Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2010., 08:07   #481
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor ja.sam.lud Pregled postova
Je sine, ali ja dok igram seedam na torrentu na 2 MB/s

To je poanta svega... nemreš latenciju ekstra smanjit da si isus
Nisam rekao da su pingovi loši... Naprotiv.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 13:58   #482
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Nisam rekao da su pingovi loši... Naprotiv.
Hm, pa nisam te napao, ako to misliš . Samo sam pokušao naglasiti što je meni bitno kod optike
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 13:41   #483
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Prije par mjeseci mi je istekao dvogodisnji ugovor pa sam ih nazvao da vidim jel nude kakve bonuse za produljenje ugovora.
Rece mi SZK cura; mozemo vam ponuditi duplu brzinu i ratu umanjenu za 20-50kn.
Ja ostao paffff ... reko uzimam. Jos je tu bila promjena vlasnistva linije, pa sam zahtjevao i da mi promjene sve podatke, user, glavni mail i sl.
Sve u svemu nebitno.

Ponuda mi je stigla uredno postom. Ugovor i akcija. Ajd dobro, nisam niti ocekivao da ce mi ponuditi 50kn umanjenje racuna kako je rekla SZK cura . Ipak je ovo Hrvatska.
U ponudi je bilo 20kn umanjenje. Vratim ja to njima sve uredno potpisano i od tada 25 dana tajac. 10.-og racuni stizu na staro ime. Reko zaboravili su me pa ih ja nazovem.
SDK momak ostaje sav u cudu jer kao 01.02 mi je sve trebalo proraditi.
Dalje sve tece po standardnom protokolu, pise on pozurnicu tehnickoj sluzbi. Jednom; pa nakon par dana drugi puta posto sam opet zvao.
Katastrofa, jedan pise, drugom se zalis i tako u nedogled, ko papagaj ponavljam istu pricu iznova po 100-ti puta.

Sad ono najjace ....
Danas je 16.02. i zove mene SZK momak i kaze: "Evo javljaju mu iz tehnicke sluzbe da mi nisu u mogucnosti isporuciti 4mb/s.
Pa reko u kojoj mi prciji zivimo kad se lomimo vec na 4mb/s.
Reko ja njemu, pa kako to ... na t-comu sam imao 4 i nije bilo nekih znacajnijih problema. Kaze on: "ovo nije t-com".
Mislim si ... nisam niti ocekivao pametniji odgovor.
I sta sad da ja radim, pitam ja njega. Kaze on; provjerite sve kablove; uticnice; router pa cemo vidjeti jos.
Pitam ja njega kako moze biti siguran da je kod mene u kuci problem. Kaze on pa mi smo provjerili, kod nas je sve u redu.
Ma reko di si ti to provjerio, telepatijom iz ZG?
Tu sam vec malo p...zdio, pa reko mozda je problem u parnicama u sahtu, ko zna gdje sve moze doci do problema, a on se uhvatio mog kabela od pola metra.
Kaze on meni to nije njihov problem. Ma reko nego ciji je, pa nisam ja prelemio zice u sahtu nasred ulice kada sam presao s t-coma k vama, nego vi.
Sta bi ja sad trebao kopati u sahtu i traziti los spoj ? Na tome je i ostalo. Malo smo se primirili obojica i kao kontaktirati ce me kasnije pa ce ponovo probati pustiti hebena 4mb/s.

Nisam niti htio gledati uticnicu i kabel jer sam cisto sumnjao da su ista radili po mom pitanju. Ako rade 2mb/s bez problema i ako je na t-comu radilo 4mb/s pa mora i njihovih 4.
Nedugo potom zove SZK momak i kao propusnost je sada 4mb/s. Trcim ja do kompa da potjeram Speedtest. Kad ono 4mb/s i na speedtestu.
Pitam ja momka; u cemu je bio problem? Kaze on u vasem kabelu koji je najvjerovatnije oksidirao, a kako sam ja prckao po njemu popravio sam spoj. eheh
Pitam ja njega: "A koji bi bio vas komentar na to da ja kabel i ruter nisam niti takao jer sam smatrao da kod mene uopce nema problema?"
Potom je usljedio jedan dugacki tajac s one strane slusalice.

