rješenje koje je bolje u nekim situacijama (tipa za grad i kao drugi auto pod uvjetom da ga možeš puniti doma).
Da, jos puno godina ce proci do nekakve energetske promjene. Danasnja zbivanja su ogledalo nase kolektivne svijesti civilizacije, te su odredene tehnologije skrivene jer netko zeli moc a postoji i dosta nacija na planeti koji bi to iskoristili kao oruzje.
Nema smisla opirati se zapadnom utjecaju, jer to je ekonomski i tehnoloski tok kojim svijet ide i nemoguce ga je zaobici jer postaje "prirodna pojava" ove planete.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 22:59   #60818
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
A pohlepa nema veze stime IMHO, već licemjerje. Što vrijedi nama u EU eko norme i ostale svari kada se na ostatku Zemlje vozi i dalje na isti način, troše resursi i zagađuje, itd...? Jednom kad pravila počnu vrijediti za sve, onda se možda i nešto promijeni. Do tada - piši kući propalo.
Super način razmišljanja, drugi uništavaju okoliš u kojem živimo, ajmo onda i mi isto nastavit tak, tko ga hebe kaj je sve više suša, poplava, propadanja usjeva, manje pčela,... nek se benga toči za 30 sekundi i bude čim jeftinija. Zato samo tu i di jesmo u govnima, a i zbog toga ćemo biti tamo gdje idemo u još veća. Thanos je ipak bio u pravu vjerojatno.

Kad dođu govna do grla onda će za međugradski promet bit dobri i elektrovlakovi, a poslije toga tramvaj ili bicikl
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 00:58   #60819
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Super način razmišljanja, drugi uništavaju okoliš u kojem živimo, ajmo onda i mi isto nastavit tak, tko ga hebe kaj je sve više suša, poplava, propadanja usjeva, manje pčela,... nek se benga toči za 30 sekundi i bude čim jeftinija. Zato samo tu i di jesmo u govnima, a i zbog toga ćemo biti tamo gdje idemo u još veća. Thanos je ipak bio u pravu vjerojatno.

Kad dođu govna do grla onda će za međugradski promet bit dobri i elektrovlakovi, a poslije toga tramvaj ili bicikl
A tvoj je idealan način razmišljanja kad ti misliš da ćeš sam promijenit svijet. Da bi došlo do nekog značajnijeg pomaka netko tu mora imat interes do tada ti slobodno se možeš pridružit borcima za pirodu i mjerit koliko koja krava isprdi metana te dal smiješ pojest koji burger od govedine ili ne. Dok oni na konto toga uzimaju paru. Sigurno je radi toga klima poremećena i sličnih idiotarija. Tebi će vagat šta jedeš a moćnici će zagađivat za cijeli svijet.

Za tebe kao zrno soli u tom cijelom kotaču je dovoljno da se ponašaš onako kako se od tebe kao kulturnog, civiliziranog građana očekuje. A ostalo prepusti velikim igračima jer ako se oni odluče sve će se riješit vrlo brzo.

Samo se vrati na koronu pa pregledaj nebo kad su najveće tvornice bile ugašene na tjedan-dva dana i reakciju prirode. Kad se krene od takvih stvari onda možeš očekivat neki napredak vrijedan spomena do tada malo tko će sam sebi naraušavat stečenu komociju za bolje sutra.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 01:23   #60820
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Evo da se pohvalim , malo sam testirao novu Mazdu MX-30



+ interijer
+ okretan, savršen za grad
+ udoban
+ ide kao zvrk između auta
+ sva dodatna oprema

- SAMO 35kWh baterija
- zašto ga nisu malčice produžili i napravili normalna 4-vrata
- 180-200km doseg (praktički spada pod bateriju, ali htjedoh posebno navest)
- preveliki C-nosači i premalo zadnje staklo

Neutral - izgled, svatko ima svoje mišljenje.
Meni inače sprijeda lijepy, sa strane tak-tak, zadnjica isto tak-tak
Neutral - nisam mogao koristit fast charging jer ga je rentacar iz nekog razloga disableao, pa ne znam za koliko se točno može napunit. Pogledao sam kod Bjorna na YT, i po onome - baš nije idealno.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 02:18   #60821
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
A tvoj je idealan način razmišljanja kad ti misliš da ćeš sam promijenit svijet. Da bi došlo do nekog značajnijeg pomaka netko tu mora imat interes do tada ti slobodno se možeš pridružit borcima za pirodu i mjerit koliko koja krava isprdi metana te dal smiješ pojest koji burger od govedine ili ne. Dok oni na konto toga uzimaju paru. Sigurno je radi toga klima poremećena i sličnih idiotarija. Tebi će vagat šta jedeš a moćnici će zagađivat za cijeli svijet.

Za tebe kao zrno soli u tom cijelom kotaču je dovoljno da se ponašaš onako kako se od tebe kao kulturnog, civiliziranog građana očekuje. A ostalo prepusti velikim igračima jer ako se oni odluče sve će se riješit vrlo brzo.

Samo se vrati na koronu pa pregledaj nebo kad su najveće tvornice bile ugašene na tjedan-dva dana i reakciju prirode. Kad se krene od takvih stvari onda možeš očekivat neki napredak vrijedan spomena do tada malo tko će sam sebi naraušavat stečenu komociju za bolje sutra.
Još kad bi ti odgovarao na nešto što sam ja napisao, a ne na nešto treće to bi bilo super
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 02:39   #60822
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Tzv. naftni lobij se polako rebrandira u "energetske kompanije".
Vecina konzumenata misli da sudjeluje u odlukama, te da ima interakciju s procesima, prvenstveno u ideji da nesto biraju. Industrija razmislja stateski u dekadnim pomacima. Naftni lobiji od pocetka ulaze u igru, a proizvod ovisnosti, samo mijenja ime u drugi naziv i drugo sredstvo.

