Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2015., 15:10   #1
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Latency meter

Nisam siguran di stavit pitanje pa ću tu

imao sam dugo godina mirc + no name scriptu koja je u sebi imala mjerač laga ovakav



i sad kako sam prešao na win10, ta noname scripta ne radi i najviše mi fali taj mjerač laga, jer tu sam vidio ak mi nešto guši vezu, u realnom vremenu

znam da windowsi imaju to u sebi ali to mi je nepraktično, htio bih neki widget ili nešto da u realnom vremenu recimo svakih 10 sekundi prikazuje jel lag 10 ili 1000, valjda kužite
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2015., 23:13   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Nisam siguran di stavit pitanje pa ću tu

imao sam dugo godina mirc + no name scriptu koja je u sebi imala mjerač laga ovakav



i sad kako sam prešao na win10, ta noname scripta ne radi i najviše mi fali taj mjerač laga, jer tu sam vidio ak mi nešto guši vezu, u realnom vremenu

znam da windowsi imaju to u sebi ali to mi je nepraktično, htio bih neki widget ili nešto da u realnom vremenu recimo svakih 10 sekundi prikazuje jel lag 10 ili 1000, valjda kužite
Nesto ovakvo?





http://dev.banelli.biz/tmp/latency.exe (VirusTotal 0/57)

Onako, na brzinu, DnsQuery_W + IcmpSendEcho + thread iz kojeg se osvjezava graf i tekst, da ne ubijes glavni prozor + graf i tekst.

Naravno, sad se mozes zezati, boje, ucestalosti, bla bla bla, ali ne vjerujem da nema nesto ovakvo pametno po netu slicno mojem.

Ako nema, javi pa lako zavrsim kad uhvatim vise vremena (mislim, iako i ovo radi, ali si ogranicen na 5 sekundi update i tak...).

Edit: zaboravih - ovo radi na svemu od XP do 10; na linku je x64 verzija doduse.

__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 01.02.2015. u 23:21.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2015., 03:23   #3
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
hah to si sklepao jako dobro, bar meni radi ono što treba, boje su dobre - zelena žuta crvena, tu nema greške

učestalost je na 5 sekundi vidim, to mi je isto ok, što ćešće to bolje, al opet netreba mi brže 5 je sasvim ok

još da ovako nešto postoji kao widget bilo bi top

1. imaš neku ideju kak to malo uljepšat? iako je nebitan dizajn čisto da se uklopi http://i.imgur.com/yEWy2UZ.jpg

2. uvijek je prozor vidljiv, otvorim chrome ili nešto - latency meter je preko njega

3. koju mi je najbolje stranicu imati za referencu laga, google.hr je ok?

fala ti i ništa se nemoraš zezat i poboljšavat, čisto ak ti se da i nije ti tlaka
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 03:30   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
hah to si sklepao jako dobro, bar meni radi ono što treba, boje su dobre - zelena žuta crvena, tu nema greške

učestalost je na 5 sekundi vidim, to mi je isto ok, što ćešće to bolje, al opet netreba mi brže 5 je sasvim ok

još da ovako nešto postoji kao widget bilo bi top
Ne znam na sto tocno mislis pod "widget"? Sto cini odnosno razlikuje "widget" od... ovoga sto sam ti ja dao? Tj. koja funkcionalnost ili osobina? Ne pronalazim nista pametno po dokumentaciji...

Citiraj:
1. imaš neku ideju kak to malo uljepšat? iako je nebitan dizajn čisto da se uklopi http://i.imgur.com/yEWy2UZ.jpg
Vjerojatno bi se dalo nesto maznut, barem ne bi smio biti preveliki problem...

Citiraj:
2. uvijek je prozor vidljiv, otvorim chrome ili nešto - latency meter je preko njega
Kao sto rekoh, ovo je na brzinu, pa je HWND_TOPMOST (ili ti ga popularni "Always on top") permanentno ukljucen. To se lako sredi, kao sto rekoh, ovo je bilo ho-ruk.

Citiraj:
3. koju mi je najbolje stranicu imati za referencu laga, google.hr je ok?
Google bas i ne, obzirom da je pokesiran vrlo vjerojatno svugdje, tako da ces imati ping ko da ti je u susjednoj sobi.

Citiraj:
fala ti i ništa se nemoraš zezat i poboljšavat, čisto ak ti se da i nije ti tlaka
Sigurno cu ti dobaciti kakav update, samo ne mogu dati nikakav rok, kao sto vidis, antisocijalno je vrijeme a mi se dopkamo po forumu dok bulji i syss spavaju snom pravednika, s time da imamo isto "standardno" radno vrijeme.

Keep you posted. Hvala ti za feedback.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 04:01   #5
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Ubiti jedina razlika izmedu widgeta i ovog je da mi je ovo u taskbaru, a widget samo na ekranu bez exe taskbar prikaza, ma nebitno

Koji onda sajt preporucas da imam za referencu?

Jedino taj always on top za sada treba srediti i super.

Fala tebi na suradnji, kakvi rokovi..i ovo je previse
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na