Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2018., 17:48   #241
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2018., 17:05   #242
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Dobra šlinga
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2018., 17:52   #243
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Šlingu je uistinu teško uredno složiti kada se radi o "figure 8" samonosivom kabelu, ali mislim da u ovoj varijanti rade sa klasičnim uvlačnim kabelom koji se za stupove veže sa onim supporting elementima..
Bilo kako bilo, neugledno je vidjeti ovakvu izvedbu.
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2018., 20:20   #244
Demian Galic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Hvala na slikama; na kraju ispada da je ovo moje što sam uslikao nešto deseto haha
Demian Galic je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 10:35   #245
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,093
za info, možda je netko već napisao pa ću možda ponoviti, rijeka bulevard nedavno dobio FTTC ormarić, odmah kod stajališta 8ice.

vjerojatno pokriva cijeli bulevard, gimnazijski trg i gore do vidikovca.

se zna da li tekom kani nuditi neke "optičke" brzine na bakru, ili je to stalo na onih tradicionalnih 50/10mbita?

slabo pratim temu jer nisam na tekomu i ne kanim na njega prelaziti (plus ona igra sa popustima mi je odvratna, pa kad istekne ugovor ti nakaleme 2x veću pretplatu jer ti je , eto, istekla promocija).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 13:59   #246
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327


Ovo je niknulo nedaleko moje kuce u dugom selu na pocetku Zelinske ulice.
Zna netko ciji je to ormaric?
Tcom,vip??

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 14:15   #247
Pogy
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ZG
Postovi: 40
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova


Ovo je niknulo nedaleko moje kuce u dugom selu na pocetku Zelinske ulice.
Zna netko ciji je to ormaric?
Tcom,vip??

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
HT FTTC
Pogy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 14:48   #248
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
To sam pretpostavljao.
Kolke idu max brzine preko tog ako sam udaljen nekih 200injak metara?
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 15:24   #249
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
INTERNET 50Mb/10Mb + IPTV2STBHDTV

Kad uvedu vectoring, trebalo bi i do 100tke.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 16:06   #250
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Zna netko iz iskustva kolko treba od dizanja ormarica do realiziranja usluge?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2018., 19:57   #251
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
kolko treba od dizanja ormarica do realiziranja usluge
Navodno da dosta ovisi o hep-u koliko brzo spoji na struju, a hep koči papirologija da bi to brže odradio
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:07   #252
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Zanimljivo ali izgleda da stvarno više ne postavljaju još jedan ormarić sa brojilom kao na starijim FTTC ormarima.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 21:45   #253
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ja brijo da je to vec spojeno na hep jer ima ovaj srujni mini ormaric.lol
Daleko je to jos onda od gotovog
Vjerojatno krajem godine mozda bude gotovo i spremno za davanje interneta korisnicima
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 08:29   #254
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,071
Kod mene su je sve bilo gotovo u roku dva tjedna kod ovog najnovijeg.
Prije dvije godine, kada se prvi ormarić u susjedstvu pojavio, trajalo je mjesecima.
Al me nisu spojili ni na jedan, takve sam sreće.
Mislim da bi bilo u redu da neke ruže posade okolo, da budu ti ormarići oku ugodniji.

BTW:https://gfastnews.com/article-list/1...e-telekom-2018
Tak da znate ćemu se možete nadati u bliskoj(?) budućnosti.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 02.04.2018. u 09:13.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 12:48   #255
Pogy
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ZG
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Zanimljivo ali izgleda da stvarno više ne postavljaju još jedan ormarić sa brojilom kao na starijim FTTC ormarima.
Malo gledat detaljnije , ovo je nezavršen FTTC , HT je postavio ormar i razvodnu kutiju i sada ce čeka u ovom slučaju da HEP dovuče struju i STAVI svoj ormarić s brojilom.
Onda HT nastavlja dalje.

Ekipa je vec uhodana i brzo ide uvođenje osim ako nebude komplikacija.
Pogy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 13:22   #256
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ja sam sad na h1/optima i morao bi prec na ht da bi imao max brzinu?
Ugovor mi istice u 8 mjesecu pa nije bed.Mozda nesto sitno penala bi platio ako bi to bilo gotovo prije 8 mjeseca.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 15:16   #257
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,071
Citiraj:
Autor Pogy Pregled postova
Malo gledat detaljnije , ovo je nezavršen FTTC , HT je postavio ormar i razvodnu kutiju i sada ce čeka u ovom slučaju da HEP dovuče struju i STAVI svoj ormarić s brojilom.
Ne nužno.
Kod mene nema brojila, ormarić u pogonu, spojen na trafo, koji je pak spojen na obližnju banderu.
Na drugom brdu je FTTC s trafo-oramićem i brojilo-ormarićem, al najbolje od svega je je ormarić s brojilom PRAZAN.
Misterije FTTC-a.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 17:11   #258
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
BTW:https://gfastnews.com/article-list/1...e-telekom-2018
Tak da znate ćemu se možete nadati u bliskoj(?) budućnosti.
Ovo je najbolji primjer zašto je konkurencija bitna.