Industrija koja je u povijesti osnivala i nezavi$ne institute, za znastvenu podrsku svojim kontinuitetima, ne dozvoljava, da ovisnost mijenja ruke. Par manekena je izabrano da utjelovljuje promjene za lice popularne kulture, no za to vrijeme, samo u zadnje dvije godine, pokupovali su sve zivo i nezivo na temu punjenja, baterija, citave lepeze malih firmi koje su imale u bransi veze. Kategorije (kad sam citao) buducih rentanja, autonomnih prica, pedesetak godina u buducnost. Jer to su stategijske alijanse, koje nista ne moze iznenaditi. Mreza dinastija ne prestaje s poslom zbog nekog noviteta, kojeg obicno sami vade iz ladice kupljenih patenata. Dovoljno je samo prelistati Shell kupovine na putu da postane najveci monopolist punionica, te svih popratnih aktivnosti (a navodi stvari koje jos ni ne postoje).

Humanoidima se upravo prodaje prica poskupljenja plina mikro i makro razine "neplaniranih" iznenadjenja. A jos 2019. (dostupno svima) u sklopu energetske strategije Europske komisije kristalno jasno daju naputke clanicama, da plin za grijanje mora ici najmanje 25 posto gore zbog "spasa" planeta, ili elektrizirali bi smo i samog boga da mozemo utopije.

Rockefellerov nasljednik Exxon, je 2017. izjavio neobicnu misao :

ExxonMobil takes a fairly dismissive view of electric cars, predicting in a recent report that they will only account for 10 percent of U.S. new-car sales in 2040.

A report recently released by the oil giant forecasts that the fossil-fuel status quo will remain in place until 2040, according to The Guardian.

Coal will still account for 20 percent of global energy usage in 2040, the report projects, only slightly lower than the 24 percent predicted for 2025.


Prepospan za dovrsiti misao,

nastavlja se..
...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 07:20   #60823
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Oni lockdowni su pokazali kako se u jako kratkom vremenu mogu stvari (pr)očistiti.

Jedan godišnji vojni proračun svih zemalja bi riješio probleme energije zauvijek.

Za proizvodnju struje ima i sigurnija, jeftinija, jednostavnija nuklearna tehnologija-torij.

Koliko stvarni postotak ljudi treba aute s dometima 400-500km u komadu?

Pa kakav bi to svijet bio da vozimo svi Tesle, da nema preskupih prometala za dokazivanja nekih statusa.

Ali još bitnije od svega je da svu proizvodnju treba pratiti i reciklaža. Onda će to imati dugoročno smisla.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 08:13   #60824
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Trebam doktora za VW 1.9 TDI u Zagrebu i/li okolici. Auto normalno radi, ali odaziv na gas nije onakav kakav mislim da bi trebao biti (iako me mehaničari uvjeravaju da je ok), a sad je nakon dugo vremena dogodilo da na full gasu i 4.000 okretaja otiđe u safe mod. Nekako sumnjam na N75 ventil, MAF senzor, aktuator turba ili vakuum crijeva.

Da li ima netko da to može prekontrolirati bez standardne priče “plaćaj zamjenu dijelova pa dok ne pogodimo”.
Ja sam po preporuci vozio Passata B5.5 k Petraku u Vrbovec. I nisam požalio. Eventualno što je skuplji od konkurencije. Od ZG imaš nekih 20 min vožnje.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 13:45   #60825
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Evo da se pohvalim , malo sam testirao novu Mazdu MX-30
Da bi netko usao pozadi, vozac se mora odvezati i otvoriti vozacka vrata? Se uopce ovaj auto klasificira kao model s 4/5 vrata? Jer ovo bas i nema previse smisla po pitanju prakticnosti, nakon sto sam probao Mokku sa suicide vratima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 14:12   #60826
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Još kad bi ti odgovarao na nešto što sam ja napisao, a ne na nešto treće to bi bilo super
Odgovor je vezan za temu ne znam što je tebi to treće?
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 14:14   #60827
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Industrijalizacija i globalizam nase civilizacije su doveli do zagadenja, problem je sto naftni lobi zajedno sa odredenim korporacijama jos uvijek forsira fosilna goriva i primarni fokus je ogromni profit koji se ne koristi za ubrzanje razvoja novih tehnologija.
Stvari idu pomalo nabolje sa dobrim gradskim elektricnim prijevozom (metro, e.vlakovi...), novim vozilima na struju, ali sve skupa je to dosta spor proces jer dosta zemalja nema razvijenu ekonomiju za energetsku revoluciju.
Kad zagusti doc ce do promjena ili restrikcija.
Nafta i struja uglavnom su u istom vlasništvu tako da prividan rat lobija je ko rat Lidla i Kauflanda, koji također imaju istog vlasnika. Elektrifikacija prometa malo i nimalo ne pomaže smanjenju onečišćenja jer je CO2 minoran problem u globalnom zagađenju. Više ga emitira jedan požar u Australiji ili grijanje kućanstava nego sav cestovni promet.
Elektrifikacija voznog parka građana samo stvara ogromne količine smeća, zahtijeva izgradnju infrastrukture i povećava potrošnju ugljena. Znači ne platiš na mostu, platiš na ćupriji.

Najveći ekološki problem je unitštavanje šuma, mora i oceana jer to su filteri koji su se u stanju nositi sa svim.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 14:37   #60828
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Još jedan primjer u ime ekologije (zarade)

https://www.bug.hr/biznis/kao-i-proi...-punjace-26691
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 14:52