Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2010., 01:34   #1
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Glasnoća Sony NWZ-E443 MP3 playera te problem sa slušalicama Sony MDR-EX32

Pozdrav,

dobio na poklon player iz naslova, Sony NWZ-E443. Player je super i za ono što meni treba odličan. No znam od prije da je Sony limitirao izlaznu snagu na svojim MP3/MP4 playerima, no zaista nisam vjerovao koliko.

Prije sam imao onaj Creative MuVo V100, sa istim slušalicama volume je bio na pola, možda malo iznad (tipa 16 od 25) i bilo je podosta glasno sa Sony-jevim sluškama (MDR-EX32), zvuk perfektan.

Na novom Sony-u, zvuk na max. 30 od 30, a glasnoća kao 13 od 25 na Creative-u . Pa me zanima, postoji li koji način, promjenom Firmware-a ili slično, da se ipak malo pojača taj izlazni signal na dotičnom novom player-u ? Tražio sam uokolo i ništa nisam našao, ali malo sam još neupućen u Sony, pa mi je možda nešto promaknulo. Samo da napomenem, opciju u player-u koja regulira jačinu (AVLS mislim) sam isključio. S njom je još veća tragedija. Ne slušam MP3 glasno, jer najčešće ga koristim dok sam u prometu, no kaj je premalo je premalo .


Drugi problem je sa odličnim Sony in-ear slušalicama koje su me oduševile od samog početka. Nisam audio expert i ne razlikujem visoke/srednje/niske tonove i slušalice , no to su mi definitivno najbolje slušalice koje sam ikad posjedovao. Još prije ljeta prošle godine, oslabio mi je zvuk na lijevoj slušalici. Pa se taman kad sam mislio reklamirati, vratio i slušalice su opet bile one stare. U zadnjih mjesec dana, oslabila je pak desna slušalica .

Čitam po netu, nisam niti prvi niti zadnji kojeg to muči, a nekako mi je ostalo u memoriji da se i na PCE-u to spominjalo, ali nikako da nađem postove o tome. Pa me zanima, je li možda itko otvarao iste ili slične slušalice i kako ?
Sluške su znači ovakve:
http://www.testfreaks.com/headphones...ny-mdr-ex32lp/
Garanciju na njih više nemam, tako da i ako ubijem nešto, nije neka šteta jer iovako crkavaju pomalo.

Navodno je problem baš u žicama unutra i malo lemljenja bi trebalo riješit problem
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 13:13   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Kaj smrdim ?

A niš, sitni bump ako netko tko zna više nije skužio thread. Update na najnoviji firmware nije pomogao u svakom slučaju.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2010., 22:40   #3
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Pa, s obzirom da i sam posjedujem Sonya da kažem koju riječ

Imam model A816 i također sam primjetio da ima dosta slabi izlaz. No, nije tako jako kao što si to ti napisao, jer mi s priloženim slušalicama (EX-82?) daje super zvuk.

Općenito što se Sonya za Europu tiče, imaju navodno ograničenje u firmwareu vezano za glasnoću (Sound Pressure Limit).

Ulaz u skriveni meni: (možda možeš nešto isključiti/uključiti kod sebe)

Za Sony E seriju bi to otprilike glasilo:
1. Turn the power on.
2. Press the [BACK] key for 1.5 seconds or more, the home menu
is displayed.
3. Slide the [HOLD] key to set the hold on.
4. While pressing the [OPTION] key, press the key as following
order.
[BACK] → [up] → [right] → [down] → [left] → [up] → [up] → [right] →
[down] → [left] → [play/pause]
5. Enter the test mode.

2. RELEASING THE TEST MODE
1. Display the major item selection screen.
2. Press the [up]/[down] key to select the “EXIT”, and press the [right]
key to select the “SURE?”.
3. Press the [play/pause] key, TURN the POWER off and release the test
mode.

Našao na inače odličnom sajtu anythingbutipod / forum
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 00:42   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Probao sam ovu kombinaciju tipki što si dao, nije niš pokazalo. Ali budem sad pogledao forum koji si mi preporučio.

Uglavnom, probao sam sa troje pari slušalica (Sony što su došle uz MP3 player, stare Sony MDR-EX32LP i curine Philipsove neke). Zvuk je zaista slab na svima. Na max. volume-u mi je glasnoća da mogu slušati npr. u sobi gdje nema vanjskog utjecaja. Nikada nisam slušao glasno muziku jer nije potrebno, ali ovo je doista slabo. Uglavnom fala na pokušaju pomoći
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na