Reko hvala i dovidjenja ...

Sad kad skupim snage, sljedi daljnja borba s vjetrenjacama radi promjene vlasnistva i ostalih podataka koji su zavedeni kod njih ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 21:04   #484
chvarko
Beaker
 
chvarko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: 45°29`N 16°47`E
Postovi: 87
Metronet SZK je katastrofa.
Mene je službenica otpilila jer sam nazvao u 22:30 (radi provjere učestalog pucanja veze) i rekla mi da nazovem u "uredovno vrijeme" jer nisam poslovni korisnik.
Poludio sam jer znam da reklamiraju svoju SZK kako je na raspolaganju 0-24 za privatne i poslovne korisnike.

Primjer 2
Šogi odjavio priključak od metroneta (radi preseljenja na mjesto gdje nema metroneta) i faxirao odjavu, ali računi i dalje stizali (iako broj više fizički nije postojao) te sada potražuju od njega nekih 6 pretplata + kamate, radi njihove nemarnosti.

Nakon toga duboko razmišljam isplati li se vezati na dodatnih 2 godine, samo za povečanje brzine na 4Mbps.
Da je godina dana - možda, ali dvije je dug period (u kojem konkurencija može otiči sa brzinom visokoooo, a onda ću se )
__________________
Beaker's Ballad
chvarko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 22:12   #485
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor chvarko Pregled postova
Metronet SZK je katastrofa.
Mene je službenica otpilila jer sam nazvao u 22:30 (radi provjere učestalog pucanja veze) i rekla mi da nazovem u "uredovno vrijeme" jer nisam poslovni korisnik.
hmmm, a kaj si mislil? pa jedno je sluzba za korisnike, a drugi par opanaka je onaj sektor kojemu oni salju primjedbe, znaci nekakvi terenci, koji mogu ispitat problem.
realno gledajuci koliko ti moze pomoc student koji radi negdje u szk (bilo koje firme), oni su tam zbog glupavih pitanja tipa neznam pasvord, pas mi je pojeo žicu, meni je unuk rekao da ja mogu... i tak to... u principu pomoc pri otklanjanju korisnickih gresaka. i tak je sa svakom szk htio ti to ili ne.
mogu samo prijavit kvar i netko ce to ujutro ili kad vec po prioritetu pogledat/rijesit.

da se nije trebala tak izrazit nije, al boze moj, pa nisu svi bas jako elokventni
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 18:27   #486
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
pa kolko sam ja shvatio chvarkov post, upravo u tom i je problem što nije prijavila kvar nego mu je rekla da zove ponovo sutra, iako realno nema nikakvog razloga za to...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 21:07   #487
chvarko
Beaker
 
chvarko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: 45°29`N 16°47`E
Postovi: 87
Ja sam zapravo htio samo da mi operater(ka) kaže kakvo je trenutno stanje sa mojom vezom kod njih (spojen ili otpojen), ali naletio na nadr_anu operatoricu i popušio.
Ljuta je vjerojatno bila jer sam čekao čak 25-30 minuta da mi se neko javi (jedan poziv) pa me je otpilila.
Drugi dan mi se drugi operator izvinjavao radi njenog postupka, ali ....