Citiraj:
Since then, cable has taken share. Kabel Deutschland offered twice the speed for the same price. DT did only a very cheap upgrade to VDSL without adding additional remote cabinets. That allowed them to advertise "up to 100 megabits." Few receive even half that. They've now added vectoring to perhaps a third of the lines, which allows higher speeds but still usually less than advertised
Kao recimo u mojem slučaju. Da VIP/Bnet nije izgradio svoju HFC infrastrukturu u mojem gradu HT ne bi nikad izgradio FTTC. Zato me vesele najave za uvođenje DOCSIS 3.1. koji će dovesti do brzina sličnih optici a to će prisiliti HT da u FTTC ormare uvede vectoring. No ako su vijesti o brzinama koje DOCSIS 3.1 dostiže na terenu istinite ni vectoring im neće biti dovoljan.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 08:19   #259
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Ovo je najbolji primjer zašto je konkurencija bitna.



Kao recimo u mojem slučaju. Da VIP/Bnet nije izgradio svoju HFC infrastrukturu u mojem gradu HT ne bi nikad izgradio FTTC. Zato me vesele najave za uvođenje DOCSIS 3.1. koji će dovesti do brzina sličnih optici a to će prisiliti HT da u FTTC ormare uvede vectoring. No ako su vijesti o brzinama koje DOCSIS 3.1 dostiže na terenu istinite ni vectoring im neće biti dovoljan.
A gle oni kad uvedu ubrzo taj docsis 3.1 imat će opet glupe upload brzine npr. nudit če 300Mbps download ali će zato upload bit na jedvite jade 25Mbps. Mislim na toliki download je to smiješno mali upload to će tek bit bolje kad u budučnosti uvedu taj punokrvni fullduplex koji će nudit simetrične brzine(npr.200/200Mbps) prek HFC mreže ali to neće doć još za 5-7 godina sigurno.A što se tiče vectoringa preko FTTC oni koji su unutar 300m a moguće i još malo dalje će moći imat naravno ako tcom ponudi vectoring brzine ko u njemačkoj brzine 100/40Mbps i kad bi tako bilo ja bi rađe ostao na takvoj brzini jer imam fttc vrlo blizu neg na ovoj 300/25Mbps prek HFC.Jer ova brzina ako bi mi bila ponuđena prek vectoringa na 17a profilu 100/40Mbps bez razmišljanja bi to uzeo najviše zbog boljeg uploada neg na HFC docsis 3.1. Jedino če taj full-duplex docsis izmjenit stvari što se tiče lošeg uploada prek HFC mreže.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 13:52   #260
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pa i ja sam više vjeran bakrenoj parici i optici nego koaksijalnom kablu i optici. Nego ovo sam čisto spomenuo radi tržižnog natjecanja između dva operatera što može potaknuti na konstantni polagani upgrade infrastruktura u narednih nekoliko godina a ne da ostanemo na ovom što sad imamo idućih 10-20 godina.

Ima još jedna stvar kad uspoređujem ta dva operatera recimo u mojem kvartu. Bnet je jedini koji nudi usluge preko svoje infrastrukture dok kod HT-a postiji mogučnost bitstreama, doduše trenutno samo Iskon no vjerujem da će u budučnosti biti više operatera no u tom slučaju kao i u svakom drugom bolje je imati ugovor sa HT-om iako su paketi nešto malo skuplji iako ja ni koji sam na Iskonu kao kćeri firmom nisam imao poteškoća sa podrškom.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 14:56   #261
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Slažem se tu sa tobom iako ja nisam imao nekakvih velikih tehničkih problema kad sam bio na Bnet-u 7-8 godina al dobio punudu od 239kn(sport plus HD+prošireni+turbo50 besplatni pozivi prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u ovoj cijeni) nisam mogao odolit da pređem na Tcom da malo i ja probam taj adsl odnosno vdsl2 mrežu preko parice(nemam dostupnu optiku ftth) ali mi je zato FTTC ormar odmah uz zgradu od mog stana 50tak metara sam udaljen.Nisu me još spojili taj max3 paket ima već dva tjedna malo mi čudno da im treba toliko dugo da uključe usluge.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 21:10   #262
Demian Galic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Napredak

https://imgur.com/uU5g3gb
https://imgur.com/pgCOMLd

Spojili su mi na napajanje ovaj veliki ormar malo dalje od početka ulice.
Sad ne znam što točno mogu očekivati od ovoga jer su mi na ostalim banderama kroz ulicu ovi mali ormarići gore (slike i detaljnije objašnjenje situacije na str. 8). Hoće li to imati neke međusobne veze ? Malo me zbunjuje sve to ukupno.
Demian Galic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 08:37   #263
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,071
Citiraj:
Autor Demian Galic Pregled postova
https://imgur.com/uU5g3gb
https://imgur.com/pgCOMLd