Ma dobro, hebeš SZK nego,
kako vi komentirate laganu ucjenu (metro2fast) za povečanje brzine sa 2 na 4 Mbps u zamjenu za još 2 godine potpisivanja ugovora.
4 Mbps je sada standardna brzina, a za godinu dana možda bude kao Dial-up prema konkurenciji.
Jedna godina je puno, ali dvije su puno previše.
__________________
Beaker's Ballad
chvarko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 06:47   #488
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
A gle, onak neko moje razmisljanje, ne isplati se samo zbog toga produljivat ugovor, niej 4Mbita nekaj uber super posebno, a oni ce morat dic brzinu ako nista drugo zbog konkurencije.
pricekas mjesec-dva, a ovak valjda isprobavaju koliko korisnika mogu navuc na ugovor. ne pratim bas kak drugi stoje sa brzinama i povecanjima, ali koliko se sjecam prijasnjih povecanja, svi su bili tu negdje, par mjeseci razlike.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:45   #489
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Metronet nije dirnuo ni cijene (oke, spustio je mislim Flat za 30kn) ni brzine od kako su poceli nuditi ADSL rezidencijalnim korisnicima.
Zapravo, vise se ni ne moze dobiti ADSL ako nisi poslovni korisnik.
Tesko da ce oni dizati brzine ili smanjiti cijenu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 16:44   #490
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Metronet nije dirnuo ni cijene (oke, spustio je mislim Flat za 30kn) ni brzine od kako su poceli nuditi ADSL rezidencijalnim korisnicima.
Zapravo, vise se ni ne moze dobiti ADSL ako nisi poslovni korisnik.
Tesko da ce oni dizati brzine ili smanjiti cijenu.
Kad su ljudi prije vise od godinu dana pisali da je metronet odustao od rezidencijale nije se im vjerovalo...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 21:42   #491
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Nevjerojatno. Susjed ima Metronet 2/2 optiku u stanu(on je u prizemlju),a ja par katova iznad njega ne mogu? Zvao sam ih,i rekli da na mojoj lokaciji njihova usluga NIJE dostupna.
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 00:13   #492
BELIAL
Premium
Moj komp
 
BELIAL's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
imam 3d paket od b.neta, al me vec nazivcirali podosta tijekom godina, ugovor mi isteko pa gledam druge opcije

kakva su iskustva sa 5 / 5 simetricnom vezom ? nekak mi se cini predobro da bi bilo istinito... jel seru za promet ako seedam torrent 24/7 ? nekak imam osjecaj da bi mi masno srali da im to mjesec dana napravim
BELIAL je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2010., 21:09   #493
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
A gle, onak neko moje razmisljanje, ne isplati se samo zbog toga produljivat ugovor, niej 4Mbita nekaj uber super posebno, a oni ce morat dic brzinu ako nista drugo zbog konkurencije.
pricekas mjesec-dva, a ovak valjda isprobavaju koliko korisnika mogu navuc na ugovor. ne pratim bas kak drugi stoje sa brzinama i povecanjima, ali koliko se sjecam prijasnjih povecanja, svi su bili tu negdje, par mjeseci razlike.
Nes ti konkurenciju u Rvata ... ako ih nitko nije satro u ovih 5 godine, niti nece.

A sto se tice nas van Zagreba, di je tcom big boss bez konkurencije, metronetu cu uvijek dati prednost. Tesko mi je povjerovati da ce tcom ikad biti jeftiniji. 180kn za flat voice i flat net na 4mbps meni djeluje pristupacno kod metronet-a. Pa tcom bi ti tu lupio 100 kn raznoraznih pretplata na budale, pa bi naplatio proizvod, a tek onda racunao impulse. Evo tocnije malo flat im je 160kn + 74kn pretplata za fixni + impulsi. Racun ti uvijek visi li-la 350-500kn. Ovdje bar nema iznenadjenja, a i daleko je to povoljnije od tcom-a.
Zg je druga prica, imate u ponudi 5-6 operatera. Samo mi nije jasno zasto je jos uvijek vecina na tcomu?! Ono fakat mi nije jasno. Zato i imamo net medju najskupljima u Europi. Treba dati alternativi sansu.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 13:49   #494
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor BELIAL Pregled postova
imam 3d paket od b.neta, al me vec nazivcirali podosta tijekom godina, ugovor mi isteko pa gledam druge opcije

kakva su iskustva sa 5 / 5 simetricnom vezom ? nekak mi se cini predobro da bi bilo istinito... jel seru za promet ako seedam torrent 24/7 ? nekak imam osjecaj da bi mi masno srali da im to mjesec dana napravim
imam vezu 5/5 i nikakvih problema sa torentima, u 2god koristenja usluge i torenata 24/7 napravio sam cca 10-15 TB prometa i nitko nije niti rijec rekao.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 09:58   #495
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
svaka čast svim operaterima ali T com je jedini pouzdan i sa uslugom i s čistim računima.
Btw Metronet je uveo automatsku opomenu koja je neopoziva i mora se platiti makar se kasnilo s plaćanjem samo dan,(20kn) a SZK je neljubazna, neprofesionalna i nepouzdana tj. obećanje ludom radovanje.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 10:17   #496
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Da opomene ... vidim postaje nova praksa u Rvata.
20kn Metronet, 30kn HEP, vjerujem da ih ima jos kamara ... blago nama.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 16:02   #497
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Služba za korisnike je totalno neljubazna. Ovaj moj "problem" koji imam ne mogu riješiti i rekli su mi da više ne zovem.
Ovo i nije neki ogroman problem, ali daje naslutiti kakve polu-uskuge oni nama prodaju.
A ako trebate svakondnevno raditi s nekima od "zahvaćenih" stranica, onda može prerasti u noćnu moru.
Kladim se da i masa vas ima iste simtome na svojim vezama. Baš me zanima, javite na forum.
Evo link na moj blog na kojemu je čak i filmić o dotičome problemu, a piše sve potanko tako da se ne ponavljam.

http://unbound.blog.hr/

Koliko sam imao prilike vidjeti, pate samo one konekcije koje su preko t-com infrastrukture, ali samo neke. Isto se dešava i na, pazi sada, nekima Optiminim konekcijama(Varaždin, Ludbreg, Osijek)

Ja definitivno odlazim s Metroneta i htio sam prijeći na Optimu, ali sada čitam na njihovoj grupi da se masi ljudi restartaju routeri kada pokušaju pristupiti routeru a SKZ ni da k*rcem mrdne.
Ispada da jedino T-Scumm daje ono što oglašava.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 15:33   #498
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
ja ne kuzim te ljude..pa kao da namjerno zele unistit firmu..na stranicama se kao nudi optika a kolko cujem vise ne potpisuju s novim korisnicima..infrastruktura postoji a oni ju ne koriste??pa sta je tako tesko uklonit sa stranice da nude optiku??al ne ajmo malom rvatu uvaljivat 4/256 jos 20 godina jer su oni i s tim prezadovoljni..
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 10:26   #499
g-sad
Banned
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 10
Pozdrav ekipi. Imam jedno pitanjce.