Spojili su mi na napajanje ovaj veliki ormar malo dalje od početka ulice.
Sad ne znam što točno mogu očekivati od ovoga jer su mi na ostalim banderama kroz ulicu ovi mali ormarići gore (slike i detaljnije objašnjenje situacije na str. 8). Hoće li to imati neke međusobne veze ? Malo me zbunjuje sve to ukupno.
To je VIP ormar. Kabelska daklem.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 11:25   #264
Demian Galic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Hvala na odgovoru kopija; samo ne razumijem što se točno misli pod pojmom "kabelska" i što to donosi ?
Demian Galic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 11:56   #265
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Da će tvojem susjedstvu biti dostupan Bnet i Vip kabelska
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 12:27   #266
Demian Galic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Znači full infrastruktura net tel i tv ?
Demian Galic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 18:18   #267
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
To je VIP ormar. Kabelska daklem.
ako imas one male kockaste zaobljene ormarice na svakoj banderi duz ulice ja bi reko da ti je to vipova optika

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 19:11   #268
Demian Galic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
warlock25 sumnjam jer ne piše na vipovoj stranici za kvart rudeš u ZG da grade trenutno al ko zna svašta može bit
Demian Galic je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 01:21   #269
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
INTERNET 50Mb/10Mb + IPTV2STBHDTV

Kad uvedu vectoring, trebalo bi i do 100tke.

budem sutra slikao ovaj svoj ormarić ispod kuće, pa ti postavim fotku, ali gotovo sigurno je FTTC u pitanju, pa me zanima pošto imam stare instalacije u kući, a uvijek sam mislio da je potrebna optika optički kaebel za veće brzine, kako to da je moguće i bez mrdanja starih 30tak godina instalacija, postići tako velike brzine ?

neki ljudi kažu da i u zgradama starim 50tak godina, dakle s istim takvim kablovima tolikog vijeka postižu 100mbs, meni nije jasno kako je to moguće? da tako stari bakreni elementi, uspjevaju povuć takve brzine, i ono najvažnije imati stabilnu vezu bez pucanja ? jel zna tko, jesam se obratio na pravu adresu ?

sutra postaivm fotku tog FTTC-a, odnosno T.com-ovog. i čujem da je FTTP još bolji, da on garantira još veće i bolje brzine preko 100mbs ? ali ja mislim da mi nećemo imati FTTP ponudu sigurno još 5 možda i 10 godina. tako da FTTC se čini ko idealno riješenje za sad.

edit: evo slike.... https://www.flickr.com/photos/142875569@N07/40562070865/in/dateposted-public/


Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
INTERNET 50Mb/10Mb + IPTV2STBHDTV

Kad uvedu vectoring, trebalo bi i do 100tke.
jel postoji šansa da ja dobijem nešto veći upload, ili je to sve fixno određeno po TURBO50 opciji ?

dakle uzeo bih MAX2 paket, i TURBO 50 internet, jel nekome veći uplod downolad od 50/10 tko ima tu opciju ?

Zadnje izmijenjeno od: ThorSteiner. 15.04.2018. u 04:32.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 07:53   #270
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova
budem sutra slikao ovaj svoj ormarić ispod kuće, pa ti postavim fotku, ali gotovo sigurno je FTTC u pitanju, pa me zanima pošto imam stare instalacije u kući, a uvijek sam mislio da je potrebna optika optički kaebel za veće brzine, kako to da je moguće i bez mrdanja starih 30tak godina instalacija, postići tako velike brzine ?

neki ljudi kažu da i u zgradama starim 50tak godina, dakle s istim takvim kablovima tolikog vijeka postižu 100mbs, meni nije jasno kako je to moguće? da tako stari bakreni elementi, uspjevaju povuć takve brzine, i ono najvažnije imati stabilnu vezu bez pucanja ? jel zna tko, jesam se obratio na pravu adresu ?

sutra postaivm fotku tog FTTC-a, odnosno T.com-ovog. i čujem da je FTTP još bolji, da on garantira još veće i bolje brzine preko 100mbs ? ali ja mislim da mi nećemo imati FTTP ponudu sigurno još 5 možda i 10 godina. tako da FTTC se čini ko idealno riješenje za sad.

edit: evo slike.... https://www.flickr.com/photos/142875569@N07/40562070865/in/dateposted-public/




jel postoji šansa da ja dobijem nešto veći upload, ili je to sve fixno određeno po TURBO50 opciji ?

dakle uzeo bih MAX2 paket, i TURBO 50 internet, jel nekome veći uplod downolad od 50/10 tko ima tu opciju ?
Za sad ova TURBO+50 opcija je trenutno najveća opcija preko ovih FTTC ormara ali u vrlo bliskoj budućnosti postoji velika mogučnost da ponude veće vectoring brzine prek parice.I tek tad bi mogao dobit veći i download i upload ja bi po mojim parametrima bez problema mogao dobit 100/40Mbps kao u njemačkoj što daju preko tog vectoringa jer imam veliku propsnost linije prema fttc i vrlo dobre sve parametre parice zbog toga što sam unutar 50-70m od njega.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na