Da li se na metronetu kao i kod vecine drugih ISP prilikom spajanja na internet treba upisivati username i pasw.? Pitam zato sto je frend isao staviti router kako bi mogao koristiti njegov wireless, e sad problem je sto router uopce ne vidi van (nista dalje od sobe hehe) zvali smo szk od metroneta i kazu da za internet ne treba nikakva posebna konekcija pa samim time niti username i pasw. nego samo ustekas router u RJ i kao konfiguriras ga i eto ti ga, no medutim to bas i nije tako jer on nece pa nece na internet. Ali ako se spojimo drito preko zice (znaci bez routera onda ima internet). Zna li neko u cemu bi bila kvaka??? Router je doduse na njemackom pa je i tu mali problem (fritzbox 7170)
g-sad je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 11:29   #500
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Kvaka je u puno stvari. Bez ljutnje, ali prva od tih stvari je to što vi očito ne znate što radite. Gdje vam je router od Metroneta? Ne možete spajati fritzbox na Metronet. Naravno da je za spajanje na Metronet potreban userame i password , ali ne u obliku u kojem misliš tj. da ga treba upisivati ručno.
Metronet daje Speedtouch 780wl router koji je iskonfiguriran za njihovu mrežu. Taj roter ima "remote administration" tj. operater može u bilo kojem trenutku pristupiti roteru preko interneta i mijenjati bilo što. Nikakve passworde nije potrebno upisivati jer router sam povuče tvoju konfiguraciju preko njihovog tftp servera kada se inicijalno postavi. Osim toga svaki uređaj ima drugi serijski broj koji je jedinstven u određivanju tvojeg identiteta i, koliko sam skužio, jedan od atributa za generiranje passworda za "tech" usera (spajanje ISP-a na tvoj router). Ako uštekaš drugi isti Speedtouch na mjesto tvojega, SZK se neče moći spojiti na tvoj router jer su različiti serijski brojevi tako da će ti poslati obavijest o kvaru i tehničara da zamijeni router i naplatiti to tebi.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 16:40   #501
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
imam vezu 5/5 i nikakvih problema sa torentima, u 2god koristenja usluge i torenata 24/7 napravio sam cca 10-15 TB prometa i nitko nije niti rijec rekao.
isto ovdje,dnevno upload oko 10-15tak GB i sve je ok
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2010., 23:28   #502
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Evo danas baš dopeljali do zgrade di cura živi optički kabel nekih 100 metara od čoška ulice do haustora, ali za firmu koja je kat ispod. Sad mene zanima, pošto je kabel već u haustoru dali je ikako moguće isposlovat priključak za privatnog korisnika koji je u istom haustoru? Pošto je za poslovne korisnike skroz druga usluga al je valjda isti kabel?
Zna li itko? Ili još bolje, ako netko radi ili ima nekog ko radi u metronetu pa da se raspita? Ovi u SZK mi niš neće reć
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 00:14   #503
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
njuskalo....
99% nista od toga...
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2010., 14:52   #504
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Spirit Pregled postova
njuskalo....
99% nista od toga...
ja garantiram za jos taj 1% koji nedostaje.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 10:55   #505
zrile
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 17
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Evo danas baš dopeljali do zgrade di cura živi optički kabel nekih 100 metara od čoška ulice do haustora, ali za firmu koja je kat ispod. Sad mene zanima, pošto je kabel već u haustoru dali je ikako moguće isposlovat priključak za privatnog korisnika koji je u istom haustoru? Pošto je za poslovne korisnike skroz druga usluga al je valjda isti kabel?
Zna li itko? Ili još bolje, ako netko radi ili ima nekog ko radi u metronetu pa da se raspita? Ovi u SZK mi niš neće reć
Metronet preko optičkog kabela spaja samo poslovne korisnike.
Ako želiš optiku ne preostaje ti drugo nego da čekaš da tcom napravi FTTH mrežu do kraja u Zagrebu.
zrile je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 15:03   #506
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Citiraj:
Autor zrile Pregled postova
Metronet preko optičkog kabela spaja samo poslovne korisnike.
Ako želiš optiku ne preostaje ti drugo nego da čekaš da tcom napravi FTTH mrežu do kraja u Zagrebu.
Mda, ne znam samo odakle izvlačiš te nebuloze, budući da sam ja najnormalnije spojen preko metronet optike 10/10 kao privatni korisnik.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 15:06   #507
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Neki pričaju gluposti i nemaju čak obraza posjetit službene stranice metroneta

Privatni imaju mogućnost optike,ali samo po pojedinim kvartovima tipa špansko itd.....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 19:53   #508
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
je je, treba procitati

nego evo malo slikica, inace je 25/25 al jako ovisi o serveru... na torentima radi super odlicno...






__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 19:14   #509
cvile
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
Dobio sam danas metronet triple uslugu 5/5. Sve ok download radi bez greske, malo je upload sporiji od deklariranog ali to ce se rijesit kroz dan dva. Problem je u tome sto ne mogu namjestiti postavke utorrenta za download, izbacije mi sljedecu poruku.


Može li mi neko pomoci u rjesavanju problema

Unaprijed zahvaljujem
cvile je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 13:27   #510
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Ajme bilo bi super da VIP kupi Metronet, pa da stave normalne cijene interneta jer ove od metroneta su nerealne.

Brzina 5 mb download i upload preko optike, ma odmah bi otkazao T-comu
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na